Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kako izaci iz zacaranog kruga?

  1. #1
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno Kako izaci iz zacaranog kruga?

    Blister+upala+zastoj mlijeka+ragada ....ima li jos nesto da me potrefi u ova 3 dana??? U suradnji sa savjetnicom SOS-a probusim blister,no za dva dana dojka mi se skroz upali (otekla,neke krvave crte po njoj,areola se sva izoblicila,razlila..),na svu srecu ipak odem do ginekologice,dobijem antibiotik.Kako me jako bolila nisam joj dala da sisa na tu dojku,pokusala se izdojit popodne,al jedva 10 ml,naravno da navecer je dojka pucala po savovima pa ja stisni zube i dam joj da sisa...u 1 u noci napipam kvrgu...znam proceduru (to mi je vec 7-mi zastoj na toj dojci),al ovaj put ne ide... Tusiram,masiram...ona cica i do popodne rijesimo zastoj,al sad unistila bradvicu (sto od vruceg tusa,sto od dojenja),uglavnom ogulila se koza,a ispod rana... Ne mogu vise.... Ona ce sad 15 mj , zaista sam zeljela jos dojiti, ali zadnja 2-3 mjeseca je neizdrzivo zbog tih njenih zubica koje mi zabije u bradvicu dok sisa i stisneee, a jos je tip djeteta da bi visila po sat vremena da je pustim da duda... Zbog toga sam i ukinula nocno dojenje prije tjedan dana...ali me i tad pogodio zastoj i kvrge... Neznam vise sto da radim...dosli smo na 4 podoja u 24 h, a stah me dalje ukidat jer svaki put kad preskocim neki podoj,dojka se prepuni i eto kvrge,ako ne smanjujem,mlijeko nece nestati... Osjecam se kao u zacaranom krugu i ne znam kako van iz njega... Rucno izdajanje ne ide nikako,nikad nista, izdajalicom jedva nesto malo.. Zeljela sam privoditi ovo dojenje kraju postepeno i zbog nje i zbog mene,ali sad vise ne mogu trpiti ove bolove i stalno neki drugi problem.. Cijeli dan samo razmisljam i pazim da ne dotaknem s necim dojku,da me ona ne udari,da me ne zagrli,ne mogu je normalno podici,samo se krivim,izvijam ledja,ne mogu nista obuci... Kako izaci iz ovog svega? Znam da ovaj forum je jako protiv tih nekih tableta,ali je li to rjesenje za mene? Je li neko to popio i prezivio bez posljedica ? Sad sam vec ocajna...i ne znam kako dalje...

  2. #2
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Angel, dok cekas da ti se javi neka od savjetnica, mogu ti samo dati potporu..znam da je tesko, ali rjesenja sigurno ima, javit ce se tu neka iskusna Roda da ti pomogne..

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja sam popila i preživjela.
    Ali može se prestati i bez tableta. Probaj smanjit unos tekućine, stavljaj hladne obloge, izdoji samo kratko da prestane pritisak.
    Da li još piješ antibiotik? Možda da pitaš ginekologicu kako dalje, jer ti ne bi dala antibiotik da nema upale.
    Držim ti palčeve.

  4. #4
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kupus?
    Nek muz potegne dok se ne otcepi pa onda izdajaj dok pritisak ne popusti... (ovo drugo nisam probala al cula sam da djeluje)

  5. #5
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Puno si dojila, junački i možeš mirno prestati.Za tablete ne znam, ali mislim da to nije neka drama.Drži se!

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Kupus?
    Nek muz potegne dok se ne otcepi pa onda izdajaj dok pritisak ne popusti... (ovo drugo nisam probala al cula sam da djeluje)
    ak je drugo nek muž.... onda samo napred

  7. #7
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Hvala vam cure, u pon cu ipak morat do ginekologice, jucer mi je bilo bolje, upala se povukla, samo ranica na bradavici jos koma, a danas me opet pocela boliti i probadati dojka, a jos uvijek pijem antibiotik (dobila za 8 dana), ne znam sta je sad...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Nadam se da je dana sveć bolje

  9. #9
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Bas i nije dobro... Nakon jutrosnjeg podoja pocelo me probadati u toj dojci, kao da mi netko zabija vreli noz... Zvala ginekologicu i rece mi da definitivno moram prestat dojit, da se mora gledat i na dobrobit majke, ne samo djeteta, ona je vec dovoljno dobila...itd. Uglavnom da bi mogla inace zavrsit na kirurgiji, prepisala mi tablete... A ja nakon podnevnog bolnog dojenja opet napipala kvrgu... Muka me hvata kad pomislim da sad opet to moram masirat i mrcvarit, a boli me i kad ne diram... Sad je to vec 8- mi put..nadam se i zadnji...

  10. #10
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Možda da se javiš u laktacijsku ambulantu na Sv. Duhu
    Neonatološka i laktacijska ambulanta
    radno vrijeme: ponedjeljak-petak od 11.00 do 14.00 sati
    predbilježbe na telefon: 01/3712316 od 14,00 do 15,00 sati

  11. #11
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    To sam bils prvo zvala kad mi se cica izoblicila i rece mi gl.sestra da su oni nadlezni samo prvih 45 dana nakon poroda dok su tzv.babinjace, a nakon toga javi se svom dr.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    angel, kakva je situacija?

  13. #13
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ej apricot, hvala na brizi, ja sam izasla iz svog zacaranog kruga.... Na kraju sam ipak prestala skroz dojiti,a i to sam se namucila... Malena je to skroz dobro podnijela i prihvatila ( toga me najvise bilo strah) , a moja agonija s dojkama je trajala jos 3 i pol tjedna nakon prestanka... Pila onaj bromergon ( grozno !), a sise bole, opet se pravile kvrge, ginekologica mi rece da to izdojim, ja poslusala pa jos pogorsala...Na hitnoj dr rece ni slucajno izdajat...samo hladni oblozi.... Ma katastrofa...spavala s kupusom, persinom...pila tablete protiv bolova...Ne znam, nesto grozno.Eto sad je gotovo, sise se ispuhale , sad sam kao 12- godisnja djevojcica , al me ne bole!!! Sad jos trebam ici na uzv da vide jel sad sve ok.
    Ipak usprkos ovakvom strasnom kraju dojenje mi je ostalo u lijepom sjecanju i opet bih sve ponovila da imam priliku...

  14. #14
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Angel drago mi je da je sve proslo. I da ti je dojenje ostalo u lijepom sjecanju. Pusa maloj velikoj curici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •