Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: putovanje i dojenje

  1. #1
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno putovanje i dojenje

    Mozda imam mali problem. Idemo uskoro u Dalmaciju autom sto je cca 6-7 sati putovanja. Bebolino je iskljucivo dojen, na bocicu nije nista jeo. I lijepo papa, ali iskljucivo lezeci, bilo na boku, bilo da ja stanem iznad njega, ili da on lezi na meni. Prije sam ga hranila i u onom polozaju kolijevke. Ali rekla bi da je taj polozaj zbog neceg zamrzio (mislim da je bio prejak let-down u vrijeme dok sam ga intenzivno tako hranila, a imao je tada i soor...). Zadnji put sam ga tako nahranila prije mjesec dana u autu, malo je plakao, ali je prihvatio dojku. Ali zadnja dva puta kad sam ga pokusala nahraniti u autu, rasplakao se grdno, i nije htio jesti (makar mislim da je bio gladan). E sad, to su bila kratka putovanja od sat, sat i po - pa nije bilo toliko bitno da pojede. Ali da ne jede 7 sati, to bi bilo previse... Makar ja mislim da ce jesti ako bude gladan, ali za svaki slucaj, sto mi predlazete da radim? Ima li neki drugi polozaj u kojem bi ga mogla nahranit a autu?

    Mislila sam ponijeti i izdajalicu sa sobom. Pa, ako nista ne upali, nahranit ga na bocicu. Ali ni to dosad nisam probala. Koliko bi mu mlijeka trebala izdojiti? Ako ne popije sve, da to ostavim pa mu dam i u iducoj pauzi, ili da prolijem, pa se ponovo izdajam? I trebam li sterilizirati izdajalicu izmedju dva podoja na putu? I ako trebam, kako da to napravim? Na benzinskoj?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Stanete na odmorištu (nekoliko puta) , stavite dekicu na zemlju, dojite. I tako treba prekidati tako dugi put i raditi pauze.

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Stanete na odmorištu (nekoliko puta) , stavite dekicu na zemlju, dojite. I tako treba prekidati tako dugi put i raditi pauze.
    Vidis, to ti je bas dobra i jednostavna ideja a uopce mi ne bi pala na pamet.

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ima li neki drugi polozaj u kojem bi ga mogla nahranit a autu?
    Mislis, dok se auto krece?
    Nema ni jednog dobrog nacina da to napravis. Osobito da ga vadis iz AS i hranis dok se auto krece.
    To je opasno i ne bi smjela to nikad raditi (pada mi na pamet da bih instinktivno, dok auto vozi i dok vozac ne uspije zaustaviti auto sigurno sa strane, vadila dijete iz AS jedino da se gusi i treba mu hitna pomoc).

    Ja sam nekoliko puta, iz cistog ocaja i jada (nije bilo moguce nigdje stati, malac se davio od urlanja), otkopcala svoj pojas i nadvila se nad njega i nekako mu uspjela dati dojku, ali sam skroz svjesna da je to gotovo jednako opasno kao i odvezivanje djeteta iz AS i ne bih to nikad nikome savjetovala da radi.
    Nakon sto me i sefica AS naspotala sto to radim, poceli smo malo bolje planirati vrijeme putovanja i rute, tako da imamo planirane odmore na stajalistima/odmoristima na kojima mogu na miru dojiti dijete i to cesce.

    Dakle, preporuka je da, vec prema nekakvom ritmu koji mali zmaj ima, napravite plan putovanja s pauzama za dojenje.
    Tada ga mozes probati dojiti hodajuci ili malo polegnuti prednje sjedalo pa se mozete namjestiti ili na bok ili on na tebe.

    Izdajalicu ja osobno ne bih sterilizirala po putu vec bih si uzela vode da je dobro isperem ili je isprala na benzinskoj. Eventualno pitala u kaficu uz benzinsku (ako ima) da mi je na kraju isperu toplom vodom ili mi dozvole da to sama napravim.
    Sto se tice cuvanja mlijeka, ako ces ga moci spremiti u neki hladnjak prirucni, ne moras bacati mlijeko. Koliko izdojiti? Tesko je reci. Koliko puta jede inace u 7 sati?
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 08.06.2012. at 16:29

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Mislis, dok se auto krece?
    Nema ni jednog dobrog nacina da to napravis. Osobito da ga vadis iz AS i hranis dok se auto krece.
    To je opasno i ne bi smjela to nikad raditi (pada mi na pamet da bih instinktivno, dok auto vozi i dok vozac ne uspije zaustaviti auto sigurno sa strane, vadila dijete iz AS jedino da se gusi i treba mu hitna pomoc).
    Nikako ga nisam mislila dojiti dok auto vozi nego kad stanemo.

    A jede mozda 5-6 puta u sedam sati kad smo doma. Nije bas od velikih obroka, on to vise malo po malo. Kad odemo nekud, malo rjedje. A kad se najede dobro moze i duze izdrzat. Po noci zna odvalit i pet sati bez papanja (ne bas cesto, al ipak zna).

    Jel znas mozda koje su zgodne benzinske za zaustavit se na autoputu Zagreb-Split pa da unaprijed planiramo? I jel bolje putovat po noci kad on inace spava? Ili po danu?

  6. #6
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    E, a vec smo mi isli jednom u Split - al onda je jos jeo u tom polozaju kolijevke bez problema. Ali isto je bio bad u jednom trenutku kad smo bili na autu-putu pa se iznenada probudio sat vremena od prosle pauze i poceo plakati od gladi... a odmoriste bilo udaljeno 15 minuta. Tako da je tih 15 minuta bas plakao. I zato mi se cini da bi bilo zgodno imat bocicu. Makar tad je imao samo 2 mjeseca pa ga se nije dalo zabavit s nicim. Mislim da bi ga sad mogla dovoljno zabavit da izdrzi 15ak minuta.

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo mi se u pinedjeljak spustili na more, deda, beba od 7,5 mj. i ja. Vozila sam samo ja, stajali smi bezbroj puta i zakljucak je da su odmorista na a1 odlicna, pogotovo Jezerane, da nam vise pasu nego naguzvane benzinske pumpe.
    Dojila sam u autu, sjedeci na zadnjem sjedalu.
    Na tvom mjestu bi kako kaze sirius uzela dekicu pa u travu.

  8. #8
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Mi smo imali isti problem. Obično sam na putu dojila tako što bismo izvadili sjedalicu iz auta, bebu bih stavila na zadnje sjedalo da legne na bok naslonjena na stražnji naslon, a ja legla na svoj bok. Imale smo sasvim dovoljno mjesta. Mi smo putovali po noći, tako da mi baš i nije bilo privlačno u mraku ležati na travi. Dojenje na travnjaku smo prakticirali u dnevnim šetnjama po gradu

  9. #9
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Kad bebolina plače ja znam stati, izaći iz auta, otvoriti njena vrata i dati joj ciku bez da je vadim iz sjedalice. Malo smješno izgledam prolaznicima dok se tako naginjem, ali baš me briga.
    Ili sjednem u sredinu na stražnje sjedalo i dam joj ciku, isto bez da je vadim. Kad se umiri ili zaspe nastavim vožnju. S prvom bebom nisam bila ovako vješta, nju sam vadila van, pa je bilo plakanja kad bih je vraćala.
    Naravno kad je vožnja sat-dva ili duže treba izaći da se dijete odmori od vožnje.

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jel znas mozda koje su zgodne benzinske za zaustavit se na autoputu Zagreb-Split pa da unaprijed planiramo? I jel bolje putovat po noci kad on inace spava? Ili po danu?
    Na zalost, ne znam.
    Mozda naleti koja cura koja poznaje rutu pa napise.

    Meni osobno je bilo lakse kad smo isli na put pred vrijeme spavanja jer su mi klinci veliki spavaci i vole odspavati u autu.

  11. #11
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Meni se cini zgodan onaj savjet s vadjenjem stolice i dojenjem na straznjoj klupi ako beba nece jest u polozaju kolijevke. Ja ne bih legla na dekicu u ondasnju travu, tamo iskreno svi zivi prosecu psa, muski se popisaju, djeca se popisaju itd :gadljiva: Dodatno, ako pici sunce izgorit cete , nema hlada, a u autu imas hlad, mozes ostaviti klimu da radi ako je auto u leru itd.

    Sto se vremena kretanja tice, mislim da je bolje rano ujutro ili predvecer iskljucivo zato sto sunce ne sije jako u auto (makar imala onu zastitu na staklu), no mi se toga nismo nikad pridrzavali, jedino bi podojila dijete pred polazak pa kad krenemo-krenemo, ak se djetetu spava bude zaspalo, ako ne onda malo gleda okolo i tako... Ako place stanem, podojim, promijenim pelenu i idemo dalje. Nije nikad bila neka posebna trauma osim u slucaju zastoja na autocesti i jos sunce jako sije, to je prilicno losa kombinacija...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 08.06.2012. at 21:17

  12. #12
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala na savjetima. Nadam se da ce nesto upaliti od svega toga.

    Inda_os, je li prosla bebu ta faza da nemoze jesti u polozaju kolijevke kad je malo narastao ili je to ostalo? Voljela bih ga i vani moci nahranit, a ovako mi je dosta tesko.

  13. #13
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Prošlo je, iako se ne mogu točno sjetiti kad joj je prestalo smetati.
    Ja bih na tvom mjestu nekih par tjedana potpuno izbjegavala dojiti u kolijevka položaju,
    a onda u nekoj opuštenoj atmosferi poluuspavanoj bebi ponudila tako dojiti polupraznu dojku (možda malo
    nagnuta prema natrag ako je problem jaki let-down). Ako prođe - prođe. Ako ne, pričekati još malo

    Ako ne prije, drugu opciju ćete imati kad beba počne sjediti. Kad je moja počela sjediti, onda sam ju mogla stavljati dojiti tako da meni sjedi u
    krilu
    Nakon godinu dana joj sigurno više ništa nije smetalo, osim što je žalila što sisa nije dulja pa da ima veći radijus kretanja
    dok je prištekana

    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •