Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Jel ikoje dijete prestalo dojit: ne bih više, hvala?

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Jel ikoje dijete prestalo dojit: ne bih više, hvala?

    Možda je bila ova tema, al nisam uspjela naći, pa ako moderatorice znaju nek me spoje...
    Imam kćer, 18 mjeseci ima, dojimo sretno, veselo, zadovoljno i ne žuri nam se prestat.
    Jednom ću, jasno, morat, al o tome još ne želim razmišljat.
    Samo mi je sinulo - kako ide to prestajanje? Sa sinom je išlo lako - kad više nisam htjela dojit, ukinula sam, i uz sedam dana spavanja s mojom mamom to je prošlo samo tako
    Pitam se ako djeca dulje doje, jel sami odustanu, ili uvijek mama mora povuć granicu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    nema pravila. neki zaista kazu da vise ne zele i to je to. a neki drugi, pa, malo teze

  3. #3
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    kod mene je 50% reklo da neće više
    50% je prestalo uz moj poticaj

  4. #4
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    E i I su sami prestali, jednostalno su sve rjeđe tražili i na kraju prestali tražiti ( E sa 1 god; I sa 18mj.).
    Sad čekam da i Vito tako, ali mislim da ću se načekati.

  5. #5
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    kod mene je 50% reklo da neće više
    50% je prestalo uz moj poticaj


    Meni ovih prvih 50% zvuči kao SF.
    A i ovaj poticaj, hmmm, nemam ideje, volje, snage... ničega.

    Valjda sam slab karakter. Čekam da dijete samo odustane (a čak čitam Juula), a sasvim je izgledno da neće uskoro ni lako (par mjeseci je sisala na prazno, a sad se veseli bebi jer će donijeti mlijeko).

    Nemam pojma, ali sigurna sam da će jednog dana spavati u svom krevetu i neće više sisati. E sad, kad će svanuti taj dan...

  6. #6
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    moja je rekla "NECE!" i nije više htjela
    imala je puna 22 mjeseca

    ja i brat smo tako prestali sisati, tako da sam, nakon prvog šoka, to prihvatila kao porodičnu crtu i nisam se dalje iščuđavala

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    f. je ukidao malo po malo. zadnjih par mjeseci je sisao samo prije spavanja, a kasnije nije ni tad vise trazio. sad me trazi oko jednom tjedno da malo proba, ako i toliko.

  8. #8
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ivo je jedne večeri (nakon što mu je tata dao prije toga da proba u bočici od vode rižino ml) 2-3 puta došao do cice jedva povukao, smješkao se i nakon toga počeo protestirati.. ja sam ostala zbunjena a tatica je došao opet sa rižinim u bočici i frajer se tako razveselio da sam opala na dupe...nikad više nije htio dojiti ..no , sada kada gledam možda bolje da je tako on sam prestao nego da smo se mučili... (ali je meni bio šok)

  9. #9
    jantara avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    30

    Početno

    Moja januška je neki dan bila preslatka, ima 34 mjeseca i još uvijek dojimo iako rijetko,jednom dnevno, i tako smo se neki dan uspavljivale, ona je malo cicala i u jednom trenutku kaže: mamice, ja ne bi više.
    slatka je bila, kao kad ruča pa neće više.
    Ja vam ljudi ne mogu opisati kako mi je i pomalo žao što vidim da dojenju lagano dolazi kraj.
    To odvajanje od prsa mi se čini kao da odjednom postaje djevojka, nema više moje bebice.
    To me čini tužnjikavom, morat ću poraditi na novoj bebici

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Maša je prestala s 14 mjeseci. Jedno jutro više nije htjela cicu i bok. Ja sam mislila da štrajka pa sam ju davila još mjesec dana. Čak sam ju u napadu očaja u snu pokušavala stavit na cicu... Ništa nije uspjelo, jednostavno više nije htjela.

  11. #11
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    M. je cicala 17 mjeseci, s time da je zadnjih mjesec-dva to bilo samo večernje cicanje pred spavanje. Kako mi je bila strašno slab jelac, a ja sam se bojala da u tom jednom cicanju ne dobiva dovoljno ni količinski ni nutritivno, ponudila sam joj adaptirano u čašici s kljunićem. Par večeri me malo čudno gledala, ali bi popila cijelu čašu, i to joj je znao biti jedan od obilnijih obroka taj dan. Sad mi je žao što joj nisam još nakon toga nudila ciku, ali već je znala biti toliko snena da bih ju samo pustila da zaspi.
    Sinko je cicao do 14 mjeseci, bio je na par cicanja dnevno, a onda je odjednom gurnuo ciku od sebe. I tako i drugi i treći dan. To mi je skoro slomilo srce . I nadala sam se da je samo faza, da će za par dana opet tražiti, ali nije .

    Dakle, i kod mene 50/50.

  12. #12
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    prestao je dojiti sa 13 mjeseci, sam. bilo mu je neugodno , izgledao mi je kao da misli: 'ma daj mama, pa ja sam već veliki dečko'..i samo se smijuljio siki izdaleka i sa smješkom bi se okrenuo raditi nešto drugo.

    da sam poželjela ne bih bolje izabrala

  13. #13
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Ian je prestao sa 16 mjeseci, sam samcat. samo je jedan dan okrenuo galvu, pa opet malo kasnije kad sam probala pa opet navečer. i to je bilo to. nikada više nije tražio

    Kala je druga priča. ima skoro 21 mjesec i ne pada joj napamet prestat. kad želi cicat, ništa drugo ne pali

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    količinski ni nutritivno, ponudila sam joj adaptirano u čašici s kljunićem.
    Molim te napiši na pp koje adaptirano si joj dala. I ja sam mojoj curici rekla da je već velika i da sad može piti mlijeko na čašu a ne na cicu i rekla je da hoće. Samo je problem u tome da joj to mlijeko nije bilo fino (meni je odvratno). Rižno i zobeno isto nije fino, ni meni ni njoj.

  15. #15
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Moja malena doziva cicu kao da mačku ima, pa je zove:. ciciiii ciciiii... gleda u majicu kažem - ko da će mačku vidit, da se s njom igra...
    Tak da se ne srami, hoće, treba joj... ove vaše priče su baš zanimljive.
    Al super mi je da djeca prestanu kad je dosta. SToga ja neću ništa pritiskat - ako baš ne bude nemoguće dalje živit od dojenja... što za sad nije.

    samo me malo tišti što traži cicu svaki put kad joj je - dosadno....

  16. #16
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    a ti je - zabavi
    pa onda neće tražiti od dosade

  17. #17
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ide vrlo polako. Prvo sisa svakih par dana.. pa onda skuzis da je proslo 7 dana a da nije sisala.. Pa onda opet par dana sisa, pa onda najednom skuzis da je proslo mjesec dana od zadnjeg sisanja.. pa se ti razmaci sve vise i vise produzavaju. Pa dodjes u fazu da ne znas sta bi odgovorila na pitanje "jel jos uvijek sisa?", jer kontas, "pa je prije 30 dana, mozda ce opet ali mozda i nece "

  18. #18
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj Audrey prvotno napisa
    količinski ni nutritivno, ponudila sam joj adaptirano u čašici s kljunićem.
    Molim te napiši na pp koje adaptirano si joj dala. I ja sam mojoj curici rekla da je već velika i da sad može piti mlijeko na čašu a ne na cicu i rekla je da hoće. Samo je problem u tome da joj to mlijeko nije bilo fino (meni je odvratno). Rižno i zobeno isto nije fino, ni meni ni njoj.

    Zasto adaptirano poslije godine dana?

  19. #19
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Moja je malo prije 4.rođendana rekla: ne bi hvala

    S Lovrom ipak ne bi tako dugo .
    Možda se dečki sami prije odštekaju

  20. #20
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Prestao sam, nije to bilo odjednom, potrajao je taj oproštaj... Posljednji put negdje sa 4,5 godine...

    Još se uvijek sjećam te sjedinjenosti sa svojim djetetom...i tako mi žao što neću nikad više...

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Zasto adaptirano poslije godine dana?
    Zato jer je imala alergijsku reakciju na neke mliječne proizvode kad je imala godinu dana (prije toga nije ni probala) pa se bojim dati joj da pije obično kravlje mlijeko.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Meni je mali jučer, prvi put nakon 35 mjeseci uspavljivanja dojenjem, rekao: "Neću više cicu, dirat ću ti obrvice i 'pavat'".

    Već nekoliko tjedana kad se igramo govori "Sad sam zedan, al neću cicat', idem pit' vode".

    Jučer navečer sam prvo bila :shock: , a onda sam se sjetila svih onih koji su mi govorili da "takva anemična neću izdržati"
    i da "nikad ne prestanu sami". Pa mi je bilo i :D
    Pa zato i ovdje pozdravljam Maju koja je onih prvih kritičnih dana jaaako dobro telefonski objasnila MMu što će i kako s mojim mastitisom- etogana. Još proizvodim

  23. #23
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Dajete mi nadu da će i kod nas tako biti. Iako si ja trenutno ne mogu zamisliti da bi Eva ikad mogla reći da neće cicati.

  24. #24
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Taman negdje nakon drugog rođendana sam ja odlučila da je dosta i rekla gospođici da mi nije više fino kada ona cica (i stvarno mi nije bio više gušt) i ona (smiješno kako dvogodišnje dijete može biti toliko empatično!!) je prestala. Tu i tamo malo nagovaranja ALI BEZ SUZA! :shock:

    Sugestija: pokušati prvo odviknuti dijete od noćnog dojenja (ja sam svojoj rekla kada bi se tijekom noći probudila da će dobiti cicu kada dođe dan (puna razmijevanja kakva je - i to je prihvatila bez suza, na moje opće čuđenje - i stvarno bih joj tada ujutro dala cicati).

    I sada, skoro mjesec dana nakon prestanka me često pomalo grize savjest, ali bar mi je drago da je sve prošlo glatko, ne bih mogla posegnuti za bilo kakvim drugim metodama (limun, papar, sol ili druga čudesa koja mame rade). Previše ju poštujem kao malu osobu, a očito je da i ona to kuži!

    Isprika da djelomični offtopic, ali koristim svaku priliku da ispričam tu svoju priču, da mi bude lakše! Hvala!

  25. #25
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Zasto adaptirano poslije godine dana?
    Zato jer je imala alergijsku reakciju na neke mliječne proizvode kad je imala godinu dana (prije toga nije ni probala) pa se bojim dati joj da pije obično kravlje mlijeko.

    Tako da ako je dijete imalo alergijsku reakciju na kravlje mlijeko, onda je vjerojatno ista stvar i s adaptiranim. Nije adaptirano neznam sto - ono je isto kravlje mlijeko -proteini u adaptiranom su identicni kao i proteini u obicnom kravljem mlijeku. U adaptiranom je samo drugaciji omjer masti, dodano jos vitamina koje obicno kravlje mlijeko nema.

    Ako je dijete staro preko godine dana, onda nema potrebe za mlijekom u prehrani kao takvim. Dijete treba ujednaceno jesti i to je to (da dobije kalcij iz druge hrane itd).

  26. #26
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ako je dijete staro preko godine dana, onda nema potrebe za mlijekom u prehrani kao takvim. Dijete treba ujednaceno jesti i to je to (da dobije kalcij iz druge hrane itd).
    slažem se s ovim. moj maleni ima 14 mjeseci, prestao dojiti sa 13 i nisam mu davala nikakvo drugo mlijeko. jedino što mu dajem od mliječnih proizvoda je jogurt, obični ili voćni (pazim da nema dodanog šećera)...pije običnu vodu, jede raznovrsno i to je to...

    malo off topic, ali eto...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj mamal prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ako je dijete staro preko godine dana, onda nema potrebe za mlijekom u prehrani kao takvim. Dijete treba ujednaceno jesti i to je to (da dobije kalcij iz druge hrane itd).
    slažem se s ovim. moj maleni ima 14 mjeseci, prestao dojiti sa 13 i nisam mu davala nikakvo drugo mlijeko. jedino što mu dajem od mliječnih proizvoda je jogurt, obični ili voćni (pazim da nema dodanog šećera)...pije običnu vodu, jede raznovrsno i to je to...

    malo off topic, ali eto...
    Tak i mi. M. je prestala cicat s 14 mjeseci, a mlijeka se nije napila do drugog rođendana. Jela je druge mliječne proizvode, a favorit su bili tekući jogurti. Negdje sam pisala da je godišnji preživila na viliju (voćni jog. od vindije-jagoda op.a.), čak je i rozo kakala . Valjda je bilo prevruće, kad smo došli doma nastavila je normalno jest ko da ništa nije bilo. U biti to je već daleka prošlost, a malo je i OT .

  28. #28
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ma ne bih ja nudila adaptirano da je meni ona drugu hranu htjela jesti . Ili da je htjela češće i više cicati. I na stranu što je po kilaži bila ispod crte, ona je izgledala tako krhko i prozirno i svaka bi je boleština zakačila.
    Mlijeko je jedino uvijek htjela popiti bar šalicu, pa mi se adaptirano činilo možda nešto manje zlo nego čisto kravlje.

  29. #29
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja mislim da ako je mama non stop dostupna, pa i sisa s njom, dete nece tek tako odustati od dojenja, narocito ne u dobi do dve, usudila bih se reci i 3 godine.
    Ako se na neki nacin dete odvarca od dojenja (mama ide na posao, forsira se dohrana, dete se na ovaj ili onaj nacin "zabavlja" onda kad bi verovatno sisalo), moze da se desi i ranije, ali ne bih to nazvala svojevoljnim odustajanjem od dojenja, vise je to neko prilagodjavanje i usemaravanje u drugom pravcu.
    Cak i mamina trudnoca moze tako da deluje, jer je mleka manje i mama je cesto manje raspolozena za dojenje zbog bolnih bradavica ili drugih nelagodnosti.
    Moj Novi jos uvek zeli da sisa, iako bi sad vrlo lako prestao da ga poguram, ali s obzirom da dojim Izija nemam nikakvog razloga da ga forsiram i uskidam taj jedan podoj dnevno.

  30. #30
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    kod mene je 50% reklo da neće više
    50% je prestalo uz moj poticaj
    I kod mene ce ovako izgleda biti. S. je izbacivao podoje sam i na kraju prestao da trazi sa 2 godine i 4 meseca. Sve je bilo spontano i lako.

    M.-u je trebao poticaj da barem malo proredi i svaki izbaceni podoj je bio nakon strateski rasporedjenih obroka (sve mora biti spremno one sekunde kad ogladni), zaigravanja i preusmeravanja paznje, ali ne odustaje jos uvek.

  31. #31
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Kad sam počela rediti,Leon je sisao sve manje. Interesantno je da je prestao sisati dok smo bili na skijanju ,u dobi od 1,5 god. ,znači prestao je iako sam mu bila dostupna.

    Nije mi rekao - hvala,ne želim više

  32. #32
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Jel ikoje dijete prestalo dojit: ne bih više, hvala?

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Pitam se ako djeca dulje doje, jel sami odustanu, ili uvijek mama mora povuć granicu?
    E je imala 15,5 mjeseci kad je samo okrenula glavu u drugom smjeru.
    Bila sam joj stalno dostupna.
    Nakon par dana pokusaja s moje strane, a okretanja glave s njene strane, shvatila sam da joj je jednostavno dosta, i da je to prerasla, i nisam joj vise nudila, a ona se prebacila na jogurte.

  33. #33
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno Re: Jel ikoje dijete prestalo dojit: ne bih više, hvala?

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Pitam se ako djeca dulje doje, jel sami odustanu, ili uvijek mama mora povuć granicu?
    E je imala 15,5 mjeseci kad je samo okrenula glavu u drugom smjeru.
    Bila sam joj stalno dostupna.
    Nakon par dana pokusaja s moje strane, a okretanja glave s njene strane, shvatila sam da joj je jednostavno dosta, i da je to prerasla, i nisam joj vise nudila, a ona se prebacila na jogurte.
    Vi's, ja bih iz svog para carapa rekla da je ovo bio strajk.
    Ne mogu 100% da tvrdim, naravno, ali eto, tako mislim na osnovu svog razmisljanja o dojenju u toku cetiri i po godine iskustva.

  34. #34
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Jel ikoje dijete prestalo dojit: ne bih više, hvala?

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Pitam se ako djeca dulje doje, jel sami odustanu, ili uvijek mama mora povuć granicu?
    E je imala 15,5 mjeseci kad je samo okrenula glavu u drugom smjeru.
    Bila sam joj stalno dostupna.
    Nakon par dana pokusaja s moje strane, a okretanja glave s njene strane, shvatila sam da joj je jednostavno dosta, i da je to prerasla, i nisam joj vise nudila, a ona se prebacila na jogurte.
    Vi's, ja bih iz svog para carapa rekla da je ovo bio strajk.
    Poznavajuci nas (pritom mislim mene kao "ponudjaca" i nju kao "klijenta"), i nase navike, apsolutno sam sigurna da nije bio strajk. Prestala je kad je ona odlucila prestati.

  35. #35
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno Re: Jel ikoje dijete prestalo dojit: ne bih više, hvala?

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Pitam se ako djeca dulje doje, jel sami odustanu, ili uvijek mama mora povuć granicu?
    E je imala 15,5 mjeseci kad je samo okrenula glavu u drugom smjeru.
    Bila sam joj stalno dostupna.
    Nakon par dana pokusaja s moje strane, a okretanja glave s njene strane, shvatila sam da joj je jednostavno dosta, i da je to prerasla, i nisam joj vise nudila, a ona se prebacila na jogurte.
    Vi's, ja bih iz svog para carapa rekla da je ovo bio strajk.
    Poznavajuci nas (pritom mislim mene kao "ponudjaca" i nju kao "klijenta"), i nase navike, apsolutno sam sigurna da nije bio strajk. Prestala je kad je ona odlucila prestati.
    Pa to ti kazem, verovatno sam i ja preterani "ponudjac" , pa bih to shvatila kao strajk.
    Carolija dojenja je i u toj jedinstvenosti svakog para dojilja-dete

  36. #36
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    a ja se pitam, ta djeca koja su tak sama odjednom prestala - koliko su podoja imala danju neposredno prije prestajanja?
    jer ih mi imamo ca. 116 bilo je dana kad je bilo manje, sad opet više, nije njemu ni najmanje neugodno, on baš voli pred "publikom" ja kao idem "metodom" ne nudi-ne odbij, ali mi se uopće ne pokazuje uspješno u nekakvom postupnom prestajanju

  37. #37
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    a ja se pitam, ta djeca koja su tak sama odjednom prestala - koliko su podoja imala danju neposredno prije prestajanja?
    jer ih mi imamo ca. 116 bilo je dana kad je bilo manje, sad opet više, nije njemu ni najmanje neugodno, on baš voli pred "publikom" ja kao idem "metodom" ne nudi-ne odbij, ali mi se uopće ne pokazuje uspješno u nekakvom postupnom prestajanju
    da...dobro govoriš...mi smo imali dva podoja, popodne za spavanje i navečer za spavanje (to pred kraj). prvo je odbio popodnevni, a poslije i večernji....
    a isto sam ga dojila na zahtjev, mada je on takva beba da 'ako daš - daš, ako ne daš - isto dobro...'...

    sretno, i izdrži koliko možeš...znaš onu - ako nešto ne funkcionira - mijenjaj

  38. #38
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    hvala! nije mi sad da nešto izdržavam. oko godine dana sam imala krizu, jer sam imala prepreku u glavi, kao do godinu i onda više ne, a sad se mazimo i uživamo. a kad mu ne želim dati, ne dam, npr. u gostima više nema, nudim mu vodu ili dudu... ipak, kad bi imao manje podoja, znala bi da će nekad i doći kraj. ovako mi ostali govore da će sisati do fakulteta

  39. #39
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja se nadam takvom prestanku. samo ce to valjda doci kad ce mi dijete napisati esej o tome kako vise ne bi

  40. #40
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa
    a ja se pitam, ta djeca koja su tak sama odjednom prestala - koliko su podoja imala danju neposredno prije prestajanja?
    Neposredno prije prestajanja - jedan podoj ujutro, pa jedan nakon rucka, tu i tamo jedan popodne, i vecernji - prije spavanja. Znaci, cca 3, max 4/dan.
    Vremenom su postajali sve kraci i kraci, ono "dva guta i dosta" - ocito se je ona na prestanak, da tako kazem, pripremala. Ja sam kasnije jos imala mlijeka, no postupno se smanjivala kolicina, pa nisam imala radi toga problema.

  41. #41
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    I da ne zaboravim, broj podoja je ovisio iskljucivo o njoj, ne o meni - dojila sam ju na zahtjev. Znaci, neposredno prije prestanka nije trazila vise od 3-4 puta dnevno, na par minuta.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Toni je bila pasionirani cicoljubac. Kad bih došla s posla visla bi sa cike prije nego bih oprala ruke. I onda s 19 mj i 10 dana jednostavno prestala sama od sebe. A do tada sisala ujutro kad se probudi i kad bih došla s posla dva-tri puta i onda naravno za laku noć. Do tada nije ni jednom zaspala bez sise

  43. #43
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Da podignem malo temu jer trebam savjet.
    Ne znam jel to tako ide pa mi vi recite.
    Lara doji na zahtjev i kako kaže Ifigenija: doji kad joj je i dosadno.
    Kako smo ugasili TV a i bez obzira na tv Larica bi stalno CIKU.
    Valjda 10 puta / dan. Bez obzira što ju sada muče i zubi pa još više ciki, kad ide spavati 1 ili 2 dnevno, prije ili nakon obroka ona traži ciku i ja joj ne umijem ne dati već ju legnem (u ležećem najčešće doji) i ona si pociki koliko hoće. Nije da imam mlijeka na izvoz jer se uspostavila laktacija pa i ciki obje ravnomjerno i nemamo brige. Al drage mame, meni je to malo prečesto i naporno, kad traži ciku ja joj znam reći da nema više jer je cikila prije sat vremena. Tada ona cvili, kenjka samo da dobije ciku pa joj ja popustim jer ako joj nedam rasplače se. Dobro ju poznajem i nebih rekla da je muči neki drugi problem a za ciku zna da će dobiti kad joj se prohtje.
    Ja sam osjećajna i nije mi teško dojiti ali bih ove godine kad počne ljetna sezona sa gostima tražila posla, zbog teže financijske situacije.
    Lara bi tada bila sa bakom i dedom dok ja ne dođem sa posla. Tata nam isto radi sam i zato ja moram tražiti posao. Nisam sigurna da ću naći posao u smjeni npr. od 7-15 sati jer se radi o turizmu. To mi na pomisao teško pada baš zbog dojenja i dvoumim se prvo dal da uopće prestanem dojiti zbog Larine alergije na KM pa da ima majčino mlijeko kao mlijeko ili drugo da ju odviknem od dojenja jer mliječne proizvode smije a ja bih bila bez brige kao naposljetku i ona. I mislim da bi joj dojenje do dvije godine bilo sasvim dovoljno. Ali ako nastavim dojiti, kad dođem sa posla ona može dojiti i po noći i prije posla.
    Ali vam moram i reći, da bih ju htjela dojiti svakako do njene 2-e godine, znači do 05. mjeseca pa prestati. Samo ne znam kako da počnem odvikavanje, na koji način, jer lako joj popustim. Prvo joj nedam ciku da malo dogodim jer mi ne dođe svaki čas mlijeko nego bar da prođe 1-2 sata da se cike napune a ona bi odmah sad, a onda na njeno cviljenje popustim jer mi srce neda da joj nedam i odmah je cika u ustima. Vjerujte, to je tako lijep osječaj, kad vidim svoju curicu kad ciki
    Al mi dođe i da prestanem dojiti jer vidim da je to i njena potreba (hrana, utjeha, desert) a i u zadnje vrijeme maženje, igračka, zezancija.
    Što mi vi možete savjetovati. Znači kako ju početi odvikavati, mislim da neću imati grižnju savjesti osim što je Lara alergična na km a na mliječne proizvode pa koje bi joj u tome slučaju mlijeko ponudila?
    Mislim, stalno se dvoumim, a na pitanje pedijatrice odgovorila mi je da sama odlučim, ali ne mogu jer nisam odlučna u svezi toga jer sam meka srca, samo to me muči.
    A dojenje do 2-e Larine godine je ziher.
    Pomoć

  44. #44
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Al mi dođe i da prestanem dojiti jer vidim da je to i njena potreba (hrana, utjeha, desert) a i u zadnje vrijeme maženje, igračka, zezancija.
    Što mi vi možete savjetovati. Znači kako ju početi odvikavati, mislim da neću imati grižnju savjesti osim što je Lara alergična na km a na mliječne proizvode pa koje bi joj u tome slučaju mlijeko ponudila?
    Mislim, stalno se dvoumim, a na pitanje pedijatrice odgovorila mi je da sama odlučim, ali ne mogu jer nisam odlučna u svezi toga jer sam meka srca, samo to me muči.
    A dojenje do 2-e Larine godine je ziher.
    Pomoć
    Ako je dojenje do Larine 2.godine ziher, zasto se sada zamaras sa prestajanjem? Imate jos punih 5 mjeseci do 2. rodjendana, uzivajte!

    Dojenje je sigurno njezina potreba, i hrana i utjeha i mazenje, i sredstvo za smirenje, i za uspavljivanje, i zabava kad ne zna sto bi
    ono joj puno znaci, jer inace ne bi trazila, i to je potpuno normalno, prirodno i ocekivano

    Sto se tice buduceg pronalaska posla, to ne mora biti razlog za prestanak dojenja, sto ti mogu posvjedociti i mnoge mame koje su nastavile jos dugo dojiti, nakon sto su se npr. sa godinu dana djeteta vratile na posao.
    Kad ces biti odvojena 8 ili koliko vec sati od djeteta, u tom periodu jednostavno necete dojiti, vec onda kad budete zajedno (prije posla, poslije posla, po noci, vikendima....)

    Kako ju poceti odvikavati? prije svega mislim da bi trebala odluciti da li zelis prestati dojiti ili ne... jer ako nisi sigurna, dijete ce itekako osjetiti tvoje kolebanje, nesigurnost, reakcija ce sigurno biti burna (bit ce burna i ako cvrsto odlucis, ali ce prestanak dojenja dijete brze i lakse prihvatiti...)
    "ne dam, pa ipak na kraju dam" je lose (ako si odlucila uskratiti dojku), jer dijete shvaca da ce na kraju, nakon protesta, placa, urlanja... ipak dobiti ciku koju toliko zeli. onda bolje odmah dati i ustedjeti i sebi i djetetu frustraciju.

  45. #45
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    Kako ju poceti odvikavati? prije svega mislim da bi trebala odluciti da li zelis prestati dojiti ili ne... jer ako nisi sigurna, dijete ce itekako osjetiti tvoje kolebanje, nesigurnost, reakcija ce sigurno biti burna (bit ce burna i ako cvrsto odlucis, ali ce prestanak dojenja dijete brze i lakse prihvatiti...)
    "ne dam, pa ipak na kraju dam" je lose (ako si odlucila uskratiti dojku), jer dijete shvaca da ce na kraju, nakon protesta, placa, urlanja... ipak dobiti ciku koju toliko zeli. onda bolje odmah dati i ustedjeti i sebi i djetetu frustraciju.
    emily
    Odlično!
    Zadovoljna sam jako odgovorom i umirila svoje nedoumice u svezi dojenja.
    Sve gore prethodno što si napisala mi savršeno odgovara.
    A ovaj citat na kraju ne odgovara mome karakteru jer kad sam čitala tvoje odgovore na moja postavljena pitanja obuzela me tuga. Naime, i pedijatrica mi je isto rekla da nema potrebe prestati dojiti zbog posla jer i ona je dojila do djetetove 3-će godine bez problema. Ja sam mama zbunjola koja traži utjehu jer Lara nema reda u dojenju pa ne znam na kojem mjestu i kako i na koji način da postavim svoja pitanja. Zapravo ne želim prestati dojiti al me tamo negdje daleko kopkaju razne nebuloze kad dođe pitanje boljki kao što su Larini zubići, i ostale stvari koje me onda lako zbune pa se uspaničarim i odmah nedam ciku ili ne znam što.
    A onda u takvim trenucima mi treba savjetnica za dojenje i odgovor na možda nekim ljudima glupa pitanja koja meni stvaraju problem.
    Nadam se da neću posustati, jer jako volim i obožavam svoje dijete i cika joj je sve na svijetu da joj neću jer i ne želim uskratiti to zadovoljstvo. Jer za sve će doći vrijeme kad se za to poslože sve kockice.
    Hvala draga savjetnice i draga mamo, kao i vama svima koje ćete se nadovezati i dati svoj doprinos na moj gore napisani post.

  46. #46
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Danas sam dobila film of Matilde "mliječna staza" pogledala, dojila Laru 4 puta tijekom filma, plakala i riješila svoje nedoumice u svezi dojenja zauvijek.
    Rode hvala i tebi emily

  47. #47
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mi već dva dana ne dojimo! A i ja sam mislila da ćemo do fakulteta. Od noćnog smo se odviknuli negdje sa 2 godine. Ali preko dana je cicao x puta. Obavezno za uspavljivanje. I tako ja njemu jedan dan kažem , onako usput - ti si sada veliki dečko, ne bi li bilo vrijeme da prestaneš papati kiku? -Dobo - odgovori on, okrene se na drugu stranu i zaspi. :shock:
    Za slijedeće uspavljivanje je prvo tražio cicu, onda smo ponovili razgovor od prije, podragao ju je i dao joj pusu i zaspao.
    Ne mogu vjerovati da je to prošlo tako lako, a ja već mjesecima razmišljam kako ću to izvesti, a da ne bude suza.
    Nadam se da je to to i da nećemo imati nekakvih regresija.

  48. #48
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    I tako ja njemu jedan dan kažem , onako usput - ti si sada veliki dečko, ne bi li bilo vrijeme da prestaneš papati kiku? -Dobo - odgovori on, okrene se na drugu stranu i zaspi. :shock:
    Za slijedeće uspavljivanje je prvo tražio cicu, onda smo ponovili razgovor od prije, podragao ju je i dao joj pusu i zaspao.

    baš me nasmijalo ovo jutros

    djeca su divna, a prečesto ih potcjenjujemo

    bravo mama i veliki dečko

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    moji su prestali kad sam ja rekla...

    ali znam jednu, danas već veeeeliku curu, koja je prestala sisat kad je na svoj šok skužila da pije mlijeko a ne sokić

  50. #50
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj purple rain prvotno napisa
    moji su prestali kad sam ja rekla...

    ali znam jednu, danas već veeeeliku curu, koja je prestala sisat kad je na svoj šok skužila da pije mlijeko a ne sokić

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •