Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Stigla je Lucija - ptić u našem gnijezdu

  1. #1
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno Stigla je Lucija - ptić u našem gnijezdu

    Drage moje rode, cini mi se da sam jucer poslala post u kojem sam vas pitala za misljenje je li moguce da sam trudna jer mi kasni menstruacija, a stomak me boli ko da cu dobit stvari.... Svih devet mjeseci djelila sam s vama sve probleme i dileme, sve radosti trudnoce, a sad je doslo vrijeme da podijelim i ono najljepse – iskustvo s poroda i dolazak novog sunca u nas zivot – nase Lucije.
    Prvi trudovi su me probudili ujutro u 4 sata, ali sam odspavala do 9. Od 10 su se poceli javljati uredno na 15-tak minuta, a popodne do 6 su dosli na 10 minuta. Tada mi se ucinilo da nesto lagano curi, i zakljucila sam da je vrijeme spremit se za rodiliste. Dosli smo oko 7, i lijecnik koji me je pregledao je utvrdio visoko prsnuce vodenjaka, koji je bio mlijecno bijeli, otvorena svega prst i po. Za vraga, dosla je smjena, i novim pregledom drugi lijecnik je zakljucio da voda stoji, trudovi su i dalje bili na 10 minuta, te da je najbolje da me puste do jutra. Noc sam provela u predrađaoni, vise me nitko nije ni pogledao. Ujutro nova smjena. Nova doktorica (steta sto joj ne znam ime, predivna zena, susta suprotnost od onog iz prosle smjene), cim je stigla odmah me je pregledala, otvorena 4 prsta. Kad je procitala prvu dijagnozu visokog prsnuca vodenjaka, zakljucila je da se nema vise sto cekati, i da treba inducirati porod. Na moju i na Lucijinu srecu, to je bila mudra odluka jer kad je probila vodenjak, voda je vec bila mekonijska. Oko 8 i po su me prebacili u radaonu i dali mi drip. Otvarala sam se brzo do 7 prstiju, a onda ni milimetra vise. Ne morate mi vjerovati, ali vrteci se na krevetu, kroz prozor od boksa sam vidjela lastino gnijezdo na zidu zgrade i pomislila kako cu i ja uskoro dobit svog ptića za u gnijezdo. Usprkos svim bolovima, bila sam sretna i nestrpljiva u iscekivanju da pogledam to malo bice koje mi je raslo ispod srca i s kojim sam devet mjeseci razgovarala u stomaku.Pocela sam povracati od bolova, i dosli su trudovi za tiskanje. Nekoliko prvih sam uspjesno prodisala, a nakon toga svaki sljedeci je postao «mission impossible» za prodisati. Babice su bile divne, jedna mi je u trudovima masirala ledja i mocila usta mokrom krpicom, a druga babica i specijalizant stalno su me bodrili. U samo nekoliko trudova kad mi se ucinilo da nemam vise snage ugledala sam glavicu, i to mi je dalo novu snagu da izguram i ostatak tog malog tijela. Sve je bilo gotovo u 11,10, i odmah su mi je stavili na prsi, bila je citava umazana mekonijem, a kad sam cula njezin plac, cinilo mi se da cu poletit od srece. Odmah su mi je uzeli jer je trebalo ispumpati mekonij kojeg se nagutala, i onih desetak minuta dok su mi je opet donijeli bilo mi je ko deset godina. U meduvremenu se rodila i posteljica, a babica se vratila s njom zamotanom u zelenu bolnicku krpu i rekla: «evo ti tvog malog zelenog svemirca». Specijalizant je pricao o tome kako sam uz epi jos puno i pukla i to visoko u cerviksu, i poceo je sa sivanjem dok sam je ja drzala u narucju. Uskoro su je odnijeli, on je vezao «sitan vez» od nekih 30-tak punata, a mene nije bilo briga ni za sta, niti me je ista bolilo. Bila sam preplavljena samo beskrajnom srecom i spokojom. Nas ptić je stigao u gnijezdo koje smo mu svili tata i ja. Sad smo prava obitelj. A bolovi? Ko ih se vise sjeca.....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Čestitam ti od srca na tvom malom ptiću za kojeg ste svili gnijezdo kako ti kažeš.Tvoja mi je priča nagnala suze radosnice na oči od sreće zbog tebe i tvoje male Lucije.Uživajte jedni u drugima koliko god više možete,mazite se i ljubite.O,Luce ,Luce mala... :D :D :D

  3. #3
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Lijepo joj je ime. :D Tako ce zvat i moja cura. Cestitke mami i Luciji. :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    77

    Početno

    Draga moja, bas sam sretna zbog tebe!!! Uzivajte u svom gnjezdascu! :D

  5. #5
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Cestitam!!!! Lijepo je citati takve price.. Pusa malenoj, preslatka ti je :D

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čestitke mami i Luciji!!


    (PS. Može Lucin telefon?? Primjetila sam da moj Lovro pada na Splićanke!! 8) )

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Čestitamo!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    77

    Početno

    Mamma san, Luce je zauzeta! H.M. i ja smo se vec dogovorile :D . Moze cak i birati izmedju moja dva frajera!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Lucija je preslatka bebica,prava cura,komad! :D :wink: Čestitam još jednom,pa i na uspjehu sa sličicom! :D :D :D

  10. #10
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    cestitamo mami a luciji saljemo pregrst pusa

  11. #11
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    mama san, taman sam ti htjela reci da je Lucija vec zauzeta s odabirom izmedju Zvoncicina dva momka, ali me je Zvoncica preduhitrila

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kako lijepo dijete!
    Orka je bila nešto između majmunčića i štakorčića :shock:

  13. #13
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    piju-piju za malog ptica! :D i pozdrav mami! :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Čestitamo :D !!!

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    happy mummy :D :D :D uživajte u svojoj ptičici!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Čestitamo na maloj ptičici!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Lucija je obasjala život još jednoj mamici, čestitam cijeloj obitelji! :D

  18. #18
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jako lijepa pricica. :D
    Jesi li rodila u splitskom rodilistu? Moram priznati da sam dosad cula samo horror price o tom rodilistu, cini mi se da su svi (osim onog dr. u smjeni u sredini) bili super prema vama!

    Jos jednom, cestitke :D

  19. #19
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    da, bilo je to u splitskom rodilistu. kao i svaki dogadjaj, sastojao se od lijepih i ruznih stvari. samo je stvar odluke koje ces pamtit - lijepe ili lose. sto se tice doktora i sestara, svi su manje-vise bili dobri, ugodni i ljubazni. osim nekoliko iznimki koji zaista tretiraju rodilje kao komade mesa. no na njihovu grubost odgovoris ljubaznoscu - pa ako nekome treba bit neuogodno - nek to budu oni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •