Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Može mala pomoć?

  1. #1
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno Može mala pomoć?

    Dakle, treba prijateljici. Ima curu od 18 mjeseci, zdravu, veliku, slatku. Isključivo dojena prvih 6, dohranu super prihvatila, od godine dana glavna joj je bila dohrana, dojenje ne toliko. Ipak, dojila je, pogotovo noću. Prije koji tjedan, prijateljica je primijetila da mala skoro pa uopće ne traži, ali je ipak dojila. Prije 4 dana su skroz prestale, mala ne pita, ako i pita, prijateljica joj odvuče pažnju na nešto drugo, mala se uopće ne buni. E sad, prijateljica se boji da je to prerano. Ustvari, drago joj je da je mala sama prestala, a opet, srce je boli jer misli da joj uskraćuje nešto što joj još treba.

    Osim toga, mala je imala atopijski dermatitis, čini se da je reagirala na prašinu, ali je dermatologica preventivno propisala eliminacijsku dijetu- bez mliječnih proizvoda, orašastih plodova itd., na neko vrijeme. Mala sad povremeno pojede jogurt, čini se da joj je smeta, ali, ipak, prijateljica svaku flekicu, prištić koji vidi misli da se možda atopijski vratio, da možda reagira na mliječne proizvode, a baš ona prestaje dojiti. Boji se za kalcij i tako.

    Pitanje je što biste vi u njenoj situaciji i bi li dijete imalo puno koristi od, recimo, jednog podoja dnevno koji bi joj eventualno opet uvela?

    Problem je i što postoji mogućnost da bi mala, ako se vrati dojenju, mogla teško podnijeti prestanak kad jednom mami bude dosta, a sad je dobra prilika da prestane.

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni nema smisla forsirati dojenje, ako je dijete samo odustalo/prestalo.
    Pokušala bih prehranu djeteta prilagoditi njegovim potrebama (uvesti druge namirnice bogate kalcijem,...).

  3. #3
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Ja sam bila u sličnoj situaciji.
    Dijete je išlo u jaslice i mislim da je dojenje pomagalo da se nijednom nije teže razbolio (2-3 viroze, ev. šmrkav nos u 6 mj). Ali ja više nisam željela dojiti, ubijalo me cjelonoćno nacicavanje i odlučila sam prestati kad se ukazala dobra prilika sa njegovih 20mj. Bilo je dosta bezbolno i nije mi žao.

    Kalcij nije samo u mlijeku. Ima ga u mahunarkama i brokuli.

  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja se ne bih vraćala na dojenje. Eventualno bih napravila kompletnu obradu zbog dermatitsa da zna na što paziti.

  5. #5
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Blago joj se.
    Ja sam se uvijek nadala da će i naše dojenje tako završiti, da djeca sama izgube interes.
    Međutim...

    Svakako, ja na njenom mjestu ne bi iznova započinjala dojenje, 18 mjeseci je sasvim pristojan staž, postoje i drugi izvori kalcija ukoliko bude potrebno, a ovakav prestanak dojenja je za poželjeti

  6. #6
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Hvala, cure, u njeno ime. Prati vas!

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a dok je dojila maloj nije smetalo mlijeko koje je mala pila, ili je mama apscinirala.

  8. #8
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    I mama je izbjegavala mliječno.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    moja je curka sama prestala, s 3,5 godine

    ali da je prestala prije, tj. da je ona izgubila interes ne bi ju vraćala, a imala je AD - koji je završio s njenih 4 godine

    znam da sam joj pomogla i ja u tome s dojenjem, ali ko što cure vele ima dobrih nadomjestaka kravljem mlijeku (koje naša curka još uvijek ne dobiva, ni doma ni u vrtiću) i ako AD nije jak ne bih se brinula

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •