Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: uspavljivanje kad sike nema blizu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno uspavljivanje kad sike nema blizu

    sisavac ce ubrzo napuniti dvije godine i blizi se moj povratak na posao (sto ponekad ukljucuje i vecernja izbivanja). jos nemam u planu prestati dojiti, ali me muci kako nauciti dijete da zaspi bez sise, pogotovo zato sto mm i nema bas strpljenja nego misli da ce zaspati dok kazes keks
    svo ovo vrijeme ja sam s djetetom doma i mozda je par puta uspavao neko drugi i to za popodnevno spavanje (tad je imala oko godinu dana ili manje).
    kako da uopce pokusamo uspavljivanje bez sise?
    da ja odem iz kuce ili je moguce da to preskocim? strah me ako ja ne odem da ce mm odustati brzinom munje.
    pls pomagajte savjetima.

  2. #2
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Moj mali ce isto uskoro 2 god i jos se uspavljuje na siki iako smo odnedavno (ima mjesec dana) ukinuli nocno dojenje.
    Ja sam pocela raditi kad je njemu bilo godinu dana i s nastavkom dojenja nije bilo nikakvih problema.
    Nedavno sam morala na sluzbeni put (srecom samo na 2 dana), i to u vrijeme kad je jos dojio po noci, i muz je po prvi put s njim ostao sam.
    Mislila sam kako ce to sve ispasti skupa ali nije bilo uopce tako strasno, 2-godisnjaku se ipak mogu objasniti neke stvari, tipa mama radi i doci ce kad ustanes i sl. cak je muz rekao da mogu ponoviti
    E sad, za samo odvikavanje od sike nemam neki konkretan savjet, moze se na forumu naci dosta savjeta na tu temu, pregledaj malo, ali ja zasad idem linijom manjeg otpora, cekam da ga malo vise zanimaju slikovnice i slicno pa cemo onda mijenjati taktiku, nama je ovako dobro, dogod spava vise-manje ok po noci.
    Ali cinjenica je da oni stvarno puno vise razumiju nego mi mislimo.
    Drzim fige da prodje sve u najboljem redu!!

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zato sto mm i nema bas strpljenja nego misli da ce zaspati dok kazes keks
    njemu će vjerojatno i zaspati tako
    djeca se vrlo brzo i lako prilagode i znaju kakva je s kime situacija

  4. #4
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    djeca se vrlo brzo i lako prilagode i znaju kakva je s kime situacija
    ovo je definitivno istina.
    moja cura se uspavljivala na sisi dok nisam iotišla u rodilište. noć prije poroda sam je dojila,ona je zaspala.
    tri dana me nije bilo,nije bio problem,tata je uspavljivao,a ostalo je tako i kada sam se vratila iz rodilišta.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Eto samo da potvrdim več napisano.Kod nas to izgleda ovako:
    Kad sam ja doma kod popodnevnog uspavljivanja na cici to traje nekakvih 10 do 15 minuta.Cica pa se okreče pa opet malo cica i tako dok ne zaspi.Točno sa njegovih godinu dana sam počela radit i čuva ga moja mama.Niti jedan dan nije bilo problema čak joj zaspi brže nego meni par puta je zaspao dok mu je pelenu presvlačila

  6. #6
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Sve što su cure napisale istina je... mi mame obično dramimo bez razloga, a na kraju se mališani prilagode situaciji bez ikakvih problema. Ali to je valjda "posao" nas mama, da brinemo i kad treba i kad ne treba .

    Htjela sam ti samo reći da probaš unaprijed razgovarati s mužem, da vidiš što on očekuje, ima li kakav "plan"... Kod nas je situacija takva (nemoj misliti da išta namećem, ali možda ti ilustracija pomogne da razmislite i o ovome) da smo mm i ja totalno ležerni po pitanju večernjeg spavanja. S godinama smo došli do zaključka da nas uspavljivanje puno više iscrpljuje, nego da svi skupa jednostavno legnemo i zaspimo. Ionako idemo prilično rano u krpe (oko 22h), pa neko forsiranje oko 20-21h da klinci zaspu, pa onda vraćanje u dn. boravak, a i sami već napola usnuli, nije imalo smisla. Ako netko od klinaca bude baš umoran, najčešće nam zaspu u krilu pred telkom ili meni na cici... Nama je ok pustiti dijete da samo odredi kad će zaspati, svaki pokušaj "prisilnog" uspavljivanja bio bi iscrpljujuć i bez rezultata.
    Htjela sam ti reći da, ako tvoj muž i ne uspije uspavati dijete tako da ga polegne u krevetić i ugasi svjetlo, neka ne smatra to krajem svijeta i da postoji velika šansa da to ne uspije, da je to u neku ruku nerealno očekivanje, pogotovo ako se inače uspavljuje na dojci.
    Možda ne bi bilo loše da se oslobodi "obaveze" da se dijete u neko vrijeme mora staviti na spavanje, već da pusti dijete da bude uz njega dok on npr. gleda tv, sluša glazbu, čita... neka joj da neku slikovnicu, neka je drži u krilu, polegne sebi na trbuh.. što god će mu odgovarati. Sigurna sam da će utonuti u san puno lakše, a tm-u će biti daleko lakše hendlati zadovoljno dijete koje je opušteno i sigurno u njegovoj blizini. To je jako dobar način da njih dvoje stvore svoj poseban odnos, svoj mali ritual u kojem će oboje uživati.

    Kako god odlučili, puno sreće svima
    Posljednje uređivanje od Linda : 17.11.2010. at 08:18

  7. #7
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je definitivno istina.
    moja cura se uspavljivala na sisi dok nisam iotišla u rodilište. noć prije poroda sam je dojila,ona je zaspala.
    tri dana me nije bilo,nije bio problem,tata je uspavljivao,a ostalo je tako i kada sam se vratila iz rodilišta.
    Kod nas je bila ista situacija i prošla isto bez problema. Dijete jednostavno zna da ciku ima samo mama i da je npr. od tate ili bake nemože tražiti. Kad sam se vratila doma nastavili smo cickati u tandemu i još trajemo...

  8. #8
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Kad sam doma, nema šanse da zaspe bez sisanja. Istovremeno, kad mene nema, zaspe bez ikakvog problema ili drame. Tata je ponekad odvede kod dida i bake na par dana - kaže, nit ne pita za mene (smrc!). Ali zato kad se vrate, odmah s vrata vrišti - Daj satkuuuu, daj satku mamice....

  9. #9
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Meni uspavljivanje: sika, mir, tišina i par minuta gotov je.
    MM i ja skupa- skakanje pola sata po nama, sika, skakanje....
    MM sam, ja radim- priljubi se uz mm, malo vodice na bočicu, ugašeno svjetlo=par minuta.
    Inače spava s nama i izgura nas na rub kreveta jer voli svoj prostor.
    Kad nema mene, spava cijelu noć priljubljen uz mm.
    Problem je meškoljenje tijekom noći.
    Ja mu gurnem siku i problem riješen.
    MM ga mora presvući, ponuditi mokriti, dati vode...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno

    nama ne uspijeva bez sike.
    pokusali su leci i citati price, ali nakraju to zavrsi placom i dozivanjem mame
    ne bi htjela da mu savjetujem da radi stvari (npr. gledanje tv-a dok ne zaspe pred njim) koje ne bi dozvolila ni inace.
    uopce ne znam sta da radim?
    njegov prijedlog je da joj ukinem sisanje, a ja to ne zelim. pogotovo zato jer mislim da time ne bi rijesili nista. ona bi i dalje trazila mamu.

  11. #11
    YellowSky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    162

    Početno

    Leptirko, moje iskustvo je - ne ukidati dojenje naglo ako se ne mora. Jer samo uspavljivanje nece biti nista lakse...

    Par meseci pre prekidanja smo pokusavali da osmislimo alternativne nacine uspavljivanja, kao da nam bude lakse kad stigne beba, ali bez ikakvog uspeha. Jedino sto je funkcionisalo je uspavljivanje u kolicima preko dana - pocela sam da radim, pa su on i tata "naucili" da se tako uspavljuju! Osim toga nista - ni pricanje pricica ni pesmice ni na rukama ni na pilates lopti - nista! Samo mama i sika

    Ali onda smo morali da prestanemo naglo zbog kontrakcija u trudnoci i ja sam bila uzasnuta kako cemo ga uspavati. I moze se reci da nam je proslo bez vecih problema, ali to ne znaci da je on magicno naucio da zaspi - 3 meseca kasnije, to nam je i dalje problem... 1. i 2. noc smo ga uspavali u kolicima, a kad se probudio u toku noci pricom i to bolesnjikavog - bila sam u soku sto nam je uspelo i to ni slucajno nije mogao tata nego iskljucivo ja - iako smo mislili da ce mu biti lakse ako ja nisam tu!

    Ali nakon toga je navikao da spava SAMO u kolicima! U kuci ga i dalje nismo mogli uspavati nikako! Sad nam tu i tamo uspeva pricom ili pustanjem muzike, ili uz crtace. Ali za to mora da bude mnooogooo umoran, ali ne preumoran, jer je onda prenervozan...

    Da ne pominjem da smo jako poremetili vreme spavanja, koje i dalje nismo doveli u normalu, ali nam je recimo prihvatljivo. Inace sam jako fleksibilna po tom pitanju - pa kad ja kazem neprihvatljivo kasno - to znaci da mu je vreme spavanja bilo oko pola 4

    Za crtace, ni Bo ih inace ne gleda, i zato nam nisu bas dobri za uspavljivanje, jer su mu suvise interesantni, pa ih sve vreme komentarisemo ali su dobri za kakvo takvo smirivanje pred spavanje. Najcesce nadjem nesto za bebe na you tube-u. Preko dana ne gleda TV uopste.

  12. #12
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj Leptirko prvotno napisa Vidi poruku
    nama ne uspijeva bez sike.
    pokusali su leci i citati price, ali nakraju to zavrsi placom i dozivanjem mame
    ne bi htjela da mu savjetujem da radi stvari (npr. gledanje tv-a dok ne zaspe pred njim) koje ne bi dozvolila ni inace.
    uopce ne znam sta da radim?
    njegov prijedlog je da joj ukinem sisanje, a ja to ne zelim. pogotovo zato jer mislim da time ne bi rijesili nista. ona bi i dalje trazila mamu.

    kad ga TM pokušava uspavati jesi li ti kući? Meni je Mo na početku tražila i vrištala ako bi ja bila doma a ona bi išla spavati s MD-om, a kad mene ne bi bilo, sve bi bilo u redu. Možda da odeš prošetati dok se oni uspavljuju.

  13. #13
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Kad je krenula u vrtić/jaslice , brinula sam kako bude zaspala bez mene i cike. Bez problema. Kad se vozimo u autu zna da nema cike i da je u sjedalici i zaspi u roku keks. Kad je mm prvi put ostao s njom doma zaspala je kako ju je polegao. objasnio je da idu spavati , pitao da li želi dekicu i medu , par puta pomazio po glavici i tup. Kad sam ja doma obavezno je uspavljivanje s cikom, ali u zadnje vrijeme netom prije nego zaspi (znam po disanju) okrene glavicu i to je to, a nekad se čak pridigne , zagrli me i tup! Kad je to prvi put napravila nisam mogla vjerovati.
    Ne razmišljam o ukidanju cikanja jer to samo ja mogu - šta ti je ego. čim dulje tim bolje. Da ne velim da nam je to pomoglo kad smo bili u bolnici i trebali primiti infuziju, kad su vidjeli da dojim odustali su od infuzije (nije bilo ništa dramatično). (.)(.) su zakon.
    Prilagodit će se na drukčije okolnosti sigurno brzo, samo treba imati povjerenje u dijete. Sve oni razumiju!
    Posljednje uređivanje od sandra-zvrk : 28.12.2010. at 22:25

  14. #14
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Slažem se s rossom. Niti kod nas ništa osim cice ne pali dok sam ja doma, ali kad me nema, tko god ga uspavljivao, na neki svoj način uspije. Mislim da svakako trebaš prepustiti tm-u da pronađe način koji će njemu i djetetu najbolje odgovarati i imati povjerenja u njega da će u tome uspjeti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    to i nas trenutno muči... neće zaspati bez cice, jedino na rukama- to je još gore! ponekad noću (pokušavamo ukinuti noćno dojenje) zaspe pored mene dok ga mazim ali tek nakon cicanja... prije nego ju dobije ako sam blizu samo vrišti... ako ga tata uspavljuje uglavnom zaspe... još uvije se budi 3-4 puta noću... KOMA SAM!!!! ima 14 mj... po danu manje dojim... 3-4 puta... slabo jede pravu hranu... samo cicu hoće... što nam je činiti?

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    izdržati...
    to je potpuno normalno, ima samo 14 mjeseci

  17. #17
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Lara još ciki i meni se više neda al to je moj više psihički faktor i želja ali ne i stvarna stvarnost.
    Samo se pitam dokle će tako jer ne može zaspati bez cike.
    Kad idemo spavati ( spavamo zajedno nas dvije a tata u sobici 2 metra on nas), pociki i zaspi, u zadnjih mjesec dana je smanjila noćne podoje sama, znači, na 1 ili 2 puta a kad se navečer više igra pa sanja onda i 3 puta bude buđenje noću i inda traži.
    Ujutro kad se budi obavezno prvo cika pa onda ugrijem kozje ( alergična je na KM ) sa neskvikom i to popijena slamku ( dudu nije nikad imala).
    Jednom dsnevno spava oko 2-3 sata vremenski i tad pociki, zaspi i nekad se budi al to je isto zbog igre pa traži al rijetko, kad se probudi ne traži a ja ne nudim.
    Za sada tako uspijevamo.
    Ja sam u mislima luda od dojenja i umora ali sam već toliko navikla da ne mogu reći da stvarno ludim i da me to toliko smeta jer je nama dojenje navika
    I tako duramo i duramo zajedno )
    Posljednje uređivanje od lasada : 07.01.2011. at 21:25

  18. #18
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mm je prije jedno mjesec dana dok sam ja bila vanka stavio dečka u krevetić, otpjevao mu uspavanku, i on je zaspao. Od tad dnevno spavanje uopće više ne ide ni sa sisom ni sa tatom (uglavnom ga je tata uspavljivao - ili dečko njega - po danu) nego sam zaspi u krevetiću - nešto on mumlja sam sa sobom i opali čorku. Sinoć sam ja padala s nogu od umora i iscrpljenosti jer su nam noći koma, malecki spava sa nama od nekih 01 i izubija nas, mene isisa, ono, budim se sa glavoboljom i umornija nego kad sam pošla leć - uglavnom mm ga je stavio u krevetić i on je zaspao nakon 2 minute, ko top. Mislila sam to je to, nema više uspavljivanja na sisi. Al je nakon sat vremena zabio glavu u rešetke od krevetića pa se probudio, i onda se naravski full uzrujao da je morao na sisu. Tako da, valjda još ništa od svega toga, iako provat ćemo večeras opet, jer eto i danas sam mrtva umorna.

  19. #19
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Evo nakon dvije godine podizem.
    Kroz narednih mjesec-dva-tri namjeravam dojenje privoditi kraju. Dan se cini jednostavnim za prezivjeti: ni sada ne trazi dojiti niti jednom ako mu neko ne napomene ili ga ne uzmem u krilo okrenutog prema meni, pa mu sise budu pod nosom sto je opet neka vrsta napominjanja jel... Dakle, doji da se uspava za popodnevno spavanje i jos jednom ili dva puta uglavnom na moju inicijativu...

    ALI... kako nocu kad se on budi xy puta i samo povuce cug i nastavi... Ako ne dobije taj cug slijedi negodovanje, pa kenjkanje pa totalno razbudjivanje... Vec sad me strah da ce to biti plac do iznemoglosti, jer jednostavno je navikao da je sisa uspavanka.

    Imate primjera da je proslo bezbolno? Kako?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •