Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: krv u stolici i alergija na KM

  1. #1
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno krv u stolici i alergija na KM

    Maleni je neki dan imao krv u stolici, pedijatrica je pogledala pelenu i rekla da kao prvi korak probam izbacit kravlje mlijeko i mliječne proizvode, citruse, jaja i ostale alergene. Čitala sam malo o tome i čini mi se da baš KM radi probleme.

    Zanimaju me vaša iskustva, je li djeci kasnije potvrđena alergija na KM? Koliko dugo ste izbjegavale piti mlijeko i proizvode tipa čokolade ili malo mlijeka u kavi?

    on sad isključivo doji, četiri mu je mjeseca

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam izdržala bez mlijeka i svega mliječnog od kad su mi za malu rekli da je moguće da je to to, i
    onda jopš 2 godine, izbacila i jaja, ribu,orašasto, agrume ,svinjetinu, junetinu, čokoladu/kakao, paradajze i slično.

    Kod malog sam to sama konstatirala kad je bio star 3 tjedna, odmah sve izbacila kaj i klinki, ali par mjeseci kasnije i gluteine, a sad u dobi od 15 mjeseci izbacili i krumpire. Sad mali ima 20.5 mjeseci. Znači nisad ne planiram uvesti mlijeko najmanje do kraja dojenja.

    drži se i pitaj kaj te zanima!
    Traži testiranja, pregled gastriča, jel mali ima problema s kožom ( moji su imali mali još uvijek)

  3. #3
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    ma bude me pedijatrica uputila na sve pretrage ako bude potrebe, bez brige. S curama sam prošla kompletnu obradu, zbog laringitisa, blagog AD-a i opstipacije kod mlađe. Nikakva alergija im nije uvtrđena, a s malom moram još neke dodatne pretrage za celijakiju obaviti. Stalno nešto, a u biti ništa. Malome je koža OK.
    Tvojima je alergija na KM potvrđena? Isto su imali krv u stolici?

    I kaj je sva riba zabranjena? Joj, nekaj moram i jesti.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moji su imali kožne promjene u smislu dermatitisa, možda jedamput je klinka imala nekaj u stolici, to moram pogledat, prickovi su bili skroz negativni,ali rastevi do neba.
    riba je bila zabranjena kad sam bila s klinkom ,počeli smo je jest kad je imala oko 1.5 godinu, a klinjo je baš jako alergičan i na ribu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.03.2012. at 14:17

  5. #5
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Ja sam isto izbjegavala sve PRICK-om potvrđene alergene. KM - 2 godine koliko je trebalo da alergija prođe. Krv u stolici nikad nije testirana iako je imao obilne proljevaste stolice neugodnog mirisa. Nije testirana vjerojatno zbog atopijskog derm.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne kužim zakaj zbog atopisjkog nse niste testirali, mi smo se samo zbog njega testirali, da

    i kod male atopisjki je ošo s cca 3.5godine, alergija na KM još uvijek ( ima 6godina)

  7. #7
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    A kako to s tim alergijama ide?
    Ja sam normalno krumpire jela. Ne svaki dan, ali cesto. Mali je bio ok.
    Kad je imao cca 7-8 mj (kad vec ide po tablici) ponudila sam mu krumpir. Povratio je odmah. Nakon toga svaki put kad ja pojedem krumpir, on place satima kao novorodjence kad ima grceve. I povraca nakon dojenja.
    Ja sam izbacila krumpire i bio je ok jedno vrijeme.
    Sad primjecujem da place i muci se kad jedem brokulu. Place, ali ne povraca.

    Da idemo na neko testiranje ili je jos prerano? Ima 10 mj. Nema nikakve fleke po sebi.

  8. #8
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim zakaj zbog atopisjkog nse niste testirali, mi smo se samo zbog njega testirali, da

    i kod male atopisjki je ošo s cca 3.5godine, alergija na KM još uvijek ( ima 6godina)
    Eh Jelena, ne mogu ja doktorima govoriti što i kako da rade
    Da se mene pitalo prošli bi mi puno više testova i puno ranije nego što je bilo.

  9. #9
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    A kako to s tim alergijama ide?
    Ja sam normalno krumpire jela. Ne svaki dan, ali cesto. Mali je bio ok.
    Kad je imao cca 7-8 mj (kad vec ide po tablici) ponudila sam mu krumpir. Povratio je odmah. Nakon toga svaki put kad ja pojedem krumpir, on place satima kao novorodjence kad ima grceve. I povraca nakon dojenja.
    Ja sam izbacila krumpire i bio je ok jedno vrijeme.
    Sad primjecujem da place i muci se kad jedem brokulu. Place, ali ne povraca.

    Da idemo na neko testiranje ili je jos prerano? Ima 10 mj. Nema nikakve fleke po sebi.
    Moje dijete nije nikad povračalo hranu, nego mu se sve manifestiralo kroz grčeve i proljevastu stolicu u ranoj dobi te malo kasnije i atopijskim dermatitisom.
    Alergije se mogu samo odjednom pojaviti na bilo koju namirnicu.
    Za testiranje ti nije rano, nas su testirali sa 7 mjeseci.

  10. #10
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    moje obje imaju alergiju na km, jaje, bijelo brašno, orašaste plodove.
    kod starije je jedino na km bila reakcija krv u stolici, a kod manje i na jaje, sezam i orašaste.
    prick je objema uvijek negativan, patch pozitivan (ali bio pozitivan i na vazelin), pa je gastrička rekla da je najbolji pokazatelj alergije to kaj je krv nestala sa mojim izbacivanjem tih namirnica iz prehrane.
    tak da sam ja već 4 godine na prehrani bez tih namirnica, ali i svih u kojima ih ima i u tragovima.
    na početku bude koma, dok ne skužiš kaj smiješ jesti, i ne nađeš zamjenske namirnice, ja sam skinula 7 kg zbog promjene prehrane (prije mi se bazirala na km)
    ali eto sad smo na rižinom mlijeku (alnatura u dm), domaći kruh, čokolada alnatura, štapići alnatura, ima i pudinga i tak, svašta se nađe

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    A kako to s tim alergijama ide?
    Ja sam normalno krumpire jela. Ne svaki dan, ali cesto. Mali je bio ok.
    Kad je imao cca 7-8 mj (kad vec ide po tablici) ponudila sam mu krumpir. Povratio je odmah. Nakon toga svaki put kad ja pojedem krumpir, on place satima kao novorodjence kad ima grceve. I povraca nakon dojenja.
    Ja sam izbacila krumpire i bio je ok jedno vrijeme.
    Sad primjecujem da place i muci se kad jedem brokulu. Place, ali ne povraca.

    Da idemo na neko testiranje ili je jos prerano? Ima 10 mj. Nema nikakve fleke po sebi.
    ništ nije rano,treba ti neki sopecijalista ,a li možeto odradit i primarni pedijatar, sad za krumpir ima tester na Sv. Duhu ( moj mali je alergičan na njega) , a za brokulu iskreno ne znamgdi ima, mi smo tražili špinat ( ali na Svetom duhu nisu imali). A to kaj nema fleke po sebi, nema veze, neki imaju fleke, neki proljev, neki krv, neki bljuvanje, neki grčeve, neki kombinaciju svega ili nećega, neki ništa oku vidljivo.

  12. #12
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja zapravo nisam sigurna da je baš KM izazvalo reakciju. Inače se jučer osuo po donjem dijelu trbuha i leđima, ne znam je li to od znoja ili alergija..
    Jelena, što znači da to može odradit primarni pedijatar?

    lella, što jedeš za doručak? Godinama nisam doručkovala i trebalo mi je dugo da se riješim te nezdrave navike, a sad opet preskočim jer ne znam što bih jela. Muesle koje sam obično jela sad ne smijem

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    to znači da te i pedijatar može poslati na testiranja.

    Možem kaj ja jedem za doručak,jer se ja oskudnije hranim od Lleile,


    dižem se oko 6 i tad popijem vodu ili sok od jabuke + neku vočku. za to vrijeme kuham rižu, stavim kuhat puretinu koja treba bit u juhi za ručak, onda zemem recimo šeflju i pol riže i nju zdrobim s gnjecalicom za krumpir i stavim malo maslinova ulja i pravac u vafel aparat, da se speče.
    To je porcija za mene i malog koju jedemo uz domaći pekmez. Sad on ponekad neće jest to pa dobi Krekere od Schara ili stiropor ( sama riža, pazi ima jako rjetko za kupit , a našla sam u Mercatoru) s pekmezom i rižino mlijeko ili čaj.

  14. #14
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    A mi smo na zgancima koje skuham na vodi, pa onda jedemo ili sa rizinim mlijekom ili smiksam jabuke i bananu pa pomiješam sa zgancima, ili na rizinom skuham zobene pahuljice za grozdjicama, ili samo zobene skuham i dodam opet smiksano voće.i tak to vrtimo kroz tjedan, ponekad znamo pojesti domaći kruh i pekmez, ali cure vise vole zgance i zobene

  15. #15
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Jelena, a bi li se riža mogla ispeći u tavi? nemam aparat za vafle. I zobene pahuljice s voćem bi mogla lako uklopit u meni. Sad jedem proso s jabukama, kruh i pekmez i namaz od slanutka.
    Upravo sam pojela domaće pecivo s porilukom, maslinovim uljem i češnjakom. moja bi mama samo zakolutala očima da to vidi, a zapravo mi je baš fino
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 15.03.2012. at 14:49

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    može i na tavi, ali onda se malo više mrvi , ali služi opet zgnječiš s sploštiš između ruku i staviš na malo maslinova ulja tek tolko da vidiš trag masnoće , tada dobije i malu koricu.

    I ja bi htela pecivo, ali nikak ne mrem dobit takve konzistencije od same riže i žgancima, a svim drugim gluteinskim smo na VI

    znam i prek same riže stavit malo pekmeza, a i u žgance, vjerovatno bi i moja mama gunđala ali tak je kak je
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.03.2012. at 07:47

  17. #17
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Evo mene opet, jučer sam bila na vaganju i mali je u tri tjedna dobio samo 150 grama. A ja sam se nadala da će biti više budući da sam na dijeti. Plus, osuo se na nogici i pedijatrica veli da je atopijski dermatitis. Ja sam prvo mislila da je nešto drugo, jer je izgledalo drugačije nego kod cura.
    Koliko je vama trebalo da se pokaže poboljšanje?
    Sad ću par dana mazati kremom osip, a onda opet k pedijatrici da vidimo kako dalje...
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 30.03.2012. at 20:57

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kod klinke popboljšanje za cca 1.5 mjesec, isto jedno vrijeme izgubila na težini
    kod klinca za godinu dana jer smo tek tad skužili ( labos je skužil) da detetu smeta krumpir, od tad cca 2mjeseca puno bolje. mali je isto jedno vrijeme poćel stagnirati ali tek oko 4-5 mjeseca ,a ja počela izbacivat stvari s 3 tjedna

  19. #19
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    hvala ti jelena na odgovoru. pedijatrica nije ništa komentirala, ali ja sam sva jadna. Čini mi se da sam stalno gladna (iako puno jedem) i migrena me svako toliko uhvati, valjda zabog nagle promjene u prehrani, a on na težini dobiva još slabije nego prije.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    da li su mozda klinci kod kojih pricate o krvi u stolici imali oralnu upotrebu antibiotika (jer moze u principu napravii porozna crijeva)

    stolica koju opisujete ide uz porozna crijeva

    moguce je dobar dio alergija pokriti dodavanjem enzima (papaya, ananas i kivi su namirnice sa najvise enzima ali koliko ja znam kivi je jak alergen)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti jelena na odgovoru. pedijatrica nije ništa komentirala, ali ja sam sva jadna. Čini mi se da sam stalno gladna (iako puno jedem) i migrena me svako toliko uhvati, valjda zabog nagle promjene u prehrani, a on na težini dobiva još slabije nego prije.
    koliko pijes (vode)? glavobolje o kojima pricas mogu biti I od nedovoljnog unosa tekucine i od stresa

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    moguce je dobar dio alergija pokriti dodavanjem enzima (papaya, ananas i kivi su namirnice sa najvise enzima ali koliko ja znam kivi je jak alergen)
    kivi je alergent, ali ni ovi preostali puno ne tapkaju za njim u mraku.

  23. #23
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Stray_cat, nije maleni pio antibiotik, samo je na cici još mu i vitamin D najčešće zaboravim dati. A što se tiče nedostatka tekućine i stresa, kužim kod sebe da su često baš oni okidači i trudim se piti dovoljno, i to samo vodu i bljne čajeve.
    Cure mi imaju i AD i laringitis, sa starijom sam čak preksinoć bila na hitnoj nakon 100 godina jer nikako nije čepić počeo djelovati, ali im nikakva alergija nije utvrđena. Ja nisam alergičar, mm malo na ambroziju.
    Najviše me sad brine što malo dobiva na kilaži
    Krv se nije ponovila
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 02.04.2012. at 10:40

  24. #24
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    aishwarya sa koliko je maleni rođen?
    Koliko je težio na otpustu iz bolnice?
    Koliko kila ima sada?

    Bebe nakon 3-4 mj dosta manje dobivaju na težini. Koliki bi bili kad bi stalno dobivali kao prva 2-3 mj

    Iz osobnog iskustva, 2 dečka, u prva 3 mj su dobili 5 kg a onda 4. mj samo 400 g.
    Na moj komentar samo 400g (jer mi se činilo da je puno više dobio) je pedijatrica rekla, "da mama, samo 400 g ali ima kilažu kao par mjeseci starije dijete"

  25. #25
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Sve sam to uzela u obzir - prvi mjesec je dobio 1000 g, znači super, drugi mjesec 650, manje, ali i dalje OK. Onda je u 2 mjeseca dobio 1000 g, isto Ok ali moglo bi i bolje, i sad je dobio samo 150 g u tri tjedna
    znači, skoro 5 mjeseci - 6800, a rođen je sa 3880.
    žgoljav je i žilav, dug 68, i možda bi mi sve se to činilo OK da još nije bilo te krvi u stolici, sad i AD, te da i dalje ne kaka po nekoliko puta na dan.

  26. #26
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Aishwarya, mozda imas glavobolje zbog niskog zeljeza? Svakako bih ti preporucila da jedes lisnato povrce sto cesce. A za dorucak prosos, zobene ili jecam ja ih mijesam s lanom i koristim sojino mlijeko.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja ti nebi savjetovala sojino mlijeko napose kaj imaš dečka, a postoji velika šansa da je i mali alergičan na soju

  28. #28
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    aishwarya, često kakanje nije problem. Bebe su različite i dok neke kakaju nakon 6. tjedna manje, neke kakaju često svih prvih 6 mjeseci dok ne krene dohrana, a katkad i nakon što je ona krenula.
    Doista je usporio, no lijepo je i dobivao, i već je skoro udvostručio porođajnu težinu. Koliko cm je narastao zadnjih mjesec dana? Nagli skok u rastu često prati i manja kilaža taj mjesec, posebice ako je aktivna beba i/ili manje spava po danu. Sve su to čimbenici koji mogu utjecati na manji prirast u datom mjesecu, nakon prethodnog dobrog dobivanja na težini.
    Što se tebi čini? Kakvo je njegovo opće stanje? Krv je možda bila od hemoroida, katkad se pojavi i kod tako malih beba.Kakav je boje bila? Količina?

  29. #29
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    pa narastao je dosta, vidi se..u tri tjedna je kao dobio 150g i narastao 1,5 cm, prije toga je u dva mjeseca narastao 7 cm. Ako je točno izmjereno..
    A što se krvi tiče, pedijatrica je rekla da bi mogao biti uzrok alergija, nosila sam joj pelenu. Bila je jarko crvena, kao pomiješana sa sluzi. Nije bio bolestan, šmrkav ili nešto slično. Inače je tek unazad tri tjedna postao aktivniji, okreće se na trbuh i puno je budan. Prije je stvarno puno spavao, ili mi se čini jer su mi cure slabo spavale.

  30. #30
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    evo dobili smo uputnicu za RAST na KM, soju i jaje, ali nema reagensa pa tko zna kad ćemo to obaviti. Ja cijelo vrijeme ne jedem ništa sumnjivo, a on i dalje ima krvi u stolici, rezultat pretrage na okultno krvarenje je pozitivan. Sad još krećemo s dohranom pa ćemo vidjet kako će to ići

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •