Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Moze li se "predojiti"?

  1. #1
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno Moze li se "predojiti"?

    Dojim pet godina i 4 meseca. Toliko dugo sam i non-stop s decom, MM i ja smo od onih koji rade od kuce. Naglasavam to jer to znaci i da nisam imala priliku da dobijam par sati dnevno bez dojenja kad bih odlazila na posao. Godinu i 3-6 meseci sam dojila i tandem.
    Isidor mi sad ima 25 meseci, sisa, mnogo sisa, znate onako kako sisa dvogodisnji navucenko.
    E sad, sve to sam tako htela, naravno, mogla sam ja i da prekidam i ukidam i sve, ali nisam, i ok sam s tim.
    Ali.. nemam jos uvek menstruaciju, i to me prilicno frustrira.
    Zasto - jer skroro svaki mesec imam PMS a ne dobijem, jer mi je koza presuva a o vagini da ne govorim, jer mi se oblik tela promenio u tom nekom "hormonskom" smislu - ranije sam imala vecu straznjicu i tanji struk, a sad je sve suprotno a drugih razloga za tako nesto nema.

    Zanima me da li ima mama sa slicnim iskustvom? Da li mogu svom zdravlju da naskodim, tj. moze li se biti u laktaciji predugo i preintenzivno?

    Radila sam prolaktin, cak je bio u granicama, do duse pri gornjoj, ali s obzirom na to da sam s decom dosla u lab, i sve ovo s dojenjem, ja mislim da mi je taj rezultat sasvim ok.

    U 7. mesecu ove godine radila sam uzv, prema doktorovim recima endometrijum ne postoji, jajnici su sasvim mirni, bez naznaka aktivnosti, cisti i slicnog.

    Iz mog dojeceg iskustva znam da ce faza Izijevog intenzivnog sisanja proci negde za pola godine, pa nisam u nekoj panici da moram da smanjujem.

    Ali.. ostaje to pitanje - da li je sve ok? Kako to da proverim? Moze li se preterati?

    Pri tom, tesko je (narocito ovde, gde zivim), naci i zene sa slicnim iskustvom, a jos teze strucnjake koji bi imali uopste zelju da saslusaju a naravno i njima fali iskustva.
    Svi primeri koje imam su dovoljno drugaciji da ne mogu da se samo na osnovu poredjenja opustim..

    Dakle, dugodojilice, ima li vas koje niste bile dobile ni nakon dve godine od porodjaja, i kako ste se osecale u toj razdoblju pre ponovnog uspostavljanja ciklusa?
    Jeste li nekako kontrolisale svoje zdravlje i kako?
    Kad ste na kraju dobile?
    Je li bilo nekih drugih uzroka za nedobijanje menstruacije?

    Jos je i dodatna tema PAPA test u ovim slucajevima, ali ne znam da li da mesam i to ovde.

    Hvala unapred, na svakom iznetom iskustvu!

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    eh klikuso bas mi je zao da ti niko ne odgovara

    ja sam drugi ekstrem, dobila mengu odmah nakon lohija i prvi i drugi put , ponekad si zelim da je trajalo ovako dugo, onda sigurno ne bi imala tesku anemiju. od forumskih mama znam ziher da felix nije imala skoro oko 2 godine, a shakti i duze (iako je ona rijetko na forumu).

    btw meni je papa na onim pregledima 2 mjeseca nakon poroda oba puta bio ok.

    neki dan sam brojala u svojim biljeskama, imam 14 mengi godisnje , nije ni cudo da mi zeljezo iscuri, pitanje je kako uspijevam funkcionirati uopce

  3. #3
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Rekoh ti onomad, pa evo i sad, mislim da ti je tijelo reklo da je dosta.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    U sličnoj i različitoj smo situaciji istovremeno.
    Dojim pet godina i tri mjeseca, od toga je prije tjedan ili dva završio moj tandem (barem mislim), nakon gotovo tri godine.
    Noćas je bila prva noć u tih pet godina i tri mjeseca da su moja oba djeteta prepavala noć, ako ne računam da je starija malo plakala u snu, pa sam je pomazila na par minuta.
    Manja doji dosta, nacicava se, ali i to se polako, stvarno polako smanjuje.
    Toliko sam i doma, malo više od pet godina, posljednjih pola godine na nastavničkom modulu i s položenih osam ispita uz njih dvije.
    E sad kreće razlika.
    Menstruaciju sam dobila nakon Z.-inih godinu i pol, redovite su. Koža mi je prihvatljiva, libido postojan, bez ikakvih vaginalnih poteškoća.
    Meni se oblik tijela promijenio na način da izgledam okruglije, čvršće. Uhvatila mi se i koja kila, prije me znala žuljati vlastita guzica.

    Dakle, sličan kontekst, ali s različitim posljedicama.

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja pratim temu.
    Mogu reći da dojim već preko 3 godine i nemam sličnih simptoma. Osim što su mi menstruacije rijetke ali s time imam problema cijeli život. Dobila sam je prvi put nakon 14 mjeseci od poroda. Jedino zbog čega se brinem je mogući utjecaj dojenja na ovulaciju, budući da planiram još djece. Ali još uvijek se nisam natjerala na uzv.

  6. #6
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Dojim više od 4 godine u komadu, mengu sam imala jednu-bijednu između zadnjih dvoje klinaca negdje prije 3 godine, sveukupno nisam imala poštenu mengu 5 godina. Već sam zaboravila kako je to.
    Osjećam se dobro, koža mi je ok, ali libido ... ka-ta-stro-fa.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mengu dobijem odmah nakon poroda. PMS (valjda) nemam. Bar ne osjetim. Ali sve ostalo mogu potpisati. Nisam dojila tandem, ali sam dojila oko 7 godina u komadu, s jednim prekidom od 4 mjeseca. Mislim da mi smeta taj promijenjeni hormonalni status, osjetljiva sam na to.

  8. #8
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    I ja pratim. Još malo pa 23 mjeseca i ništa. Slično kao i Pomikaki, voljeli bismo još djece, ali ovo nikako da se pokrene. Sljedeći tjedan idem na kontrolu pa ćemo vidjeti.

  9. #9
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Hm..mi dojimo bez prestanka 2.god. i 4.mj. i kako mi se sve čini nećemo tako brzo prestati.
    Mengu dobila nakon 7.mj. i ista je kao prije tj.malo se pojačala u prvim danima ali kratko traje pa se da izdržati.
    Libido..kako kada ali nije kao prije.
    Nadam se da će se promijeniti.

  10. #10
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Dojila 2 god i 4 mjeseca, dobila M nakon 7 mjeseci
    Libido za vrijeme dojenja bio slabašan pa sam se nadala da će se "vratiti" nakon prestanka - ali nikakva promjena se dogodila nije
    Eto, čisto statistike radi

  11. #11
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja bih zelela jos dece.

    Mimah, ides kod ginekologa?
    Ja nekako mislim da bi mi vise pomogao endokrinolog nego ginekolog.

    marta, a sta mislis, jesi li imala ovulacije svaki ciklus?
    s Novijem sam dobila nakon 5 meseci, ali sam 100% sigurna da nisam imala ovulacije negde do njegove druge godine.

    Ni meni ne prija ovaj hormonski status, bas osecam da to nisam ja, osim sto stvarno ne zelim da prekinem dojenje. Mozda cu da razmlsilim o nekom smanjivanju, mada nisam ni za to, narocito ne sistematski.
    Citala sam da je za promenu stanja bitno da se smanji ukupno vreme provedeno dojeci. da imam mengu ne bih ni razmisljala koliko sisa, jer meni dojenje kao dojenje stvarno ne smeta. Novi je malo olabavio oko 2.5 godine, pa nekako mislim, da mi je izdrzati do tada, ili da se bar nesto desi do tad.

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imala sam ovulaciju nekih 8 tjedana nakon sto sam rodila Andriju. Doktoru nis nije bilo jasno.
    Nakon Lovre i Vida dobila sam mengu 3 mjeseca nakon poroda. Vjerujem da sam imala i redovne ovulacije, sudeci po sluzi. A i zatrudnila sam svaki put iz prve.
    Mene inace pukne i depra pride uz sve ostalo nabrojano, ali tek nekoliko mjeseci nakon poroda.
    Prilicno se lose nosim s tim, ali mi ukidanje sise bas i nije bila opcija. MIslim da bi meni bilo korisno baviti se nekim sportom, al to u uvjetima u kojima zivim nije lako organizirati.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Još da nešto dodam. Mislim da ne postoji nešto kao prirodno predojavanje, odnosno čini mi se da tijelo može dojiti i dojiti, jer to je fiziološki, a ne patološki proces. Ali mi smo osobe i nekako se u vezi dojenja osjećamo. To može iscrpiti tijelo.

  14. #14
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Kli_kli, što si htjela reći u vezi papa-testa i dugotrajnog dojenja?

    Meni menga isto još nije došla,
    ali ja sam još daleko od tebe, mali ima tek 15 mjeseci...

  15. #15
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    meni je došla tek negdje nakon dvije godine,
    ali nisam osjećala neke negativne promjene zbog toga.
    a i nisam dojila tandem.
    da jesam, možda bi došla još i kasnije.

    i potpis na ovčicu
    Još da nešto dodam. Mislim da ne postoji nešto kao prirodno predojavanje, odnosno čini mi se da tijelo može dojiti i dojiti, jer to je fiziološki, a ne patološki proces.
    Ali mi smo osobe i nekako se u vezi dojenja osjećamo. To može iscrpiti tijelo.

  16. #16
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    kli, da, idem na sistematski pregled, između ostalog i kod ginekologa. javit ću ti kad saznam nešto konkretno. mislim na te.

  17. #17
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    E, drago mi je da si konačno pokrenula ovu temu, da čuješ bar neko slično iskustvo

  18. #18
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Piplica, kad sam otisla prvi put nakon porodjaja na kontrolu kod gin, 9 meseci nakon porodjaja, uradila mi je i papa test.
    Ona je obicna dr iz doma zdravlja, nema iskustva sa dugodojenjem. Nalaz koji je dobila joj je bio strasan, tj. valjda tog nekog prvog sloja nije ni bilo.
    Poslala me u instituciju viseg ranga, kod njih je nalaz bio ok, uz konstataciju da je zbog dojenja atrofirala sluznica.
    Javila sam se na kontrolu nakon pola godine, dr iz doma zdravlja mi je rekla da bi ona svoj nalaz mogla da prepise sa predhodnog, i miolila me da opet odem u tu drugu instituciju, dala mi uput koji vazi godinu dana i rekla mi na kraju "Znate, da uhvatimo na pocetku ako nesto bude..".
    Nisam otisla, previse mi je to bilo prckanja, kad je i njen nalaz isti.

    Opet, nemam s kim i sa ciom da uporedim te nalaze, jer i to je, kao sto se vidi i iz moje price, dosta zavisno od toga ko gleda i kako dozivljava nalaz. Pri tom je ova dr dosta poznata i priznata, nego eto, nije nalazila na ovakve slucajeve, dok je u porodilistu to izgla dosta uobicajeno.

    Ali sve se to desilo u prvoj godini amenoreje, sad kad bi dosla, svi bi mi zasigurno savetovali prestanak.

    Mamma Ju, stvar je u tome da se ja stvarno ne osecam lose povodom dojenja ama bas niti malo, samo mi je bilo neugodno da mi prete rakom grlica materice.
    Meni je bilo i sasvim ok da dojim Novija od 4.5.

    Ovca, ja se bas takvom odgovoru nadam!
    Da se moze dojiti i dojiti, bez posledica po zdravlje.

    S trecom bebom mi je ok da sacekam, samo ne bas puno duze od 2.5 godine, ako ikako moze

    e da marta, ja sam 3 puta ostala trudna iz prvog pokusaja (jedan missed), i to 2 puta u vreme velikog dojenja.
    ali ta cinjenica me jos vise zbunjuje.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mene ne zbunjuje. Jajnici mi rade ko sat unatoc dojenju. Al i meni je papa katastrofalan. Ja imam mengu pa se kao ne racuna utjecaj dojenja. Al o tome mozemo na pp.
    I zapravo i ja potpisujem ovcu, samo sam nakon x godina dojenja primijetila neke stvari.

  20. #20
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mene zbunjuje jer mi ocigledno nije isto posle Novija i sad. Samo se nadam da je i sad sve ok ipak.

  21. #21
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    Rekoh ti onomad, pa evo i sad, mislim da ti je tijelo reklo da je dosta.
    x

  22. #22
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mimah

  23. #23
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa Vidi poruku
    a i nisam dojila tandem.
    da jesam, možda bi došla još i kasnije.

    i potpis na ovčicu
    ja dojim tandem već 8 mj,menzes dobila nakon 6 mj.
    nadala sam se i ja da će doći kasnije.

  24. #24
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    da, to je izgleda jako individualno.
    mislila sam-ako mi je m. došla tek nakon 2 godine dojeći samo 1 dijete,
    možda bi mi došla i kasnije da sam tad dojila paralelka dvoje.

  25. #25
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Mamma Ju, stvar je u tome da se ja stvarno ne osecam lose povodom dojenja ama bas niti malo, samo mi je bilo neugodno da mi prete rakom grlica materice.
    Meni je bilo i sasvim ok da dojim Novija od 4.5.

    Ovca, ja se bas takvom odgovoru nadam!
    Da se moze dojiti i dojiti, bez posledica po zdravlje
    možda su ti stavili bubu u uho , znam kako to može izgledati.
    ali, ako sam dobro shvatila, ti si bila na pregledu i sve je ok, prema tome zapravo nemaš neki razlog za brigu oko toga, jel tako?

    možda te i ovo dolje malo smiri,
    jer posljedice na zdravlje kod dugotrajnog dojenja ima,
    ali su pozitivne.
    osim ako sama to u biti ne želiš,
    ali kod tebe to očito nije slučaj.

    http://www.kellymom.com/bf/bfextende...ts.html#mother (postoje i reference)
    MOTHERS also benefit from breastfeeding past infancy

    Extended nursing delays the return of fertility in some women by suppressing ovulation (References).
    Breastfeeding reduces the risk of breast cancer (References). Studies have found a significant inverse association between duration of lactation and breast cancer risk.
    Breastfeeding reduces the risk of ovarian cancer (References).
    Breastfeeding reduces the risk of uterine cancer (References).

    Breastfeeding reduces the risk of endometrial cancer (References).
    Breastfeeding protects against osteoporosis. During lactation a mother may experience decreases of bone mineral. A nursing mom's bone mineral density may be reduced in the whole body by 1 to 2 percent while she is still nursing. This is gained back, and bone mineral density may actually increase, when the baby is weaned from the breast. This is not dependent on additional calcium supplementation in the mother's diet. (References).
    Breastfeeding reduces the risk of rheumatoid arthritis. (References).
    Breastfeeding has been shown to decrease insulin requirements in diabetic women (References).
    Breastfeeding moms tend to lose weight easier (References).
    a ovdje može pomoći za susrete s okolinom, ako bude potrebno
    Handling criticism about breastfeeding

  26. #26

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Juanita,
    ma to uopce nije upitno.

  28. #28
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    kak nije, ako ženu brine dal joj se povećava rizik raka maternice dugim dojenjem,
    a zapravo je suprotno.

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, skuzila sam sta zelis reci, ja sam na drugom kolosijeku sto se teme tice.

  30. #30
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Pih, forum mi je pojeo veliki post, a sad nemam vremena za ponovo.
    Javim se.

  31. #31
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    I meni zadnji papa nalaz nije dobar,
    a do sada je uvijek bio dobar.
    Nisam to povezivala sa dojenjem i amenorejom,
    ali ima smisla, hormonalni status je skroz drugačiji...

  32. #32
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Da, ja se pitam da li to dugorocno stanje snizenih estrogena moze, i u kojoj meri, da utice na zdravlje - recimo na stanje grlica materice.
    Piplica, a ako ti nije problem, mzoes li mi reci, ovde ili na pp, kako je glasio ili kako je dr tumacila tvoj nalaz?

    Moje dalje dileme vezane su za proveru hormona. Da li ima smisla uopste to raditi?
    Da li ima smisla recimo terapija estrogenskim kremama, ako dr potvrdi stvarno premali nivo estrogena?

    Evo npr. diskusije sa mothering.com:
    http://www.mothering.com/discussions...d.php?t=489613

    Kad se odvazim da posetim endokrinologa, koji je inace skroz ok lekar i zna sve koliko sam dojila i koliko dojim, javaljam i taj update

  33. #33
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Imaš pp.

  34. #34
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja se pitam da li to dugorocno stanje snizenih estrogena moze, i u kojoj meri, da utice na zdravlje - recimo na stanje grlica materice.
    Dojenje također smanjuje i rizik od raka jajnika i maternice, vjerojatno stoga što tijekom perioda dojenja ne dolazi do ovulacije i izlaganja visokim razinama hormona estrogena.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=236&Show=1458

  35. #35
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Jeste dutka, naravno da sve to znam, mene interesuje kako je kod predugog stanja snizenih estrogena, kod nas koje dojimo godinama bez prestanka.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    kli, ne znam ništa pouzdano o tome. Ali vođena čistom logikom zaključujem da dugogodišnje dojenje bez menstruacije može za posljedicu imati stanje slično menopauzi (tegobe koje oisuješ karakteristične su za menopauzu), i da je to prolaznog karaktera.

  37. #37
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Hvala martina, tvoje misljenje mi je uvek znacajno za procitati

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Kli-kli, meni se čini da je ovo kod tebe nešto sustavnije, samim time što je već devet mjeseci nakon poroda ginekologica zaključila kako je sluznica atrofirala zbog dojenja. Na stranu sada što ja to smatram paušalnom procjenom, ali kod tebe se to počelo događati u vrijeme za koje je sasvim uobičajeno da još nema menstruacije. Ne znam, ja svo ovo vrijeme koje nisam imala menstruaciju nisam primjećivala nikakve menopauzične tegobe.

  39. #39
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ovca, ja definitivno imam poneki problem s endokrinim sistemom, tj. imam hipotireozu, ali je autoimunog karaktera, pa sam mislila da nema posebno veze s bilo cim drugim, narocito sto je bas pazljivo regulisano, i nikad nije otislo ni u kakav ekstrem.

    Mozda sam vise osetljiva na promene u organizmu, u smislu da i najmanje primetim?

    Kad sam radila papa test drugi put, to je bilo 18 meseci od porodjaja, i nalaz je bio isti kao kad sam bila prvi put, znaci s Izijevih 9 meseci.
    To me je valjda i utesilo, pa sam bila mirna do sad, dok nije prosao i taj drugi rodjendan.

    Endokrinolog mi je tada savetovao da uradim prolaktin, i da mu se javim ako je nalaz nekoliko puta iznad granice, mada je rekao da ne veruje da ce da bude.
    Uradila, i nalaz je pokazivao vrednost nesto ispod gornje granice.
    A jos sam isla s oboje dece u laboratoriju

    Znate sta jos? Pre nekih mesec dana imala sam i mastitis, i to bez nekih razloga. Nije bilo ni manje sisanja, niti bili sta. Iz cista mira.

    Moj endokrinolog je za sad pokazivao stvarno razumevanje i interesovanje za problematiku, pa se nadam da me nece izneveriti ni ovog puta.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    kli-kli, ja mislim da mastitis ne treba vezivati za sve ostalo, pogotovo ako si vec imala neki nespecificni, secam se nsto od ranije.
    to moze biti iz zbog umora, pada imuniteta itd.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Možda je tvoje tijelo, ovako već hormonalno narušeno od ranije, zaista osjetljivije na povišeni prolaktin.
    Možda bi ti stvarno godilo smanjivanje dojenja, barem noću.

  42. #42
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    frost, najverovatnije si u pravu, to sam napomenula samo onako, kao kuriozitet

  43. #43
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ovca_i_janjad, znas kako ja razmiisljam.. Kad je Novi bio ove dobi, to mi je svakako bio najtezi period dojenja, ako izuzmemo pocetne probleme. Znaci, dvogodisnjak.
    Tad sam analizirala, i primetila da je to za vecinu mama tezak period, i da mnoge dileme izlaze na videlo bas tada.
    S druge strane, iako je Novi bio teza vrsta sisavca, sve se nekako smirilo kad je presao 2.5 godine, a sa 3 je bilo prilicno podnosljivo, iako je sisao cele 4.5 godine.
    Valjda se tome nadam i sa Izijem.
    jedino sto sam sad stvarno u ovom nekom cudnom zdravstvenom, ili recimo fizickom stanju.
    S Novijem sam i ostala trudna kad je napunio tacno 2, a sa 2.5 jos jednom.
    Sad je trudnoca samo nesto o cemu mogu da mastam.

    Videcu, za sad planiram (vec sam i sama sebi dosadna koliko se nagovaram) da odem kod endokrinologa i vidim sta ce on da kaze, ali i da sacekam jos par meseci, da se priblizimo toj dvoiogodisnjici. Mozda stvarno ima u tome nesto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •