Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Čaj protiv grčeva i dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno Čaj protiv grčeva i dojenje

    Nakon mjesec dana trošenja kapi protiv grčeva primjetila sam da mojoj curici smetaju te kapi jer od njih ima vjetrove i često se dogodi da je još na cici, a počne ju frkati u crijevima. Do sada sam to pripisivala grčevima, ali to je ustvari od kapi. Znam da te kapi djeluju tako da oslobađaju zrak i tako smanjuju nadutost, ali ponekad jadna ostane gladna zbog toga. Zanima me smijem li joj davati čaj protiv grčeva na bočicu između obroka i hoće li to stvoriti probleme kod dojenja u smislu da neće više htjeti cicu jer se navikla na dudu.

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    spooky, bok

    prije odgovora, zanima me koliko ti je bebi ima mjeseci?

    o cajeku moze vidjeti na
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=115&Show=186

    dr grguric je jedne prilike govorio o caju i njegovo objasnjenje mi je super, a rekao je ovako: kad dijete sise majcino mlijeko, ono mu oblaze sluznicu crijeva, kao da crijeva namazes marmeladom, i stiti crijeva od infekcija a kad djeteteu date caj, onda taj caj ispere tu zastitnu "marmeladu" s crijevne stijenke i napravi djetetu gore....

    nije dokazano da caj od komoraca ili bilo koji drugi pomaze djetetu za grceve....dapace, zbog gore navedenog moze skoditi...osim toga, vidim da i sama znas kako se djetetu moze stvoriti konfuzija baradavica, i neke bebe ako pocnu piti na bocicu , odbijaju sisanje dojke....

    osim toga, sto vise beba popije caja, to ce manje popiti majcinog mlijeka a sastav caja i majcinog mlijeka se ne moze ni uposrediti, ni u kalorijama , ni u sve ukupnoj vrijednosti....

    ako dijete zadovolji svoju potrebu za sisanje na boci caja, moze cak preskociti slijedeci podoj, ili podojiti manje, tvoje dojek mogu tvom mozgu prenijeiti infomaciju da bebi treba manje mliejka i proizvodnja mlijeka moze se smanjiti....

    kad vidis sve razloge za i protiv, meni se cini da prevladavaju razlozi protiv caja....a najbolje bi bilo, kako je vec jedna mama na forumu dobro rekla, da ti popijes cajic i dijete ce onda preko tvog mlijeka dobiti ga ....

    ono sto pomaze kod grceva jest mazenje, nosenje, lagano nunanje, masaza trbuhica u smjeru kazaljke na satu, topli oblozi i puno strpljenja...

    drzite se, proci ce....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Pia će za 4 dana imati dva mjeseca.
    Svi kažu da ti grčevi traju do 3. mjeseca pa ćemo izdržati nekako. Bitno je da ona fino papa i raste mi velika, velika. Btw. slijedeći tjedan idemo na pregled pa ćemo vidjeti koliko je narasla i dobila na kilaži. :D

  4. #4
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    spooky, ja se nadam da ce vas grcevi sto prije pusiti na miru ...
    pokusajte izdrzati jos malo, proci ce.....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Da li si probala da ti pijes caj i malo pripazis sta jedes pa ce bebica dojenjem od tebe dobiti caj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Skuzila sam da ju grčevi muče od kravljeg mlijeka, zelene salate i općenito od svega što je kiselo, uključujući i jogurte i sl. stvari. Bad mi je zbog jogurta i acidofila jer liječimo gadure od gljivica.
    E, da , a meni se povrača od tog čaja protiv grčeva, ali probat ću se nekako natjerat ako bude neophodno.

  7. #7
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    spooky, ne ocekuj da ce taj caj bas pomoci.

    jel imas jaki let-down? ono, da mlijeko strca kad krene, da beba brzo guta, mozda se i zagrcava i hvata zrak?
    jel imas puno mlijeka, curka ti pomalo cesto?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Na lijevoj cici imam više mlijeka nego na desnoj i obično mi na lijevoj curi ko ludo kad je vrijeme za hranjenje pa se ponekad i zagrcne ili jednostavno ispusti cicu kad ne može više gutati tak brzo, a onda poplava po krevetu. Ponekad mi je cica tak napeta da moram izdojiti ono prvo mlijeko da mi bude lakše ako Pia spava.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    101

    Početno

    Ima za kupiti u ljekarnama i kapi SabSimplex koje se dobe bez recepta i nemaju ama bas nikakve nuspojave i dobre su bas za dojencad. Neki kazu da su im pomogle. Fino ih ukapas u izdojeno mlijeko i das bebacu. Na taj nacin neces ispirati crijeva od mlijeka a efekt ce biti isti kao i od caja. To je sve naravno individualna stvar. Nekim bebama je taj caj jako puno pomogao a nekima ne. Isto je i sa kapima. Ja sam to nekoliko puta dala svom malisi ali vise mu ne dajem jer mu ti grcevi ne traju satima i nekako se smiri i bez toga.

  10. #10
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    spooky, oprosti sto nisam prije odgvorila, nisam vec dugo bila na forumu.

    jaki let-down moze biti uzrok neke vrste grceva: previse zraka u trbuhu koji beba proguta dok se bori za vrijeme jakog mlaza mlijeka.

    ima nekoliko stvari koje tu mogu vrlo efikasno pomoci:
    ako vidis da imas bas puno mlijeka u dojci(ako nije beba sisala prije 10 minuta, nego prije dva sata), onda se malo izdoji prije podoja, tek toliko da krene let down i da prvi nalet ne hvata beba, nego neka zdjelica
    onda bebi daj dojiti, ali po mogucnosti tako da joj je grlo malo iznad razine bradavice. mnoge zene s jakim let-downom kazu da im je dobar lezeci polozaj. u sjedecem, stavi ispod bebe dovoljno jastuka, a ti se nagni unazad (iza tebe jastuci, ili neka takva fotelja). vazno je da mlijeko ne curi prema dolje u usta, nego da ga beba vuce malo prema gore.

    nemoj mijenjati strane unutar dva-tri sata. ako beba hoce opet dojiti nakon pola sata, sat, daj istu stranu, jer ce tako pojesti vise zadnjeg mlijeka, koje je masnije i manjeg volumena - pa ce se tako i ubuduce stvarati, manjeg volumena ( i time slabiji let-down)

  11. #11
    Ivana Š.

    Početno Re: Čaj protiv grčeva i dojenje

    Moj sin ima 3 i pol mjeseca i još uvijek, ali ne svaki dan, ima kratko grčeve. Nakon svih pokušaja i objašnjenja, shvatila sam da je u pitanju moja nervoza i stres koji se špovremeno pojavljuju. Učim se jednostavno samokontroli i tako pomažem i njemu prilikom dojenja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •