Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Ja bi se vratila na staro...želim dojiti svoje dijete

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Bajkini,Vižinada
    Postovi
    2

    Početno Ja bi se vratila na staro...želim dojiti svoje dijete

    Ovako neznam ako je neka od vas,mnogih mama bila u istoj situaciji kao ja,ali u svakom slučaju nadam se da mi možete pomoći...
    Mjesec i pol nakon rođenja mog Leona i nakon žutice koja nam je stvarala poteškoće kod dojenja,tako da sam se morala izdajati i davati mu mlijeko na bočicu jer naprosto nije imao snage za sisati,bio je preslab te nije 15 dana ništa dobivao na težini,i patronažna i pedijatrica su mi rekli da moram tako radit jer drugačije ebi jeo ništa, znači nakon tih mjesec i pol,dogodilo se nešto još dan danas neshvatljivo. Leon nije htio sisati,uhvatio je dojku,povukao dva puta te je ispljunuo van i počeo biti jako nervozan,tako još nekoliko puta dok nije počeo vrištati i otimati se kada sam ga htjela približiti dojci,plakao je i plakao,toliko se razljutio da nije htio niti dojku niti bocu,nego je od iznemoglosti zaspao. Imali smo pelenski osip,još sam ja pred tri godine imala infekciju s candidom ,mene su bradavice jako svrbile, bile crvene itd. svi su simptomi upućivali na soor iako nitko nije mogao vidjeti bijele točkice /naslge,no svejedno mi je pedijatrica preporučila da ga liječimo kao da ima soor,ali sva ta tri tjedna liječenja oni je svaki dan isto odbijao dojku,sve poloaje sam probala,čak i silikonske bradavice, pazila sam da je mir čak i dok je spavao kad je počeo njurgati,dok je onako u polusnu bio uzela sam ga i pokušala dojiti,vrlo brzo se razbudio i oped ista priča...ja sam ta tri tjedna s njim plakala i plakala,ali nije bilo napretka...on je bio iscrpljen,nije dobivao na težini,užas...odlučila sam se izdajati...nemogu dopustiti da je gladan kronino,polako mi je i mlijeka nestajalo,pa sam uvela adaptirano, tako se cijelo vrijeme hranimo,eo za tri dana mu je tri mjeseca...zadnjih dva tjedna imamo novi problem,svo adaptirano koje pojede baci van, nije pokvaren,kupili smo novo pakovanje,ma sve smo pokušali s tim adaptiranim,ali ništa,a do sada sve ok...dok moje mlijeko kada popije ,a uspijem mu dati 3-4 obroka dnevno mog mlijeka,ništa ne izbacuje...Ja sam iscrpljena i psihički i fizički, izdajem se po sat i pol,on jede svaka tri što u prosjeku hranjnje traje pola sata,a ono malo vremena što mi ostane između moram nabrzinu nešto skuhati,moram i ja jesti...užas...stavljam ga na dojku svaki dan, gadnog i on samo promljacka bradavicu te nakon nekog vremena pone toliko plakati da poplavi,prestane disati...molin vas, samo mi recite da li postoji mogućnost da ponovno dojim...imam žarku želju,ali neznam kako ...

    HVALA VAM OD SRCA
    Posljednje uređivanje od puntica : 23.06.2012. at 07:45 Razlog: editirala naziv adaptiranog mlijeka

  2. #2
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Naravno da postoji m ogucnost. Nije uvijek lako ali se moze ( imam slicno iskustvo)

    Malo mi je zbrkan tvoj post. Mozes li napisati koliko mokrih pelena beba ima u zadnje vrijeme? Dobiva li na tezini?

    vjerojatno ga smeta sto mlijeko ne potece odmah kad primi bradavicu. Jesi li pokusala kratko izdajati da mlijeko potece, pa ga onda staviti na dojku? I raditi kompersije, tako da pritiskom mlijeko "guras" van? http://www.roda.hr/article/read/komp...-jacku-newmanu

    Kazes da ga gladnog stavis na dojku. Jesi li probala prvo dati malo mlijeka na casu/ spricu / bocicu, pa ga staviti na dojku kada bude manje gladan i nervozan?


    Mozda bi pomoglo da dojis sa setom za relaktaciju, tako da beba na dojci dobiva izdojeno i adaptirano mlijeko? Pogledaj filmic
    http://www.youtube.com/watch?v=ezGIk...e_gdata_player
    I cetvrti odlomak ovdje http://www.roda.hr/article/read/alte...tode-hranjenja

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moguce je da mu ne pase formula koju mu dajete.
    Ili je dobije previse pa mu iziritira zeludac i sve povrati.

    Za pocetak, (uz klarina pitanja) koliko je dijete staro? 1.5 mjesec, ili su tada poceli problemi?
    Kako mu dajes mlijecnu formulu kojom ga nadohranjujes, koliko ukupno dnevno dobije adaptiranog (obroka i ml mlijeka)?
    Kako mu dajes izdojeno mlijeko - na bocicu, casu, kapaljku?

    Odlicno je sto mozes izdojiti dovoljno za nekoliko obroka.
    Prva dva koraka (osim odgovaranja na pitanja ) bi ti trebala biti da mu osiguras puno kontakta koze na kozu, s golim dojkama, tako da u trenutku mazenja i blizine, ima dostupnu dojku i pocne ponovo "vjezbati" sisati i izbacivanje bocice, ako ga hranis na bocicu.
    Naime, iz bocice mlijeko curi bez truda i napora i jasno je da vecina djece odbija sisati dojku, kad imaju opciju hranjenja na bocicu. Dijete koje jos ima jaku potrebu za sisanjem, trebalo bi svo sisanje dobiti na dojci. Ispocetka mozes ocekivati otpor i negodovanje, ali trud se vecini zena isplati uskoro (ona bliskost i dostupnost i kontakt koze na kozu ce pomoci vracanju na dojku).

    Adaptirano je moguce izbaciti postupno. Jako dobro bi bilo kad bi uspjela nabaviti SNS sustav za nadohranu (bocica sa cjevcicom koja se zalijepi uz bradavicu pa dijete sise dohranu stimulirajuci dojku na produkciju) jer on pomaze da dijete dobije potrebnu nadohranu na dojci i usput vjezba hvatanje dojke, trud se isplati jer mu curi i mlijeko iz bocice i iz dojke pa se dijete lakse vrati dojenju.

    Toliko za sad. Odgovori na pitanja pa cemo vidjeti zajedno sto dalje, sto ti se cini kao izvedivim i sl.

  4. #4
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Imam ja novi set za dohranu kroz cjevcicu. Manji medelin. Javi mi na pp ako ti zatreba.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •