Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Uvučene bradavice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno Uvučene bradavice

    Još nisam rodila, ali termin je skoro, al htjela bi dojit. Međutim imam jako uvučene bradavice i bojim se da ću zbog toga imati problema oko dojenja. Svi s kojima sam pričala, a imali su isto uvučene bradavice, nisu imali uspješno dojenje, pa molim savjete po tom pitanju.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mnogo zena ima ravne ili uvucene bradavice. To ne bi trebalo biti prepreka uspjesnom dojenju. Stvar je u tome sto dijete ne sise samo bradavicu nego areolu odnosno podrucje oko bradavice ovisno o tome koliko dojke moze uhvatiti u usta. Kod mnogih zena se bradavice ispupce prema van vec samo nakon mjesec dana dojenja.

    Posto zurim samo ti stavljam linkove pa malo procackaj :wink:

    http://www.breastfeed-essentials.com...ednipples.html


    http://www.breastfeeding-basics.com/...t_inverted.htm

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    vidi link
    http://www.kadulja.hr/(kršitelj koda)/proizvod.asp?skupina=niplete[/url]

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    supetar
    Postovi
    52

    Početno

    Fortuna:
    ajme meni ka sta naslov kaze, zene moje....... SPASILA SAM SE.

    ja od kad sam rodila nikako nisam mogla dojiti na livu stranu jer mi je bradavica skroz uvucena i kad je izvucem izdajanjem cim bi adriana stavila da sisa ona bi se odma uvukla. i tako stalno...povuci potegni ..NIKAKOOOOOOOOOO . provali smo i preko one ka kapice( umjetne bradavice) ali ni to nije pomoglo.
    a samo izdajanje je prica za sebe..pogotovo po noci.

    i vec san mislila ajme meni ko ce ovako misecima kad mi babica spomenila da ima neki proizvod za izvlacenje bradavica. ajme kad san cula ja cila , dala mi babica ime proizvodaca i kako se zove al........sipak . obisli cili geteborg i okrenili ga naopako kad ono nigdi nema za kupit.
    i zovnem hannu i ona mi nadje u stockholmu, posalje odma dva za ne falit i ja evo danas provala......... drzala to na bradavici poslije izdavanja prije par sati i sad po prvi put je moj mangup sisao ljevu bradavicu.

    huraaaaaaaaaaaaa ajme meni cila san sritna. nema vise izdajanjaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

    e sad..tila bi pomoc svim drugim curama koje imaju problema sa uvucenom bradavicom i objasnit o cemus e radi. to je ka neki plasticni krug sa rupom u sredini koji se stavi na bradavicu i drzi satima do sljedeceg dojenja i na taj nacin je bradavica stalno izbacena i ne moze se uvuc. i ja drzala satima, provala maloprije i pocela plakat od srice jer mi je USPILOOOOOOOOOOOOOO . moj mali sisavac je poceja sisati.
    ne znam jel to ima za kupit u hrvatskoj ali moze se naruciti priko mejla.

    sve o tom proizvodu imate na stranici www.medela.ch

    a ovaj proizvod sta sam ga ja koristila je na stranici:

    http://www.medela.ch/ism/frameset_prod.html

    pusa i sritno svima koje imaju problema sa uvucenim bradavicama. ja sam se SPASILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
    za cure kojima je potreban tocno ovaj proizvod vidila sam ga danas u Petrovoj u podrumu (kraj UZV-a) onaj mali kiosk/ducan ima ga u izlogu i košta 150.- kn (proizvodac Medela)
    evo i link na stare rode gdje je Fortuna pisala o istom problemu

    sretno :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ttiinnaa nista se ti ne brini jer za sve ima pomoc. to sta su ti uvucene ili ravne nema nikakve veze i ne znaci da ces imat problema sa dojenjem. meni je liva bila uvucena i malo deblja od desne ali meni je bija problem sta je ja nisam mogla sama izvuc jer se na dodir ona skroz uvlacila u sebe. prvih dana je bilo i suza i muke al sam izdajala da uspostavim "proizvodnju mlika :wink: " a izdojeno davala zlicom ili na salicu ka za sos bebi. posli sam pocela koristit onaj gori navedeni proizvod i od onda sam se spasila . to sam koristila misec dana , kad sam drzala tu "kapicu" bradavica mi je bila stalno izvucena i kad bi nakon sat il dva tila dojit i makla to bradavica se nije odma uvlacila i mali je sisao.
    nakon misec dana sve se sredilo pa sad i bez toga ide sve super samo sta bradavicu sad izvucem prstima i odma mu je dam pa se ne uspije povuc.
    zato stara nemas veliki razog za brigu, tu je sos rodin telefon, forum a i mi :wink: koje smo prosle kroz slicne probleme

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Da li si sigurna da su uvučene. Što se dešava na podražaj da li se ispupče ili uvuku. Pod podržaj mislim npr na led ili sl

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •