Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Bole me bradavice...

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Bole me bradavice...

    ....iz nekog neobjasnjivog razloga. Pocelo je prije 3 dana, bol je samo u bradavicama, nije ostra ni jaka ali prilicno smeta kod podoja. Kao da su iziritirane bradavice, takav je osjecaj. I crvenkasto je na samoj granici izmedu bradavice i areole, kao kod pocetaka dojenja dok bradavice ne ocvrsnu. Ali samo s gornje strane, da je s donje mislila bi da je od ovog jednog zuba sto ga ima. Nakon podoja ponekad pobijele. Tj. budu na vrhu bijelo-zute pa zacas pocrvene, bas se vidi crveni krug. Danas je bilo i par tamnih pristica koji su se brzo povukli. Skoro 9 mj dojenja je proslo bez ikakvih problema, nit soora, nit zastoja, nit mastitisa pa sam malo iznenadena i nemam pojma sta da radim. Najvise boli na pocetku podoja al osjeti se do kraja. Boli i na dodir. Malom su usta cista, nema bas nista bijelo i jezik je gladak. Jedino sto bljuca u zadnjih par dana a nije vec mjesecima. Jel moze to bit soor? Da krenem s Rojazolom?

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mogao bi biti soor.

  3. #3

  4. #4
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    a mogućnost nove trudnoće?

  5. #5
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Meni je isto soor prvo pao na pamet.

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj t.r.a.c. prvotno napisa Vidi poruku
    a mogućnost nove trudnoće?
    Uh, nadam se ne. Iako sam prvu mengu nakon poroda dobila nakon 6 mj i sad je vec skoro 3 mj nema. Al radila sam test prije neka 3 tjedna i negativan je.

    Danas je bolje, jucer mu je izbio zub. Moguce da je iziritirao bradavice jer ga je svrbilo. Osjetim jos malo bol kod podoja ali upola manje. Vidjet cu jos do kraja dana, ako se pogorsa tretirat cu Rojazolom.

  7. #7
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kako si u međuvremenu?

    Postoji li mogućnost da malac možda krivo prima bradavicu?

    Meni se znalo dogoditi da ne pripazim svaki puta kod podoja kako prima cicu (misleći kako smo super uhodani i da ne trebam posebno obraćati pažnju na to jer je dečko već "veliki") pa me znalo boliti prije i/ili nakon podoja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Mojoj supruzi je jedna bradavica začepljena, a kad stavi dijete da podoji istu dojku (da je "otčepi") izađe krvava sluz.
    Inače su joj aureole već neko vrijeme crvene i ljušte se i kaže da je dojke "žare" iznutra.
    Pedijatar nam je rekao da samo mažemo dojke s kremom na bazi cinka, al' smo primijetili da to baš i ne pomaže.
    Inače, beba nam je stara 9 mjeseci i ona je OK.
    P.S. Prvi put se javljamo na forum i svaka pohvala RODI dosta smo stvari naučili ovdje!!!

  9. #9
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    cink koristi isušivanju rana, pa neznam kakav je to savjet ???
    neka maže bradavice svojim mlijekom i lufta ih na zraku.
    ako su bradavice i aureole ljuskave, koža je suha i cink to samo pogoršava, pa beba kad cica razvlaži te ranice i one se opet otvore pa ide krv.
    dakle, samo mazat s mlijekom (ili purelanom, kremom na bazi lanolina, ali mlijeko je ipak najbolje) i držat na zraku da zacijele. bebi provjerit da li ima bijele naslage na jeziku i s unutarnje strane usta koje ne idu dolje kad ih se potegne sa gazicom, moguće i da je soor/mliječac. no prvo treba ustanovit da li je žarenje samo zbog ranica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •