Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Moja dva poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno Moja dva poroda

    Raspoložena sam za pisanje, pa ću vas ''udaviti'' sa svoja dva poroda.

    1. Sin, rođen sa 4150g i 53cm

    Porod školski.

    Prve sam trudove osjetila u 5h ujutro, vrlo lagane. Do 7h sam malo spavala, malo šetala dok mi se nije probudio muž. On je odmah navalio u bolnicu dok sam ga ja uvjeravala da su to sigurno lažni trudovi jer pod
    a) termin mi je sutra!!! (???)
    b) traju samo 40 sekundi, a ne minutu
    c) razmak im je otpočetka 3min, a ne 15, pa 10, pa 5 itd.
    d) ne bole

    Koja naivčina bijah.....

    Ipak je on mene uspio uvjeriti (skupa s mojom mamom koja se odmah usplahirila kad je čula) da bi bilo dobro da ranije dođemo (imala sam taj dan pregled u Vinogradskoj, tj. trebala sam ga imati). Ja reko' - ajd'dobro. Pokupili moju mamu i došli tamo.

    Na pregledu - 4cm!!! Uuuuuuuuuuuups

    Strpali me u predrađaonu, klistir, popravili 'friz' i ostavili me da se tuširam, šećem, jaučem. Malo se smsam s mužem, u međuvremenu su došle i svekrva i šogorica i svi četvero napeto stoje pred vratima i ne daju se u kafić k'o da ću roditi svaki čas. E, tamo su počeli jaaaači trudovi.

    U pola 12, box, prokidanje vodenjaka, trudovi za pregristi nekome vrat!!! Taman dolazi u tom trenutku muž - pravi kandidat za to. LOL

    To veselje je trajalo još nekih 3 sata, red vikanja:''Hoću doma, reci im da ću se iz ovih stopa ustati i otići'' i red blaženog spavanja između trudova.

    Oko pola 3 stiže moj spasitelj, sjajni dr. Grbavac i sav nasmijen i ozaren objavljuje da je to to. Izgon...pravo olakšanje!

    I babica i doktor su zinuli kad su vidjeli koliko je dijete jer su ga UZV-om procijenili na 3,6kg, a i trbuh mi je bio mali, mali, mali.

    Odmah smo se mazili, koža na kožu....ma sve sjajno.

    2. Kćer, 2450g, 46cm

    Njena priča počinje punih mjesec i pol prije termina (koji je, btw, u ovaj četvrtak!) kad sam ulazila u kuću i osjetila slijevanje nečega za što sam pouzdano znala da nije mokraća niz noge. Prvo smo muž i ja odvezli sina u vrtić, a onda me on ostavio kod mame, pa su me ona i brat odvezli u Vinogradsku. Cijelo si vrijeme mantram:''Ma, nije to ništa, dat'će mi neku tabletu i ode ja doma.''

    Malo sutra. Pregledala me krasna, mlada doktorica, Tena (koja me, na kraju, i porodila) i strpala me u bolnicu. Ja u šoku!!! Kaže mi sestra, u jednom trenutku, da kako da si nisam ništa ponijela, trebam imati stvari spremne za bolnicu, a ja joj kažem da nisam baš očekivala da će mi trebati mjesec i pol ranije!

    Tu večer mi dolazi dr. Grbavac, sve lijepo objašnjava i kaže da bih trebala izdržati najmanje 3 tjedna (do 34., bila sam u 31), a bilo bi idealno do termina. Ajmeeeeeeee majkooooo, moja najgora noćna mora se ostvarila - em, moram mirovati, em sam u bolnici A toga sam se užasavala cijelu trudnoću (da sam praznovjerna, rekla bih da sam si tim strahom to i prizvala!!!).

    Eto, i tako sam ja ležala u Vinogradskoj, gutala po knjigu, nekad i dvije dnevno, družila se.....do točno 33. tjedna i 3 dana.

    Subota, 00:40. Budim se usred noći, bole me leđa i lagano trbuh, no ne zabrinjavam se jer mi se to često dešavalo u bolnici od previše ležanja. Pokušavam zaspat, ali ne ide...počinje me sve jače boliti, sve češće, pa mi sine oko 2h da su to možda trudovi. Neobični, ali trudovi. Stvar je prepravilna da bi bila slučajna.

    Tražim sestru, spaja me na ctg (tu trudovi već počinju odvaljivati, sve se jako brzo odigralo) koji registrira jačinu nekih 20. Ona me gleda (sažalno, u stilu - vidi paničarke) i kaže:''Nije to ništa jako, nećete vi još dugo, probajte odspavati.'' Ja sam jedva uspjela od boli procijediti da ću ja vrlo brzo i da ne znam što njoj stroj pokazuje, ali ovi trudovi bole. JAKO. točka!!!

    Otišla ona po doktoricu, ipak su me odlučili pogledati, kad ono - 4cm!!!

    Dok sam došla do boksa (samo što nisam puzala) bilo je 6cm!

    Bilo je točno 3.25 kad sam ušla unutra, glupi ctg je bilježio najjači trud 28 Čak su se i babica i doktorica čudile kako imam duboke i jake trudove (tako su one to nazvale). Svakih sam ih 5min žicala da me porode, ali mi nije prošlo. Tek sam ju doktoricu u pola 5 uspjela nagovoriti da pogleda koliko sam otvorena (kad si u boksu, oni to provjeravaju svaka dva sata, što znači da bi mene pregledali tek u pola 6) i bingo - 10cm!!!

    No, onda smo se morali još malo ''strpiti'' (argh) da se beba spusti i u 5h sam na jedvite jade rodila! Naime, u procesu sam rađanja dobila temperaturu i treskavicu koje su mi oduzele svu snagu, morale su me babica i doktorica okrenuti na leđa jer sama nisam mogla.

    Kad sam počela tiskati, nisam imala pojma jesam li u trudu ili nisam (čak mislim da nisam ni bila), ali, znala sam da, ako prestanem, da više neću moći. I točno u 5h se rodila moja mala mrvica, koja uopće nije mrvica za pojmove nedonešenosti. Malo smo se pomazile, onda je ona otišla na 4. kat, a ja potonula natrag u temperaturu 40, treskavicu i ležala 2h na hodniku dok su mi je spuštali. Mislila sam da nikad neću dočekati ''svoj'' krevet.

    Svojima sam javila oko 8h, svi su popadali u nesvijest jer smo se čvrsto nadali da ću izdržati do 37.tjedna, no, Bogu hvala, i ovako je ispalo sve super.

    Eto, to su moje dvije priče. Malo šturi, novinski izvještaj, ali bilo mi je drago podijeliti ih s vama

  2. #2
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Super, divne priče, ali mi je interesantno koja razlika u trudnoćama, jeli veliki razmak između 2 poroda?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Hvala

    Razmak između njih je godinu i 9 mjeseci. ali, jasno, trebao je biti godinu i 11mj.

  4. #4
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    jako uzbudljive priče - super!

  5. #5
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno


  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hvala sto si ih podijelila s nama

    lijepe price
    Posljednje uređivanje od leonisa : 07.05.2012. at 12:27

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    Primijetila sam u ovoj i leonisinoj priči da CTG skoro pa i nije pokazivao trudove. Tako je i meni bilo. Babica je cijelo vrijeme komentirala: neeema trudova, neeema trudova. A ja, nakon sat vremena šetkanja, rodila u 15 minuta.

    Upitnik, lijepa priča.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Hej, hvala svima što ste si uzele vremena pročitati ju

    Nemam pojma kakva je to fora s ctg-om, ali mi je samo dokaz da se liječnici (a i mi) previše oslanjamo na elektroniku i mehaniku i nabubano znanje umjesto na sebe Meni su i doktorica i babica stajale i u čudu komentirale da kako imam jake trudove, a ništa se ne vidi (na meni se bome vidjelo, hahaha).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •