Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 259

Tema: Ima li netko preko 4?

  1. #51
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    I mi smo tu. Ujutro, popodne (vikendom), navecer i po noci.
    Mjesecima je Fiona najavljivala da ce prestati za cetvrti rodjendan, a onda jucer kaze: A ja bi ipak jos!
    Inace, prosli tjedan mi je teta u vrticu pricala sva zacudjena kako Fiona prica o dojenju. Kaze Fiona njoj: 'Znas teta, onda idem na drugu i ima mlijeka i jako je fino...'A teta se ne moze nacuditi kako Fiona o tome prica na sav glas, sva puna ponosa i veselja. Kaze teta: 'A ona se nista ne srami, ne prica o tome poskrivecki da ju drugi ne cuju. A druga se djeca iscudjavaju.'

  2. #52
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Dajte listu.

    Inače s jednim danom kašnjenja Fiona sretan ti 4. rođendan.

  3. #53
    mamaValdo

    Početno

    I mi smo u 4+ (Dora sad ima 53 mj.) i u tandemu sa sekom od 21 mj., i silno su zanimljive. Sada svaka ima svoju stranu, i Vedrana mi je silno simpatična kad podigne majicu na "sekinoj" strani i zove stariju seku neka dođe da se pridruži, a onda se drže za ručice...

  4. #54
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Prijavak
    Vanja, danas 4. godine, i dalje sisač, neću više pisati sisoovisnik kao do sada, ali 2-3x dnevno traži.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Danas pričam s kolegicom s posla (koja nije zdr. radnik) o dojenju, jer znam da je ona svog sina dugo dojila, ali nisam znala do kada. Dakle, prestao je cicati sa 4 i pol godine .

    Mama nije Roda i nema veze s forumom, s godinu dana su zaglavili u bolnici i dojenje ih je spasilo dehidracije, i mama je tada odlučila da će dečko cicati dok bude htio.

    Sad ima 5 i pol godina, i često spomene kako je mamino mlijeko fino .

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Eto, nikako da se javimo ovdje. Upravo napisah post na tandemskom dojenju pa da se i ovdje javimo.

    Dakle, Lea je 12.05. navršila 4 godine i već neko vrijeme smo imale dogovor da tada prestajemo. O razlozima sam pisala na tandemskom.
    Uglavnom, doji puno manje, ponekad me traži, pogotovo kad seka papa, to joj je najdraže, i onda je nemam srca odbiti, ali ponekad uopće po 3-4 dana ne pita. Tako da službeno nismo prestali. mOžda doguramo do brojke 50

  7. #57
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    mOžda doguramo do brojke 50
    branka, ovdje bi freud imao štošta za dodati

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno


    da, da

    mjeseci, naravno

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    danas ja pitam Leu - a sestrična sjedila pored nje - Lea, kaj si ti jučer papala titu? jer stvarno se nisam mogla sjetiti jel jučer ili prekjučer.
    A ona ko iz topa - neeeeeeeeee, kaj ti je, pa ja sam već velika. A ja :shock: . E da ću to dočekati.
    Inače, jako je ponosna na svoje 4 god i osjeća se jako velikom i uopće se neće igrati s balavcima od 3,5 god

  10. #60
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Tako da službeno nismo prestali. mOžda doguramo do brojke 50
    Evo mi došli do 50, mjeseci naravno.
    Mislim i nadam se da polako (fakat polako) prestajemo, noćno dojenje smo uspjeli napokon maknuti, ali se zato ujutro probudim sa priljepkom na sebi, i onda ih cijedi dok ne iscjedi zadnju kap.
    Uglavnom je to 1 dojenje dnevno, ali još nije preskočila ni 1 dan.
    Vidim da nitko neće početi popis pa ću ja.

    1. Vanja - aleksandra70vanja

  11. #61
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eto zari je za 3 dana 4. rođendan
    htjela sam baš tada objaviti da ona više ne doji, ali eto, nakon 14 dana bez dojenja, baš je jutros zatražila malo cice
    ali ipak, vidi se da to ide svom kraju.
    bilo mi je baš drago kad je jutros zatražila, jer sam skužila da uopće ne znam kakav i gdje je bio taj zadnji podoj prije 14 dana, i baš mi je bilo žao što ga se ne sjećam (i što sam ga vjerojatno provela razmišljajući kad će se već jednom maknuti s mene :/ )
    od sad uživam i pamtim svaki, jer možda je zadnji

  12. #62
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Lutonjice, tebi i Zari

  13. #63
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    danas ja pitam Leu - a sestrična sjedila pored nje - Lea, kaj si ti jučer papala titu? jer stvarno se nisam mogla sjetiti jel jučer ili prekjučer.
    A ona ko iz topa - neeeeeeeeee, kaj ti je, pa ja sam već velika. A ja :shock: . E da ću to dočekati.
    Inače, jako je ponosna na svoje 4 god i osjeća se jako velikom i uopće se neće igrati s balavcima od 3,5 god
    meni su oni super s tim "mali, veliki".
    jucer mi kaze Cvita:
    "kad podojis Matiju onda daj meni malo cice"
    (kao Matiju dojim, a nju ne dojim, ona samo dobije malo cice).

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Prijavljujem Shantanu.
    Kakva su iskustva vas, koje ste imali vece dijete (3.5 plus) i bebu u tandemu glede utjecaja dolaska bebe u svijet dojenja starijega?

  15. #65
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čuj, meni je nakon početnog oduševljenja tandem jako smetao. zapravo, nije me smetao tandem (u smislu dojenja 2 djece), neko zarino dojenje (odnosno dojenje jedne 4godišnjakinje) tako da sam ga ja na vlastitu incijativu smanjivala. u zadnja dva mjeseca, zara je dojila ukupno 5 ili 6 puta. da sam zanemarila sebe i osluškivala samo nju, mislim da bi još uvijek dojila bar jednom dnevno - navečer u krevetu.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Kako je Zara reagirala (sto se dojenja tice) kada joj se rodila sestra?

    Shantna je povampirila i trazila bezbroj puta dnevno, tj. svaki put kada bi vidjela brata da doji.
    Sto joj ja nisam mogla ni htjela udovoljiti pa je dojila i dalje koliko i prije, oko dva puta dnevno.
    Postupno je uravnotezila potraznju na razinu prije dolaska brata, ali mi se cini da ju je to isfrustriralo (npr. pocela je stavljati prste u usta )

  17. #67
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    identično
    osim što je stavljala prste u usta, počela je i nekako škripati zubima
    ali je oboje prestala raditi prije otprilike mjesec dana

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    ovo je super utjesno!
    odahnula...

    (osim prstiju u usta i povremenih regresija u neke ponasanja u kojima nikada nije bila, cini mi se da je nekako odraslaj preko noci, npr. u nacinu govora; ali dobro, to nije tema za ovdje)

  19. #69
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    povremenih regresija u neke ponasanja u kojima nikada nije bila
    i ovo je bilo kod nas
    to je intenzivno trajalo prvih mjesec dana, a onda se smirilo i sve je (skoro) kao i prije
    s time da sam ja puno puno puno morala raditi sama na sebi, i beskrajno se kočiti da ne poludim kad zara slučajno margitu opali nogom, da joj ne govorim svake sekunde "ne" i "prestani" i "margita je mala beba" i "pazi što radiš" i "čekaj, prvo moram margiti to i to..."
    ustvari, svaki dan se borim sama sa sobom oko toga, ali sada već poprilično uspješno (što se i vidi u zarinom ponašanju)

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    da, da....zvuci jako poznato. Osim sto je ona prema njemu uvijek ljubavna, obasipa ga pusama i tepanjem, ali to cesto radi s takvim zarom da je na granici podnosljivog, i njemu i nama.
    Ali svakim tjednom je sve bolje, dobro mi je cuti da se u nekoliko mjeseci to moze uravnoteziti.

    Retrospektivno, zao mi je sto joj nisam udovoljila tih 15ak puta u potraznji dnevno; cini mi se da bi se nakon nekog kraceg vremena potpunog udovoljavanja smirila i da bi joj bilo lakse nositi se s promijenom.

  21. #71
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Osim sto je ona prema njemu uvijek ljubavna, obasipa ga pusama i tepanjem, ali to cesto radi s takvim zarom da je na granici podnosljivog, i njemu i nama.
    identično kod nas.

    što se cicanja tiče mi smo imali kratku krizu prvih nekoliko dana. lada je tražila svaki puta čim bi neva zakmečala i ja sam joj dala. koji puta sam dala prednost ladi, a koji puta nevi. nakon nekoliko dana skužila sam da joj nije problem ako malo pričeka pa i preskoči koji podoj. i sad smo opet gdje smo bili prije neve, a to 1-3 podoja na dan. jedino primjećujem da su joj podoji kraći.

  22. #72
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    da, da....zvuci jako poznato. Osim sto je ona prema njemu uvijek ljubavna, obasipa ga pusama i tepanjem, ali to cesto radi s takvim zarom da je na granici podnosljivog, i njemu i nama.
    Ali svakim tjednom je sve bolje, dobro mi je cuti da se u nekoliko mjeseci to moze uravnoteziti.

    Retrospektivno, zao mi je sto joj nisam udovoljila tih 15ak puta u potraznji dnevno; cini mi se da bi se nakon nekog kraceg vremena potpunog udovoljavanja smirila i da bi joj bilo lakse nositi se s promijenom.
    opet sve identično, od prvog do zadnjeg slova

  23. #73
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Osim sto je ona prema njemu uvijek ljubavna, obasipa ga pusama i tepanjem, ali to cesto radi s takvim zarom da je na granici podnosljivog, i njemu i nama.
    moram se malo ubacit, ja sam otkinula od smijeha kad sam vidjela kako ga Shantana- ne ljubi, nego liže

  24. #74
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja se polako polako i s još malom dozom opreza usuđujem reći da zara više ne doji
    javim se kad ću biti 100% sigurna

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    kako ga Shantana- ne ljubi, nego liže
    jos kad mu mlijeko curi niz bradu....sve polize!

    Lutonjice, napravite weaning party; to se ovdje radi.
    Ko proslava rodjkasa samo se tu slavi prestanak dojenja, tj. jedna moja frendica je to prebacila u pozitivu: "savimo 4 i polgodisnji dojacki odnos izmedju mene i Joshue".
    svako donese neki pokloncic.
    Kao neki rite of passage

    Joshua je primijetio da sada kada je imao party, ne moze se vise vratiti dojenju (iako mu je nakon dugog vremena nedojenja dosla misao da bi htio jos, do pete godine, ali kako je krenuo u skolu, sve se urotilo protiv njega...)

  26. #76
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Joshua je primijetio da sada kada je imao party, ne moze se vise vratiti dojenju (iako mu je nakon dugog vremena nedojenja dosla misao da bi htio jos, do pete godine, ali kako je krenuo u skolu, sve se urotilo protiv njega...)

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Moja Zorka je totalno zaboravila tehniku sisanja. Ali, i dalje tu i tamo zatrazi. Kad vidi da doje ove dvije mladje onda se i ona doslepa. Neki dan je dosla do mene, naslonila usne na sisu i rekla mi neka sada stisnem da izadje mlijeko jer joj nikako nije jasno zasto za Jasenu i Jelenu izlazi, a cim ona dodje mlijeka odmah nestane.

  28. #78
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Neki dan je dosla do mene, naslonila usne na sisu i rekla mi neka sada stisnem da izadje mlijeko
    To i Megica uredno radi- "Mama, daj jedan špric!"

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  30. #80
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Moja Zorka je totalno zaboravila tehniku sisanja. Ali, i dalje tu i tamo zatrazi. Kad vidi da doje ove dvije mladje onda se i ona doslepa. Neki dan je dosla do mene, naslonila usne na sisu i rekla mi neka sada stisnem da izadje mlijeko jer joj nikako nije jasno zasto za Jasenu i Jelenu izlazi, a cim ona dodje mlijeka odmah nestane.
    ovo je SUPER

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    vi se smijete a nije njima lako...
    ja sam mislil da taj zaborav nastupa kasnije, ali valjda postoje razlike od djeteta do djeteta
    meni S. u posljednjih pet-sest mjeseci isto stisce, kao ne ide joj bas mlijeko pa treba stiskati rukama. Mislila sam da je to zbog trudnoce smanjeni dotok, ali sada malome tece u potocima i prelijeva se, a ona i dalje stisce "da joj dodje"
    A i latch joj se definitivno pokvario...

  32. #82
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Lutonjice, napravite weaning party; to se ovdje radi.
    Ko proslava rodjkasa samo se tu slavi prestanak dojenja, tj. jedna moja frendica je to prebacila u pozitivu: "savimo 4 i polgodisnji dojacki odnos izmedju mene i Joshue".
    svako donese neki pokloncic.
    Kao neki rite of passage Joshua je primijetio da sada kada je imao party, ne moze se vise vratiti dojenju (iako mu je nakon dugog vremena nedojenja dosla misao da bi htio jos, do pete godine, ali kako je krenuo u skolu, sve se urotilo protiv njega...)
    Kuzim ja Joshuu i meni se zabava cini kao losa ideja.
    Fiona je tako malo, pomalo pocela zaboravljati na dojenje. I onda joj ja nakon cetiri, pet dana nedojenja kazem: Bravo, ljubavi, pa ti si prestala papati ciku! Nato njoj zasvijetle okice, cuje se urlik "Ciiikuuu!!! " baca se na mena i pocinje me otkopcavati. Odtada sutim kao zalivena.

  33. #83
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara sad nije dojila 20-tak dana (i kad je zadnji put dojila je imala sasvim ok latch on i išlo joj je mlijeko), a ne bih joj ni u ludilu nakon samo 4-5 dana rekla kako je prestala papati cicu
    neki dan sam sa frendicom pričala o dojenju, bila je zara sa mnom, i pitamo ju da li još uvijek doji i ona kaže "da" i pogleda nas u stilu "kakvu to glupost pitate, pa normalno da dojim". ali svejedno nije tražila nakon toga.

  34. #84
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mi smo još uvijek na jednom podoju dnevno, ujutro zorom.
    Po danu ponekad pita, ali se ja uglavnom izvučem, jedino kad je prije 7 dana imala dvodnevnu enterovirozu sam joj dala da doji koliko hoće, mislim da nije nešto puno navukla, ali je dojila cijelu noć.
    Idući tjedan ide s tatom 5 dana na more, da MM iskoristi godišnji, ali kao i da se V odvoji od sise.
    Ja ne znam što da mislim, nekad sam umorna od dojenja, a opet mi je nekako žao tako prekinuti protiv njene volje.

  35. #85
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma neće se zbog 5 dana odviknuti od dojenja, nema šanse

  36. #86
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    misliš?
    neće zaboraviti dojiti?
    neću totalno presušiti?
    ionako nema u sisama skoro ništa, za 5 dana bi moglo skroz prestati

  37. #87
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    za 5 dana niti ćeš ti presušiti, niti će ona zaboraviti - jer ipak još uvijek dosta doji.
    zara je skoro cijelo ljeto dojila 2x mjesečno (svakih 14 dana jednom!!!!) i ništa nije zaboravila

  38. #88
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Shantna je povampirila i trazila bezbroj puta dnevno, tj. svaki put kada bi vidjela brata da doji.
    Sto joj ja nisam mogla ni htjela udovoljiti pa je dojila i dalje koliko i prije, oko dva puta dnevno.
    a zasto joj nisi htjela udovoljiti ? :?

    samo se tu slavi prestanak dojenja
    dojadilo dojilji, pa slavi. a imam ja frendicu kojoj cu napraviti takvu festu. :D

  39. #89
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    misliš?
    neće zaboraviti dojiti?
    malo o zaboravljanju:
    zara je danas dojila
    nakon više od 20 dana
    latch on SAVRŠEN (izvrnute usne :shock: ), gutala punom parom i fino se napila

  40. #90
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja se ovdje sramežljivo prijavljujem obzirom na to da je Nola navršila u petak četiri godine i taj dan je i dojila. Međutim, unatrag dva tjedna otprilike zahtjevi su joj se prorijedili, ne traži više svaki dan i to je sasvim očiti početak kraja. Iz iskustava i teorije znam da je i kraj nešto što traje, ali fascinirana sam time što njoj tako očigledno prestaje potreba, kao da ni sama nisam pravo u to vjerovala dok ne vidim (ja sam zadnjih mjeseci sasvim zen oko ovoga, tako da sam sigurna da nema poticaja s moje strane. S tatine dolaze do mene neka nagovaranja Nole da je već prevelika i da treba stati, ali nju to uopće ne tangira, ona po svom kao i u svemu)

  41. #91
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo još uvijek tu
    nakon 5 dana radvojenosti sisala je po noći, kad se probudila i skužila mene u krevetu (ja sam došla kad je već spavala)
    onda 2 dana ništa
    onda ju je ćapila viroza, onda je sisala cijelu noć, i čak mi navukla mlijeko, inače su mi sise kao 2 prazne duhan kese, i uvijek me ustvari čudi što ona vuče, ali sad nakon intenzivnijeg sisanja sam imala osjećaj napetosti
    sad sisa svaki 2-3 dan, nekad ne pita 5 dana, pa onda sisa 2 dana zaredom
    vidim da se približavamo kraju, i drago mi je zbog toga, mislim da je malo i potičem, ali ne forsiram

  42. #92
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Kako se ismo i prijavili ovdje, red je barem da se zabilježimo kao sisavci sa 4 i više godine iako smo prije 2,5 mjeseca prestali dojiti.

    Fran je dojio 4 godine i 3 mjeseca. Prestao je pomalo i s mojim nagovaranjem a pomalo i sam od sebe. Imali smo i tandem.

    Bilo je i lijepih, ali i ne baš tako lijepih trenutaka, ponajprije vezano uz moj umor i povremene frustracije kad je htio svako malo dojiti, kad god je htio i Mislav.

    Ipak, ostat će nam dojenje kao neraskidiva veza između nas i lijepa uspomena i sjećanje iz djetinjstva.

    I mislim da će se moj sin sjećati dojenja...zapamćena će ostati njegova izjava: "Mama, tvoje mlijeko je božanstveno."

  43. #93
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    "Mama, tvoje mlijeko je božanstveno."
    totalno sam se rastopila
    prekrasna izjava

  44. #94
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    misliš?
    neće zaboraviti dojiti?
    malo o zaboravljanju:
    zara je danas dojila
    nakon više od 20 dana
    latch on SAVRŠEN (izvrnute usne :shock: ), gutala punom parom i fino se napila
    za 3 dana će biti mjesec dana od ovog gore posta, a u međuvremenu ne da nije dojila, nego niti jednom nije zatražila, niti postavljala pitanja o dojenju koja su joj inače bila svakodnevna :shock:
    fakat mislim da je gotovo
    i tako mi je drago što sam postala ovo gore, nakon tog zadnjeg podoja, i tako ga se jasno sjećam, stvarno je bio poseban, kao da je ona znala i odlučila da je to posljednji
    joj sad sam se rasplakala
    pusa svim dugocicačima

  45. #95
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    A mene zanima jel se klinci koji su produženo dojili, sjećaju toga kasnije ???

    Meni se ta ideja jako sviđa, da se klinci sjećaju tog filinga ugode, sigurnosti, povezanosti kajjaznam kaj - tako si to zamišljam...

    Ima li netko možda kakva saznanja po tom pitanju?
    Nisam klinka, al se sjećam (imam 31 godinu)
    Moja me je mama dojila oko dvije godine (znam da je bilo ljeto, ili sam imala godinu i pol ili dvije i pol, to ne znam)- i dan danas se sjećam toga. Ne samog čina sisanja, nego baš tog filinga. I to je isključivo osjećaj povezanosti i sigurnosti, ne gladi.

    Sjećam se kako me je baka nagovarala da prestanem, al ja nisam htjela. A onda jednog dana sam sama "zaključila" da je dosta, i to je bilo to.

    I nisam opsjednuta ženskim grudima , dapače, moja mama nije baš obdarena, nisam ni ja i samo znam (ah, da li radi toga ili ne, ne znam) da su i male grudi sasvim savršene za sve potrebe

  46. #96
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj njumi prvotno napisa
    i dan danas se sjećam toga. Ne samog čina sisanja, nego baš tog filinga. I to je isključivo osjećaj povezanosti i sigurnosti, ne gladi.

  47. #97
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Njojza prvotno napisa
    Citiraj njumi prvotno napisa
    i dan danas se sjećam toga. Ne samog čina sisanja, nego baš tog filinga. I to je isključivo osjećaj povezanosti i sigurnosti, ne gladi.
    prekrasno
    nadam se da će i moja kćer tako osjećati

    Lutonjica, čestitam na tako krasnom prestanku dojenja, ali tko zna, možda Zara ipak odluči da ne bi bilo loše još koji put potegnuti

  48. #98
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Njumi

    Eto i mi se već tjedan dana pišemo u ovu grupu i ne vidim nam kraja
    Leonček se još uvijek s takvim blaženim guštom prikopča ujutro i navečer i s takvom nirvanom na ličeku zamljacka kad je gotova da mi ni ne pada na pamet pokretati prestanak. Uživamo obje i nek bude tako do daljnjega

  49. #99
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možda Zara ipak odluči da ne bi bilo loše još koji put potegnuti
    eeeeeeeee da, ja se ne smijem javljati na ovaj topik jer, čim se javim, zara doji.
    tako je bilo i jutros
    kad sam ju pitala kako to da joj se doji, odgovorila je : Pa kad mi je to taaaaaaako zabavnoooooooooooo!
    super mi je što je ovo jutrošnje dojenje bio tandem

    neću se javljati idućih 6 mjeseci

  50. #100
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Lut,

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •