Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Dali su vaši ponovno pokušali dojiti i nakon koliko vremena?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    13

    Početno Dali su vaši ponovno pokušali dojiti i nakon koliko vremena?

    Malo mi je nespretan naslov pa eto da pojasnim:

    Mališa je prestao cicati sa 2 i pol godine tj. prije 4 mjeseca.Prvo ponoći pa onda postepeno preko dana.Pred kraj je tražio jedanput na tjedan i onda skroz prestao.

    Prije 4 mjeseca baš ništa nije prićao.Cicati je tražio tako da bi mi podizao majcu.Sad prića desetak rijeći.
    Prije tjedan dana počne on mene povlačit za majcu,pitam ja njega da šta on traži a kaže on "meko" to je bio prvi put da je rekao tu riječ.Ponovim ja sva u čudu i eto ponudim mu da vidim šta će biti.
    Nije znao kako povući ali probao je i iz jedne i druge ko u dobra stara vremena i sam sebi se nasmijao.I tako je tražio po jedanput na dan par dana sve imam osječaj da nije zaboravio tehniku da bi se opet navukao na dojenje.

    Pa eto zanimaju me vaša iskustva:dali su opet pokušali i nakon koliko?

  2. #2
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Je, 10 mj nakon prestanka (kad se mlađi rodio), ali nije znao cicati više (imao je 3 godine)

  3. #3
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    D je pokusala kad se K rodila. 6 mjeseci nakon prestanka, imala je 2 god i 10 mjeseci. Nije znala.

  4. #4
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moj J. Ima dvije i pol godine, prestao je sisati prije dva mjeseca.
    Svako malo pita, ja ga odgovorim, zapričam, preusmjerim pažnju i sve pet.
    Prekjučer je jako, jako plakao,
    rekoh, ajd da baš vidim...
    Naravno, nije zaboravio, sisao je kao veliki.
    Jučer je opet htio...

  5. #5
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Joj kako to meni čudno zvuči "zaboravio je".
    Mislim javi mi se neki osjećaj, čudan, onako tužan.
    Nešto što im je bilo prvo i osnovno, najvažnije, sada je zaboravljeno.
    S druge strane, fala Bogu, djeca rastu, papaju drugu hranu kako treba.

  6. #6
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Moji su se već najavili da će probat kad dođe beba

  7. #7
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Moj bi se još uvijek ponudio i sisa preko majice.
    Prešao je pet godina. Ali sestra mu još sisa, pa i on žica. Malo-malo pa: Kako bi ja sad navalio na siku.
    A možda da mu otvorim i ponudim i ne bi. Al neću provjeravat!

  8. #8
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Meni je jedino žao što nikada neću probati tandem.
    To mi se tek čini more hormona i ljubavi...

  9. #9
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jedino žao što nikada neću probati tandem.
    To mi se tek čini more hormona i ljubavi...
    Probala. 16. mjeseci je trajalo. Veselo je bilo!
    Vrijeme za podoje=vrijeme odmora za mene---hormoni te peru i uživaš, ostatak dana juriš za jednim od njih dvoje! Ili za oboje.

  10. #10
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja je prestala pre 6 meseci.
    Dugo nije trazila,ali sada ponovo navaljuje...
    Dala sam joj,ali je zaboravila,kaze"ne znam" ima 3.2g
    Zanima me,cista radoznalost,moze li se tehnika sisanja ponovno "nauciti"?

  11. #11
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    Probala. 16. mjeseci je trajalo. Veselo je bilo!
    Vrijeme za podoje=vrijeme odmora za mene---hormoni te peru i uživaš, ostatak dana juriš za jednim od njih dvoje! Ili za oboje.

  12. #12
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    moja se još malo šmajhla oko cice. prestala je cicati 21.1. u biti tada smo počeli s odvikavanjem.
    sad žica da ljubi cice, pa da jednoj pusu, pa drugoj.
    onda malo krene cicati, al onak ko fol, duda bezveze.
    jednom je potegnula onak za pravo

  13. #13
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Moj mali je prestao prije 5 i pol mjeseci, sisao je 21 mjesec. Ni jednom nakon toga nije ni spomenuo sisanje. Kad vidi sike gole kad se presvlačim oduševi se i samo ih kratko dodirne rukama i to je to. Prestali smo postupno, podoj po podoj, posljednji od kojeg smo odustali bio je noćni, naravno Seka stiže za tjedan dana tako da često razgovaramo o tome kako će ona papati mlijeko iz mamine sike. Baš me zanima hoće li ponovno tražiti kad vidi bebu da sisa!

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    aha. i to nakon godinu i pol.
    prestala (samoinicijativno) s 3. s 4 i pol je prvi put pitala.
    rekla sam joj da ne moze jer vise nema mlijeka. pitala je kako to, ja sam joj rekla da kako je prestala sisat da se prestalo proizvodit mlijeko. pa je, pametnica mala, pitala da li to znaci da ako sad opet pocne sisat da ce ga biti. po kratkom postupku sam rekla ne
    al to nije sve, onda je rekla da ce mlijeka biti kad jednog dana bude seka i da ce ona cekati.
    i zaista ceka. godinu i pol
    vrlo cesto kad se mazimo krene se zezati da sisa, radi neke cudne pokrete ustima
    rekla sam joj da je zaboravila tehniku (ustima je radila ko da sisa slamku), a ona je rekla kako nije i da zna da treba radit jezikom
    uvjerena je da ce na proljece opet sisati. ja sam uvjerena da nece

  15. #15
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    evo da napisem nase iskustvo, klinjo prestao sa 18mj, sam odustao, bila sam trudna i valjda mu se ukus promijenio. sad dojim bebanu , ima 5,5 mj i prije dvadesetak dana dok sam dojila malenu,samo privukao i rekao mi "mama hoce malo mekice" , i ja mu dala -uzao je u usta i drzao kao da nije znao sta sada, a onda je samo potegao kao d anikad nije ni prestajalo bas neki divan osjecaj, vidjeti to zadovoljstvo i srecu na njegovom licu ! ima skoro 2,5 god, i sad mi fino kaze ima mekice , mama , ukusno jeeee )) joj pojela bih ga tada! nije to svaki dan i nije to puno, ali eto ponekad kad se sjeti i kad sam trazi ne odbijam ga

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    evo da napisem nase iskustvo, klinjo prestao sa 18mj, sam odustao, bila sam trudna i valjda mu se ukus promijenio. sad dojim bebanu , ima 5,5 mj i prije dvadesetak dana dok sam dojila malenu,samo privukao i rekao mi "mama hoce malo mekice" , i ja mu dala -uzao je u usta i drzao kao da nije znao sta sada, a onda je samo potegao kao d anikad nije ni prestajalo bas neki divan osjecaj, vidjeti to zadovoljstvo i srecu na njegovom licu ! ima skoro 2,5 god, i sad mi fino kaze ima mekice , mama , ukusno jeeee )) joj pojela bih ga tada! nije to svaki dan i nije to puno, ali eto ponekad kad se sjeti i kad sam trazi ne odbijam ga

  17. #17
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    ima skoro 2,5 god, i sad mi fino kaze ima mekice , mama , ukusno jeeee )) joj pojela bih ga tada!
    Ovo je predivno.

    Moje iskustvo - B je prestao sam sa 3. Postepeno. Sad ima 5 i jos uvijek se cesto sjeti cike pa bi za foru kao cikao. Kad je umoran, ako mi je u krilu ili ga nosim, obavezno zavuce ruku onako nesvjesno. Ne smije naletiti kad se presvlacim jer se raspameti od srece kad vidi cike. Znala sam mu kad je vec bio veci dati da proba, kad je trazio da se prisjeti kak je to bilo cikati. Ali sad mi vise to sve skupa ne pase pa mu dopustim samo kad se uspavljuje kada to zeli da moze staviti ruku preko cike, preko majice.
    A znam iskustvo mame cije dijete je dojilo jako kratko pa je opet ludo za cikama. Decko isto, naravno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Jesam, nakon godine dana na njegov molićavi pogled i zahtjev. Prestao je dojiti s tri godine. Srećom imamo još jednog aktivnog cicoljupca koji zadnjih 20 mjeseci potiče proizvodnju, tak da ovaj stariji nije ostao kratkih rukava.

  19. #19
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    kada sam rodila zadnje dijete E je imala 4,5 god i tražila je da i ona proba
    trebalo joj je par puta da se sjeti kakao treba povući
    u ovih 1,5 godina je tražila možda 5 puta ,više iz znatiželje nego iz želje da sada ona ponovo cica
    sada i da želi opet P joj ne bi dao jer je ljubomoran čim nekog od starijih vidi kod mene u krilu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •