Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Status dojilje pri hospitalizaciji djeteta starijeg od godine

  1. #1
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno Status dojilje pri hospitalizaciji djeteta starijeg od godine

    Premjestite ako sam falila pod forum.

    Mali mi je u bolnici, vec danima nista ne jede samo doji sto sam i naglasila nekoliko puta od kada smo tu. Sad su mi rekli da ako mi lijecnik dozvoli da me prime kao dojilju ne placam smjestaj, ali da to ovisi o njegovoj dobroj volji jer se to inace dozvoljava samo za djecu mladju od godine.

    Jesu li kome ipak dozvolili? Idem ujutro sredjivati papirologiju u nadi da ipak postoji mogucnost da mi ne naplate smjestaj i priznaju status dojilje sto i jesam.

  2. #2
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo bili u situaciji kad smo bili zaprimljeni u dnevnu bolnicu s mogućnošću da nas ostave i rečeno mi je bilo do godinu dana, a čak ni to nisu bili sigurni. Kako je J. bila starija ja sam se pomirila s time da ću taj smještaj platiti kako god znam i umijem ako ću morati, jer ona isto nije ništa u usta stavila osim cice koja nas je spasila. Na žalost kao i u svemu drugme zakon je vrlo ograničen.

  3. #3
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ma pomirila sam se ja s tim odmah, ali med sestra kaze da zamolim pa mi mozda odobre, pa me zanima jel to ide kako se njima hoce ili ipak postoji neki standard i uvijeti.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Rivendell , ovo je pravilnik na koji se pozivaš http://www.hzzo-net.hr/03_01_13.php

    Cjelodnevni smještaj uz dijete

    Radi se o pravu na cjelodnevni (24-satni smještaj) koje se ostvaruje ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ustanove.


    • Pravo ostvaruje osigurana osoba:
      • majka djeteta pod uvjetom da je jedina prehrana djeteta majčino mlijeko, odnosno da postoji potreba dojenja djeteta, a što utvrđuje izabrani doktor djeteta, odnosno doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi,
      • jedan od roditelja djeteta s teškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz i mišljenje nadležnog tijela vještačenja, a na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi.


    kao što vidiš nema limita po dobi
    majka djeteta pod uvjetom da je jedina prehrana djeteta majčino mlijeko, odnosno da postoji potreba dojenja djeteta, a što utvrđuje izabrani doktor djeteta, odnosno doktor bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi,
    ali tvoj pedijatra mora napisati da postoji potreba dojenja i dati uputnicu, ili odjelni doktor mora napisati preporuku za dojenje pa tvoj pedijatra daje uputnicu.

    Ali postoji kvaka:
    Radi se o pravu na cjelodnevni (24-satni smještaj) koje se ostvaruje ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ustanove.
    ustanova može reći da nema smješajnih kapaciteta, i onda nemaju obavezu te primiti (kao niti druge majke dojilje mlađe djece npr.)

    Zaključak: ako su te oni voljni primiti i imaju mjesta, smješatj ti ne moraju naplatiti jer tvoj liječnik ima pravo izdati uputnicu za majku dojilju bez obzira na dob (dobni limit je ukinut prije nekog vremena). Ne znam da li sam ti pomogla, ako što trebaš , zovi me sutra na telefon, šaljem ga na pp.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.12.2012. at 21:25

  5. #5
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, znači nije određeno dobi. Sjećam se kad sam ja pitala da su bili jako zbunjeni, kao da sam prva koja je to pitala, pa su išli od osobe do osobe da provjere i onda su na kraju rekli da sigurno do 6mj, a možda do godinu dana.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da, znači nije određeno dobi. Sjećam se kad sam ja pitala da su bili jako zbunjeni, kao da sam prva koja je to pitala, pa su išli od osobe do osobe da provjere i onda su na kraju rekli da sigurno do 6mj, a možda do godinu dana.
    Mislim da je prije pravilnik imao ograničenje po dobi, ali su to maknuli.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.12.2012. at 21:04

  7. #7
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Hvala ti. Ja sam vec tu na 24-satnom boravku, vec su me primili, samo je pitanje hoce li mi naplatiti.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti. Ja sam vec tu na 24-satnom boravku, vec su me primili, samo je pitanje hoce li mi naplatiti.
    da li su te primili u apratman ili u sobe za smještaj dojilja? Ako si u aprtmanu , to bi mogli tretirati kao nadstandard pa ti naplatiti (ali to ovisi u kojoj si bolnici i njihovoj politici).

  9. #9
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne, bas sam na odjelu za novorodjencad i dojencad na Fran Mihaljevic.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, bas sam na odjelu za novorodjencad i dojencad na Fran Mihaljevic.
    oni su ok i korektni. Samo se pozovi na pravilnik, nabavi uputnicu i sve bi trebalo biti sređeno sa plaćanjem.
    Brzo ozdravite.

  11. #11
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    buduci da nisu ogranicili dob djeteta, ostaje na procjenu lijecniku
    javi nam kako je proslo

    vibre za sto brzi izlazak

  12. #12
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Rivendell, vibramo da što prije budete doma

  13. #13
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ajoj, a sta je malcu?

    vibram i ja da sto prije izadete

  14. #14
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    I ja se pridruzujem vibrama za sto brzi oporavak i izlazak i dobru volju/procjenu lijecnika.

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da prođe brzo i po novčanik bezbolno.
    Pusa mališanu.

  16. #16
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da prođe brzo i po novčanik bezbolno.
    Pusa mališanu.
    X

  17. #17
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Kako mali, jel jede?

  18. #18
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Bio je jucer jedan drag lijecnik na viziti, pitao jel jede, rekla sam da doji i odmah mi je napisao da sam primljena s djetetom kao dojilja. Iako sam to rekla vec dvojici prije njega, tek mi je on napisao, tako da cu ipak morat platit jedan dan.

    Jos uvijek ne jede, ali je puno, puno bolje, jucer je trcao po sobi cijeli dan tamo - vamo, jedva sam ga u 11 stavila spavati.

    Najprije su rekli da je meningokokna sepsa, sad kazu da je virusna upala pluca, ali jos cekamo RTG i rezultate brisa, valjda ce biti danas, pa ce znati sigurno sto je.

    Hvala vam na vibrama.

  19. #19
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ajme, sretno Rivendell, vibram za što lakšu dijagnozu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •