Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Pasivno pušenje u kombinaciji s dojenjem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    69

    Početno Pasivno pušenje u kombinaciji s dojenjem

    Počela sam radit nedavno...i prilično sam puno vremena prisililjena provoditi u prostoru u kojem se puši. Kad dođem kući osjećam se kao da sam i sama pušila... Kakav je utjecaj udahnutog duhanskog dima na kvalitetu mlijeka :/ ?

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Draga Karolina.

    Rizik da beba dobije znatne kolicine nikotina preko tvojeg mlijeka je malen (koji se povecava sa kolicinom nikotina u tvojoj krvi, ali tvoja izlozenost nikotinu treba biti jako velika da bi taj utjecaj bio znacajan). Ako beba dise zrak koji nije zagaden nikotinom (pretpostavljam da ne ide s tobom na posao i da kod kuce odnosno kod onog tko je cuva preko dana nije izlozena dimu) onda se ne trebas bojati utjecaja sekundarnog dima od cigareta na vase dojenje. Eventualno miris tvoje koze moze biti odbojanm za bebu ali ako nisi do sada primjetila neke promjene, beba se vjerojatno navikla.

    Medutim, sama si vjerojatno svjesna da je sekundarni dim jako opasan za tvoje zdravlje (toliko koliko i da sama pusis) pa bi najbolje bilo da pokusas, za tvoje zdravlje, na neki nacin utjecati kolikom sekundardnom dimu si dnevno izlozena.

    Drzim fige da u tome i uspijes.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    69

    Početno

    Hvala Ančica ..zaista iscrpan odgovor. Skroz si me umirila...čak sam razmišljala i o prestanku dojenja jer mi se činilo da moje mlijeko više i nije tako dobro za moju bebu .

  4. #4

    Početno

    Citiraj Karolina prvotno napisa
    čak sam razmišljala i o prestanku dojenja jer mi se činilo da moje mlijeko više i nije tako dobro za moju bebu .
    NE, ne, i OPET NE...

    Čak i da ti pušiš, a ne samo pasivno, još uvijek je zdravije za bebu da doji nego da ne doji...

    Ja kao pušač još uvijek dojim, a mlijeko je bilo takve kvalitete da je pedijatar zinuo na svakoj kontroli kako mali dobiva na težini, udvostručio je porođajnu s tri mjeseca umjesto s uobičajenih 5/6...

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Anči prvotno napisa
    Ja kao pušač još uvijek dojim, a mlijeko je bilo takve kvalitete da je pedijatar zinuo na svakoj kontroli kako mali dobiva na težini, udvostručio je porođajnu s tri mjeseca umjesto s uobičajenih 5/6...
    Samo da razjasnim.. pusenje ne djeluje na kvalitetu mlijeka u stilu da unisti dobre stvari u mlijeku. Pusenje je utoliko lose zato sto se izlucuje silno cudo losih stvari u mlijeko.

    Pusenje utjece na kolicinu mlijeka utoliko sto utjece na kolicinu prolaktina kod mame (prolaktin regulira kolicinu mlijeka), i utjece na refleks otpustanja mlijeka (pa se moze desiti da mama ima mlijeka, ali ga ne moze otpustiti) - sto moze rezultirati losim dobivanjem na tezini.

    Kao sto je Anči rekla, ako mama ne moze prestati pusiti, onda je bolje i pusiti i dojiti, nego pusiti i davati djetetu adaptirano mlijeko. Samo bi trebalo paziti da mama ne pusi prije samog podoja, nego ako je ikako moguce poslije podoja, da prodje sto je vise moguce vremena da se stetne tvari izluce iz tijela, te da ih sto manje bude u mlijeku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •