Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Beba 8 dana - help

  1. #1
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno Beba 8 dana - help

    Ja nemam vremena sve čitati i proučavati. Sa prvim djetetom ste mi pomogli i dojili smo 10mj od toga 7,5 isključivo.

    Sad imam drugi problem. Cura se rijetko budi, loše jede u snu... prekjučer je imala 8 stolica, jučer niti jednu i danas do sad niti jednu. Stalno prducka. Nema grčeve. Kad je budna je dobre volje, uglavnom joj ništa ne smeta. Popišanih pelena ima dovoljno.

    Težina 3800
    3dan 3500
    5dan 3390
    danas dolazi patronažna pa ćemo ju opet vagati.

    Ugl 2 su problema.
    1. Nema dovoljno stolica
    2. Rijetko jede, ja ju pokušavam buditi svaka 2 sata ali mi uglavnom neide. Probala sam ju premotati, sa vodom i vatom po obrazima.... samo se trgne i to je to.

    Dojim definitivno na zahtjev pa čak i ako treba da je 2 sata na cici. Navečer ima periode nacicavanja i onda navlači iz praznih cica (dada, znam da nisu prazne) i uredno bi odspavala cijelu noć. Nemam mlijeka na izvoz, nisam imala ni sa prvim.

    Bila je žuta ali sam ju stavljala na svjetlo i sad je ok.

    Haha napisala sam sve što mi je palo na pamet. Sorry na zbrda zdola.. :/

  2. #2
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    pardon 2gi dan 3500

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    koliko puta doji noću?

  4. #4
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Noćas je 1dnom jer sam ja zaspala... tj do sad me je ona budila... ali inače cca svakih sat, satipol.... Više smo jeli po noći nego po danu do sad....
    Posljednje uređivanje od agata : 19.04.2012. at 12:51

  5. #5
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Nocu imas vise mlijeka, pa ti je moj savjet da je svakako budis sto cesce da doji nocu.
    Svakako je nastoj i dalje razbudivati ( podigni ju dok spava iz vertikalnog u horiznotalni polozaj, to ce ju mozda razbuditi ) i ne brini- stalno stavljanje na sisu i kad hoce i kad nece dojiti- je najbolje rjesenje!

  6. #6
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Jedan nocni podoj za tako malu bebu je svakako premalo!

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa Vidi poruku
    Cura se rijetko budi, loše jede u snu... prekjučer je imala 8 stolica, jučer niti jednu i danas do sad niti jednu.
    Popišanih pelena ima dovoljno.
    Mislim da je važnije što ima dovoljno popišanih pelena. Ali nadam se da će ti se javiti još netko stručniji.
    Slažem se i sa savjetom o što češćim noćnim podojima, 2 minimalno.

  8. #8
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    To je bilo noćas, i znam da je premalo ali sam računala na nju da me probudi, bar do sada je svaki dan....

    Što se razbuđivanja tiče nema šanse.... kad spava - spava.... jedino ako je i sama već pred buđenje onda uspijem. Probala sam i sa vaticom namočenom u vodi po obrazima, svukla ju cijelu... ono, počne se vrtiti ali se ne razbudi... i ona ako ju jedva uspijem staviti na cicu jednom gutne i to je to... i onda kreću kompresije, škakljanje, nutkanje...

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa Vidi poruku
    To je bilo noćas, i znam da je premalo ali sam računala na nju da me probudi, bar do sada je svaki dan....
    Tako sam i shvatila, možda joj zato kasni stolica
    Koliko znam, od 2 tjedna na dalje nije neobično da izostane i puno više, ali sad bi još trebala kakati češće. Nadam se da će skoro
    Ne znam što bih ti drugo savjetovala, nisam savjetnica, znam samo osnove...

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    onih osam stolica od prekjučer je super!
    kada ste došli iz rodilišta?
    znaš li jesu li je tamo dohranjivali?

    odlično je i što imate dovoljno mokrih pelena.
    malo mi je nejasno to što kažeš da ne želi jesti, a onda da je dijete dojeno na zahtjev, pa te molim da mi objasniš što si time mislila.
    znači li to da ona ne traži, pa zato i jede malo.

    bilo bi dobro imati minimalno deset podoja u 24 sata. ako dijete ima dovoljan broj stolica i mokrih pelena, onda ta noć i nije tako važna, ali ako smo rubni... e onda treba forsirati noćne podoje.
    pokušaj palcem pritiskati od ključne kosti prema bradavici na kojoj dijete doji; tako ćeš joj potisnuti više masnijega mlijeka.

    javi nam svakako ako se pokaka i pokušaj nekako odrediti koja bi to bila količina (uspoređuj s kovanicama)

  11. #11
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    onih osam stolica od prekjučer je super!
    kada ste došli iz rodilišta?
    znaš li jesu li je tamo dohranjivali?

    odlično je i što imate dovoljno mokrih pelena.
    malo mi je nejasno to što kažeš da ne želi jesti, a onda da je dijete dojeno na zahtjev, pa te molim da mi objasniš što si time mislila.
    znači li to da ona ne traži, pa zato i jede malo.

    bilo bi dobro imati minimalno deset podoja u 24 sata. ako dijete ima dovoljan broj stolica i mokrih pelena, onda ta noć i nije tako važna, ali ako smo rubni... e onda treba forsirati noćne podoje.
    pokušaj palcem pritiskati od ključne kosti prema bradavici na kojoj dijete doji; tako ćeš joj potisnuti više masnijega mlijeka.

    javi nam svakako ako se pokaka i pokušaj nekako odrediti koja bi to bila količina (uspoređuj s kovanicama)
    Nije da ne želi jesti, probudi se ona ipak koji put i traži jesti međutim prerijetko a ja ju ostatak puta budim i nemogu probuditi, pa jedva joj uvučem bradavicu i onda loše jede... onako svako malo jedan gut... ja to i radim, stišćem joj mlijeko da više popije. Kad se sama probudi onda dobro jede... i skinem ju sa cice nakon cca 20min-30min tj kad baš debelo zaspi i vidim da više ne guta. To sam mislila pod dojeno na zahtjev, znači svaki put kad ona hoće + što ju ja moram buditi... ok, malo nespretno izraženo

    Iz rodilišta smo došli 13og popodne i nisu ju dohranjivali. Riječko rodilište.

    Sa sinom sam imala istih problema da prvi mjesec nije dobivao na kilaži pa je imao prvo 2je boce dnevno dohrane, pa 1dnu i nakon mjesec dana smo samo dojili. Jedino on nije bio toliki pospanac, on je tražio. Javim ako se pokaka i kad ju izvažu.

  12. #12
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ima li kakvih novosti? Jeste vagali bebu?

  13. #13
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Pišem jednom rukom jer je na cici.. . Ubrzo nakon što sam ovo napisala pokakala se je ko velika... napunila je pelenu odispred i odiza.... i još hrpu toga iscurilo na leđa ... :D Ja mislim da je 10ak min kakala Vagali ju još nismo jer ova još nije došla... :/

    Javim

  14. #14
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    A tko ju je vagaol prvih dana? Ajde javite kam kaze vagica! I ja u pon. idem na kon. kod pedija i strepim, jer mislim da je slabo dobio! Sad ce 2mj! A i vidim da nemam mlijeka kao prvih mjesec dana! Gibam i ja hraniti pa se cujemo...

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e kad se tako uneredila, sve je u redu
    kada mi kažemo da trebaju biti 3-4 stolice dnevno, pod jednom stolicom podrazumijevamo količinu u velilčini kovanice od 5 kuna
    a ovo što ti opisuješ... to je cijela kasica - prasica!
    onda samo nastavite dalje, ali pokušaj taj jedan podoj noću izvesti...

  16. #16
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    e kad se tako uneredila, sve je u redu
    kada mi kažemo da trebaju biti 3-4 stolice dnevno, pod jednom stolicom podrazumijevamo količinu u velilčini kovanice od 5 kuna
    a ovo što ti opisuješ... to je cijela kasica - prasica!
    onda samo nastavite dalje, ali pokušaj taj jedan podoj noću izvesti...
    Da da bila je kasica prasica....
    3370... 20 je pala... danas ima 8 dana,,,, kad beba mora vratit porođajnu težinu?
    btw patronažna mi je pustila vagu do pon....

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dijete bi trebalo vratiti porođajnu u dva tjedna, ali nije to nikakvo Sveto pismo
    to je neki prosjek koji nam služi kao orjentir
    neka djeca nakon poroda izgube više, neka manje...

    samo ti i dalje forsiraj dojenje, ubaci jedan noćni, prati pelene...

    je li to vaganje bilo prije ili poslije "bankarskog posla"?

  18. #18
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Em nakon bankarskog posla em prije podoja. Vagala joj je i podoj iz jedne cice je pojela 60g. Znači da se nije pokakala i da je pojela imala bi 100g više sigurno.... hm..... Niš, pustila mi je vagu pa ćemo preko vikenda se vagati.

    Mislim da je ta jedna cica problem, iz koje joj ne toči kao iz druge. Ona kaže da joj uvijek ponudim prvo tu koja slabije toči pa onda ovu koja joj se toči u usta.. Šta mislite o tome?

    I ona kaže da joj dijete izgleda zadovoljno, nakon podoja se je razbudila i opet smo ju stavili na cicu i samo ju je ulovila i nije htjela vuć. Izgledala je ko mali pit bull :D

  19. #19
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Evo navečer se je nacicavala pa praktički od 20h, a od 10-1ujutro je bez prestanka visila na cici. Ali nisam ju mogla do 6 ujutro probuditi za dojenje. Nikako.

    Ta jedna cica je problem. Nemože dovoljno izvući iz nje... Pretpostavljam da je to bio problem i sa sinom samo tada još to nisam kužila. Sa mjesec dana, kad je on bio jači i mogao jače potegnut je tek krenulo kako treba.... A niš, imamo još 6 dana da vratimo porođajnu težinu. Pa ćemo visit na cici.

    (evo ženska zadovoljna leži u ležaljki, gleda u prozor.... )

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    super za kakanje
    mislim da će biti sve ok
    pazi da ne važeš baš prečesto, vjerojatno već i znaš s foruma - ne preporuča se više od 1xtjedno
    s vagom kod kuće, teško da ćeš odoljeti pa ako budeš vagala, zapisuj i nemoj donositi prenagle zaključke prije nego prođe bar tjedan dana

  21. #21
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Nadam se da cete se uigrati sa dojenjem! I moj u toj dobi je spavao, isto zutica! Naime ponekad mi je trebalo i 2h da ga razbudim, ali sam koristila priliku cim sam vidla da koluta ocima,znaci da nije u dubokom snu... I tako nam je krenulo, pa svaki put kad otvori oci ja cicu, i krenulo... Medjutim mislim da zbog preseljenja i puno obveza nemam kolicinu mlijeka dostatnu za njega. Sacekat cu pon. da vidim kod pedija sto ce vaga reci, a onda pokusati opet sve metode dojenja i povecanja laktacije kako bi AD doslo zadnje

  22. #22
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Mislim da je ta jedna cica problem, iz koje joj ne toči kao iz druge. Ona kaže da joj uvijek ponudim prvo tu koja slabije toči pa onda ovu koja joj se toči u usta.. Šta mislite o tome?
    Mislim da bi bilo bolje da prvo daš dojku iz koje ide lakše, da se ne muči na početku podoja dok je još gladna. Kad krene otpuštanje mlijeka, a krene u obje dojke istovremeno, prebaci je na "sporiju" dojku.
    Osjećaš li otpuštanje mlijeka - kao bockanje u dojci? Vidiš li kad mlijeko krene?

  23. #23
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi bilo bolje da prvo daš dojku iz koje ide lakše, da se ne muči na početku podoja dok je još gladna. Kad krene otpuštanje mlijeka, a krene u obje dojke istovremeno, prebaci je na "sporiju" dojku.
    Osjećaš li otpuštanje mlijeka - kao bockanje u dojci? Vidiš li kad mlijeko krene?
    Da da... osjetim otpuštanje, tj imam ih više i jednom podoju...

    Evo danas je budnija, cijelo jutro na cici.... već je kakala i piškila (napunila pelenu ko noćnu)

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma bravo!

  25. #25
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, možda mi možete pomoći.
    I moja je stara 8 dana, nakon žutice se konačno razbudila i navalila na sisu, ne pušta je nikako. Kako je u rodilištu bila na kombinaciji grudi-izdojeno-adaptirano pretpostavljam da sad sebi navlači dovoljnu količinu mlijeka (grudi su mi konstantno mekane, let down je slab), a valjda je malo i od sebe takva da voli sisuljat

    Do kad traje to navlačenje mlijeka? Noćas npr. sam sastavila 1,5 sat sna pred jutro, a to mi je preprepremalo. Svakako bi htjela izbjeći bilo kakve dodatke, ali s dva urnebesa doma bilo bi lijepo znati da će ovo dijete odspavati sito bar pola sata u komadu

    Piški i kaka sasvim pristojno, ne znam brojčano kroz 24 sata, ali svaka pelena je ili popiškena ili pokakena..

  26. #26
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    trampolina čestitam na bebici
    Oko 6. dana starosti dolazi do skoka u razvoju.
    Beba treba više hrane i mora si navući mlijeka a to radi češćim i dužim podojima.
    Nacicavanje može potrajati nekoliko dana.

    Ako je moguće prepusti brigu o starijoj djeci i kućanske obaveze drugima a ti se posveti bebi koji dan.
    Kad beba spava i ti odmaraj.

  27. #27
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    hvala na čestitkama

    tako sam nešto i pretpostavila, samo treba to preživjeti.

    Nema mi druge nego obitelji podijelit obaveze dok malo ne uhvatimo ritam.

  28. #28
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Nažalosst, neide nam....

    Pelene su sve turbo popišane, kaka 3 puta dnevno od toga jedna bude krcata.
    Ali gubi na kilaži i dalje...
    Ima 2 duga perioda spavanja a kad se probudi 3 sata nacicavamo,
    Ne mogu ju probuditi nikako... noćas sam ju od 2-6 budila svakih pol sata i niš, sama se je za pol ure probudila... 6,30h
    Nije jela skoro cijelu noc
    Našli smopoložaj za cicu iz koje je loše vukla i to je sad isto ok.

    Neznam šta više jer imamo 10 podoja dnevno... i više, tj kad je budna gotovo stalno je na cici

  29. #29
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Koliko gubi na kilaži, kako je važeš?
    I dojenje i pelene zvuče sasvim ok. Kako se beba ponaša, je li zadovoljna, budna u nekom periodu u toku dana? Zašto si je uopće počela vagati tako često - zbog žutice?

  30. #30
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    TAko je, važem ju često jer je bila uspavana nismo ju nikako ni po danu ni noći mogli probuditi i rijetko je jela. Sad češće jedemo, evo bila ja na cici od 9-13h. Nacicava se da vrati propuštenu noć. Važem ju na vagu koju mi je patronažna pustila preko vikenda i slažem se da ne valja često vagati... Beba inače djeluje zadovoljno, noći spava, i po danu jedan duži period... ostalo je uglavnom budna. Gubi 10g dnevno cca... nemogu točno procjenit jer ovisno kad je jela, kakala... ugl kilaža ne raste nego varira ispod one minimalne koju je imala.

  31. #31
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi se oslonila na to da je na temelju pisanja i kakanja i bebinog opceg izgleda sve ok. nekim bebama treba duze da pocnu dobivati na tezini. znaci ako su input i output ok ostaje samo da cekas dok ne pocne dobivati na tezini

  32. #32
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Nadam se da danas navlači mlijeko... pošto je opet na cici... sad ju neću vagat par dana pa ćemo vidjet

  33. #33
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da danas navlači mlijeko... pošto je opet na cici... sad ju neću vagat par dana pa ćemo vidjet
    Da ti patronažna nije ostavila vagu gledala bi samo bebu i pelene i manje brinula
    Držim fige da ne bude nikakvih razloga za brigu, nego samo uživanje s bebicom. I pozdrav iz susjedstva na kopnu !

  34. #34
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Dobila je 30g u 4 dana... patronažna svala doktoricu i kažu da je premalo i da počnem dodavati svaki drugi obrok.

    Meni stvarno još mlijeko nije navrlo, sa malim mi je tek negdje oko 20og dana nakon poroda. S time da sam mu prvi mjesec 2 obroka davala bocu i ja bi se za to vrijeme izdajala i navlačila mlijeko. Poslje smo prešli samo na dojenje.
    I muž vrši pritisak na mene, i moja mama i svi i ovako ću samo izluditi. Ja ću probati isto kao i sa malim dok ne dođe to mlijeko... Kad se samo sjetim koliko majki u okolici je imalo mlijeka na izvoz pa su prešle bez grižnje savjesti na bocu, a ja se mučim, grizem i plačem i mala mi od kad smo došli iz rodilišta cijeli dan visi na sisi i ništa.

  35. #35
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi se oglusila na "savjete" i ne bi nista uvodila. ako beba djeluje ok, pisanje i kakanje su ok, ja bi se vodila s tim a ne brojkama

  36. #36
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i ne bi vagala nego samo gledala bebu, vaganje je bezveze

  37. #37
    lella.I.B avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    7

    Početno

    Draga Agata, ne daj se. Malena je dobro, vidiš i sama. Ne bi ona tako dobro piškila i kakala kad dojenje ne bi bilo ok. Samo ju promatraj i daj joj cike koliko god želi i kada god želi. Sve je ok dok su pelene ok, a ona živahna i zainteresirana za dojenje. Svima njima koji vrše pritisak na tebe reci da se prvo malo educiraju, sigurno su i cure na Rodinom SOS- telefonu voljne objasniti im sve što treba. Drži se i uživaj u malenoj, a dojenje će doći na svoje.

  38. #38
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    neke bebe dobe ništa u jednom tjednu, a onda puno u drugom tjednu. za dobrobit vašeg dojenja, spremi vagu na barem tjedan dana sad i pouzdaj se samo u bebino opće stanje i pelene. bocu bi bilo najbolje ne uvoditi nego jednostavno pustiti bebu da nacicava koliko treba. kućanske poslove treba ostaviti po strani i posvetiti se samo bebi. nitko ne kaže da će ti s bocom biti ista situacija kao i s prvim djetetom, jer je svako dijete drugačije.

  39. #39
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj t.r.a.c. prvotno napisa Vidi poruku
    neke bebe dobe ništa u jednom tjednu, a onda puno u drugom tjednu. za dobrobit vašeg dojenja, spremi vagu na barem tjedan dana sad i pouzdaj se samo u bebino opće stanje i pelene. bocu bi bilo najbolje ne uvoditi nego jednostavno pustiti bebu da nacicava koliko treba. kućanske poslove treba ostaviti po strani i posvetiti se samo bebi. nitko ne kaže da će ti s bocom biti ista situacija kao i s prvim djetetom, jer je svako dijete drugačije.

    Dali je dovoljna 1dna pokakana pelena dnevno, ali dobro pokakana?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila je 30g u 4 dana... patronažna svala doktoricu i kažu da je premalo i da počnem dodavati svaki drugi obrok.

    Meni stvarno još mlijeko nije navrlo, sa malim mi je tek negdje oko 20og dana nakon poroda. S time da sam mu prvi mjesec 2 obroka davala bocu i ja bi se za to vrijeme izdajala i navlačila mlijeko. Poslje smo prešli samo na dojenje.
    I muž vrši pritisak na mene, i moja mama i svi i ovako ću samo izluditi. Ja ću probati isto kao i sa malim dok ne dođe to mlijeko... Kad se samo sjetim koliko majki u okolici je imalo mlijeka na izvoz pa su prešle bez grižnje savjesti na bocu, a ja se mučim, grizem i plačem i mala mi od kad smo došli iz rodilišta cijeli dan visi na sisi i ništa.
    ja cu biti kratka savjetom-ne bih zurila sa ad/nikako.to je beba koja dobiva na kilazi-ne puno ali dobiva.ne mozemo prirast po tabelama trpati svakom djetetu,dojenje se uspostavlja 3-4 tj.ako piski i izgleda zdravo samo dojite dalje i vjerojatno ce biti ok.mislim da su vas zbunila precesta vaganja u prekratkim razmacima.
    okolinu malo zaustavite,vjerujte sebi.osim toga-i stariji je trebao malo vremena.
    AD je zadnja solucija za koju je sada definitivno rano.i nepotrebno

  41. #41
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Ma nisam joj dala. Danas ću zvat doktoricu da se dogovorim sa njom. Samo me zanima dali je ta jedna pelena dovoljna...

  42. #42
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nisam joj dala. Danas ću zvat doktoricu da se dogovorim sa njom. Samo me zanima dali je ta jedna pelena dovoljna...
    Mislim da je. Provjerit cu jos pa ti javim.

  43. #43
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    vjerujem da bi jedna dobro pokakana pelena dnevno bila dovoljna, budući da ne kakaju sva djeca jednako. obično se kao mjerilo uzimaju 3 pelene dnevno pokakane barem u količini ko kovanica od 5kn. no neka djeca to jednostavno obave količinski puno više odjednom. samo se potrudi da beba uvijek pojede ono zadnje, masnije mlijeko iz dojke, i povećat će se i broj pokakanih pelena.

  44. #44
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Beba do šest tjedana bi trebala imati 3-4 stolice na dan (barem 2,5 cm dužine), uz 5-6 popišanih pelena u 24 sata. Nakon šest tjedana se broj pokakanih pelena, uz dobro dobivanje na težini može smanjiti.

    Kako vam izgleda dan/noć sada? Koliko spava, da li traži cicati?
    Posljednje uređivanje od enchi : 24.04.2012. at 09:44

  45. #45
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Beba do šest tjedana bi trebala imati 3-4 stolice na dan (barem 2,5 cm dužine), uz 5-6 popišanih pelena u 24 sata. Nakon šest tjedana se broj pokakanih pelena, uz dobro dobivanje na težini može smanjiti.

    Kako vam izgleda dan/noć sada? Koliko spava, da li traži cicati?
    Ma ta 2 dana je imala jednu.... evo nocas je imala 2je i sad 1dnu dok ovo pišem.... njena jedna, ako je samo jedna uvijek bude krcata odispred i odiza i uredno se negdje izlije Boke senfa je sa mrvicama...

    Noću jede jednom sat i pol cica... Ne traži, probudim ju... to je sve što sam uspjela za sad... po danu je stalno na cici i ono dugo spavanje se je smanjilo na 3h i sama se probudi....

  46. #46
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ako ti se čini uspavana i pogotovo ako djeluje pospano i kad je budna i ako ne dobiva kroz tri dana ništa ja bih otišla doktoru, naravno bilo bi super ako cure mogu preporučiti nekog prodojećeg, ali znam da je to bila uputa koju sam ja dobila od neonatologice i patronažne, a obje su bile prodojeće, kad smo padali na težini nakon rodilišta. I morali smo uvesti nadohranu, ali smo već je kroz 7 dana makli skroz uz pomoć patronažne i rodinog sos telefona i dojili smo tri godine nakon toga
    Posljednje uređivanje od pikula : 24.04.2012. at 11:30

  47. #47
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    O pa super! Čuj, čini se dobro. Da ne dobiva dovoljno mlijeka ne bi imala što kakati - posebno ne senfasto!

    Teorija kaže da bi bilo dobro tijekom noći dojiti barem svaka 4 sata - možeš li to izvesti?
    Kako se ona ponaša tijekom tih sat i pol na cici? Koliko (vremenski) aktivno siše - osjetiš li, vidiš li? Što bi se dogodilo da ju skineš sa cice nakon npr. pola sata?
    Posljednje uređivanje od enchi : 24.04.2012. at 11:38

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    agata, meni se stvarno čini da je sve u redu...
    ta količina stolice"pokriva" te 3 - 4 veličine kovanice od 5 kuna

    cure su ti sve lijepo rekle, ann ti je rekla... sve smo na tvojoj strani.
    važno je da ne gubi.

    koliko je narasla u centimetrima i opsegu glavice?

  49. #49
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    O pa super! Čuj, čini se dobro. Da ne dobiva dovoljno mlijeka ne bi imala što kakati - posebno ne senfasto!

    Teorija kaže da bi bilo dobro tijekom noći dojiti barem svaka 4 sata - možeš li to izvesti?
    Kako se ona ponaša tijekom tih sat i pol na cici? Koliko (vremenski) aktivno siše - osjetiš li, vidiš li? Što bi se dogodilo da ju skineš sa cice nakon npr. pola sata?
    Probat ću, to je onda još jedan podoj po noći...
    Ona jednu cicu cijelo vrijeme aktivno siše... naravno uz pauze... drugu, onu koju prije nije nikako cicala vuče... žvak žvak gut..pauza... žvak žvak gut.... pauza. Na kraju ju pustim da još malo uživa i da se dobro uspava... Po noći joj dam prvo ovu punu pa onda ovu slabiju.. a po danu obrnuto... jer mi je malu ragadicu napravila na punoj pa samo čekam da još jedna točkica zaraste... To je napravila odmah u rodilištu, sad više ne boli osim taj prvi zagriz.

    Što se tiče senfaste stolice, evo sad sam ju bolje proučila znači senfasta je sa istim takvim mrvicama ali ima i neke zelene komadiće u malim količinama, je to ok?

    Ma okolina me pritišće, ali mamu sam prebacila na svoju stranu sad, još muža samo.... Mislim, mali mi je 2 i 3 mjesec dobivao po 1250 mjesečno, nadoknadio je sve. Jedino što je on taj prvi mjesec imao malo dohrane.

    Popodne ću zvati doktoricu sa kojom sam OK da porazgovaram sa njom. Ja uvijek nešto filozofiram i imam svoje teorije pa vjerujem da i očekuje moj poziv.

  50. #50
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    agata, meni se stvarno čini da je sve u redu...
    ta količina stolice"pokriva" te 3 - 4 veličine kovanice od 5 kuna

    cure su ti sve lijepo rekle, ann ti je rekla... sve smo na tvojoj strani.
    važno je da ne gubi.

    koliko je narasla u centimetrima i opsegu glavice?
    Ma kojih 5 kuna... ona pokenja bar 70-80 kuna...

    Neznam koliko je narasla. Mogu ići kod doc jedino da ju izmjeri, ja neznam kako.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •