Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: upomoc - temperatura!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno upomoc - temperatura!

    da vas pitam - jel moguce dobit temp od upaljene/kvrgave sise ako nije zastopana?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ipad me zahebava....38,5 sam dobika. pokusavam se ne izdajat, jer me to iritira..lijenost. stavljam malog stalno na sisu i on lijepo jede. inace, hranjenje mi je bolno - sto je kod mene uobicajeno. sisa mi se je upalila jutros, ali ne znam jel moze od toga temperatura...mali je jeo iz nje nocas. jutros sam izdojila iz nje jos 70 ml. inace, imam jako puno mlijeka. sa drugim djetetom sam uspjela sama sve izregulirat bez izdajanja... jesam se poglupavila?

    bojim se opet nekih ugrusaka i hospitalizacije, kao sto mi se dogodilo s prvim djetetom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Odgovor iz visestrukog iskustva-DA! Mislim da kvrge ukazuju da neki kanalic jeste zastopan?! U svakom slucaju, razbijaj kvrge, pazi na polozaj(bebina brada prema kvrgi), stavljaj obloge i, meni uvek najtezi deo, miruj i odmaraj sto vise.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i zovi sos

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    nema vise kvrga. bio je to jedan nalet. stavila sam si kupus. popila lupocet. sise ok izgledaju... nisam jos u dovoljnoj panici za sos sve sam ja to vec prosla...samo me temp stepla. mozda se samo trebam naspavat...

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    draga, nazovi sos.
    tako sam ja odgađala da tražim pomoć s 3. djetetom, jer nije to još dovoljna frka da bih digla paniku, ipak mi je to treće dijete i treće dojenje, sve ja već znam, ... i tako sam trpila tjedan dana a situacija je postajala sve gora i gora. i kad sam konačno zatražila pomoć, trebalo mi je mjesec dana da uspostavim normalno dojenje i da mi se cice vrate u relativno normalno stanje

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kad si rodila?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    vidjet cu danas i sutra kako ce se situacija razvijat. rodila sam prosli ponedjeljak. beba je super. vratio je porodajnu tezinu (doma u 4 dana 200g)

    hvala svima na odgovorima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Sa temperaturom bez jasnog uzroka(tipa prehlada, zastoj,mastitis i sl.) tako kratko nakon poroda, ja bih otisla kod doktora. 38,5 mi zvuci previsoko da bi bio samo umor.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    e to i mene muci - sto mi se ne cini da ima neki uzrok, tj. da ga ja ne vidim. prehladena sam vec neka dva mjeseca... klinci mi nosili viroze iz vrtica...isla sam i rodit u komi. ali to je duboki kasalj i malo zastopan nos. ne vjerujem da moze bit od toga

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Mozes li nekako bar telefonski stupiti u kontakt sa ginekologom?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ma bila mi je patronažna i nema kaj pametno rec. Nek skidam temp sa lupocetom, izdajam se, pa cemo vidjet...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Ok, onda te ipak video neko strucan. Da prodje sto pre!

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    e to i mene muci - sto mi se ne cini da ima neki uzrok, tj. da ga ja ne vidim. prehladena sam vec neka dva mjeseca... klinci mi nosili viroze iz vrtica...isla sam i rodit u komi. ali to je duboki kasalj i malo zastopan nos. ne vjerujem da moze bit od toga
    nadam se da nije temp od tog, a jel bi ti možda samo skoknula do labosa i izvadila krv za svaki slučaj

  15. #15
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ne želim te plašiti ali odi izvadi krv i nek te pregleda ginekolog da eliminiraš taj dio.
    Ti si babinjača možeš otići još i u bolnicu na hitnu ginekologiju, tamo će obaviti sve pretrage odma.

    Meni se spojio opaki mastitis, prvi dan temp do 40. razbijena kvrga a temp je još 2 dana bila 37-38. Ja sam to pripisala prehladi, umoru...
    Na SOSu mi rečeno da ako nema kvrge ne bi smjelo biti ni temperature i da isključim ginekološki dio jer sam friška rodilja (to je sve bilo 9. dan od poroda).
    Na kraju završila na kiretaži.
    KS je bila ok, crp je bio visok, mislim 130 (do 8 je normalno). Dobila ergometrin inekciju i naručili me ujutro prvo na kontrolu pa ako bude trebalo obaviti će kiretažu.

    Sretno!

  16. #16
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    dupli post
    Posljednje uređivanje od (maša) : 13.03.2012. at 13:33

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    evo, ja danas skroz ok. jucer sam navecer popila jos lupocet i izmasakrirala sisu pod tusem. sisa vise nije bolna i nema temp. valjda ce bit sve ok....

  18. #18
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    super da nema temperature više

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    maša, tako je i meni bilo nakon prvog poroda. uspjela sam izbjeć kiretažu, ali su me tjedan dana hospitalizirali...a beba doma. zato sam se sad i uspaničila....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •