Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Naš porod

  1. #1
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno Naš porod

    Dakle evo i naše priče tj našeg poroda )
    Prvo, moram reći da bi bez mm riknula, i da mi je to definitivno bila najbolja odluka što se tiče samog poroda - da on bude sa mnom.
    Uglavnom, petak ujutro, skužim ja roskasti trag na gaćicama, al ajde, ne dižem paniku iako me počinje stezati tijekom dana, a što se večer bliži sve jače.
    Mislim si ja - lažnjaci. Grčevi. Nisu trudovi, nema šanse. Niš me ne tjera na kakanje niti išta slično, samo bolovi nisko dolje naprijed.
    Navečer, bome mene jače boli i odlučim ja malo pratiti te "trudove" i skužim da su na svakih 10 ak minuta.
    Niš, pogledamo mm i ja film, al ne mogu se koncentrirati na ništa i odlučim otići spavati u nadi da će proći, al budim se u 3... i boooliii meeee...! svakih 5 jmin.
    Polako se ustanemo, spremimo, ja još odugovlačim jer se nadam da će popustiti ali ne popušta i u 6 ujutro smo u Vinogradskoj.

    Ctg i pregled, trudovi su tu a ja 1 prst otvorena!! Jedan prst?!?! Pa to nije niš! Kak će me tek boljeti na 7, 8,.. 10 prstiju?!?
    Veli doktor, ajmo na pripremu, trudovi su česti, valjda ćete se otvoriti.
    I tako sve po pravilima, ja na klizmu i brijanje, što mi uopće nije bilo traumatično niti negativno iskustvo.
    Dapače, sestra je bila nježna, ja sam imala svoju britvicu, klizma prošljakala i poslali me šetati po hodniku ne bih li se što više otvorila.

    Oko 12h pregled - otvorena 2 prsta! Samo. Ctg pokazuje dost jake trudove i moj doktor koji je srećom bio dežuran taj dan i vodio brigu o meni veli zbušit ćemo vodenjak - to bi trebalo potaknuti stvari da krenu brže.
    Isto tako postupak je bio potpuno bezbolan i kratak. Da mi nisu rekli da će to raditi ne bih ni skužila.
    Ja sva sretna, ajde krenut će sad, pozvali oni mm, smjestili me u box.
    Novi pregled za 3 sata, ja na 4 cm samo. A trudovi bole ko sam vrag.
    Kaze dr ajmo epiduralnu - ja si mislim super, spašena sam.
    Dolazi anesteziolog, odličan mladi doktor, sve mi je objasnio i nacrtao, pažljiv, ljubazan i zgodan
    Kaže, postoji mali dio pacijenata kojima ne uhvati epiduralna, a ja mu samouvjereno kažem da ja sigurno nisam među njima
    Međutim... ipak jesam. Zbog pregrade u kičmi (kak su mi objasnili) desna strana tijela me i dalje bolila jednako jako.
    Novi pregled za 2 sata, ja na 5 cm.

    U drugim boxevima se cure mijenjaju, porodi idu a ja niš.
    Nema druge, dali oni meni drip. E to je fakat bolilo, ono totalno nezamislivo jako. Inače, ja nemam baš toleranciju na bol i bojala sam se dripa, ali sam se uvijek nadala da ce epiduralna ćopit...
    Ne znam kak, nekak smo zdurali i mm i ja do 10 navečer i onda je babica rekla (napokon) "vidim ćuperak" )
    Ajmo sad tiskat. Tiskam ja al ne ide. Nemam poriv, kao da idem kakati, samo bolovi naprijed nisko.. tiskam tiskam i ništa.
    Na kraju, doktor nalegao na trbuh, babica u tom trenu zarezala međicu, nisam niš osjetila osim kratko jaku bol i maleni je bio vani )
    Nitko sretniji od mene, muž plakao cijelo vrijeme od sreće, bebača dobila odmah na prsa kratko pa su ga izvagali obrisali itd i još malo mi ga dali.
    Nemrem opisat te osjećaje, i samo mogu reći da sam zaboravila svu muku do tada.

    Sve u samoj bolnici i na porodu mogu pohvaliti. Odlično osoblje, doktori, babice, sestre. Moj problem je bio što se nisam otvarala i zato sam se namučila a osoblje mi je samo olakšalo, to je činjenica.
    Sestra Zila je poseba priča. Naučila me koristiti izdajalicu, vagala mi maloga nakon podoja i izvještavala me koliko je posisao, obilazila me u par navrata gledat kako ide.
    Jedina mi je rekla nešto konkretno o mom djetetu - da ima super stolicu, da lijepo napreduje i da dobro zna tko mu je mama (to neću nikad zaboraviti)
    Imam jedino prigovor na jednu pedijatricu, mogla bih i imenovati ali neću. Na otpusnom pismu sam vidjela neke stvari koje nisam imala pojma niti mi ih je itko naglasio, a imala sam dosta pitanja za tu doktorucu, no nije bila uopće susretljiva.

    Toliko od nas

  2. #2
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Čestitke!!

  3. #3
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Cestitke od srca!! :D

  4. #4
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    hvala!
    sad vidim da sam na krivi podforum stavila priču...
    mogu je moderatori slobodno prebaciti na "priče sa poroda".

  5. #5
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Cestitke od srca

    A sestra Zila je stvarno posebna ona je moju djecu obozavala jer su bili bucmasti, jako voli bucmastu djecu i jos ako imaju kosice da im frizure moze raditi, nitko sretniji od nje
    Stalno ih je ljubila kada ih je donosila i ona je jedina sestra koja mi je htjela donositi djecu na zahtjev pa ako treba i usred noci i ostavljati ih duze ako treba, super je

  6. #6
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    argentina iskrene čestitke

  7. #7
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    cestitam

  8. #8
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    čestitam od srca

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    i ja jos jednom cestitam!!!

  10. #10
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Draga argentina,

    još jednom moje najiskrenije čestitke! Ljubi malog princa cijelo vrijeme i rastite, papajte i volite se...

    Sve nas mame tješi da čarolija poroda i majke prirode nam izbrišu svu bol i muku koju smo možda prolazile dok nam je stizala bebica. I sve što ostane je samo ljubav, blaženstvo i neizmjerna sreća....

    Pusa....

  11. #11
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Argentina, čestitam :D :D :D Uživajte...

  12. #12
    mamal avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    231

    Početno

    argentina čestitam!!!

    nasmijala sam se na ono da si išla spavati 'u nadi da će proći', jer sam i ja tako, ali nije prolazilo. pa sam došla u bolnicu ujutro misleći da će mi dati kakav sirup protiv bolova , jooj kad se sjetim

    a raznježila sam se sva na ono 'vidim čuperak' ...divno!

    žao mi je što ti epiduralna nije skroz ulovila, meni jest i stvarno sam odahnula kad sam je dobila, i otvorila sam se odmah...

    uživaj sa svojim smotuljčićem, i rodila si ga da bi ga ljubila, ljubila i ljubila i grlila i grlila i grlila

  13. #13
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Čestitam!

    (premjestila sam temu)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Cestitam!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Bravooooo!Iskrene čestitke

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •