Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Odjednom me dojenje nervira

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    tamo di je dom...
    Postovi
    12

    Početno

    Drage mame ovdje sve prisutne! Pročitala sam ovaj topic do kraja i moram priznati da su me neke stvari jako iznenadile. Otkad dojim, čitam rodin forum, pomogla mi je jako puno, sve to stoji...i sama sam prošla sodomu i gomoru što se dojenja tiče, ali NIKADA sebi nisam ništa predbacivala. Elku sam i dojila i dohranjivala. Sad ima nepunih godinu dana, potpuno je sama izbacila dojenje a to sam shvatila, i nisam dalje forsirala, kad me je počela gristi, grebati i kad je moju dojku počelaa koristiti kao igračku.Nismo plakale, dramile, cvilile, ja nisam forsirala jer nisam takav tip, ostavila je jedno noćno dojenje, a i bez toga može spavati mirno.Mazimo se do besvijesti svaki dan, puca od sreće, smijeha i radosti...i zamislite, sve to bez famozne cike.
    Cika nije igračka! Pa ne može cika služiti svemu i za sve! Ja sam u to uvjerena! Ne slažem se da se cika daje kad dijete treba utjehu, kad je nervozno, kad treba ljubav...mislim, toliko je drugih stvari za surogat toj napaćenoj dojci. I s druge strane,ma čemu takve traume, transevi i drame kad dijete samo i konačno pokaže da ne želi više taj dio nas? Sposobne smo im ponuditi mnogo više od cike. I isto tako, ako se osjećate loše dok dojite, na bilo koji način, odustanite. Jednostavno,nema smisla. Smatram da takve stvari nipošto ne treba forsirtai. Postoji nešto što se zove intuicija, njoj treba vjerovati i na nju se treba osloniti. Moja Elka ima i dudu i bočicu, jede i pije normalno. Osvještena sam mama ali u ničemu ekstremna. Nikad se nisam opterećiala time što sam joj dala dudu (koristi je za uspavljivanje), dudala sam i ja pa mi je dudu odnjela koka i sve bilo u redu. Mislim da smo preopterećene i ustrašene,opet smo zatukle svoj majčinski instinkt, podigle smo kriterije previsoko, izgubljene smo u moru činjenica krivih i pravih...

    Naravno da ćete me sad sigurno osuđivati jer sam rekla nešto što možda ovdje nisam trebala ali sam samo htjela reći da pustimo prirodi i instinktu da radi svoje. Dojena godinu ili 4 godine, sva naša djeca bit će onakva kako ih mi budemo usmjeravali a ja sam za to da to činimo spontano i jedostavno, opušteno i prirodno.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj baobab prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad se nisam opterećiala time što sam joj dala dudu (koristi je za uspavljivanje), dudala sam i ja pa mi je dudu odnjela koka i sve bilo u redu. Mislim da smo preopterećene i ustrašene,opet smo zatukle svoj majčinski instinkt, podigle smo kriterije previsoko, izgubljene smo u moru činjenica krivih i pravih...
    Dojena godinu ili 4 godine, sva naša djeca bit će onakva kako ih mi budemo usmjeravali a ja sam za to da to činimo spontano i jedostavno, opušteno i prirodno.
    Hm...Ja sam iz tvog posta shvatila da tebi dojenje zapravo nikad i nije bilo naročito pozitivno iskustvo-bode mi oči ono "napaćena dojka", "famozna cika" i uopšte prilično podsmešljiv stav prema ženama koje ne doživljavaju dojenje kao ti.
    Lepo je biti tako samouveren i uvek sasvim siguran u ispravnost svojih postupaka, ali mene je duboko dirnula postavljačica teme svojim nastojanjem da uskladi želje sebe i svog deteta, baš zato što nije odmah presekla dojenje jer se njoj više ne doji. Po meni je to bitna stavka roditeljstva, nevezano za dojenje-pružiti detetu najviše što možemo, a ne onoliko koliko NAMA odgovara. OK, tvoje dete možda nije više želelo da doji (iako to meni više liči na štrajk dojenja, no nije važno), ali njeno jeste.
    Ne mislim da nas uzimanje u obzir detetovih želja čini preopterećenim, a naročito ne vidim čime smo ustrašene? Takođe, slažem se da treba verovati instiktu i intuiciji, ali kakve veze ima majčinski instikt sa stavom da treba prestati dojiti ako majka to više ne želi? Naročito ne vidim šta je "jednostavno" i "prirodno" u korišćenju dude i bočice, koji su, kako sama kažeš,, "surogati" za dojku...

  3. #53
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Potpisujem baobab, moja L je dojila 13 mjeseci. Mislim da je meni prije dosadilo nego njoj ali bili smo sretni izaovoljni sa sisom do 13 mjeseci kao i bez nje kada smo prestali dojiti.Mislim da se ovdije majke previše opterećuju proćitanim. One koje žele dojiti do trećeg djetetovog rođendana kao i one što doje do prvog imaju moju punu podrušku. Bitno je da su mame i bebe sretne i zadovoljne sa sisom ili bez nje!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    XENA i baobab - ističete to da je bitno da su mama i dete sretni. Ali moje dete je nesretno (bilo, onda kad sam otvorila temu) kada bih pokušala da odbijem ili nekako eskiviram podoj. A kad je ona sisala ja sam bila, pa ne baš nesretna, ali lagano frustrirana.
    I sad - mogla sam da odbijem podoje i pustim je da se ona nosi sa svojom frustracijom kako ume (a ne ume, jer ima 2 godine) ili da ja, kao odrasla i odgovorna za svoju i njenu sreću naučim da se nosim sa svojom frustracijom. Ja sam izabrala ovo drugo jer je to najbolje za moje dete i mene.

    Citiraj baobab prvotno napisa
    I s druge strane,ma čemu takve traume, transevi i drame kad dijete samo i konačno pokaže da ne želi više taj dio nas? Sposobne smo im ponuditi mnogo više od cike.
    Da, kad dete samo pokaže. Moje tek sad polako pokazuje, a ova tema je otvorena davno.
    Naravno da smo sposobne ponuditi više od dojenja, dojenje je samo jedan aspekt našeg odnosa.

  5. #55
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    vissnja, naravno dijete na prvom mjestu meni je sa mojom Laurom to sve nekako glatko prošlo a ako je tvoje dijete sretnije sa cikom u ustima nego bez onda samo pohvale tebi pa si ustrajala!

  6. #56
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Danas, sa nešto manje od 20 mjeseci, Lovro sisa non stop kao novorođenče i višđe manje sam s tim sretna po danu. Ali noću imam osjećaj da bi mogla vrištati! Totalno me živcira, savki položaj koji promijeni mu padne na pame da malo posisa, ne želi dojiti nego samo u svom krevetiću koji je spojen s našim krevetom pa zahtjeva od mene svakakve akrobacije i ja se pigam i žuljam preko onog prijelaza i rupe (koja je kao prekrivena ali ja osjetim tih 10-15ak cm rupe). Stvarno me to živcira ali svejedno mu dam svaku noć koliko god želi sisati. Jer inače ne spava niti malo kako treba. On je u snu, ja sam koma svaku noć. I zaista. zaista me odjednom noćno dojenje strašno živcira. Nadam se da će- ili on pomalo prestati (ne znam kako bi to moglo biti ali nadam se eto) ili će mene opet to prestati živcirati.
    Eto, pojadala sam se, nadam se da će mi biti lakše.

  7. #57
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    tropical nisi dobro zatrpala rupu,
    imam i ja takvu situaciju i uopće ne osjetim prelaz
    Smotala sam mali poplun koji ne koristimo, prvo je malo stršao van ali vremenom se slegne i bude super.

    Doduše ja se tako namještam samo za večernje uspavljivanje

  8. #58
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ma 2 popluna stavim da strše, pa se uleknu, pa meni smeta položaj u kojem dojim zbog nejednake tvrdoće njegovog i našeg madraca, pa na kraju gurnem rame pa i cijelu ruku u rupu. pa ostane rupa, i mi se pigamo.... onda ja poludim i onda me sve živcira...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ej tropi znaš kaj je novo...mi smo se riješili dnevnih podoja skroz, već mj dana ne cicamo po danu već samo za uspavljivanje navečer... da te utješim, bez obzira to,noćne podoje nije izbacio i maltretira me s cicanjem i više nego prije... probudi se i ne može zaspat bez cice u ustima,kralježnica mi se sva već spigala od nepravilnog ležanja pored njega... i onda u jednom trenu od silnog cicanja nestane mlijeka a on meni kaže "mama nema više,tata tupiti meko" (tata kupiti mlijeko!?) ... i onda živčanimo do jutra ... fakat sam već živčana, dnevnog se riješimo a noćno se pogorša!

  10. #60
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ja se ne želim rješiti dojenja, meni je to u redu, dok kad god želi, samo bih voljela da me leđa malo manje bole, da manje primjetim da noću sisa, da više spavam kroz te podoje, da me to sve ne živcira i da mu zubi ne propadaju više od dojenja. ali nikako ga ne mislim odvikavati. zasad još ne. i dalje mi je to neprocjenjivo , pogotovo u virozama kad ništa drugo ne jede a neće ni piti. samo da me to nerviranje prođe ali jučer sam dobila i menstruaciju, nisam ju još očekivala- možda je i to- uvijek me pred i u vrijeme menstruacija strašno živcira.

    iva, drago mi je da ste prestali jer si to pomalo i htjela. iako s druge strane još ima puno fore za sisanje, ja bih mu još dala, nadam se da će i noćno proći nekako. baš je slatko kako se dosjete da treba još mlijeka.
    Posljednje uređivanje od tropical : 11.02.2010. at 11:46

  11. #61
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    e sad, nakon što je bio jako jako bolestan, nekako me više ništa (zasad) vezano uz dojenje ne živcira. ni rupa između kreveta, ni 100 podoja u noći, ni navlačenje...
    do kad će trajati, vidjet ćemo.

  12. #62
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Svaka čast mamama, meni je 13 mjeseci bilo sasvim dovoljno sa prvim, sa drugim ne znam kao ću pošto sam na Rodi naučia jako puno stvari.
    NAPRIJED RODA

  13. #63
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Nisam znala gdje da ovo stavim, pa kad sam već zadnje na temu napisala tu neka tu i bude - mi se pomalo odjavljujemo nakon 23 i kusur mjeseca .
    Zadnjih tjedana se cickanje svelo na 1-2xdnevno po par sekundi, isto i pred spavanje. Više je to sličilo na neko mljacknje (kao da ne zna više kako), pa bi neke dane skroz i zaboravila, i na kraju me prije cca tjedan dana prilično jako gricnula i od onda je Cita na poštedi. Možda jednom dnevno pita tek reda radi, ja kažem da Citu još boli (a i boli jaaaako) i sve pet. Sinoć je pitala da vidi cice, nasmiješila im se i pokrila da nanaju, i onda je još rekla "dlaga cica" i dala pusu svakoj preko majice !

  14. #64
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    e baš ova tema mi treba da malo olakšam dušu...osječam se upravo onako kako glasi naslov ove teme...dosegla sam vlastitu granicu- ne mogu više...no moj mali cicoljubac nije ni blizu toj granici...

    puklo je neku noć kad se budio svakih pol sata i spavao isključivo sa cicom u ustima...a mene čeka hrpa posla...i sve stoji..i tako već 21 mjesec...nemrem više....

    naravno nemam namjeru prekidat naglo jer on je visio na cici non stop (priznajem, mojom greškom)....

    plan je ovakav: preko dana svesti cicanje na ono za popodnevno spavanje i buđenje (to mu je pod mus jer se budi jako nervozan) i za večernje uspavljivanje i noć

    ništa nije upalilo nego sam morala zaljepit flastere na cike i govorim mu da me bole i da su bubane- za sad pali uz malo negodovanja...a za vikend se spremam pobjeći na 2-3 noći i ostavit MM-a da se bori s njim...on ga zna i inaće upavat ako mene nema jedino me brine kako će ga utješit kad se počne budit (u najboljem slučaju to je svaka 2-3 sata)

    savjeti su dobrodošli...

  15. #65
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa Vidi poruku
    e baš ova tema mi treba da malo olakšam dušu...osječam se upravo onako kako glasi naslov ove teme...dosegla sam vlastitu granicu- ne mogu više...no moj mali cicoljubac nije ni blizu toj granici...

    puklo je neku noć kad se budio svakih pol sata i spavao isključivo sa cicom u ustima...a mene čeka hrpa posla...i sve stoji..i tako već 21 mjesec...nemrem više....

    naravno nemam namjeru prekidat naglo jer on je visio na cici non stop (priznajem, mojom greškom)....

    plan je ovakav: preko dana svesti cicanje na ono za popodnevno spavanje i buđenje (to mu je pod mus jer se budi jako nervozan) i za večernje uspavljivanje i noć

    ništa nije upalilo nego sam morala zaljepit flastere na cike i govorim mu da me bole i da su bubane- za sad pali uz malo negodovanja...a za vikend se spremam pobjeći na 2-3 noći i ostavit MM-a da se bori s njim...on ga zna i inaće upavat ako mene nema jedino me brine kako će ga utješit kad se počne budit (u najboljem slučaju to je svaka 2-3 sata)

    savjeti su dobrodošli...
    nemajko
    šalim se draga.. znam kako ti je..
    samo bojim se da kaad se vratiš ne krene sve po starom, prilagodljivi su mali lukavci
    moj je nakon 6 dana navalio na cicu ko sivonja i opet je drečao po noći jer mu nisam dala
    a imao je 2,9g
    nemam savijet osim.. izdrži

  16. #66
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    čekaj malo... 6 dana te nije bilo ili su neki drugi dani u pitanju???

    i da, nisi me utješila...nimalo....

  17. #67
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    da 6 dana, bio je s bakom na selu..
    ja sam mislila da će to biti taman al nije ni sekunde zaboravio na cicu..
    zapravo, još uvijek me žica
    čeka da dođu bebe i poprave cicu

  18. #68
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    hahhaha legenda....

    a jel se tih 6 dana budio baki??? ili je seoski zrak dobro utjecao na njegov san

  19. #69
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    disciplina kakva je situacija s količinom mlijeka?
    jer kod mene nema ništa od cca 10-og tjedna (sad sam 21) ali on ne odustaje, cica obavezno za spavanje popodnevno i uvečer
    ali od kad je izvor presušio ne budi se po noći (što me ugodno iznenadilo)
    to sam 'riješila' da sam mu prije spavanja govorila - vidi, mlijeka nema, nemoj me ni tražiti po noći - za divno čudo je to prihvatio, kako i zašto, još mi je misterija

    sad jedva čekamo da krene ponovno, kako ti kažeš, da beba popravi cicu lol

  20. #70
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    disciplina kakva je situacija s količinom mlijeka?
    jer kod mene nema ništa od cca 10-og tjedna (sad sam 21) ali on ne odustaje, cica obavezno za spavanje popodnevno i uvečer
    ali od kad je izvor presušio ne budi se po noći (što me ugodno iznenadilo)
    to sam 'riješila' da sam mu prije spavanja govorila - vidi, mlijeka nema, nemoj me ni tražiti po noći - za divno čudo je to prihvatio, kako i zašto, još mi je misterija

    sad jedva čekamo da krene ponovno, kako ti kažeš, da beba popravi cicu lol
    tak je i meni bilo, oko 12 tjedna nisam mogla više ni kap istisnuti, ali ona je govorila da mlijeka ima i cicala prije spavanja navečer i ujutro nakon buđenja.
    i nije mi smetalo, je boljelo, ali za izdržati.sad ima kolostruma malo više, čujem ju da guta onak par puta vuče i onda proguta.
    ali sad sam već luda...sinoć je bila na cici sat i pol skoro, sa malim prekidima za piškanje i kad bi ja izvukla cicu i probala ju uspavat pričanjem, ali šefica ne da
    samo je išla- mama daj mi vjati moju cicu, očem cicaaaaatiiiii, još samo maloooo, i u plač
    ne smeta mi kad bude, ne znam, 15 min na cici, ali sat i pol, stvarno mi živci već rade ko ludi, najradije bi vrišteći pobjegla

  21. #71
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    llella - tu smo negdje nas dvije - po trudnoći! Moj cica i isto me unazad mjesec dana UŽASNO iritira, kod mene mlijeka nema već.... pa 5,6 mjeseci - ni kapi, nemam ni bol kada cica, samo me psihički užasno iritira, do te mjere da budem agresivna - ne iskalim se ali najradije bi, no dobro je prihvatio - skužio je da me smeta pa sad moli da bi samo malo i zaista - cica prije spavanja 15 sekundi i onda "čuva" cicu rukicama. I naravno stalno govori kako će beba donjeti mlijeka.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    tamo di je dom...
    Postovi
    12

    Početno

    to je moje mišljenje, zaštome odmah etiketiraš?
    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Hm...Ja sam iz tvog posta shvatila da tebi dojenje zapravo nikad i nije bilo naročito pozitivno iskustvo-bode mi oči ono "napaćena dojka", "famozna cika" i uopšte prilično podsmešljiv stav prema ženama koje ne doživljavaju dojenje kao ti.
    Lepo je biti tako samouveren i uvek sasvim siguran u ispravnost svojih postupaka, ali mene je duboko dirnula postavljačica teme svojim nastojanjem da uskladi želje sebe i svog deteta, baš zato što nije odmah presekla dojenje jer se njoj više ne doji. Po meni je to bitna stavka roditeljstva, nevezano za dojenje-pružiti detetu najviše što možemo, a ne onoliko koliko NAMA odgovara. OK, tvoje dete možda nije više želelo da doji (iako to meni više liči na štrajk dojenja, no nije važno), ali njeno jeste.
    Ne mislim da nas uzimanje u obzir detetovih želja čini preopterećenim, a naročito ne vidim čime smo ustrašene? Takođe, slažem se da treba verovati instiktu i intuiciji, ali kakve veze ima majčinski instikt sa stavom da treba prestati dojiti ako majka to više ne želi? Naročito ne vidim šta je "jednostavno" i "prirodno" u korišćenju dude i bočice, koji su, kako sama kažeš,, "surogati" za dojku...

  23. #73
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa Vidi poruku
    llella - tu smo negdje nas dvije - po trudnoći! Moj cica i isto me unazad mjesec dana UŽASNO iritira, kod mene mlijeka nema već.... pa 5,6 mjeseci - ni kapi, nemam ni bol kada cica, samo me psihički užasno iritira, do te mjere da budem agresivna - ne iskalim se ali najradije bi, no dobro je prihvatio - skužio je da me smeta pa sad moli da bi samo malo i zaista - cica prije spavanja 15 sekundi i onda "čuva" cicu rukicama. I naravno stalno govori kako će beba donjeti mlijeka.
    blago tebi, ja nju pokušavam nagovoriti da samo drži cicu rukicama, ali nema šanse...
    i živcira me samo to navečer, ujutro sve ok, ali navečer izludim, isto me puca malo na agresiju, i znam i viknuti na nju, i poslije mi bude žao, mišice male.
    nadam se da su to trudnički hormoni i da poslije bude ok.....
    i da, i ona jedva čeka da dođe seka i donese puuuno mlijeka

  24. #74
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    da - definitivno su to trudnički hormoni, moja je pretpostavka da sada pred kraj i nije dobro baš da cica (pogotovo ako se žena ranije otvara jer njihovo cicanje potiče otvaranje) i tijelo i bez tog znanja reagira tako što ženu to cicanje iritira. Kod mene je eto baš tako - baš kao što je i mlijeko nestalo jer očito - tako mora biti zbog manje bebice koja se razvija. Priroda to sve savršeno uredi. Bit će poslije ok naravno.
    Moj je mali smiješan - kad baš jako želi onda dođe meni - malo cica (par sekundi) i ja kažem "sad je dosta, nema mlijeka, ti samo drži i čuvaj cicu!", onda on potihe kaže "Dobo" i onda počne potiho ko papiga - "Mogu cicat?" "Mogu sad cicat?" i tako bezbroj puta dok ne puknem od smijeha i ne odlučim se opet dati (na 20 sekundi). Uglavnom komedija. Ali stvarno iritira taj osjećaj.

  25. #75
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A znači nije samo moj neumoran cicoljubac.
    Ja sve čekam a on nikako da odustane, ne smeta mu što nema ništa unutra.
    Ali cica isto kratko, gornja granica mi je 5-10 minuta i to isključivo kad treba zaspati.
    Nema nacicavanja i 'natezanja' cice - i jako dobro to zna.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •