Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 102

Tema: 4 dana stara beba, vjetrovi i slabo cicanje

  1. #51
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    I jabi htjela reći da je Totto kod nas situacija još uvijek takva, stara je 3mj i 3 dana. Još uvijek bljucka. Često. U početku sam joj dala da sisa 5min pa digla da podrigne pa opet 5min sisa, pa opet da podrigne i od tada manje bljucka. Ali još uvijek bljucka. I puno je plakala prvi mjesec, samo sika ju je spašavala. Ako se zbljuckala dala sam joj opet ako je negodovala, obično poslije nije bljuckala. Evo mi smo danas se uspavljivali (naravno na sisi) sat i 45min. Naravno sisuljala je. Bit će to sve ok, samo mora proći. I moja nikad nije imala 3 pokakane pelene/dnevno. Prvi mjesec samo jednom dnevno i to puna pelena, ona je valjda 3 stavila u jednu. Sada evo kaka svakih 6-7 dana. Sve je to normalno. Samo mora proći.

    Zaboravila sam reći, K. se budila u noći vrišteći jer nije mogla ispustit vjetar, otkako koristimo sab simplex nemamo takvih problema. JAko se grčila i nogice dizala u zrak, ali nije ga mogla ispustit dok joj nisam noge digla na trbuh i tako joj pomogla. Probaj s tim kapima, nas su spasile.
    Posljednje uređivanje od leptiric_zg : 12.04.2012. at 22:48

  2. #52
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Nakon sto je cijeli dan bljucala i to jako,jako puno nakon svakog podoja,otisli smo pedijatrici i dijagnoza je da mala prozdrljivica ima punu busu zraka koji nije uspjevala podrignuti niti isprduckati,pa joj je dizao zeludcic i tjerao na toliko bljucanje.Nakon masaze i toplomjera u guzi iz nje su prdci letili kao leptirici !moram ju stalno podizati na podrigivanje,eto,sad je bolje,danas samo jedno veeliko bljucanje,ali i podoj doziram,cim vidim da je pala u san,vadim cicu.
    inace,u 20 dana je dobila 735 g,pa sam mirna jer me brinulo da je gladna koliko je jako bljucala,pa povracala u dalj! Netko je napisao da ne podriguje dijete kad zaspe,to sam i ja tako radila,al nije nam dobro donijela ta praksa,valjda ovisi od djeteta do djeteta.Inace,ped mi je rekla da je za bebe koje puno bljuckaju bolje da spavaju na blago povisenoj podlozi,kao na kosini,al moja misica nina kraj mene u krevetu,pa to ne mogu izvesti...i da,dajem joj Biogaya kapi!Pomogle su kod pocetnih problema sa vjetrovima,nadam se da ce i sada. hvala svima na trudu,saljemo vam veliku pusu!

  3. #53
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Nek vam budu muke s bljuckanjem što lakše!
    Bitno je da djevojčica dobro napreduje.

  4. #54
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    za zrak i izbacivanje je super drzati ih u ec pozama

    imas i na ovom forumu pdf bespelenastvo pa procackaj ako te zanima. to je super za bebe koje muci zrak u crijevima, mene spasilo sa srednjom

  5. #55
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    evo me opet sa problemom jako obilnog bljucanja...zapravo smo imali samo dva dana kad nije toliko bljucala/povraćala, pa se opet sve vratilo na staro

    sutra joj je mjesec dana, u utorak idemo na kontrolni pregled kod pedijatra pa ćemo vidjeti što je sa težinom, ona ima svaki dan po 8 pokakanih pelena (zapravo to je pokakana pelena u svakom presvlačenju s tim da sinoć nije imala pokakanu pelenu od 21 do 02 ujutro, možda i dulje, jer sam je sljedeći put presvlačila u 5.30 ujutro, kad je pelena bila pokakana), ne znam za mokre pelene (jer su sve pokakan, a stolica joj je jako vodena sa zrncima, al mi se barem dva puta u 24 sata popiški kad ju presvlačim,a vjerujem da je i većina pokakanih pelena i popišana, no ne znam kako to i sa sigurnošću utvrditi). Problemi sa zrakom u crijevima su i dalje tu, podrugujem ju kod svakog podoja, ako se zahlikne u gtijeku podoja (kad imam jak let down), onda i više puta u tijeku jednog podoja, nakon što podrigne zna izbaciti malo miljeka i sve bi bilo ok da na tome ostane...

    ali ona izbacuje toliko puno mlijeka prvo ono što je popila u podoju i to u dva do tri mlaza, pa u narednih sat vremena i sirasto mlijeko, znači koje se počelo probavljati, pa opet traži cicu, ja joj dam i opet sve iznova...

    inače nije nezadovoljna, no teško mi je to i odrediti jer većinom ili spava ili cica, odnosno bori se sa tim izbacivanjem mlijeka...

    počela sam ju stavljati u ec poze da izbaci taj zrak iz crijeva i većinom funkcionira, ali kako ona još uvijek većinu dana i cijelu noć spava, žao mi ju je svako malo buditi i stavljati u ec položaj jer se onda uzruja i traži cicu za utjehu, pa se nacica sita i opet izbacuje mlijeko...

    već mi je dosta slušati kako ona izbacuje višak mlijeka jer mi je teško vjerovati da izbacuje višak mlijeka u 6 navrata u mlazovima između dva podoja, posebno jer nakon svježe pocicanog mlijeka krene izbacivati sirasto...

    dajem joj i dalje Biogaya kapi, al ne vidim neki napredak...

    jedino razdoblje kad ne bljuca toliko obilno je noć, odnosno između recimo ponoći i osam ujutro kada imamo po dva, tri podoja, obavezno podrigivanje i vrlo malo bljucanja...recimo sinoć je cicala u 22 sata sa obilnim bljucanjem i ponovnim kratkim cicanjem pa sljedeći put u 02 i zatim u 06 sati i nije bilo obilnog izbacivanja mlijeka iza ta dva pododoja, dok je sljedeći podoj u 9 sati popraćen obilnim bljucanjem...dojim na zahtjev što je nekad svakih sat vremena, a u prosjeku svaka dva sata...možda joj je to prečesto, jer noćni su podoji rjeđi i nema problema sa bljucanjem...?

    još jedan razlog zašto se bojim da izbaci sve što je pocicala je što me traži još cicanja nakon što po po nekoliko puta bljuca...

    eto, samo strepim od vaganja u utorak, ako bude izgubila na težini, kako mogu provjeriti da li je problem u mišiću u želucu? uzv?

  6. #56

  7. #57
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    hvala ti...pa nije valjda GER...ona nema napadaje plača niti grčeve, ali koliko vidim ne mora ih niti imati kao što nrma niti većinu drugih simptoma..joj, sad sam tek zabrinuta

  8. #58
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam mislila da se neces brinuti kad ovo procitas. Jer sve i da malena ima blazi oblik refluksa, nema ti nekog posebnog lijeka za tako malene bebe. Radi kao i do sada, pazi da bude uzdignuta... Moj je povracao do 6-7 mjeseci i onda je prestalo.
    Meni je bilo lakse utuviti sebi u glavu da povraca visak zbog slabog zeluca iako je slabo dobivao na tezini.
    Naoruzaj se zivcima i krpicama i nosaj

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Totto, sve dok su pelene tako pune, ne trebaš brinuti oko napretka.
    A to je jako važno.
    U utorak reci pedijatrici sve ovo što si rekla nama, a onda nama ovdje napiši koliki je prirast i što je rekla pedijatrica.
    Ako čak i jest GER, nemoj brinuti... nekoj djeci sfinkter malo kasnije profunkcionira, ali to se s vremenom sredi.

  10. #60
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Evo nas od pedijatra...

    Dakle, naša mišica je od porođajnih 3490 g i "otpuštajnih" 3170 g u mjesec dana došla na 4300 g i narasla 2 cm

    Sestra (ne pedijatrica) mi je savjetovala da je rjeđe dojim, svakih dva i pol, tri sata, dok se ranije popijeno mlijeko ne probavi jer kaže da sa češćim podojima je rekla da ima puno manje zraka u crijevima nego prije 12 dana, ali i da pokušam izbaciti mliječne proizvode (moguća alergija), izbjegavam hranu punu celuloze (što bi to sve bilo...?) i nastavim sa masažama trbuha.

    Iskreno, ne znam kako djetetu ne davati cicu kad ju traži mada mi zvuči sasvim razumno da joj je previše mlijeka, posebno jer noću ima rjeđe podoje i puuno manje bljucanja...ali nije njoj cica samo hrana, već i utjeha i duda, zapravo, ona joj je sve ... Dudu ne želim uvoditi još barem dva tjedna.

    Sve je češće stavljam u krevetić (mada i dalje spava samnom u krevetu), jer sam krevetić "ukosila" sa knjigama ispod nogu na jednom kraju, tako da bude u povišenom položaju.


    Eto, idem sad prosurfati tu hranu punu celuloze...

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    wow! bravo za tebe i curku!

    ja ne bih prorjeđivala podoje, niti vidim čemu to... meni izgleda da radiš upravo kako teba


    Citiraj Totto prvotno napisa Vidi poruku
    ali nije njoj cica samo hrana, već i utjeha i duda,
    nije "posao" cice da glumi dudu. već su dudu izmislili da glumi cicu.
    ja bih rekla kako njoj duda ne treba ni sada niti za dva tjedna; tvoja curica ima sve što je potrebno

  12. #62
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    apricot, hvala ti

    ono što mi puno znači je da se ona pri tom povraćanju ma koliko ono često i obilno bilo nikad ne rasplače, niti pokazuje da ju to u nekoj velikoj mjeri smeta, a kad joj ne dam njezinu omiljenu cicu nakon što je par minuta šutke pokazivala znakove da ju želi, onda počne plakati ali ne bijesno već tako tužno, da nema tog argumenta koji bi me spriječio da joj dam cicati još kad na kraju podoja vidim najljepši smješak dok ispušta cicu iz tih malih ustašaca, srce mi je veliko kao kuća

  13. #63
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    takve su neke bebe, jedu pa bljucaju, jedu pa bljucaju. od moje frendice mali je takav. i prava je buhtlica. ima 6 mjeseci i jos se toliko nasisava da stalno bljuca. presmijesno nesto.

  14. #64
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super totto, lijepo ti napreduje.
    Samo ti nastavi po svom, a bljuckanje ce proci kad se prirodno ucvrsti taj misic (izmedju 6 i 12 mj).

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Evo i mene tu, mrva ima 5 dana, dojimo, popišane pelene su nam super ali stolicu nismo imali evo već 2 dana. Patronažna bila, kaže da možda je ona od onih beba koje iskoriste sve iz mlijeka al isto da je pratim ali mene to jako brine, ne znam koja je granica tolerancije za tako male bebe što se tiče stolice. Masiramo trbuščić, jako je uspavana pa pokušavam je buditi sada još češće i nuditi, radim kompresije dojke i trudim se da dojke isprazni do kraja, jedem kompot od šljiva i pijem čaj od komorača jer vjetrovi je jako muče, prducka stalno ali stolica nikako da nas razveseli. Čak sam se razmišljala sutra pedijatricu nazvati ako ne bude imala do tada stolicu, baš mi ovo čudno sve. Inače ona je nakon podoja zadovoljna, super spava, osim ako je vjetrovi ne muče ono malo vremena što je budna je mirna i znatiželjna, ja vidim da je ok ali isto me neki crv izjeda i čini nesigurnom u sebe. Što još mogu napraviti da potaknem stolicu,kad je krajnja granica za potražiti pomoć pedijatra?

  16. #66
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kako je kakila u prvih pet dana?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Prva tri dana u bolnici odlično, mekonijske, obilne i po dva-tri puta dnevno. U nedjelju zadnja isto mekonijska ali oskudna, veličine lješnjaka recimo.

  18. #68
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mozda ce ti se javiti netko strucniji. Mislim da je dobro sto je izbacila te mekonijske, a sad se vjerojatno sprema mala bomba od kakice od tvog mlijeka
    Ne znam imas li rodin kljun, tamo ima poglavlje o kakici evo link pa listaj issuu.com/mukica/docs/irk2_web )
    Ja bi na tvom mjestu vjerojatno jos sutra vidila kako ce biti pa ako se i dalje brines nazovi pedijatricu. Bolje pitati nego se brinuti.
    Iako je sve ok i vjerojatno je onako kako je patronazna rekla- da je sve iskoristila od majcina mlijeka a ostatak popiskila. Ne znam da li se ta tvrdnja odnosi tek nakon prvog tjedna.

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    erina, koliko podoja imate u 24 sata?
    ona bi se trebala pokakati, da se vidi je li izbacila sav mekonij.
    forsiraj dojenje koliko god ti snage dopuštaju. stalno i stalno stavljaj na cicu.
    znaš li, jesu li je u rodilištu dohranjivali?

    i javljaj nam se redovito, da vidimo što ćemo.
    ako imaš mogućnosti, nazovi SOS.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Nisu je dohranjivali, podojila sam je odmah po porodu i bila cijelo vrijeme samnom i na cici. Doduše jako je uspavana iako nema ni naznaka žutice i jedan dan dok bi ja nju razbudila razmak između podoja bi se odužio na 3-4h a drugi dan bi se nacicavali dan i noć, ali evo zadnjih par dana je lakše razbudim i trudim se da joj nametnem ritam bar svaka 2h i u međuvremenu guram kad god traži ili otvori oči. Zato mi je teško pobrojati podoje. Noćas smo se dojili svaka 2h, jutros od 8h je stalno s prekidima na cici, evo znači već 2 h dojimo i sad spava. Dnevni podoji nam se tako nekako znaju odužiti na sat vremena, ona podoji i zaspe ili je pusti, dignem je da podrigne ili razbudi se i ona za kratko vrijeme opet traži pa se vratimo na ciku i tako ukrug dok je san ne obori totalno.

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ok, razbuđuj je što više, moramo se potruditi dobiti stolicu.
    i dalje nam javljaj, ja vjerujem da će sve biti u redu

  22. #72
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Erina, mantram za kakanje

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Još ništa od našeg kakanja
    Patronažna dolazi poslije s vagom da vidimo kako napreduje, po njoj to još nije jako zabrinjavajuće jer uredno papa, spava, piški i ok je raspoloženja... samo da nije kilaža puno pala a obzirom koliko jede to bi me stvarno ubilo u pojam.

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    erina, javi nam kako stojite s prirastom, čim patronažna ode.

    (hajde, molim te, upiši joj datum rođenja u potpis da ne moram svaki put računati koliko je stara. pa ga poslije obriši, ako želiš)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Prirast 30g od zadnjeg vaganja u bolnici. Malo razočaravajuće na prvu mi bilo ali prve dane doma je ona sigurno zbog uspavanosti izgubila još na kilaži pa je taj prirast sigurno veći od tih 30g. Izvagala mi je podoj, 40g a bio je na polusit trbuh, s time sam jako zadovoljna, ona vuče, mlijeka ima. E sad ona misli da mi je greška što nisam davala obje dojke po svakom podoju, ja bi davala jednu unutar 2-3h jer mi se činilo da ima dovoljno, ona je vukla i gutala pa ako traži još davala sam drugu a moguće je da bi nju izvlačenje tog zadnjeg mlijeka toliko smorilo da bi zaspala bez da se napapa dovoljno. Danas ću probati obje po podoju izmjenjivati pa ćemo se sutra opet čuti, ako mognemo je opet izvagati. Uf.

  26. #76
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Ja mislim da si dobro cinila dajuci joj jednu dojku unutar dva-tri sata- pogotovo jer si intuitivno osjetila da je to u redu i da mlijeka ima. Zasto mislim da je to dobro? Jer ti je beba navukla vise masnog mlijeka ( sto vise vuce, ide masnije mlijeko ). Zato je i dobila na kilazi.
    Prirast od 30 g meni se cini sasvim ok

  27. #77
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    davanjem obje cice će teže popiti to masnije mlijeko od kojeg zapravo beba i kaka češće. kako ti je rekla seven, pokušaj joj unutar dva-tri sata davati istu dojku, tj. prvo je stavi na onu koju je zadnje jela da povuče to masnije mlijeko, a onda ako traži još je prebaci na drugu.

    Totto, moguće je da nakon bljuckanja traži cicu jer je pecka grlo od vraćanja sadržaja pa se želi utješiti i "isplahnuti" si grlo s novom dozom mlijeka

  28. #78
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    30 grama jest prilično malo, ali nije nešto zabrinjavajuće, s obzirom da vage mogu biti različito kalibrirane.
    i dalje forsiraj dojenje, sada ti ništa drugo ne preostaje.
    ružno zvuči, ali nudi joj i kada ne traži.
    ako se ne pojavi stolica, vidjet ćemo što će vaga sutra pokazati.
    pa ćemo odlučiti kako dalje.

    ti i dalje nastavi kako si i radila, samo još malo "podebljaj!.
    krenut će to...

  29. #79
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    erina, radiš li kompresije?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Radim kompresije i prije podoja da krene mlijeko jer mi ld i nije bog zna što i tijekom podoja da poguram masnije mlijeko.

    prvo je stavi na onu koju je zadnje jela da povuče to masnije mlijeko, a onda ako traži još je prebaci na drugu.
    Ovako sam ja shvatila to njeno davanje obje dojke po podoju, prvo zadnju što je jela pa kad isprazni (pusti je ili počne cugati u prazno) još i drugu ponuditi pa koliko uzme

    Popodne smo imali opet višesatno nacicavanje i sad pred spavanje muke po cikama, prazne, na kapaljku mlijeko ide, nemam pojma koji im je sad klinac al nadam se da je ovo prolazna epizoda.

    E da, da ne zaboravim, dok sam joj masirala trbuščić popodne i dizala nogice dok je prducnula pokakala se malo, veličine manjeg grozda otprilike, malo ali zlatno. Daje nade de bi uskoro moglo i više toga van.

  31. #81
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    tak obicno bude navecer, da ti sise djeluju prazne ali unutra uvijek nekaj ima. a i bebe su sklone nasisavanju u vecernjim satima pa se mame zabrinu zbog kombinacije to dvoje.

  32. #82
    nightrain avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    58

    Početno

    Erina, kako ti stojiš s kakanjem? Kakva ti je prehrana otkad si rodila? Jesi li možda uvela neke promjene u prehranu nakon poroda? Možda bi i djetetu pomoglo da ti jedeš neke namirnice koje te inače otvaraju. Sok od kruške, marelice... Vrijedi probati.
    Meni recimo jako pomaže kokosovo ulje - rastopim žličicu u toplom napitku i par sati kasnije trčim na wc..

  33. #83
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    imam pitanje vezano za kakanje i cicanje. imamo 2 tjedna i 5 dana. kaka kako koji dan. ima obavezno jednu obilniju stolicu, zlatno žutu (količina par žlica možda), a ostale su one "žute vodice" (tako ja to zovem - žuti trag bez vidljive kakice, promjera najmanje 5 kn, no većinom bude puno više ). prije 2 dana je bilo 4 obilne, jučer jedna, danas dvije (zasad). jel ta jedna obilna "pokriva" dobitak - tj jel dovoljna? patronažna je bila, reče a je zadovoljna. od izlaska iz bolnice 17.4. (3080g - dakle u nekih 8 dana je skoro došao do porođajne - 8.4. rođen s 3110g)) je do jučer 26.4. (3320) dobio oko 220g. piški, po meni i kaka ok, ali me zbunjuju te stolice. većinom traži na 2h, s tim da ima 2 perioda u danu malo prije 12 i navečer oko 21 kad se nacicava. trudim se dati mu jednu unutar 2-3h, ako je baš nezadovoljan ponudim drugu. sutra smo na pregledu kod pedice, moramo ići ranije radi nekih pregleda (neuropedijatar i uzv glave) pa me malo strah da li će biti frke oko dobitka. ovim tempom ne bi trebao dobit više od 300-400g ovaj mjesec.
    Posljednje uređivanje od nevenera : 27.04.2012. at 13:32

  34. #84
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    nevenera meni opis kakanja zvuči ok. I žuta vodica od 5 kn se broji
    Javi kako je bilo kod pedijatra.

  35. #85
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    dobitak na tezini se racuna od najmanje porodajne tezine. Mislim da bi kod tebe cak trabalo biti taman. Jos kad uzmes u obzir da bebe rastu u mahovima i mozda dok napuni jedan mjesec to postane beba bucko

  36. #86
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    tako sam i ja čitala, da se to broji. ja sam u globalu jako zadovoljna. no već mi par ljudi spomenulo da je to premalo. a meni se čini ok, jest donja granica, ali je ok. 7 dana je bio u inkubatoru, hranjen mojim mlijekom na špricu i bocu. onda je došao na cicu i sve ok. moguće da sam imala prevelika očekivanja, no prvi mi je sin s takvim kakicama dobivao i preko 1 kg. pedijatrica je inače prodojeća no nedavno mi prijateljica reče da joj je mala prvi mjesec dobila 600g i da joj je predloženo da se izdaja nakon podoja i daje to. meni se to ne radi, jer mi se čini da potrebe nema. kad sam radila kompresije (jer cica oko 5-10 minuta) u želji da produljim podoje u 9 od 10 puta mi se ispovraćao nakon toga. pa sam prestala. očito jede svojim tempo, svoje količine.

  37. #87
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    gledaj u svoje dijete i u pelene, to ti je najvaznije. Znam da te to brine, i sama sam takva... I ja sam mama malog mrsavka koji je uvijek ispod svih donjih granica. I sad kad ima skoro 2 godine po kilazi nas prestizu bebe od 8 mjeseci.
    A mi nikako da dodemo do dvoznamenkaste cife u kilima
    To su takva djeca...Mi mozemo samo kukat

    Moj do 18 mj nikad nije mogao popiti vise od 60 ml po obroku (ni izdojenjog mlijeka ni u tri minute koliko je dojio). A jos bi i bljucao...

    drzi se ne daj da te smetu

  38. #88
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    puno hvala. dojila sam prvog, ali s šeširićima, nije kakao (čak ni žutu vodicu osim minumuma) a dobro je dobivao. mislila sam da će drugi put bit "lakše" no opet te crv sumnje ubije, pogotovo ako je od nekog tko kao "zna" što govori.

  39. #89
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    erina - nadam se da će ubrzo bit bolje. tako moj prvi nije kakao nikako, trebalo je 2 tjedna da dođe do porođajne a onda je u druga dva tjedna dobio 1400g (tj u mjesec se skupilo 1600g), nadam se da ćete i vi tako i da će vas ubrzo krenuti.

  40. #90
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    nažalost velik broj pedijatara danas baš i nije puno educiran o dojenju, još gore od svega, svojim materijalima ih često sponzoriraju proizvođači adaptiranog mlijeka i mnogi od njih ga rado preporučuju zabrinutim majkama, koje onda s pretpostavkom da "pedijatar ipak zna bolje" krenu s adaptiranim i zeznu dojenje. umjesto da pedijatar prvo pokuša majci pomoći savjetima kako da poveća količinu mlijeka ili kako da djetetu da više masnijeg mlijeka.

  41. #91
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    t.r.a.c. - slažem se u potpunosti. meni je pedijatrica bila skroz ok s prvim malim, imao je laktacijsku žuticu - čula sam da neki pedijatri predlažu prestanak dojenja u tom slučaju no moja nije. istina je da smo morali vadit bilirubin i vagati se svaki tjedan da se vidi napredak, ali nakon početnih problema i unatoč šeširićima dosta je dobro krenulo. sad znam malo više no opet te izbace iz takta. s jedne strane mi je drago da sam vidjela koliko je dobio prije nego smo išli u pedijatrice, čisto da si složim sve u glavi

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Evo nakon jako teške noći i dana sinoć smo za nagradu dobili prvu kakicu

    Hvala vam svima na potpori, sad nakon što smo skinuli taj kamen s duše moram se malo skulirati jer me sve ovo opteretilo očito više nego sam mislila i koštalo sad problema s dojenjem, mlijeko zašteka, cike počnu probadati i kad se bradavice stisnu i zabijele nema načina za izvući niti kapljicu iz njih pa se borimo i svađamo s cikama, svašta nešto. Ali znam da je to od stresa, prolazno i da će biti bolje kad se malo poslože hormoni i kockice u glavi....već smo krenuli na bolje.

  43. #93
    nightrain avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    58

    Početno

    Jeee! Super! Samo polako, nek te muž izmasira, fino papaj, slušaj glazbu koju voliš i svi se zajedno puno mazite.. Javi kako ide!

  44. #94
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj erina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nakon jako teške noći i dana sinoć smo za nagradu dobili prvu kakicu

    Hvala vam svima na potpori, sad nakon što smo skinuli taj kamen s duše moram se malo skulirati jer me sve ovo opteretilo očito više nego sam mislila i koštalo sad problema s dojenjem, mlijeko zašteka, cike počnu probadati i kad se bradavice stisnu i zabijele nema načina za izvući niti kapljicu iz njih pa se borimo i svađamo s cikama, svašta nešto. Ali znam da je to od stresa, prolazno i da će biti bolje kad se malo poslože hormoni i kockice u glavi....već smo krenuli na bolje.
    erina, uvali dijete mužu, nek ide u šetnju na pola sata, prelijepo je vrijeme
    to stani pod tuš, pusti vodu da ti teče niz tijelo i zamisli da sa tom vodom u slivnik odlaze svi problemi, sa dojenjem i svi ostali
    neka odu sve frustracije kroz koje si prolazila ovih dana
    pusti si muziku
    prošetaj
    napravi nešto samo za sebe jer si stvarno zaslužila

  45. #95
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    bili do pedice. digla mi je tlak kao nikad. ikad. dakle, narasli smo u 20 dana 2 cm i imamo 3450 (po njenoj vagi). i kaže meni ona, u čemu je problem, imam li ja mlijeka. doslovno tim riječima. toliko sam se zajapurila da je to bilo vidljivo na kilometar.
    17.4. je imao 3080, 26.4. 3320 a 28.4. 3450 . dakle u 11 dana nekih 370g a u zadnjih 2 dana navodno 130g (s tim da je dojio 3x prije pregleda pa ne znam koliko je to 100% realno). i ona mene pita imam li mlijeka!?!?!?
    danas je imao jednu obilnu kakicu do sad. jučer čak 3.
    mislim, ako je dobio i 300g u 10 dana to bi za mjesec, npr sljedeći bilo skoro 1 kg, zar ne?

    i nemam pojma zašto me toliko iznervirala. pokušala sam objasnit si, ali stvarno ne znam. hvala curi na SOS telefonu za dojenje, baš me pedica izbacila iz takta.

  46. #96
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma super to vama ide!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Evo kratki raport od nas...bila danas opet patronažna, u zadnjih 6 dana imamo dobitak od 240g i vratili smo porođajnu težinu. Ona prezadovoljna a ja vam ne moram reći koliko mi je srce veliko

  48. #98
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bravo!
    sad samo nastavite tako...

  49. #99
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    samo da javim da smo danas bili na pregledu 3950 i 54 cm. i da meni netko ima što reć za imanje i neimanje mlijeka živila cica

  50. #100
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Super, neve.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •