Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: sta sad?

  1. #1

    Početno sta sad?

    u velikom sam bedaku a razlog je sledeci:
    pre sest dana morala sam otputovati bez dece i to neodlozno tako da se mali Ogisa prvi put odvojio od mene.Medjutim na moju veliku radost odvajanje je podneo vise nego dobro cak je meni bilo mnogo teze a najvise me je plasilo kako ce bez cice.
    Za tih sest dana mog odsustva redovno sam se izmlazala da bi odrzala mleko i uspela sam u tome ali je problem nastao sto on nece sada da cuje ni za mene a kamoli za cicu-UZAS.
    sta sad treba preuzeti ?Malopre sam se cula sa ginicem i on kaze odmah bromergon najvise me plasi sto u periodu mog odsustva je poceo da me boli stomak kao da ocu-necu da dobijem i to traje.
    Sta ciniti sad sa tri problema:
    1.dete koje nece ni mene ni cicu
    2.stomak da li ima veze sa situacijom koja je opredhodila
    3.popiti bromergon(za prekid laktacije)ili sta?
    Ja se izvinjavam ako sam na pogresno mesto stavila post ali pripada svuda pomalo.
    Sto pre pomozite-PLIZ!!!!!

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ako zelis nastaviti dojiti, nastavi nuditi kad god imas priliku, cini to na tihom, mirnom mjestu. Probaj se odvojiti od ostalog drustva i posvetiti to vrijeme na ponovno povezivanje tebe i tvoje bebe. Njima je sest dana strasno puno i to sto te nije bilo je on shvatio kao da te vise nema. Trebati ce vam vremena da se ponovo povezete.

    Ako zelis nastaviti dojiti, nastavi se izdajati kada mislis da je to potrebno, ali obavezno nastavi nuditi.

    Sto se tice lijeka za prekidanje laktacije, ne bih znala ti reci nista o tome.

    Medutim, moguce je, ako si zakljucila bez dvojbi da zelis prekinuti, da prekines laktaciju postepeno. Nastavi se izdajati ali smanjuj broj i kolicinu izdajanja postepeno i mlijeko ce polako nestati.

    Jos ce ti se cure javiti sa detaljnijim savjetima o prekidanju laktacije.

    MEDUTIM, znaj da ako bi zeljela nastaviti dojiti, vrlo je vjerojatno da ces u tome i uspjeti, samo vam daj malo vremena. Bez panike

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Zaboravila sam spomenuti da je bitno da sto vise vremena provedete zajedno, u fizickom kontaktu, po mogucnosti koza-na-kozu. Ako zelis nastaviti dojiti, razgoliti se ako mozes, pusti neka ti spava ili se mazi blizu tvojih dojki. Da prepozna ponovo to mjesto gdje mu je bilo tako lijepo, a i da mu zamirise mamino najbolje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    To što privremeno ne želi dojiti ne znači da je kraj.
    Grga i ja smo imali pauzu od 3 tjedna.
    Slažem se s Ančicom da smanjuješ izdajanje, a ako se dojenje nastavi produkcija će se opet vratiti na potrebnu razinu.

  5. #5
    LedinaMama

    Početno

    Prijateljica mi je imala slican slucaj: beba 15 mjeseci, bili su odvojeni 3 tjedna, izdajala se redovito da sacuva mlijeko.

    Bilo je problema u pocetku, dijete ne samo da nije htjelo sisu, nego uopce nije htjelo njoj. Trebalo je vremena da se uopce ponovo navikne na mamu, a tek nakon toga i na sisu. Ne mogu se sjetiti koliko je vremena proslo dok se sve "unormalilo", ali mislim da je trebalo dan-dva (mami se cinilo beskonacno dugo).

  6. #6
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ako ti bebač par dana štrajka to ne mora značiti kraj dojenja. Probaj kao što ti je Ančica rekla nuditi dojku i držati malenog u svojoj blizini. Daj mu vremena da opet uhvati stari ritam. Možeš probati namazati bradavicu s malo svog mlijeka, možda će probati dojiti ako mu zamiriši. Pokušaj mu ponuditi podoj kad je pospaniji.To se sve naravno odnosi na slučaj da bi htjela dojiti i dalje, ja sam to nekako pretpostavila s obzrom da si se cijeli tjedan odvojenosti marljivo izdajala.

    Bromergon je inače osim za ablaktaciju, lijek i za Parkinsonovu bolest, ima i brojne nuspojave. Ako želiš prestati dojiti, neusporedivo je bolje prirodnim putem-uz postupno smanjivanje dojenja i izdajanja.

  7. #7

    Početno

    hvala za savete,jos uvek se borimo sa tim ko sam ja a ko je sisa-nevidjeno je jut.
    Javicu konacan rezultat ali u svakom slucaju odustajem od bromergana.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Javi kako ide, kad stignes (izmedu mazenja ).

  9. #9
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Kad smo imali problema s odbijenjem jedne dojke (kad je imao par mjeseci), pomoglo nam da ga skinem i sebe razgolitim, napravila sam da bude polumrak, zavukli smo se ispod plahte da nam bude toplo i onda je lijepo prihvatio dojenje iz te strane. Ili recimo u kadi, ili pod tušem, voda ga je smirivala. Dojila sam i noseći ga, razgolitila se, nosila ga u položaju za dojenje i sam je prihvatio bradavicu. I istiskivanje malo mlijeka je super fora.

    Možda ti nešto od toga pomogne . Držim fige da što brže prestane štrajkati .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •