Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: MR i dojenje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    56

    Početno MR i dojenje?

    Ponosna sam mama dojiljica 2 g i 3 mj. Moram na magnetsku rezonancu mozga sad u utorak pa me zanima moram li reci da je cika bljak? Moja mama mi je stavila bubu u uho kad je rekla da daju kontrast u venu? Uputite me na neku stranicu ili iz osobnog iskustva. Unaprijed svima hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Newman kaže: "ne moraš reći da je cica bljak!"
    ...kontrast koji se koristi za MR se izlučuje u mlijeko u tako malim količinama da nema nikakve bojazni za dojeno dijete.

    The contrast medium used for magnetic resonance imaging (MRI) scans is gadopentetate. It is excreted into breast milk in extremely small amounts. Less than 0.04% of the dose administered to a mother will appear in her milk.1 Also, of that tiny amount excreted into the milk, only 0.8% is actually absorbed by the baby.2 Considering that we do MRI scans of small babies, concern about continuing breastfeeding after MRI makes no sense at all.


    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1952588/

    Sretno!

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    meni za MR mozga nisu davali ništa. To se daje za unutanje organe.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Za MR mozga se nekad daje kontrast a nekad ne. Prijateljica je nedavno na prvom pregledu prosla bez, a na drugom su joj u sred pregleda rekli da ce ipak trebati. Tako, da mozda i ne dobijes kontrast.
    Drzim fige da sve bude OK.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Ma Mr mozga se kontrast daje ako je potreban detaljan pregled hipofize i venskih kaverni, cisterni..obicno se daje gadolinijev kontrast cije je izlucivanje u mlijeko minimalno pa se ne preporuca prestanak dojenja..samo mirno i bez klaustofobije--to obicno najvise muci ljude kod pregleda

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    56

    Početno

    Puno hvala svima Nervozna sam i radi klaustrofobije ali me nije toliko nerviralo koliko to. Tko bi joj nocu reko ne. Makar mi svi vec govore da prekinem cikanje meni ne pada na pamet jos bas mi je lijepo. A i njoj.

    Jos jednom svima hvala!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj korisnica prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala svima Nervozna sam i radi klaustrofobije ali me nije toliko nerviralo koliko to. Tko bi joj nocu reko ne. Makar mi svi vec govore da prekinem cikanje meni ne pada na pamet jos bas mi je lijepo. A i njoj.

    Jos jednom svima hvala!
    Vidim da ti pise Opatija mijesto..
    Ako ides na Sušak, tamo ti je noviji MR pa si gotova za 20min-pola sata, a imaju i slušalice pa ti puste muziku..
    U Riječkoj je stari MR, traje duže i jaaako je glasan aparat...
    SRETNO!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •