Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Ne podnosim napade na moje dojenje...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno Ne podnosim napade na moje dojenje...

    eto nesto preko godine staza... puno truda na pocetku da se odrzi, obzirom da sam jako rano morala poceti raditi ali i sada dolazim u toku dana i dojim. malac je totalni odbijac dohrane. prezivjeli smo 2-3 mjeseca konstantnih prehlada i jedan antibiotik (slijedio ispis iz vrtica). a sada jos u bolnici zbog bakterijske upale nepoznate lokacije. ljuta sam, bjesna i razocarana. doktori kazu da smo jednostavno imali peh. mm cesto kaze da pretjerujem s dojenjem a sveki danas predlaze da trazim analizu mog mlijeka, da tu nije bilo nesto (!?). vrhunac napada je bila med sestra koja je danas rekla da "mi zelimo smanjiti podoje". ko smo mi!?!? bila sam jos bjesnija. zeljezo je nisko (to sam ocekivala) i sad ga moramo uzimati. zbunjena, iz straha sam danas kupila pahuljice sa adaptiranim i kasice poznatog proizvodjaca koji sadrze bifidus, zeljezo, 100 vitamina...
    uglavnom umorna sam od branjenja dojenja pred mm i stalnog objasnjavanja zasto ne jedemo jos jako dobro dohranu; da mi je recimo nemoguce prvo mu dati slani obrok pa onda podojiti kad dodjem s posla jer kad dodjem nastaje histerija za cicom i onda vise nije gladan...
    help rode!

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Uf, analizu mlijeka...Mogu misliti kak ti je bilo to čuti.

    Godinu dana, pa to je još itekako doba za dojiti.

    A što se tiče dohrane. Zar mu ne može onaj tko ga čuva dati ručak prije nego ti dođeš i onda ti samo cicu?

    Ili mu daj cicu i onda nakon oko 5 minuta, ponudi ručak uz neku priču da ga cica čeka i dobit će kad pojede. Samo moraš mu dati kad pojede, naravno. Pretpostavljati je da će svaki dan pojesti više druge hrane ako zna da ga i cica čeka. naravno, hrana mora biti ona koju on voli dok se odvikava od dojenja prije obroka.

    Sestri reci: "nema problema, prorijediti ćemo podoje", a učini kako ćeš ti.

    No, najteži ti problem ostaje, a to je tata. Ako on nije podrška dojenju, sve će ti biti teže. Pokušaj razgovorom doći do razloga zbog čega smatra da je druga hrana važnija od dojenja. Da li je to radi mišljenja njegove mame, da li zato što te želi više za sebe i dosta mu je mlijeka u tvojim grudima ( treba i to razumjeti, ali mu i objasniti zašto ti i beba još želite dojiti), da li zbog straha kojeg su mu utjerali doktori da je dijete slabokrvno i podložnije infekcijama zbog dojenja.

    I onda mu dati dobre argumente koji će biti na strani dojenja bar još neko vrijeme.

    Bebi je sad tvoje mlijeko najvažnije dok je bolestan. Kad ozdravi pokušajte više papati i druge hrane. Pa će i svi oko tebe biti sretniji. A ti, ako želiš, napravi kao ja-dojili smo, a nitko nije znao ( mm je bio dugo odsutan.) Uostalom to je osobna stvar.

  3. #3
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    za početak, želim da ti djetešce čim prije izađe iz bolnice

    uvijek mi je teško povjerovati/prihvatiti kakve krive informacije o dojenju ima dobar dio zdravstvenih radnika

    da ne dojiš, vjerujem da bi dijete bilo još bolesnije. netko je ovdje na forumu rekao da je dojeno dijete puno zdravije u odnosu na samo sebe kad ne bi bilo dojeno.


    moja curica je odbijala dohranu do 18 mjeseci i super je napredovala samo na mojem mlijeku, nije to rjedak slučaj.

    naravno da ćeš djetetu , po naputku liječnika, davati željezo, ali to ne isključuje činjenicu da on od tvojeg mlijeka i dalje ima jako puno koristi.

    voli li maleni voće?

  4. #4
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Tko ga čuva dok ti radiš i što tada jede? Koliko puta tijekom dana dođeš doma na dojenje?
    Moja malena je sisala 18 mjeseci, bila totalna ovisnica, čim bi me vidjela otkopčavala bi majicu, ali dok mene nije bilo nije ni tražila ni kukala. Doduše, ona je dobro prihvatila dohranu u startu.
    Slažem se s Beti da bi bilo super da mu netko da ručak, a kad ti dođeš s posla da dojiš.

  5. #5
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    analiza mlijeka?!?! nešto luđe još nisam čula..
    moj jedini savjet : ignoriraj sve i slušaj samo svoje instikte

    još nikad nisam čula da je nečije dijete završilo u bolnici i na antibioticima zbog dojenja, a na izraz "nekvalitetno mlijeko" se naježim
    razumijem te u ovom dijelu odbijanja dohrane jer i ja imam jednu takvu doma, drž se bit će bolje...da je dijete gladno jelo bi...i promijeni pedijatricu, ja sam se teka onda spasila...pametnijeg ti savjeta nemam

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    i ja sam imala komplikacija s MMom koji je inzistirao da ne dojim, već da se izdajam da znamo koliko mlijeka posisaju. Nije išlo na dobro. Količina mlijeka se jako smanjila, naravno da je zaključak bio da nema dovoljno za jednog malca, a kamoli za dvoje. Umor i baby blues su napravili svoje. Na adaptiranom smo. Odavno. Tužno. Nemoj i ti popustiti.

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moja f je krenula u vrtic sa godinu dana starosti a da do tada nije pojela dvije zlice dohrane...jako me je bilo strah vrtica, prvih mjesec dana nije ni jela ni pila, podojila bi ju ujutro i tek oko četiri, kad bi dosla po nju. A onda je polako pocela jesti, nece djete sebe bas tot6alno izgladnjivati...nisam te dobro shvatila, dolazis li ti s posla njega podojiti? ako da, mozda bi to mogla probati ukinuti. Z asve ostalo - on je jos stvarno premali da bi se o prestanku dojenja uopce trebalo razgovarati...

  8. #8
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Moja je dvije i pol god odbijala dohranu... Zeljezo nadoknadili kurom ferrum leka i anemija se nikad nije vracala. Razumijem da ne podnosis kritike na racun dojenja, najprije nisu na mjestu i ne radis nista krivo. Dojenjem pomazes djetetu da bude manje bolesno a kad je bolesno da prije ozdravi. A da ne kazem da je dojenje stvar mame i djeteta a ne negog treceg!

  9. #9
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno


    Jako se teško boriti s nesigurnošću koju ti natovare takvi komentari sa svih strana, pogotovo ovi medicinskog / stručnog osoblja. No, puno je nas imalo iskustava da su njihovi stavovi (pedijatri, sestre, osoblje u vrtiću...) takvi da dojenju u nekoj dobi koja je njima prihvatljiva treba doći kraj i da će ti to na nimalo suptilan način servirati. Nisam jednom čula s njegovih 13, 15 mj. "Mama, to bi bilo dosta". A moj je s 15 mjeseci još uvijek imao 8 podoja dnevno (a nema me doma od 8 do 18), vikendom i više. Doduše, moj je dobro jeo drugu hranu.

    Moram priznati da nisam jednom pokleknula pod strahom da moje dijete ne dobiva dovoljno omega, bifidusa, sto različitih B vitamina i ostalog "neophodnog i važnog za njegov rast i razvoj" ... koji skaču s ambalaže onog što zovu hrana za djecu. Pa buljim u tu reklamu u novinama, ili stojim kraj police i čitam koja sve čuda postoje u toj kutiji i mislim si koja sam ja majka nemajka kad ne kupim djetetu taj čudotvorni pripravak. No, na kraju bi se ipak nekako uvjerila da je za njega puno bolje da jede normalnu, svježe pripremljenu hranu nego "prerađevinu, prerađevine od prerađenih pahuljica obogaćenih svim čega su se sjetili". Čak sam mu dva puta i kupila čudotvorne žitarice, ali njemu je to bljakasto i nije nikad htio jesti ništa slično "lino" hrani. Radije sam ja uzimala one vitaminske pripravke za trudnice, dojillje...

    Što se tiče sveki, meni je "savjete i napade" bliskih članova obitelji bilo najlakše ignorirati, jer su oni obično govorili najveće gluposti o dojenju, pa je to bilo najlakše "na jedno uho unutra, na drugo van".

    O bolestima u jaslicama je ovdje ispisano stranica i stranica, i ja sam mog bila na par mjeseci izvukla iz vrtića, a da nije bilo dojenja ne znam kako bismo preživjeli gomilu viroza, temperature, proljeva... kad ne bi ništa okusio dan, dva osim mog mlijeka.

    O odbijanju hrane ne znam, vjerujem da ćeš ovdje naći puno info o tome. I dobri su savjeti cura da ga netko nahrani prije nego ti dođeš. Zapravo, znam i dvoje djece u dobi oko godinu i pol koja su na adaptiranom, pa sa nekih godinu i pol odbijanju drugu hranu, i ad je skoro jedino što pojedu u cijelom danu.

    A želim ti da s mm-om pokušaš naći zajednički jezik, pokušaj mu objasniti koliko to djetetu znači, tu te razumijem, ni moj nije blagonaklon prema dojenju posljednjih godinu dana , no svaki put kad odvalimo neku virozu ja kažem "eto vidiš" .

    Nadam se da ćete što prije ozdraviti.

  10. #10
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Što se tiče sveki, meni je "savjete i napade" bliskih članova obitelji bilo najlakše ignorirati, jer su oni obično govorili najveće gluposti o dojenju, pa je to bilo najlakše "na jedno uho unutra, na drugo van".

    O bolestima u jaslicama je ovdje ispisano stranica i stranica, i ja sam mog bila na par mjeseci izvukla iz vrtića, a da nije bilo dojenja ne znam kako bismo preživjeli gomilu viroza, temperature, proljeva... kad ne bi ništa okusio dan, dva osim mog mlijeka.

    A želim ti da s mm-om pokušaš naći zajednički jezik, pokušaj mu objasniti koliko to djetetu znači, tu te razumijem, ni moj nije blagonaklon prema dojenju posljednjih godinu dana , no svaki put kad odvalimo neku virozu ja kažem "eto vidiš" .
    Potpisujem!
    Koliko gluposti su izgovorile i moja mama i moja sestra i sveki... A meni je to bilo strašno smiješno. I znala sam da to govore zato što su one kratko dojile pa da same sebe nekako opravdaju. I nama se bilo zaredalo par bolesti s nekih 14-15 mjeseci jer je krenula u jaslice i bila sam tako sretna i mirna što još dojimo jer sam znala da nije dehidrirana i gladna. O tome sam puno razgovarala s mm-om, na taj način je i on bio uključen u dojenje i potpuno me podržavao.

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s Beti da bi bilo super da mu netko da ručak, a kad ti dođeš s posla da dojiš.
    I ja.
    Moja je jako malo jela dok nisam počela raditi, s njenih 13 mj. Tada je počela jesti puno više, ali čim bih se vraćala morala sam joj dati cicu istog trena

    Ja ti ne bih savjetovala da prestaneš dojiti, tim više što je dijete boležljivo. Tvoje mlijeko je velika pomoć njegovom imunitetu. Koliko je star sada?

  12. #12
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ja cu sad nestrucno bubnuti jer je tu puno parametara o kojima pojma nemam, ali bakterijska infekcija rusi zeljezo.

    za sve drugo lako se napraviti gluh, ali tesko je bez podrske muza.
    mala djeca, dojena, ne dojena, vrticka ili ne, cesto su bolesna i tocka. nema veze s mlijekom, osim sto bolest lakse i brze prode jer dijete dojku hoce, a odbija hranu i pice.
    a moja mala od 2 god nece rucati kad dodemo doma, nego se nacica morat ce se najesti dok tebe nema u blizini. najjednostavnije i najbezbolnije.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    puno vam hvala slazem se da je najbolje da on jede prije nego sto dodjem ali u zadnje vrijeme je skroz odbijao taj slani obrok (i uvijek je islo tesko) jer smo upali u te bolesti, zubice itd.
    nije da mm je protiv dojenja, naprotiv, sada primjecujem da hvali svima jer vidi koliko je zgodno (na putu, u avionu, kad je bolestan, kad treba se umiriti, spavati...) ali cim se isprijeci bilo kakav problem okrivi dojenje tj. mene i to me dovodi do ludila.
    bubilo bubich hvala puno na postu.. drago mi je da nisam sama zbunjena pred policima gluposti za djecu, i to tek od juce. do sada sam ignorisala te hrpe cudotvorne djecije hrane i eventualno kupovala organski keksic i koju kasicu...
    zdravstvo ovdje (Nizozemska) je ok naravno ali generalno zene ovdje rano pocinju raditi i cim pocne izdajanje uglavnom brzo sve i prestane a ima i dosta onih kojima je to tlaka tako da u mene gledaju kao u neko cudo ali svi doktori su bili odusevljeni.
    sve u svemu obzirom na ove napade, bolesti i nedostatak dobrih primjera osjetim se usamljeno i pocinjem se i sama pitati da li radim ispravno (mada u dubini duse znam odgovor na to) zato vam jos jednom hvala

  14. #14
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Sve radis dobro. Dojenje je suho zlato a jaslice nuzno zlo i zato se ne daj pokolebat!

  15. #15
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je dvije i pol god odbijala dohranu...
    2 i pol godine?!?!
    Svaka ti čast draga na strpljivosti i neustrašljivosti...moja je kako-tako prihvatila dohranu sa 14mj, a do tada sam se već naslušala svega i svačega i bila u totalnoj panici zbog tog njenog nejela...I sad kad ima skoro 19mj. nešto brljavi sa hranom i non-stop bi cicala...

  16. #16
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja mislim da je godinu dana bez krute hrane predugo, odnosno, za očekivati je da mu nešto fali ako se ne hrani kako treba. Ali da je dojenje nečemu krivo ili da zbog dojenja ima manjak željeza, to ne. Bilo bi idealno kad bi dijete počelo jesti drugu hranu a dojiti ga uz sve to. Sigurno da mu se i imunitet ruši ako ne uzima sve potrebno iz prehrane a nije to beba od dva, tri mjeseca da u tvom mlijeku ima baš sve što treba. Probaj promijeniti taktiku, neka mu cica bude nakon obroka, noću, kao nešto usput, dodatak, nikako kao osnovna prehrana. Ili probaj se malo izdojiti u šalicu pa u to ubacivati druge namirnice, tek toliko da se osjeti i nešto drugo ali da osnova bude tvoje mlijeko, pa onda dodaj sve više i više tog drugog dok god iz obroka ne izbaciš mlijeko.

    Ja vjerujem da je najgore kad od muža nemaš podršku

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    evo da javim da je sve ok i da je s dohranom krenulo puno bolje, najbolje do sada!! ali moje dojenje sto duze dojim sve je nekako ljepse i sve sam uvjerenija da je uzasna i preuzasna steta ne dojiti. gledam koliko uziva, koliko se raduje, kako ga umiri... skroz sam postala neko ko u dubini duse (bez da govori na glas) smatra da je zlocin prema djetetu ne uraditi sve da mozes da dojis. slamam se kad pomislim na bebe koje nemaju to iskustvo

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Baš sam neki dan ovo ISTO rekla mužu..
    A prije par tjedana sam imala čudnu situaciju. Frendica je rodila i išli smo im u posjet, mali joj je tada imao mjesec i pol a moj je napunio 12 mjeseci.. I njezin mali zaplače, ona ga uzme i krene dojit.. Moj mali to vidi i odmah navali na mene i cicu, i tako mi dojimo, frenica se nešto smješka, pa kaže.. "HAHA, baš mi je neobično, vidjeti TAKO VELIKU bebu da doji.............." (a moj je sin, inače, malo sitniji) - ja nisam odmah skužila da misli na njegovu dob, pa sam zbunjeno gledala.. Samo sam se nasmijala i rekla da ne kužim, ako dijete uživa a i mama, da zašto bi mu to uskratila. Pusa svima!

  19. #19
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj nijntje prvotno napisa Vidi poruku
    slamam se kad pomislim na bebe koje nemaju to iskustvo

    ovako nekako i ja, bas mi ih bude žao

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ovako nekako i ja, bas mi ih bude žao
    Ajde, ajde, nemojte se baš slamati.
    Svaka čast dojenju, ali nije dojenje jedini aspekt uspješnog roditeljstva i zadovoljne bebe.

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj nijntje prvotno napisa Vidi poruku
    evo da javim da je sve ok i da je s dohranom krenulo puno bolje, najbolje do sada!! ali moje dojenje sto duze dojim sve je nekako ljepse i sve sam uvjerenija da je uzasna i preuzasna steta ne dojiti. gledam koliko uziva, koliko se raduje, kako ga umiri... skroz sam postala neko ko u dubini duse (bez da govori na glas) smatra da je zlocin prema djetetu ne uraditi sve da mozes da dojis. slamam se kad pomislim na bebe koje nemaju to iskustvo
    nemojmo krojiti svijet prema vlastitim parametrima.
    svatko od nas se trudi procijeniti što mu je u nekom trenutku prihvatljivo, moguće, poželjno...
    tko je taj tko može sa sigurnošću reći čime je neko dijete uskraćeno.
    tebi je to dojenje, nekome nošenje u slingu/marami, nekome odlazak u pariz, odlazak na more...

    bi li majke koje su si mogle priuštiti boravak uz dijete do treće godine života sada trebale pisati kako se slamaju što sva djeca ne mogu biti toliko uz majku?
    nemojmo nikome nabijati osjećaj krivnje; svi smo mi različiti i živimo u različitim životnim okolnostima.

    pa sve i da je odluka o nedojenju dunešena bez ijednog pokušaja... sigurna sam da se djetetu i kroz druge stvari može pružiti jako puno toga.

  22. #22
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala!

  23. #23
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Apri, baš super post!
    Još jednom se pokazuje kako same savjetnice NIKAD ne glorificiraju mame koje doje, niti dojenju daju takvu svemirsku (pre)važnost.
    Svaka čast!

    Žao mi je samo što među onima koji rjeđe posjećuju ove stranice vlada ta pogrešna predodžba, da su Rode fanatične dojilje, dok je lako vidjeti da je riječ o ponekim forumašicama, koje uopće ne moraju biti članice udruge, a kamoli educirane o dojenju.

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A po čemu su neke forumašice "fanatične dojilje"? Svaka čast, Svimbalo, ali ovo što si napisala je uvreda.

    Dojiti nije fanatizam. To je prirodno i normalno.

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim da je Svimbi mislila na one forumašice koje napadaju tuđe nedojenje i stalno iskaču ko iz paštete na takvim temama, odnosno one koje misle da su dobre majke zato što doje. Forumašice koje su se zdušno klanjale Davoroj paroli "Formula je zlo" i slične.

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nije se nitko klanjao davorovoj formuli koja je zlo, ne mogu vjerovat da ti ni nakon toliko godina jos nije jasno kako i zasto je do nje doslo.
    davor nije bio taktican, al to ne znaci da nije bio u pravu.
    ok je na raznim topicima na FK pljuvati po raznim proizvodjacima koji nam truju djecu smecem radi profiti, no, eto, proizvodjaci djecje hrane su divni i krasni i sve rade jer im je srce ko neboder.

    a kad spominjes iskakanje iz pastete, bogme si prednjacila u tome na temama o dojenju.

    apri odlican post

  27. #27
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    nije se nitko klanjao davorovoj formuli koja je zlo, ne mogu vjerovat da ti ni nakon toliko godina jos nije jasno kako i zasto je do nje doslo.
    davor nije bio taktican, al to ne znaci da nije bio u pravu.
    ok je na raznim topicima na FK pljuvati po raznim proizvodjacima koji nam truju djecu smecem radi profiti, no, eto, proizvodjaci djecje hrane su divni i krasni i sve rade jer im je srce ko neboder.

    a kad spominjes iskakanje iz pastete, bogme si prednjacila u tome na temama o dojenju.

    apri odlican post

    Pogledaj malo bolje, od kada je nakon xxx pritužbi, molbi i komentara konačno maknuta ta uverljiva formulacija, nisam se javljala na takve teme...I ako sam se i javila, onda je to bilo kada je tema išla u "filozofskom" smjeru rasprave, i to kada su se vrijeđale majke koje ne doje. A takvih je tema i komentara ovdje bilo stvarno puno, što je i stvorilo takav image kakav Roda (a u stvari ovaj forum) ima oko ove tematike: totalitarizam i zatucanost. To je činjenica, pogledajte malo komentare na internetu. I nemojte se tješiti time da su to ne znam kakvi ljudi koji tako komentiraju, isti su kao i ovdje, također roditelji, majke dojilje i nedojilje, samo je na drugim forumima komunikacija ležernija i bez čvrstih pravila pristojnosti, pa ljudi iskreno kažu što misle, pa su takvi komentari i vredniji od onih "u rukavicama".

    I vidim da ti i dalje misliš da je ta parola ispravna, i to je žalosno čuti na ovom forumu, stvarno žalosno.

    Jedina čiji su se postovi i stavovi jako promijenili i ublažili je Apri, i svaka joj čast na tome.

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    svasta! ajde citaj ponovo pa vidi di sam ja napisala da je parola ispravna?
    isto tako znas da je do nje doslo jer se receno, bas kao i sada, vadilo iz konteksta i time manipuliralo. isto tako znas da si bila najglasnija u napadu na osoblje i nesankcioniranje davora, a kada je bio sankcioniran napala si zasto je. kontriras da bi kontrirala.
    mene, ne da dovoljno vec uopce ne poznas da bi mogla suditi o promjeni i stavovima.
    no tvoja ad hominem nastup i napad su i dalje konstantni.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 27.08.2012. at 10:36

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i davor je postao na zastiti, rasprave su se vodile tamo, a taj pdf je posvecen proizvodjacima i marketingu. nikad se nije napadao potrosac vec proizvodjac. razlika je izmedju potrosaca, proizvoda i proizvodjaca. kritike su isle proizvodjacu i agresivnom marketingu te posljedicama istog. da ne idem na dugacko i siroko, sve znas, pitanje je zelis li razumijeti.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    80

    Početno

    Prvo dijete nisam dojila,drugo jesam,i još uvijek ga dojim(32 mjeseca).Mogu samo reći da mi prvo dijete ima fenomenalan imunitet i uopće nemam razloga žaliti što je nisam dojila jer i bez toga smo vrlo bliske i povezane.A bolesna nije bila od godine i pol,išla je u vrtić od godine dana.Mali sisavac nema baš takav imnitet jer mu nos konstantno curi kad ide u vrtić.
    Mislim da mame koje ne doje nisu manje vrijedne ni njihova djeca nisu ni jadna ni zakinuta.Govorim iz iskustva.
    lp

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    80

    Početno

    E da,cura mi je imala bočicu(ok nije dobro za zube)ali svašta sam joj mogla valiti tim putem(petrovičev med,bioaktiv,što mislim da je zaslužno za dobar imunitet).On nema bočicu i nemogu mu apsolutno ništa uvaliti.

  32. #32
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je Svimbi mislila na one forumašice koje napadaju tuđe nedojenje i stalno iskaču ko iz paštete na takvim temama, odnosno one koje misle da su dobre majke zato što doje.
    Eto, baš to sam mislila! Naravno da je dojenje prirodno, normalno i uglavnom najbolji izbor.
    Ali nije mjerilo svih stvari, posebno ne toga koliko je tko dobar roditelj.

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kivano prvotno napisa Vidi poruku
    E da,cura mi je imala bočicu(ok nije dobro za zube)ali svašta sam joj mogla valiti tim putem(petrovičev med,bioaktiv,što mislim da je zaslužno za dobar imunitet).On nema bočicu i nemogu mu apsolutno ništa uvaliti.
    Ne bih voljela da neka neiskusna mama naleti na ovaj post i pomisli kako je bočica jedini način na koje se djetetu može nešto "uvaliti".
    A pogotovo ne bih voljela da netko pročita kako je neki med ili bioaktiv zaslužan za podizanje imuniteta tako maloga djeteta.
    A bome, nije dobro niti uspoređivati jedno dijete s drugim; ovo koje je dojeno bi možda bilo loš osjetljivije da nije dojeno, a ovo koje nije dojeno bi možda bilo još zdravije da jest dojeno.

    Nemojmo donositi ovako paušalne zaključke na temelju statistike od dva djeteta.

    Ili, ako već idemo tako... moje oboje je dojeno, mala je bila non-stop u virozama (do treće godine), mali nikada.
    Nije, dakle, dojenje jedini presudan faktor.

  34. #34
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Bioaktiv na bočicu? Ma zekaš

  35. #35
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Citiraj nijntje prvotno napisa Vidi poruku
    evo da javim da je sve ok i da je s dohranom krenulo puno bolje, najbolje do sada!! ali moje dojenje sto duze dojim sve je nekako ljepse i sve sam uvjerenija da je uzasna i preuzasna steta ne dojiti. gledam koliko uziva, koliko se raduje, kako ga umiri... skroz sam postala neko ko u dubini duse (bez da govori na glas) smatra da je zlocin prema djetetu ne uraditi sve da mozes da dojis. slamam se kad pomislim na bebe koje nemaju to iskustvo
    Drago mi je da voliš dojenje. Ja sam strašno ponosna što sam tako "dugo" dojila. I nisam to radila niti radi zdravlja , niti radi hrane , niti što sam negdje pročitala da je to jedino ispravno. Dojila sam dok je išlo, bez razmišljanja o tome da li nekom smeta ili ne i dojila sam dok smo osjećale potrebu i ona i ja. Normalno je išla u vrtić s godinu dana, ja na posao. Mi smo se na taj način "hranili,mazili, nadopunjavali, rasli" 2,5 godine. Kad smo obje bile spremne zabaviti se drugim temama i ta "faza" odrastanja je završila. A završila je prekrasno bezbolno i jednostavno.
    I to je jedno prekrasno iskustvo koje ću zauvijek nositi sa sobom. U mom slučaju je trajalo baš koliko je trebalo za nas dvije i to zadovoljstvo nam nitko nije mogao pokvariti. Nas dvije smo bile u svom svijetu i imale smo krasan način zbližavanja(i svega ostalog već navedenog). Sad se zbližavamo tako da ja guštam u njezinom pranju muholovke u zahodskoj školjci ili kad tati kaže : "Kad budeš mama , naučit češ!" ili kad složi od kockica konjića i da mi pusu kad odlazi u vrtić, pa čak i kad kaže da neće jesti poriluk jer sam i ja isto tako ne jela poriluk.
    Želim ti još puno ljepih trenutaka u odrastanju!
    I svim dojiljama i ne dojiljama isto.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da voliš dojenje. Ja sam strašno ponosna što sam tako "dugo" dojila. I nisam to radila niti radi zdravlja , niti radi hrane , niti što sam negdje pročitala da je to jedino ispravno. Dojila sam dok je išlo, bez razmišljanja o tome da li nekom smeta ili ne i dojila sam dok smo osjećale potrebu i ona i ja. Normalno je išla u vrtić s godinu dana, ja na posao. Mi smo se na taj način "hranili,mazili, nadopunjavali, rasli" 2,5 godine. Kad smo obje bile spremne zabaviti se drugim temama i ta "faza" odrastanja je završila. A završila je prekrasno bezbolno i jednostavno.
    I to je jedno prekrasno iskustvo koje ću zauvijek nositi sa sobom. U mom slučaju je trajalo baš koliko je trebalo za nas dvije i to zadovoljstvo nam nitko nije mogao pokvariti. Nas dvije smo bile u svom svijetu i imale smo krasan način zbližavanja(i svega ostalog već navedenog). Sad se zbližavamo tako da ja guštam u njezinom pranju muholovke u zahodskoj školjci ili kad tati kaže : "Kad budeš mama , naučit češ!" ili kad složi od kockica konjića i da mi pusu kad odlazi u vrtić, pa čak i kad kaže da neće jesti poriluk jer sam i ja isto tako ne jela poriluk.
    Želim ti još puno ljepih trenutaka u odrastanju!
    I svim dojiljama i ne dojiljama isto.
    divna mi je vasa prica. to je ono sto ja zelim: da nas dve odlucimo kad ce tome doci kraj, a ne da prekidam jer se to drustvu ne dopada. i bas sam se obraadovala kad sam procitala da je prekidanje proslo bezbolno i prekrasno. jer svi tako vole da me plase kako cu jaaako tesko uspeti da je odvojim od cike.
    i stvarno ne podnosim napade na moje dojenje. i branim se svim silama. nego mi je ponekad iscrpljujuce ponavljati se stalno. ali imam podrsku od mm i to mi je najvaznije

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    aaa divno sandra-zvrk! puuuuno ti hvala ovo mi je bas trebalo jer se stalno svi hvataju tog prestanka. a ja znam da cemo mi prestati kad budemo htjeli!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    15

    Početno

    nijntje - najbolje se ne obazirati na to! I meni je bilo teško, još uvijek je kad čujem komentare okoline koja smatra da trebamo prestati dojiti. I baš ne želim! A ne želi ni moja curka prestati
    I svako malo mi bude šmrkava i onda ponovno slušam kako je bezveze dojim kad mi je stalno bolesna a ni u jaslice najde nego je doma... susjedina mala nije nikada cicala pa nikada nije bolesna i slične patetične i već dosadne priče koje se ponavljaju samo da živce gubim.
    Ali da, kad je imala samo par mjeseci (3.5mj) nas je pedica slala na pretrage - mene na analizu mlijeka a curki vađenje krvi. U Vinogradskoj, morala sam se izdojiti u epruveticu kao da mokraću dajem. Svašta, curka je dobivala po kilo - kilo i pola ali pedici to nije bilo dovoljno, kao nešto joj je žuta, bit će da je od mlijeka
    Posljednje uređivanje od Čistilica : 29.09.2012. at 01:06

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •