Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: moram prestati dojiti na tri dana

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno moram prestati dojiti na tri dana

    moram uzimati jedan lijek tri dana (nije potrebno previše detaljno, umrit ću od muke) i moram bebi dati umjetno mlijeko. Niti znam oće prihvatiti niti išta ali zanima me koliko nakon tih tri dana još moram čekati da lijek izađe iz organizma, koliko je još nakon tri dana ne smijem dojiti. ne mogu vjerovati da mi se ovo dešava, trebat će mi sto godina da unormaliziramo opet dojenje ako uopće i uspijemo

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moraš napisati koji lijek.
    Ili zvati zavod za kliničku farmakologiju.
    http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_z...0farmakologiju

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    vjj ovisi koji lijek, u to se ne bi
    moje dijete nije prihvatilo adaptirano, gladovala je slučajno isto tri dana, budi spremna i na to

  4. #4
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A postoji ikakva šansa da izdojiš nešto pa da joj daješ izdojeno?
    Možda noću dok imaš mrvu mira?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    moram uzimati jedan lijek tri dana (nije potrebno previše detaljno, umrit ću od muke) i moram bebi dati umjetno mlijeko. Niti znam oće prihvatiti niti išta ali zanima me koliko nakon tih tri dana još moram čekati da lijek izađe iz organizma, koliko je još nakon tri dana ne smijem dojiti. ne mogu vjerovati da mi se ovo dešava, trebat će mi sto godina da unormaliziramo opet dojenje ako uopće i uspijemo
    Koji lijek? Može i na pp.

    Pitam iz razloga što sam puno, puno puta čula da liječnici savjetuju prekid dojenja kod lijekova s kojima se može dojiti. Dapače, relativno je malo lijekova s kojima se baš ne smije dojiti.

  6. #6
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Pratim.

  7. #7
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Kad je bio u pitanju jedan dan, moja kći je štrajkala glađu. Imala je izdojenog, ali nije htjela.
    Drugi put su mi u bolnici rekli da zaboravim na dojenje, prihvatila je adaptirano na 11 dana. nakon svega, pedijatrica mi je nakon provjere rekla da sam mogla dojiti bez obzira na lijekove koje sam primala.
    Posljednje uređivanje od sis : 24.01.2012. at 12:17

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    pojela je umjetno bez problema. mene samo muči kad i kako izdojiti toliko mlijeka da kasnije imam dovoljno da mogu nastaviti dojiti. ajmeeeeee

  9. #9
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Trina s kasnijom produkcijom ne bi trebalo bit problema. Ja sam u tih jedanaest dana smanjivala produkciju, prva dva-tri dana kad je opet počela sisat dobivala je i umjetno jer sam ja bila u bolnici, ali se za par dana sve izreguliralo.
    Preporučam ti da izdajaš koliko osjećaš da treba i sve bi trebalo bit uredu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Trina, očisti inbox.

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    evo jesam

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    pojela je umjetno bez problema. mene samo muči kad i kako izdojiti toliko mlijeka da kasnije imam dovoljno da mogu nastaviti dojiti. ajmeeeeee
    izdajaj u ritmu kako bi dojila, svaki put isprazni dojku do kraja.

    ali isto ti preporucam da provjeris da li je prekid dojenja zaista potreban. nema puno lijekova koji su potpuno nekompatibilni s dojenjem, kao sto rece martinaP
    drz'te se

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ne postoji ništa na temu tog lijeka i dojenja, radi se o vermoxu. Znači, ispitivanja nema i ne zna se smije li se ili ne. A ja se ne usudim eksperimentirati sa svojim djetetom. Samo ne znam što će biti ako i ona dobije beštije. Pričala sam sa troje dr različitih specijalizacija i odgovor je NE. Mogu ali na vlastitu odgovornost. A ja tako ne želim

  14. #14
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    najbolje nazvati zavod za farmakologiju, mislim da moraš doći kod njih s uputnicom i točno će ti reći smiješ li dojiti uz taj lijek i koliko mu treba da izađe iz organizma
    ja sam imala isti slučaj, 10 dana pauza od dojenja, pošto sam izdajala jako teško, izdajala sam skoro stalno da se održi produkcija, smanjila se malo u tih 10 dana, ali kad je beba počela ponovno dojiti, brzo se sve vratilo u normalu

  15. #15
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Uh Trina, znam kako ti je, natrpavaj se ti češnjakom (kapsule), citrofitima imaš i paraprotex (još provjeriti da li je sigurno kod dojenja, ja sam pila, ali mali je bio veći), koštice bundeve da izbaciš beštije.
    A dječici daj Vermox.
    Ako poželiš detalje oko moje borbe protiv toga, slobodno javi.

  16. #16
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Trina http://forum.roda.hr/threads/2233-Vermox-i-dojenje ovdje ima nešto o tom lijeku i dojenju

  17. #17
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ma ovo je užas živi, jede ona, nije da se baš super snalazi s bočicom i dudom ali ide nekako...spava čitav dan i očito joj ne smeta nego odgovara. Ali meni je blesav osjećaj, fali mi dojenje i ona na prsima. Uz sve to ja se ne snalazim s tim razmacima, navikla sam je staviti na cicu kad god, bilo kad a ovo je skroz nešto drugo, otkad sam pisala prvu poruku ona je samo dva put jela, ne treba joj valjda češće. ne znam kako će noć izgledati. I ne mogu ni zamisliti da tri dana moramo ovako. A o mojim cicama da ne pričam, izdajam se i uništavam bradavice. Sa izdajalicom ide skroz brzo ali me bradavice bole. na ruke bi mi predugo trajalo a nemam vremena. I htjela sam pitati one upućene...može li dva dana umjesto tri, bi li bilo učinkovito? Još kad se sjetim da sve ovo ponovo za 2 tjedna, mrak mi pada na oči. Eto, nisam bila ni svjesna koliko volim dojiti

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nikako ne dva dana, obavezno tri.
    Ne samo da se može ponoviti za dva tjedna, nego može trajati i mjesecima, dok ne poludiš.
    Ja sam otišla u Austriju po lijek, jer Vermox om nismo uspjeli ništa.
    Mjesecima sam svakodnevno presvlačila posteljinu i kuhala, kupila parni čistač, ruke smo si oderali od pranja...
    Naravno ovisi i o čemu se točno radi.

  19. #19
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ma nemoj me plašiti

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kažeš ovisi o čemu se radi. A koje ste vi imali? Kod nas su one najobičnije (sin je više puta to imao), sitne (po pola cm recimo), tanke. ne znam kako se zovu. Uvijek sve ode vermoxom. Ali ovo je prvi put da smo dobili mi, ja i muž. U pm, živčana sam ko pas

  21. #21
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Trina pa ti si prejaka da te se preplaši ili tamo neke gliste
    Pa ako već imaš sa njima iskustva i otišlo je nemaš straha. Ti i muž se bacite na češnjak, pelin pa da vidiš rezultata!
    Mi smo od bratovog peseka pokupili Ascaris l. Nešto prestrašno. I dan danas redovito od straha kontroliram.

  22. #22
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    kako to čudo izgleda, ima li razlike od ovih? Moji su prekjučer dovukli neku psinu lutalicu ali ne može u jedan dan valjda da svi dobijemo. jesu te veće, drugačije? nemaš ti pojma kakva sam ja kukavica kad su te zmijolike životinje u pitanju. A nisam znala ni kakva sam njinjavica dok mi sad suze nisu krenile jer je ne mogu dojiti

  23. #23
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A ne piše na nalazu od labaratorija? Čitajući iskustva ljudi ove neke obične dječje i sl. uvjek su lako otišle Vermox-om.
    A i ovisi ti od organizma. Izbjegavati slatko čime se one hrane....
    Gledaj to ovako, tri dana stvarno nije smak svijeta, glavno je da izdajaš da ti se još i mastitis ne dogodi.

  24. #24
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nismo ništa nosili u lab, sve se vidilo A nije smak svijeta, znam ali ja se danas osjećam ružno

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja sam bila tjedan dana u bolnici, mali na adaptiranom. bez frke smo se prebacili samo na sisu kad sam s vratila. izdajala sam se svakih 3 sata. sretno

  26. #26
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    oprosti ali mene tako zanima od cega se ljecis?...citam a nikako da skuzim...ako je previse za javnost moze i na pp...

    i zelim da ti sto prije prode tih tri dana da nastavis sa dojenjem...znam kakav je to osjecaj kada zarko zelis bebicu staviti na ciku a nemozes iz nekog razloga...koma...tako da saljem veliki

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    trina, vaše su enterobius vermicularis najvjerojatnije i njih klinci pokupe u pješčaniku i parkiću i donesu ispod noktića
    to nije beštija od oke

  28. #28
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    lidac, gliste su nas napale. pituljice hvala ti, nisam znala kako se zovu ali nažalost znam kako izgledaju. Srećom na vrijeme smo skužili jer nitko nema puno toga.

  29. #29
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    trina, vaše su enterobius vermicularis najvjerojatnije i njih klinci pokupe u pješčaniku i parkiću i donesu ispod noktića
    to nije beštija od oke
    Nisu.
    One se ne vide (samo jajašca) na onoj selotejp traki i u terapiji je dosta jedna doza vermoxa.

  30. #30
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne znam što ću. Neće jede umjetno, noćas sam joj na jedvite jade uspjela uvaliti nako sat vremena muke a sad, 5 sati od zadnjeg obroka ona se probudila, povukla dva puta i neće više, diže joj se želudac od toga. Sad je zaspala. Ne znam što da radim. Osim toga, ona tog mlijeka pojede oko 100 ml, znam da je to masnije i zasitnije ali 100 mi se ipak čini malo (na kutiji piše da djeca od 3 mj piju 200), pogotovo na ovako ogromne razmake.

  31. #31
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Već je drugi dan.
    Još samo sutra.
    Probaj na žličicu.

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što ću. Neće jede umjetno, noćas sam joj na jedvite jade uspjela uvaliti nako sat vremena muke a sad, 5 sati od zadnjeg obroka ona se probudila, povukla dva puta i neće više, diže joj se želudac od toga. Sad je zaspala. Ne znam što da radim. Osim toga, ona tog mlijeka pojede oko 100 ml, znam da je to masnije i zasitnije ali 100 mi se ipak čini malo (na kutiji piše da djeca od 3 mj piju 200), pogotovo na ovako ogromne razmake.
    Samo da te malo utješim, nemoj se obazirati na količine koje pišu na kutiji, djeca su različita, moj je uvijek pio puno manje količine.

  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dojim je. Dvoje pedijatara mi je danas reklo da smijem dojiti, da se vermox vrlo malo i nikako izlučuje u mlijeko i da joj to malo može samo pomoći a ne štetiti. Nakon ove noćne more koja je trajala 24 sata, stavila sam je na cicu, ona je prihvatila ko da pet dana nije jela a ja sam se raspala.

    Hvala vam na svemu, na podršci, na pomoći, svjetske ste!

  34. #34
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ajde super.
    Baš me ljuti kako se ograđuju, najlakše je reći prestanite dojiti.

  35. #35
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I kao zaključak na kraju: živile cice!

  36. #36
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ajd, živile!
    (dok se ne nakrivile )

  37. #37
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    bas mi je drago da opet dojis...sigurno ti je pao kamen sa srca...

    i is,is ti ruznim stvorenjima neka odu sto prije od vas...is,is...

  38. #38
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Jooooj, moja omiljena beštija!

    Ja se sve dvoumim hoću li popiti taj vermox, iako je mišljenje 3 gina da neće utjecat na bebu (28 tt). A viš, nije mi palo na pamet da kad rodim i počnemo s dojenjem možda ga opet neću moć...

    Ima li netko da se prirodnim putem otarasio napasti?

    I još jedno, malo blesavo pitanje... ima li kakve štete po organizam (moj, bebin kasnije) ako ih se predugo bezuspješno pokušavam riješit alternativom? (ono, ispada kao da ću ih uzgajat )

  39. #39
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Dojim je. Dvoje pedijatara mi je danas reklo da smijem dojiti, da se vermox vrlo malo i nikako izlučuje u mlijeko i da joj to malo može samo pomoći a ne štetiti. Nakon ove noćne more koja je trajala 24 sata, stavila sam je na cicu, ona je prihvatila ko da pet dana nije jela a ja sam se raspala.

    Hvala vam na svemu, na podršci, na pomoći, svjetske ste!
    Jako mi je drago da si našla osobe koje će ti iskreno znati reći ovu info.

    JAAAAKO ČESTO se doktori vode onim što piše na lijeku (a na svakom piše da ne može jer im se ne da plaćati istraživanja), ali postoje nezavisne institucije koje istražuju koliko lijek zaista je problematičan i takve informacije obično znaju oni doktori koji se razumiju u dojenje.

    Presretna sam zbog vas

    A što se glista tiče, sjemenke bundeve ih tjeraju. Tako da se ubijajte u njima. Štetit nikome ne mogu, a koristit će vjerojatno. Isto kao i češnjak.

  40. #40
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    baš mi je drago da ste se vratile dojenju, kod nas je u sličnoj situaciji taj dan bilo pravo veselje

  41. #41
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo prirodni načini rješavanja:

    http://bolest-moja.blogspot.com/2010/07/gliste.html

    Još od davnina se sjemenke bundeve smatraju najboljim sredstvom protiv glista. Kada postoje ličinke glista djeci dajemo dnevno 10-15. odraslima 20-30 oljuštenih bundevinih sjemenki, na kojima mora bezuvjetno ostati tanka ovojnica i koje moramo vrlo dobro sažvakati. Približno nakon sat vremena popijemo nepunu čajnu žličicu ricinusova ulja.
    I za liječenje trakavice također se koriste sjemenke od bundeve. Uz držanje stroge djete valja još dobro sažvakati 80-100 oljuštenih bundevinih sjemenki (tanka ovojnica mora ostati), te nakon jednog sata uzeti pola velike žlice ricinusova ulja. Ako uspjeh izostane isto ponovimo još jednom jer ne javljaju se štetne nuspojave.
    Kod običnih glista pomaže stari dobri domaći lijek: mrkva i cikla. Već i uzimanje hrena i crvenog luka može uzrokovati uništenje običnih glisti. Isto tako brzo pomaže bijeli luk (češnjak) skuhan u mlijeku.

    http://www.intimatemedicine.com.hr/s...-vermicularis/
    Češnjakom protiv glista

    Biljni lijek protiv glista je češnjak: tri dana jedite po jedan režanj češnjaka na dan. Treći dan popijte šalicu kineskog cimetovca i čaja od paprene metvice. Čaj pripremite tako da pola čajne žličice listova kineskog cimetovca i pola čajne žličice listova paprene metvice prelijete šalicom vruće vode.Pripravak kuhajte 3 do 5 minuta u pokrivenoj posudi. Zašto češnjak i paprena metvica? Češnjak oslabi gliste, a čaj je diuretik koji ih ispere. Postupak ponovite za tjedan dana, kako biste se riješili ličinki koje su u međuvremenu stasale, i još jednom kroz dva tjedna.
    http://ljekovite.bloger.hr/post/kako...a/1917136.aspx
    Kako se prirodno tjeraju gliste iz crijeva?
    Najuobičajeniji znak bolesti je svrbež čmara,a liječi se ovako: Lijek naših nana koji uvijek upali.Samo se treba pridržavati sljedečeg: Prvo jutro 15-20 sjemenki tikve s oguljinom (može i više sjemenki)pojesti .Poslije toga popiti jednu kašiku ricinusovog ulja(za djecu do 12 godina kafena kašičica).Ništa ne jesti par sati,ili tek kada proradi stomak,kako bi gliste bile gladne pa moraju napolje. Drugo jutro u šoljicu narendati 3-4 čehna bijelog luka s prokuhanim mlijekom ili povlakom.Dovoljna je jedna šolja za kafu.Čekati stolicu. Ovo naizmjenično raditi dok ne izađe matica. Savjet: Naveće namazati čmar medom. I ne jesti slatko dok matica ne izađe. Ovo uvijek pali. A evo i drugih recepata i savjeta koji mogu biti od pomoći: - Mrkva-tjera gliste.Pojesti dnevno po jednu mrkvu prijesnu ili narendanu. - Ružmarin –čaj od ove trave istrebljuje gliste.Piti umjereno.Nije za one sa visokim krvnim pritiskom. - Rutvica-Prepržiti rutvičine listove s crvenim lukom na ulju protisnuti kroz gazu i po potrebi koristiti.Čaj će otjerati gliste i dr. nametnike .Piti se smije samo na gutljaje.Razblažiti se može sa kičicom , borovicom(smrekom),kaduljom ili drugim biljkama korisnim za želudac i crijeva(anis,kopriva,metvica,maslačak,stolisnik,d upčac,kupina,zlatnica). - Domaći pekmez od jabuka,krušaka ili repice je odličan za ovu svrhu.Dnevno tri puta po jedna kašika,i poslije toga ne jesti ništa bar pola sata. - Kompot od šljiva. - Svakog jutra načesrce pojedite jednu kašičicu sirove riže koju ste držali u vodi tri dana. Dobro je sažvačite i progutajte. Radite tako deset dana, a poslije jednog meseca ponovite. - i još:"Kažu da bijeli luk liječi sve".

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    guglala ja i ispla ova tema pa me zanima dal se kičica smije upotrebljavat kod male djece, i dojilja

    Razblažiti se može sa kičicom , borovicom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •