Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: koliko min je dovoljno?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno koliko min je dovoljno?

    moja prijateljica ima bebu staru 7 dana i brine se jer beba sisa samo 5 minuta, a onda zaspi i nema sanse nikako da je probude (bebu). ona se brine da beba na taj nacin ne dobija dovoljno masnog mleka i pita da li da menja strane pri svakom podoju ili ne (zbog masnog mleka)?
    pozdrav

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Neki dan se pisalo o tome.
    Pročačkaj malo po topicima - traži Renatine postove - ona ima iskustva s kratkim podojima.

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Tesko je ovako reci, pa te molim da pitas prijateljicu ova pitanja, pa cemo na osnovu odgovora dobiti malo bolju sliku:

    1. Koliko beba ima mokrih i pokakanih pelena dnevno?
    2. Koje boje je kakica?
    3. Koliko cesto beba trazi jesti?
    4. Da li je doji na zahtjev?
    5. Da li beba dobiva ista drugo osim majcinog mlijeka (voda, caj, adaptirano mlijeko)
    6. Da li beba aktivno sisa tih 5 min?
    7. Da li se vidi (ili cuje) kako beba guta (jednolican zvuk gulp-gulp-gulp)
    8. Da li je mami dojenje ugodno?

  4. #4
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    anchie, dobra su pitanja

    ja dodajem: neka ne mijenja strane u svakom slijedecem podoju, nego nek daje tu jednu ako misli da beba nije dovoljno posisala, i tako unutar 2-3 sata (ali najbolje po svojem osjecaju). ako ona druga strana postane malo pretvrda, moze ju malo ponuditi bebi ili se malo izdojiti. znaci potrebno je malo balansiranja :?

    neke su bebe jednostavno takve i mozda nikad niti nece dojiti dulje od 5 minuta. ali vazno je da se prati ovo sto je anchie napisala.

    za poticanje bebe na dojenje i mame na let-down je jako dobar kontakt koza-koza. bebu se razodjene, zamota izvana u dekicu, ali da mamu dotice dobrim dijelom golisava

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno

    hvala anchie!
    1. mislim da nije brojala ali cu joj reci da obrati paznju danas kao i na boju
    3.beba trazi da jede na svakih sat vremena
    4.doji na zahtev :D
    5.ne dobija nista osim maminog mleka :D
    6.aktivno sisa tih 5 min (da li bi mozda bilo dobro da moja prijateljica neposredno pre pocetka podoja izdoji malo mleka kako bi brze poteklo?)
    7. i ovo moram da je pitam
    8. mami je dojenje ugodno, jako puno paznje posvecuje tome da polozaj bude ispravan, jedino cega se plasi je da ce ako bebi nudi jednu stranu vise puta (zbog kratkih podoja) nateci druga strana.
    jos jednom puno hvala

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno

    hvala renata. pisale smo istovremeno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •