Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 55 od 55

Tema: Dojenje i vrtić

  1. #51
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja imam malo drugačiji problem.
    Mala kreće u vrtić tek s 4 godine. I - još doji
    ja s time - većinom - nemam problema, ne bojim se da će meni netko nešto prigovarati (imam dva uha za te prilike), niti da će njoj faliti cica jer nije više toliko mala ni toliko ovisna, jedino se brinem hoće li ona ukoliko bude o tome pričala imati problema. Nije navikla na veće društvo i do sad je bila okružena bakama i djedovima koji je svi drže kao malo vode na dlanu, a i takav je karakter, emotivna je i nisam sigurna hoće li biti problema i po drugim pitanjima.
    Pa razmišljam bi li bilo bolje da pri razgovoru s tetama odmah kažem da ona još doji, čisto da se ne šokiraju ako to ona spomene i da ja pokupim tu prvu salvu , ili da njoj kažem da to ne spominje ili da pustim da sve zajedno ide svojim tokom pa što bude?
    jednu tetu sam upoznala, izgleda mi jako ok, druga je navodno nešto oštrija ali isto, kažu ljudi, u redu.

  2. #52
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa neće cura prvi dan ući u sobu i odmah održati referat o nečemu tako normalnom i svakodnevnom kao što je cicanje.

    ako ta tema baš dođe na red, tete će tu nevjerojatnu tvrdnju sigurno provjeriti kod tebe pa ćeš im potvrditi.

    nisu te na razgovoru kod upisa pitali koliko si dojila?

  3. #53
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja bi vjerojatno rekla tetama (moje i sada znaju da F doji s tri godine), kao informaciju, bez prostora za raspravu. Sto se klinaca tice, ne ocekujem da bi medju klincima trebala imati problema zbog dojenja.

  4. #54
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    pa neće cura prvi dan ući u sobu i odmah održati referat o nečemu tako normalnom i svakodnevnom kao što je cicanje.
    Naravno da neće, u principu ne priča puno o tome okolo, njoj je to nešto najnormalnije. Ali pretpostavljam da će jednom spomenuti, pa bi možda bilo bolje da već znaju...
    Pred malo je nastao manji incident sa svekrom, kad je žicala cicu onako na glas kao da traži čašu vode - inače su svi bili velika podrška ali sad već pomalo smatraju da je vrijeme da tome bude kraj, ali ne znaju kako bi se to provelo - pa je on maloj rekao da to nije lijepo i da mu se nikako to ne sviđa. Ona je ostala par sekundi zatečena a onda je krenuo plač mislim nije to bio neki velik šok, ona voli plakati i zna da to pali ali opet mi je bilo žao.

    Ja također ne vjerujem da bi bilo problema s klincima. Jedino tete bih možda trebala upozoriti.

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    najvažnija lekcija koju će morati svladati u vrtiću je kako se postaviti, kako se obraniti kad treba, kako reagirati na ljude koji joj možda ne pašu ali mora ostvariti suživot s njima. ne bih ja tu stavljala naglasak na dojenje, nego bih joj pomagala od situacije do situacije dok ne bude u stanju većinu rješavati sama.

    ovako kako kaže bubica, dati samo informaciju kad budeš pričala o ostalim njezinim navikama i specifičnostima, čini mi se sasvim dovoljno.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •