Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Nastaviti dojiti ili uvesti dohranu??

  1. #1
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno Nastaviti dojiti ili uvesti dohranu??

    Beba je stara 4 i pol mjeseca. Isključivo je dojena cijelo ovo vrijeme. Prije 4 dana sam dobila temperaturu 38.1 zajedno sa ovećom užasno bolnom kvrgom u dojci i doc mi je dala antibiotike za mastitis. Sve bi bilo u redu da mali od tada nema svaki dan po jedan do dva proljeva i primijetila sam da mu je pelena oko struka veća nego inače što znači da je i izgubio na težini. Sad sam u panici jer ne znam bi li nastavila isključivo dojit ili bi uvela dohranu odmah,ili nešto treće. Upomoć,hitan odgovor potreban,ne znam kom bi se obratila s obzirom da je subota??

  2. #2
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ajme, žao mi je da nitko od savjetnica još nije vidio ovo

    kako ste ti i maleni? ja bih na tvojem mjestu nazvala doktoricu i pitala je da li bi možda trebalo promijeniti antibiotik s obzirom na bebin proljev
    za mastitis bi bilo dobro da beba čim više sisa tu dojku, koliko god bolno bilo. a i za njega je dobro da čim više sisa, pogotovo ako se brineš da premalo jede
    isto tako, stavljaj na dojke tople obloge prije dojenja
    između podoja na dojke možeš stavljati listove kupusa (samo nemoj na bradavicu)

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Bebu čim više na cicu stavljati, a možda da koristiš kakve probiotike, ne znam.
    Ili da promjeniš antibiotik, ali prestanak dojenja ili dohranu nikako ne bi preporučila.
    A ako ima proljev pitati i pedijatra da li treba kakav rehidromiks (ako smiju bebe) ili samo pojačavaj dojenje
    da nadoknadi tekučinu, ali nikako ne smanjuj dojenje.

  4. #4
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    kako ste danas ti i maleni? ima li još proljev?
    kontaktiraj i pedijatricu za savjet oko antibiotika koji uzimaš i bebinog proljeva
    probaj dojiti i u četveronožnom položaju iznad bebe da bolje razbiješ tu kvrgu
    tuširanje toplom vodom, masaža i topli oblizi na dojci mogu pomoći

  5. #5
    nightrain avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    58

    Početno

    Dohrana s 4 i pol mjeseci nikako nije preporučljiva. Što god da se djetetu uvede ne može se mjeriti s majčinim mlijekom po hranjivoj vrijednosti, tako da nema šanse da se dohranom nadoknadi izgubljena težina. Majčino mlijeko je dovoljno i najbolje. Isto tako, ako uvedeš dohranu nećeš znati je li proljev od dohrane ili od tvog antibiotika. Probaj uzimati probiotike za reguliranje tvoje crijevne flore (koja je poremećena zbog antibiotika) i što više doji da dijete ne bi dehidriralo. Je li se kvrga povukla? Javi kako napredujete!

  6. #6
    nightrain avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    58

    Početno

    Sad sam se sjetila - nedavno sam i ja tražila informaciju u vezi s antibioticima pa sam naišla na ovaj popis: http://www.breastfeedingnetwork.org....March_2009.pdf . Možeš provjeriti je li taj što ti piješ na popisu sigurnih za vrijeme dojenja. Nadam se ipak da tvoja doktorica nije luda da ti da neki koji nije preporučljiv dok dojiš, budući da zna tvoju situaciju..

    Kakvo je inače djetetovo opće stanje?

  7. #7
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Novonastala situacija je sljedeća-jučer smo bili kod neke dežurne pedijatrice,veli da sve ok s malim,da je vjerojatno od antibiotika mojih,i u čudu ostala što ja već nisam počela s dohranom,kašicama,itd. Danas sam opet bila kod svoje pedice,kaže da antibiotik koji uzimam (amoksicilin) nije problem za bebu,i da će proljev vjerojatno proć nakon uzimanja istog (danas zadnji dan napokon ). E al onda smo naišli na ozbiljniji problem,a to je ona spomenuta kilaža. Dakle,poprilično je usporio s dobivanjem na težini. Od rođenja je dijete koje izvrsno napreduje,nikakvih problema s dojenje,ma mrcina i pol. I sad zadnjih tjedan-dva jedva da je išta dobio na težini. Pedica kaže da vjerojatno nemam mlijeka dovoljno pa da vidim koliko jede tako da ga izvažem (btw gdje da nađem tako preciznu vagu ako tko zna?),nakon toga podojim i onda opet izvažem pa ću vidjet koliko pojede, i ako nije dovoljno da uvedem adaptirano mlijeko. Meni je to koma jer sam zbilja htjela dojit do kraja (koliko je idealno za bebu). Mama se pak trudi dokazat svoju teoriju o kašicama i tome kako se to "nekad radilo". Ja sam sad zbunjena,ne znam šta da sad radim više,a muka me hvata od adaptiranog mlijeka.

  8. #8
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    E da,što se mastitisa tiče,kvrga i bol su se povukli u roku dva dana,sve super! Sad još samo da moj bucko bude opet bucko..

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Čoksa, napiši mi, molim te, kako je maleni napredovao u prva dva mjeseca?
    I kako sada stojite s kilažom?

    normalno je da se djeca u njegovoj dobi počinju izduživati i manje dobivati, ali voljela bih vidjeti brojke.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    I, nemoj se molim te, dovesti u napast da dijete važeš prije i poslije podoja; to ništa ne znači.

  11. #11
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ovak,rođen je s 3900/52,sa 3 tjedna 4800/55,sa 2 mjeseca 6000/62,sa 4 mjeseca (točnije prije 12 dana) 7340/66,i danas 7370.. Nikakvih problema ni sa čim do,evo,sada. Danas u panici tražim gdje bi nabavila neku preciznu vagu. Znači,ne vagat..? Btw nije mi jasno kako nema dovoljno mlijeka,on kad završi s cicom iz nje ja još uredno mogu istisnut hrpu mlijeka,jel moguće da je mlijeko rijetko,nekvalitetno..?

  12. #12
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Potpis na apricot! Samo ga stavljaj na dojku neka siše.

    Kilaža je jedno, ali opće stanje tvog djeteta je nešto sasvim drugo i meni je ovo potonje uvijek bila dobra vodilja.
    Uvijek je teško kad smo "pred problemom", ali kad žena da sve od sebe i problem prođe, vjeruj mi sreća je najveća na svijetu.

    Recimo moja je na pregledu s 4. mjeseca išla u visinu, a dobila je jedva 400 g.

  13. #13
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Kod nas kao kod Pepite, samo 400 grama od 2. do 4. mj. bila sqam u šoku koliko je malo dobila jer je u prva dva mjeseca dobila skoro 3 kg.
    Gledaj dijete i daj mu da siše što više.

  14. #14
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa mozda bucko sada vise nece biti bucko, vec je odlucio biti maneken

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A to vaganje prije i poslije podoja je skroz yastarjela metoda. Pa ni mi u svakom obroku isto ne pojedemo.
    I normalno je da nakon cetvrtog mjeseca bebe uspore s dobivanjem na tezini.
    Hajde kazi brojke pa ce ti savjetnice moci bolje pomoci.
    Vjeruj u sebe

  16. #16
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kod nas na dane jedva mokre pelene. Da ne govorim o tri polu-podoja u 24 sata. Bože sačuvaj!
    Sad imam novu taktiku, pošto ona nikad nije gladna, ja je štipkam za kožu i gledam jezik da ne bi bila pred dehidraciju
    I neće da doji dok smo vani, prije sam se živcirala, ali sad ne, jede kad dođemo kući, a to može biti za 3,4,5,6 sati. Ona je super ne traži i nije nervozna.

    Mada smo sa 5 mjeseci išli čak 460 grama...i to je još jednom potvrdilo činjenicu da trebam skakati od sreće kad ne vidim ni kap mlijeka danima i kad su dojke ispuhane i kad preskoči podoj, to znači da ima utisno i da vuče ono masno od kojeg pupa...kad osjetim da su mi dojke punije, ne sviđa mi se

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo ja se ovdje javljam samo da te utješim (i sama sam i to s trećim djetetom bila pomalo zabrinuta)

    Dakle ovako ti je bilo kod nas!!
    Rođena sa 3650. Prvi mjesec kila i malo više, drugi mjesec cca kila.
    Kad li s 4 mjeseca Ela je imala "samo" 6100. U dva jeseca je dobila nekih 600 g jedva što je po doktorici bilo jako malo i savjet je bio dohrana, slabo je moje mlijeko.
    Ja sam onak, nije baš panika, ali nije mi bilo ni svejedno, iako velim, treće dijete i kao sve znam, ali opet nikaj ne znam.
    I reko ja nakon kaj su me osvjestili ovdje na forumu, ma koja dohrana, ne treba joj to, zadovoljna, vesela i vidno bucmasta beba. Pa kaj onda ak nema više grama.
    I ko za peh mi završili taman iza tog vaganja u bolnici (upala pluća) gdje sam ja nju morala vagati prije i poslije svakog podoja. I uvidjela da ona super jede, tj. da dobro pocica.
    Nastavili s cicom isključivo do njenih 6 mj. pa polako dohrana. I dalje je slabo dobivala na kilaži i sada sa svojih 19 mjeseci (upravo danas ) ima 10,5 kg.
    A kad pogledaš njene slike ne bi nikad rekla da je to takvo pilence lagano!
    Zdrava je, vesela, žilava, vrckasta. Pojede dosta i jede svašta, ali eto, ima valjda ženska sreće s metaqbolizmom.

    I dakle, ako je sve s bebanom u redu, ako normalno piški i kaki, ako vidip da je zadovoljan i sretan, nema potrebe za dohranom!

  18. #18
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Meni svi govore "joj kako je bucmasta, lijepo jede...", a ja doma već tri mjeseca mučim muku.

  19. #19
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Čoksa, prva dva mjeseca dijete dobiva više na težini, zatim primjećuje svijet oko sebe i manje traži, podoji su kraći,
    dijete jednostavno odrasta i ima svoj ritam, više je u pokretu i više potroši pocicano.
    Moguće je pak da u tjedan.dva dobije jedva primjetno na težini, a onda u sljedeća dva tjedna najednom skupi...
    Vaganje prije i poslije zaboravi, to ti je samo put k Ad-u.
    Ako si do sad, do antibiotika dijete podizala i hranila, lijepo raste i napreduje, zašto bi ti sad antibiotik i nekoliko proljeva toliko poljuljalo
    vjeru u sebe i dijete.
    Vjerovatno je zbog proljeva par grama izgubilo (prvi je puta, ali ne i zadnji), ali to je normalno u takvim uvjetima, ne znači da tvoje mlijeko,
    tvoji podoji ili bilo što ne valja. Tvoje mlijeko mu sad treba više nego ikad.
    Završiš sa antibiotikom i dalje po starom kao da se ništa nije dogodilo.

  20. #20
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj dečkić je u prva dva mjeseca dobio ukupno oko 2kg, a u 3. i 4. mj. ukupno 400 grama. Ja jesam radila nešto krivo ta 2 mjeseca - dojila ga preko šeširića, i pokušavala podoje od sat ili sat i pol smanjiti na 45 minuta... nije to tema, ali ovdje ima dosta postova koji su meni pomogli da ustrajem u isključivom dojenju i nakon toga, iako su i meni svi sjedili na glavi s AD-om, tjerali na tjedna vaganja i sl. Ako stigneš, baci pogled na temu. Sretno!


    http://forum.roda.hr/threads/61731-p...t=#post1828720

  21. #21
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ovak,s rođenjem 3900/52,s tri tjedna 4800/55, s 2 mjeseca 6000/62, s 4 mjeseca (točnije prije dva tjedna) 7340/66, i danas 7370. Cijelo vrijeme je napredovao i više nego odlično,ne mogu se požalit na ništa. Sad su me pedice scimale. Ima li veze s mlijekom prehrana,nešto slabije jedem u zadnje vrijeme,tj. ne natrpavam se panično ko na početku kad me mama tovila uz vrištanje "moraš puno jest da imaš mlijeka!!", i pijem čaj za dojilje,čini mi se da mu paše kad je nervozan,da li potiče stvaranje mlijeka nisam sigurna,ali ne šteti.
    Posljednje uređivanje od Linda : 27.03.2012. at 10:02 Razlog: izbrisala ime proizvođača nadomjestaka za majčino mlijeko

  22. #22
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Bubilo,čitam baš ovo što si linkala,isto mi je,okolina totalno nepodržavajuća osim mužića,ostali,i to najbliži komentiraju na način da oni najbolje znaju (godine iskustva),i ne samo to,čak se neki ljute da kako sam tvrdoglava,da dijete ne napreduje,da ću ga izgladnit,i da ne nabrajam,tak da sam cijeli dan u bedu i pod pritiskom.. I isto smo naručeni za vaganje nakon tjedan dana,čisto se veselim..

  23. #23
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    čoksa, tak ti je moja mala npr. jednostavno staalno imala šakice u ustima i nakon podoja.
    Tj ona je stalno htjela cicati.
    Bili mi jednom u krugu familije i baš se vratimo sa podoja, a ona oba dvije šake u ustima, a svi komentiraju
    ma sigurno je mlijeko slabo vidiš da je još gladna... a dijete se raspuklo po šavovima, a to vidim tek sad po slikicama
    A vidjelo se i na kilaži, ali u takvim situacijama jednostavno mi mame ne vidimo ništa osim što osjetimo strah da nešto ne radimo dobro.
    I to je tako normalno, dok imaš drugo dijete već stekneš iskustvo i teško te je poljuljati samo tako.
    Drž se.

  24. #24
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Coksa, pa ove brojke se meni cine odlicne.
    Moj je sa 8 mj imao koliko tvoj s 4 mjeseca.
    Pa zamisli koliki bi bio da je nastavio dobivati kao u prva 3 mjeseca! Onda bi ti rekli da puno dobiva, opet im ne bi valjalo.
    Na osnovi samo jednog vaganja nije bas pametno tako prepadati mame. Eto da ti se nije popiskio prije pregleda sve bi im bilo super.

    Moj je malo dobivao, pedijatrica je u polocetku uvijek uzimala prosjek i ono sto je prvi mjesec dobio vise nas je kasnije izvlacilo na sljedeca tri pregleda...
    Medjutim on je dobivao stvarno puno manje nego tvoj, i nije ga udebljala ni dohrana ni sada drugo mlijeko... Jednostavno je takav.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni ove brojke izgledaju odlično!
    to je dijete koje natprosječno dobiva i ja ne vidim nikakav problem.

    vaga bi ti samo poljuljala povjerenje u njegov napredak i doista nije važno da je imaš.

    onako fantastičan napredak u prvom mjesecu ukazuje na to da vas dvoje znate dojiti.
    pa je drugi mjesec to i potvrdio
    a onda je u dva mjeseca dobio 1,3 kg što je puno.

    dohrana bi samo pokvarila cijelu priču koja je - bajkovita!

    kako je maleni sada, kad si prestala uzimati antibiotik?
    je li se probava normalizirala?
    pogledaj malo je li kakve gljivice dobio (to nije ništa strašno, ali može malo i smetati)

    što se tvoje prehrane tiče, nema te koja bi utjecala na količinu ili kvalitet mlijeka.
    tvoje mlijeko je uvijek najbolje, pa makar ti i gladovala.
    nemoj se time opterećivati, jedi i pij što ti paše i u količinama koje ti odgovaraju.
    njemu će biti dobro.

    promatraj ga i ako ti se inače čini kao zdravo i veselo dijete, neka te dojenje ne opterećuje; čini se da tu nema nikakvih problema.

  26. #26
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Čoksa prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo,čitam baš ovo što si linkala,isto mi je,okolina totalno nepodržavajuća osim mužića,ostali,i to najbliži komentiraju na način da oni najbolje znaju (godine iskustva),i ne samo to,čak se neki ljute da kako sam tvrdoglava,da dijete ne napreduje,da ću ga izgladnit,i da ne nabrajam,tak da sam cijeli dan u bedu i pod pritiskom.. I isto smo naručeni za vaganje nakon tjedan dana,čisto se veselim..

    Razumijem te u potpunosti, meni je najbolja frendica rekla da nisam normalna i ko bi normalan dojio cijeli dan. A da ne pričam o rodbini, teti koja valjda zna jer je ona 1980-tih svojim kćerima davala špek s 3 mjeseca po preporuci pedijatra i sl. Mama i mm su mi stvarno bili super. A i pedijatrica je nakon drugog, trećeg tjednog vaganja skužila da se ja ne dam, pa je postala "prodojeća" .

    Tvoj je stvarno puno dobio, meni se čini da je to i više nego prosjek po tablicama za te mjesece.
    Stavi prst u uho i doji . Nemoj ni pričat sa svima, kimaj glavom samo "da, da".
    AD mu ne treba, a jabuka ima manje kalorija i masnoće od tvog mlijeka, niti bi ju odmah prihvatio, niti bi mu zamijenila pravi mliječni obrok.
    Držite se.

    Kad stigneš pročitaj malo i o mastitisu (na portalu, drugim topicima), ja sam ga imala preko 20 puta, nisam uzimala antibiotike niti jednom, uspjeli smo ih uvijek razbiti masiranjem i čestim sisanjem. Naravno, znam da ima težih i lakših i različitih problema kod mastitisa, i ne želim reći da ne moraš uzimati antibiotik, ali pogledaj malo tekstove ako ti se opet dogodi zastoj da ga riješiš na vrijeme prije nego te uhvati temperatura, crvenilo...

  27. #27
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    S drugom curom mi nitko ne zna mjesečni prirast. Kažem "dobro je dobila" i to je to.
    Ona izgleda super pa nitko više ništa i ne pita.
    Na kraju krajeva osim mene i mm tko bi uopće morao voditi računa o tome

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kaj bi tek rekli za moju, koja se rodila s 4200 a sa 6 mjeseci imala 7,5 kila

    sad ima 8 mjeseci i nemam pojma koliko kila ni centimetara, samo nju gledam a ona izgleda super

  29. #29
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mojoj priji je mala rođena sa 4 kg, a sa devet mjeseci ima7,6 kg.
    Samo što njena pedica kaže "dobro je"!
    Inače, cura je super!

  30. #30
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Woohooo!! Evo maloprije je ispalio popriličnu količinu i moram reć da me nikad nije toliko veselilo struganje lijepe zrnate kakice s pelene.
    Ma pedica je ultra zadovoljna sa svim osim ova dva tjedna,al ajd,priklanjam se mišljenju da je to trenutna krizica (jer jedno vrijeme me je brinulo i to da ne ide ipak prebrzo s razvojem).
    Što se tiče mastitisa,izbio je samo na jednom ograđenom mjestu gdje otprije imam dobroćudnu kvrgu koja je u pms-u znala bujat do veličine jednog manjeg kestena. Sad je planula u veličini jednog ovećeg kestena. I inače mi se mlijeko prvo tu skupi pa krene raspoređivat u ostale dijelove tako da je neizbježna šta god radila.
    Ma lako za to sve,ja sam još uvijek uzbuđena zbog moje kakalice!

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, poznato je da se mame jako vesele - govnima!

    tako ti je to <3

  32. #32
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, poznato je da se mame jako vesele - govnima!

    tako ti je to <3

  33. #33
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Curke su ti sve rekle, ja sam tu samo da ti pruzim potporu u daljnjem dojenju jer ne vidim apsolutno nijedan razlog za uvodenjem iceg drugog. Sto se tice okoline, reci cu ti ono sto kazem svim mojim frendicama prvorotkama; pripremi se, tek je pocelo da su svi pametniji od tebe i da znaju bolje sta treba za tvoje dijete, nemoj se nervirat, nemoj ni slucajno probat objasnjavat svoje postupke, to je tvoje dijete i tvoja briga, oni su imali svoju priliku svoju djecu hranit kako su htjeli. Sad je na tebi red.
    Uzivaj s bebicom

    P.S. tvoja cura ima skoro koliko i moj sin sad sa 8 mj s tim da je on bas buco, siri je nego duzi

  34. #34
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    ma zamisli samo kakvo bi dijete bilo kad bi svaki mjesec dobivalo jednako na težini! sa 4mjeseca oni već polako počinju vježbat i migat se i naravno da polako i troše to što pojedu. napredak vam je super, a to što trenutno dobiva malo sporije em je normalno, em te za tjedan dva može iznenadit. jer naravno, ne raste dijete samo u širinu nego i u visinu! antibiotici su vam sad malo zaribali koncepciju (nisam sigurna smije li se amoksicilin uzimat tokom dojenja, ali na njega, amoksil i silapen sam već čula pritužbe u vidu proljeva i grčenja), ali sad kad ih ni ti više nećeš uzimati, sve će se vratiti na staro!

    i iz osobnog iskustva-mi platnenopelenaši smo u različitim periodima rasta mjenjali veličinu pelene s manje na veću i s veće na manju, već prema tome koliko bi se izdužila ili zaokružila.

  35. #35
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, poznato je da se mame jako vesele - govnima!

    tako ti je to <3
    Bome baš!
    Nadam se da je proljev sada pozdravio i zahvalio na suradnji. Još samo da dobro prođe to vaganje sljedeći tjedan i nema sretnije od mene! Apdejtat ću što se zbilo

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    obavezno nam javi, čekamo.
    i, nemoj se "ubedirati" ako vaga i ne bude pokazala onoliko koliko se nadaš.

    počele su vrućine...

  37. #37
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    7620,i to prije 2 dana (nisam stigla prije javit)! Znači,u 2 tjedna 40g,i onda u tjedan dana 250g Sve super,al proljev i dalje dosađuje,već tjedan dana,bar 1x dnevno,po preporuci uzimam kapsule probiotika,al ništa..

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Čoksa, kako izgleda taj "proljev"?
    koliko ih je na dan?
    opiši mi to malo, molim te

  39. #39
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    1-3 proljeva,onako izrazito žute boje,jako vodena,čak mrvicu i sluzava. Pedica je rekla da je to od antibiotika i da uzimam probiotike,što i jesam,al od toga već ima nekoliko dana,a proljev se ne smiruje.. Strah me da ne gubi previše tekućine,probala sam mu dat rehidromiks,al kategorički odbija svaku tekućinu osim mog mlijeka.

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ukupno 1-3 stolice dnevno ili je 1-3 tako tekuća

    stolice isključivo dojenog djeteta mogu biti čvrste, kašaste i tekuće, tako da to meni ne izgleda kao proljev
    i sluz je uopbičajena jer bebe gutaju sekret iz nosića

  41. #41
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Inače je 4-5 stolica dnevno,i uvijek je bilo kašasto,al sad je baš tih 2-3 stolice dnevno skroz tekuće.

    Evo najnovije,sad na mijenjanju pelena bilo je opet tekuće a ovaj put sa dosta sluzi i par točkica krvi?!

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jesi li davala išta osim svojega mlijeka
    pokazuje li da je nešto boli

  43. #43
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Nisam ništa, i ne,veseo je kao i inače.

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možda ima hemeroid
    je li krv svjetlocrvena ili tamna?

  45. #45
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Svjetlo

  46. #46
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ok
    hajde sada prati pa nam javljaj što je s tom krvi
    1-3 tekuće stolice dnevno nije za zabrinuti se

    koliko je to količinski?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Sjećam se da je i meni N u otprilike toj dobi krenula sa takvim stolicama, poklopilo se s prvim vrućinama. meni bio šok al me pedijatrica smirila da su takve stolice kod dojene djece skroz normalne i da ne brinem jer je to kao što rekoše sekret iz nosića ili zbog povećane količine sline ako se spremaju zubići, zbog vrućine i sl. Nisam sigurna skroz, nek me ispravi netko stručniji ali mislim da tek preko određenog broja stolica dnevno se računa kao proljev (lupit ću 5), sve do tog broja je normalno. Sjećam se i da je tih mjeseci više išla u dužinu nego u širinu i da su nam odjednom neke pelenice bile isto šire a nije gubila na težini. Čudo kako se još sjećam tih nekih sitnica nakon 5 godina

    E sad jedino krvi nikad nije bilo u stolici, nadam se da nije niš ozbiljno, tek neka žilica pukla al isto prati.

  48. #48
    Čoksa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Novi update! Bila sam kod neke nove pedice (moja radi suprotno,a ja oškoprcna pa ne mogu dočekat!) dala urin,sve super,donijela pelenu,kaže da je za zanemarit tih par točkica,vjerojatno žilica kakva ili kožica pimpolina koja se rasteže pa puca po malo Uzela Bio gaiu,trebalo bi sad proć.
    Hvala,drage moje,na savjetima..ko zna,možda bi sad već prelazili na ad da nije vas..

  49. #49
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma ne bi, žilava si ti
    samo nastavi i povremeno se javi

    i, neka si otišla pedijatrici, zašto ne bi mirnije spavala?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •