Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Je li koje dijete samo preraslo noćno dojenje?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    e da i još me nešto zanima.... znači li možda da dijete ima poremećaj spavanja ako se tako često budi noću??? znam da fantaziram al ono.... zanima me....

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    iva1602, ja sam ti napisala svoje iskustvo, dakle moguće je da prestane sam dojiti po noći

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    iva1602, ja sam ti napisala svoje iskustvo, dakle moguće je da prestane sam dojiti po noći
    jel ona jako jako često dojila tokom noći? mene moj izluđuje... spava od 9 do 2,3 a onda slijedi učestalo buđenje sa ponovnim uspavljivanjem na cici i to svakih pol sata do jutra... ma koma... čim se malo okrene, razbudi, viče ciiicii mama cicu papati... a ako ne dam urla... nadam se da ćemo doć do faze kad će sam prestat dojit tokom noći ili ću ja malo šiznuti 8)

    i uspavljuje se na cici... nikako tome na kraj, on uopće ne zna samostalno zaspat...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    je jako često, ne znam točno koliko je bilo buđenja, ali ponekad sam znala totalno potonuti i misliti da tome nema kraja. i nijedno buđenje nije prošlo bez ponovnog cicanja.
    i onda je prvi put prespavala noć s 2,5 godine. to mislim na ono od ponoći do jutra, nacicavanja i buđenja do ponoći ne računam. probudila sam se u 5 orna za posao i onda sam kužila da spavam 5 sati u komadu :shock: i da još ne moram na posao . Naravno nije to ponovila odmah slijedeću noć. No kroz mjesec dana je to postalo uobičajeno,a ne iznimka.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    je jako često, ne znam točno koliko je bilo buđenja, ali ponekad sam znala totalno potonuti i misliti da tome nema kraja. i nijedno buđenje nije prošlo bez ponovnog cicanja.
    i onda je prvi put prespavala noć s 2,5 godine. to mislim na ono od ponoći do jutra, nacicavanja i buđenja do ponoći ne računam. probudila sam se u 5 orna za posao i onda sam kužila da spavam 5 sati u komadu :shock: i da još ne moram na posao . Naravno nije to ponovila odmah slijedeću noć. No kroz mjesec dana je to postalo uobičajeno,a ne iznimka.
    uf nadam se da će i kod nas tako... kod nas je najgore kad izbijaju zubi al još malo pa imamo sve mliječne pa se nadam da će se i buđenja smanjiti... moj je znao imat faze kad bi se budio svaka 2 sata...sad se tješim da je pomak na bolje što spava od 9 do 2,3, uglavnom prvo odspava 4 sata u komadu a onda me počne maltretirat do jutra...

  6. #56
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moje

    sama je izbacila prvo nocne podoje

  7. #57
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Imoja je sama prestala sa noćnim dojenjem i počela spavati cijelu noć, bez buđenja.

  8. #58
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ja čitam i nadam se. nama je stomatologinja savjetovala izbaciti noćno dojenje zbog zuba koji su mu počeli propadati i pokušala sam jednu noć. nema šanse da to uskoro probam ponovno, ne znam jesam li više mučila njega ili sebe, on ne može zaspati, dam mu ruku, mazim ga, on plače i viče mama tita, ja kažem spava, spavaj i ti, on dalje... io tako 2-3 sata. na kraju sam popustil ai odustala. peremo zube tim osebnim pastama, koriste a on i dalje cica noću. nekad 1X nekad milijun... šta ću, nadam se da će prerasti to jednom kao i ova vaša djeca iz priča...

  9. #59
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Tropical, zar je moguce da zubici propadaju zbog dojenja po noci ??? Ispricavam se zbog ovog smajlija ali ja sam mislila da nase mlijeko ne djeluje na zubice kao ono adaptirano. Ja svojoj Vikici ocetkam zubice ( i nema ih nego 4 ) prije spavanja ali i ona sisa po noci u prosjeku 3 puta pa neznam kakve onda koristi od toga. Sina sam dojila do 23 mj.i tek kad je skroz odbio siku poceo je spavati cijelu noc. Dojenje je za mene nesto najljepse izmedju mame i bebe i iako sam neispavana i zijevam na poslu nadam se da ce moja Viktorija sikiti barem ko braco do 2 g. (sad joj je 13 mj.)

  10. #60
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    i moja ima cirkularni karijes i 4 gornja zuba (jedinice i dvojke) su joj istrulili do pola iako pere zube prije spavanja od 12.mj, kad je imala 2 zuba. Bili smo kod Valdenta (priv.stom.,jedan od najboljih navodno) i veli da jest zbog noćnog dojenja ali bilo bi isto da jede adaptirano noću, jer se zbog mliječne kiseline i zraka (obično imaju blago otvorena usta) zub raspada iznutra i nema mu pomoći, nikakavi poravci ne pomažu..kod moje recimo uopće nisu vidljive crne točkice nego se zub samo otkrhnjuje malo pomalo..ali pozitivno je što se navodno ne širi na druge zube nego zahvaća samo gornje, od jedinica do trojki,

  11. #61
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Vezano uz ovaj karijes i noćno dojenje - iz iskustva vjerujem da je to individualno, a najviše
    ovisi o kvaliteti zuba.
    Jer evo Luka već godinu dana ima sve zube, dojio je noću do prije nekih 10-ak dana i nema
    niti jedne jedine točkice na zubima.
    A nije baš zainteresiran za pranje svako veče prije spavanja


    I konačno da odgovorim na naslovno pitanje,
    valjda se neću ureći
    prestao je sam od sebe, jednostavno se više ne budi po noći, zaspi oko 22 i spava do 8, 8:30 i cica tek ujutro.
    Nisam mislila da je to moguće, ali evo izgleda da je

  12. #62
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Moji su isto prestali s nocnim dojenjem sami od sebe. Stariji je jos neko vrijeme sisao i odustao definitivno, a mladi je odustao od nocnog prije otprilike godinu dana a od tada sisa preko dana prema zelji i mogucnostima.Ne racunam na ono kad je bolestan, tada se naravno budi.
    A da li su bili strastveni nocni sisavci? Ne bih rekla, sad sam naravno zaboravila koliko je to puta bilo po noci ali ne sjecam se da je bilo nesto sto bi me iscrpljivalo. U redovnom stanju( kad su bili zdravi) i kad su presli godinu mislim da nije bilo preko 2 puta( a najcesce samo jednom)

  13. #63
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    offtopic. meni se čini da je sa ozoniranjem i healozon pastom, te sa Gc pastom sve zaustavljeno i to rapidno propadanje je zaustavljeno. noćno dojenje nismo izbacili, ja to ne znam, ne ide nam, tako da se patimo (živcira me to noću) i brinu me zubi. da, hoće to od dojenja. mi idemo drugoj stomatologinji koja nam je bliže iako nam je i valdent bio u igri. ja sam nemilosrdna, ja mu perem zube s tim pastama 2-3 puta dnevno, odnoisno 1X tjedno i nisam nježna kad mu se neće. želim da mu kakvi takvi ostanu do trajnih...

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sto se tice nocnog dojenja, dojenje ne utjece na karijes. dosta je o tome pisano na problemima i poteskocama ali ukratko:
    mlijeko ni ne dolazi do zubiju zbog polozaja bradavice u ustima koja je iza samih zubica i mlijeko direkt ide u grlo. takodjer mm sadrzi neke sastojke koji prijece nastanak karijesa.

    evo tekst o tome: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1472

  15. #65
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano uz ovaj karijes i noćno dojenje - iz iskustva vjerujem da je to individualno, a najviše
    ovisi o kvaliteti zuba.
    Jer evo Luka već godinu dana ima sve zube, dojio je noću do prije nekih 10-ak dana i nema
    niti jedne jedine točkice na zubima.
    A nije baš zainteresiran za pranje svako veče prije spavanja
    slično i kod nas, dojila je po noći do 2,5 g i još se uspavljuje na cici, a pranje zubi je jedva jedvice i ne svaki dan a zubi su svi ok (sad ima oko 2g i 8mj).

    Prestali smo s noćnim dojenjem na moju inicijativu, ali na ranije inicijative nije bilo (željenog) odgovora.
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 02.03.2010. at 16:06

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja ne vjerujem u price da se od dojenja ne moze dobiti karijes.
    Imam visegodisnje iskustvo dojenja i mogu reci da kod nas mlijeko jako cesto nije islo direktno u grlo,nego je malo procurilo sastrane,ili dok bi se okrenula,pustila bradavicu,a mlijeko bi jos curilo...bilo je puno takvih situacija.
    Jako sam za dojenje i sve to,al neke price su ipak bajke.

    Moja starija je isto dobila karijes na 4 zuba,a vjerujem da je za to najvise krivo nocno nacicavanje.Sisala je preko 2 god. po 3-5-7 puta nocu.

  17. #67
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sta je bajka i sastav majcina mlijeka?

    svatko ima pravo na svoje misljenje i stavove ali bas neke znanstvene cinjenice nazivat bajkama :/

    zapravo ono sto proizlazi iz istrazivanja je da dojena djeca koja dobiju karijes bi ga vjerojatno dobila i da ne doje a moguce i ranije.

    "The Newsletter of The Academy of Breastfeeding Medicine, objavljuju nekoliko članaka na temu povezanosti pojave karijesa i dojenja.
    ...
    Naknadno je pronađeno nekoliko sastojaka majčinog mlijeka koji štiti zube od karijesa:
    IgA i IgG mogu usporiti rast streptokoka, a Streptokok mutans koji je najčešće spominjani uzročnik karijesa, osjetljiv je i na laktoferin - bitan sastojak majčinog mlijeka.
    Rugg-Gunn otkriva da bakterije koje uzrokuju karijes nisu sposobne upotrijebiti laktozu, šećer je iz ljudskog mlijeka, za razliku od sukroze iz tvorničkih formula.
    Neki smatraju da je, zbog sadržaja šećera (laktoze), majčino mlijeko jednako kariogeno kao bilo koja šećerna otopina iz bočice. Ali, laktoza je zaštićena antibakterijskim i enzimatskim sastojcima iz majčinog mlijeka. Enzim laktaza razgrađuje laktozu na jednostavne šećere glukozu i galaktozu tek u crijevima, a ne u ustima.....
    .....
    Majčino mlijeko ne uzrokuje karijes, ali djeca koja su isključivo na prsima nisu imuna na njega, jer postoje mnogi drugi faktori koji ga mogu uzrokovati."


    to je samo jedan izvor, na hrvatskom je. googlanjem se moze pronaci i vise

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •