Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kako održati stvaranje mlijeka dok sam odvojena od kćerke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno Kako održati stvaranje mlijeka dok sam odvojena od kćerke

    Pozdrav svima,
    Ja sam evo danas svoju curicu od 18 mjeseci ostavila kod njene none da uživa u ljetnim radostima na moru umjesto na zagrebačkom asfaltu.
    Nećemo se vidjeti 2 tjedna a ja bi htjela održati stvaranje mlijeka pa ako će htjeti još sisati kad se vidimo, da ima šta.

    E sad, do sada nam cijelo vrijeme dojenje ide glatko. Pa sam ja zamislila da se svaki dan pomalo izdajam, tek toliko da se nastavi stvaranje mlijeka, dakle po zakonu ponude i potražnje. Malo izdajam, malo se stvara. A ako ona bude želila još sisati onda će se kasnije povećati stvaranje. Jeli to OK ili će mi tako s vremenom prestati stvaranje mlijeka? I jeli to dovoljno da izbjegnem upale?
    Molila bih vaše savjete, iskustva?!

    Puno puno hvala na svim odgovorima!

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nemam takvo iskustvo, ali mislim da bi to tako trebalo ici u praksi. ako ti se prepunjuju, izdajas dok ne popusti pritisak, a inace mozda da izdajas nekim tempom koji je ona imala?

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    moja je imala 30 mjeseci kad je išla na 2 tjedna na more s bakom
    s obzirom da je još dosta dojila bojala sam se kako će sve to ispasti (i s njom i s mojim sisama)
    prvih nekoliko dana sam se izdajala samo malo, da popusti pritisak, nakon toga nisam imala više potrebe za izdajanjem, imala sam osjećaj ko da je svo mlijeko nestalo u roku od par dana
    ali nije bilo tako
    nakon 2 tjedna kad smo konačno opet bile zajedno, ona je nastavila dojiti ko da se ništa nije dogodilo. nije se žalila da nema mlijeka?! sise su se opet privikle na stvaranje više mlijeka, i nismo imale nikakvih problema

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam dosad bila prekonekoliko puta odvojena od djeteta (ima 24mj), nikad na 2tj, ali od 2d-7d, nisam se izdajala, eventualno minutu-dvije, ako osjetim pritisak, isto je svaki put nastavljala sisati kao da se ništa nije dogodilo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Ali ja sam mislila da ako ne bude potražnje, neće biti ni stvaranja mlijeka. Iako sam se sad sjetila da je moguće mlijeko ponovno navući. Hmm... Uglavnom, sad imam dvije ogromne i malo bolne sise. Malo sam se sinoć i malo jutros izdojila, ali tek toliko da popusti napetost. Valjda u 10 minuta niti 10 mililitara. I izmasirala tvrda mjesta da se ne začepe kanalići.
    A curica je po noći vikala njam, njam ali nije bilo nekog većeg i dužeg plakanja. Više negodovanje. Ili me mama samo tako tješi.

  6. #6
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Dižem temu, molim savjete iskusnih dojilica.

    Situacija je sljedeća: u drugoj polovici siječnja imam mogućnost otići na vrlo zanimljivi službeni put u trajanju od 7-8 dana, beba će tada imati 14 mjeseci. Međutim, brinem se zbog dojenja. Vidim u ovih nekoliko gornjih postova da su majka i dijete bili razdvojeni i po 14 dana pa to nije naštetilo dojenju. Mi smo bile razdvojene tri dana (dvije noći) prošloga mjeseca i ja sam se na tom putu trebala izdajati nekoliko puta (dojke su mi u jednom trenutku bile kao kamen, skoro su se upalile; imam puno mlijeka). Muči me malo i to izdajanje na putu, a već unaprijed mi je teško razmišljati o tolikoj razdvojenosti, ali bojim se da taj put moram prihvatiti jer mi odbijanje moglo naštetiti poslovnom odnosu sa strancima (već sam ih dosta puta odbila u zadnjih 18 mjeseci).

    Kolike su šanse da mi nestane mlijeko u tih tjedan dana?
    Koliko su šanse da se ona odvikne od dojenja u tih tjedan dana? Inače je strastvena cicoljupkinja pa me brine i kako će bez cice toliko dugo..

    Konfuzna sam, ne znam što da radim, molim iskustva prije nego donesem odluku!

  7. #7
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pliz, iskustva, odluku moram donijeti u ponedjeljak!

  8. #8
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Draga Zuska, kao sto mozes vidjeti iz gornjih postova, velika je vjerojatnost da ti mlijeka nece nestati cak i ako se ne izdajas- to je proces i ne dogada se preko noci.
    Kako tvoja curica prihvaca krutu hranu? jede li dovoljno da znas da joj dojenje nece nedostajati u nutritivnom smislu?
    Ako se brines da bi joj moglo nedostajati tvoje mlijeko svakako bih ti savjetovala izdajanje i spremanje mlijeka ( u hladnjak, ako trebas upute o cuvanju i pohrani mlijeka, imas sve na portalu ) . Hraniti se moze na casu ili zlicu ( ili bocicu, ako koristite- iako vjerojatno znas da ju mi bas ne p reporucujemo ).

    Ti se izdajaj na putu onda kad osjetis da je to potrebno, kad te dojke bole od prepunjenosti. mozda ces izdojiti samo par kapi, a mozda i puno vise.

    Eto, nadam se da sam barem malo pomogla, slobodno pitaj ako te jos nesto zanima!

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Seven of nine, njeno dijete ima godinu i mjesec dana, teško da će joj išta biti u nutritivnom smislu.

    Zuska, ne znam kakvu si odluku donijela, ali mlijeko nije problem zadržati izdajanjem, možda će se količina smanjiti ali bi se i vratila ponovnim dojenjem. A da li bi malena htjela cicati ponovo..e to nitko ne može znati. Vjerojatno bi. (ja svoju pokušavam odvkinuti od cice i tvoje putovanje vidim kao idealnu priliku a ne kao problem )

  10. #10
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Hvala, Trina (i Seven, tek sad vidim tvoj post).
    Tražila sam još par dana za razmišljanje jer sad moj MD misli da je tjedan dana predugo...agh...

    Čuj, prekjučer sam bila uvjerena da ću prestati s cicom sutra, imala sam težak tjedan. Plus, navaljuju joj novi zubi i grize me ko sumanuta, urlam i uzimam cicu, a poslije opet dam i lijepo nam nam je. Možda do tada stvarno odlučim prestati.

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma ne sugeriram ja tebi da je prestaneš dojiti nego ja svoju stajem i dobro bi mi tako nešto došlo. Ali i ja za nekih 2,3 tjedan idem na put na tri dana i tada ću, nadam se, prestati skroz jer smo sad samo na noćnom dojenju. Ma što ja znam više, imam blagu grižnju savjesti jer je luda za cicom, ona je totalno nespremna ali mislim da djeca nikad nisu spremna odviknuti se. Ali ja više ne mogu. Noću uopće ne spavam radi dojenja, to je već presmiješno da sebe dovodim u takvo stanje zbog dojenja djeteta koje dojenje može kompenzirati na tisuću i jedan drugi način. Evo već peti dan je uopće danju ne dojim (do tad se dojila jedno 7,8 puta dnevno) ali zato noću sve nadonadi. I tim putovanjem mislim da ćemo i to riješiti.

    Što se tvoje nedoumice tiče, ja mislim da je problem samo u mužu, što mu je tjedan dana predugo, ne u djetetu) Ako joj ponudiš cicu kad se vratiš, ja sam sigurna da će je prihvatiti.

  12. #12
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Noću uopće ne spavam radi dojenja, to je već presmiješno da sebe dovodim u takvo stanje zbog dojenja djeteta koje dojenje može kompenzirati na tisuću i jedan drugi način.
    I hear you, sister. Isto kod nas, mjesecima. A ako se ponovi prošli tjedan, mislim da ću biti korak do.
    S tim da moja doji i po danu. Napada ih iz svih uglova, zavlači ruku ispod majce, viri u dekolte da provjeri jesu li još tu, diže majicu pa ih gleda, smije im se, draga ih...pod zadnje ih je počela nuditi Fifiju i ostalim plišancima, čak i spreju za nos, prisloni ga na ciku i mljacka kao da sprej doji (?).

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma moja je danju bila gora nego noću. Ona zna i reći tu čarobnu riječ pa čim nam se pogled sretne, ona kaže: "Cicee", uz blaženi osmijeh. Osim toga, svih traži cice i svima diže majicu-braći, sestri, ćaći, babama...Mislila sam da nikad neću uspjeti ne dojiti je preko dana. Ali jesam, i to bez nekih većih problema. I mislim da je počela malo bolje jesti. (a i ja se osjećam malo bolje, malo više svoja..vraća mi se moje tijelo nazad..ne znam kako da ti objasnim..trudnoća i porod su jedan stupanj a dojenje drugi. Kad prestanem dojiti, vrati mi se nešto, neki dio mene koji je zapostavljen od prvog dana trudnoće..ma to su neki moji filmovi ali tako to ja osjećam)

  14. #14
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ti si svakako u prednosti s iskustvom, ja tek trebam skontati što će mi tijelo reći.
    (Jer i ja bih njemu svašta htjela reći. Npr. zašto svi dojenjem mršave, a meni ni gram od poroda )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •