Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Martina priča

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Martina priča

    Ovo je priča stara 9 godina, ali počinje puuuno ranije, negdje u mojoj 17. godini kad sam prvi puta čula za djevojčicu koja se zove Marta. Tada to ime nije imao nitko osim nje i sama sam sebi rekla: Tako će se zvati moja kćer. Puno godina kasnije, nakon planirane prekrasne trudnoće bez komplikacija počinje ono glavno: odlazak u rodilište.

    4.9.1997., dan prije termina, nakon popodnevnog CTG-a koji kaže da nema trudova na vidiku MM i ja odlazimo prijateljima na tulum povodom useljenja u novi stan. Moram li reći da sam plesala?!?! Svi su se smijali jer mora da je zabavna slika trudnice pred porodom u "elemetu". Uglavnom, stigli smo kući dobrano iza ponoći, istuširala sam se i sjela pred komp poigrati igricu kojom sam kratila trudničke dane, MM je blaženo sjedio pred TV-om i naoko je to bila idilična slika dvoje umjetnika koji i inače žive noćnim životom. Mir su mi remetile već poznate kontrakcijice kojima nisam ni pridavala pažnje jer smo već navikli na to. Naravno da me nisu boljele i naravno da mi nije palo na pamet da to s već poznatim kontrakcijama nema veze. Nakon 3 sata ujutro, već lagano ljuta na te kontrakcije koje meni, a ni mom mjehuru ne daju mira i nakon n-tog posjeta WC-u čisto iz zafrkancije kažem MM-u da mjeri koliko se često ponavljaju. Nastavljam igrati igricu uz moje obavještavanje MM-a koji drži štopericu i mjeri vrijeme. Kaže on: "ČETIRI minute!!!". UPS!!!!

    Sjetim se knjige i onog poglavlja o porodu. Gdje su sad oni trudovi koji bole, koji se s 15 minuta smanjuju na 10 pa na....???? Gdje je bol!?!? I je li ovo zaista početak?!?! Nemoguće!!!! Već je 4 ujutro, pitam se hoću li nazvati rodilište. Nekako mi je neugodno, nema boli, noć je, znam da u rodilištu imaju pametnijeg posla od glupih pitanja jedne prvorotkinje. Ipak zovem i uz ispriku pitam trebam li doći ujutro. Netko dežuran pita na koliko su mi trudovi. Ja objašnjavam da nemam trudove nego neka stezanja svake četiri minute. Glas kaže: "Dođite odmah!" Opet UPS!!! Znači-počelo je.

    U pola 5 smo u rodilištu, lift radi, ali ja junački odlučujem popeti se na 3. kat ne bih li ubrzala stvar. Još ne boli, ali sad je to "nešto" na svake 2 minute. Zvonim i s osmjehom kažem: "Dobro jutro, ja sam došla roditi." Prijem-klasika: pitanja, pregled: Samo što sam legnula na stol topli mlaz se prolio po podu, a ja naivno i posramljeno kažem dr.-u: "Opet mi se piški." Dr. se skoro primio za trbuh od smijeha i kaže: "Gospođo, puknuo vam je vodenjak." Ali gdje je tu bol!?!? Otvorena 7 cm. Pjesma za moje uši. Hm, bol dolazi, polako, jedva se osjeti.

    Mlada sestra obavila mi je brijanje i klistir, u boxu sam i mislim si i dalje kako tu ne pripadam jer zaista ne boli gotovo ništa. Već je jutro,dan termina mog poroda, na radiju u rađaoni neka glupa muzika, vrijeme sporo prolazi. 8 ujutro, vizita. Do tad su trudovi postali ozbiljniji, ali još uvijek mi se čini da to nije -to. Ulazi neki meni nepoznati doktor i cijela horda studenata, a ja, kao, dišem pravilno, svima se nasmijem i velim: "Dobro jutro." Doktor me pregleda i kaže: "Otvorena potpuno, CTG kaže jaki trudovi, a ona se još smije." Koji jaki trudovi!?!? Kaže on-vidimo se za 10 minuta. I ode.

    Od jednom-trud. Pravi, jaki, boliiiiiiiii. Još jedan. Dva. Tri. Gotovo da nema razmaka. I prestrašan pritisak. Prvi i jedini put puštam glas i vičem, zovem doktora jer znam, nekako znam da sa slijedećim trudom beba MORA van. Stiže sestra. Pamtim njen pogled upućen meni između nogu, široko otvorene oči i povik: "Doktoreeee, brzoooo!!! " Meni kaže: "Samo stisnite jako." Nema spuštanja kreveta, samo sam se nagnula naprijed, primila se za noge i-susrela se s najljepšim očima na svijetu. Bio je to pogled moje kćeri. Ona glavicom vani, dvadesetak centimetara od mene....trenutak koji je trajao vječno, a dug tek koju sekundu. Izlazi cijela, plače, a ja se uhvatim kako joj brojim prstiće. Apgar, pitam, koliki je??? Primalja se smije, pita me vidim li kolika je i kako plače. Kaže: "Više od 10 mama." Tada nam se pridružio i doktor. Smije se i kaže kako nije imao vremena popiti kavu. Primalja mu kaže kako mi trebaju dva šava i kako ne želi da me boli šivanje jer sam rodila s osmjehom.

    Konačno Marta. Držim je i s pola mozga registiram: Primalja kaže 3910, 54cm. Nevažno. Savršena je, moja, dugo čekana. Znam da sam joj tada rekla kako sam ja njena mama i samo joj uz suze pričala: "Prekrasna si, prekrasna..." Rodila se u 8:30, samo 6 sati od prvog truda. Sad ima 9 godina, čita ovo što sam vam napisala i kaže: "Mama, ti si me stvarno voljela od prvog dana." Ljubi me. Moja kćer, moje sve.

  2. #2
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Prekrasno zar nije Stvoritelj zamislio da svaki porod bude takav

  3. #3
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    predivno

  4. #4
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    predivno, plačem od sreće sa vama

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno


    Cmoljim...

  6. #6
    Mini me

    Početno

    Čitam a suze samo teku,prekrasno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Oči pune suza...prekrasna priča

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Predivno!!!

  9. #9
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    super priča i rodi se beba nakon 4 truda istiskivanja.Super!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno Re: Martina priča

    Citiraj mim prvotno napisa
    Sad ima 9 godina, čita ovo što sam vam napisala i kaže: "Mama, ti si me stvarno voljela od prvog dana." Ljubi me. Moja kćer, moje sve.
    cviiiilim u suzama od ljepote ove priče

  11. #11
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno Re: Martina priča

    Citiraj anek prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Sad ima 9 godina, čita ovo što sam vam napisala i kaže: "Mama, ti si me stvarno voljela od prvog dana." Ljubi me. Moja kćer, moje sve.
    cviiiilim u suzama od ljepote ove priče
    I ja cvilim

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno Re: Martina priča

    Citiraj anek prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Sad ima 9 godina, čita ovo što sam vam napisala i kaže: "Mama, ti si me stvarno voljela od prvog dana." Ljubi me. Moja kćer, moje sve.
    cviiiilim u suzama od ljepote ove priče
    potpisujem

  13. #13
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Re: Martina priča

    Citiraj anek prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Sad ima 9 godina, čita ovo što sam vam napisala i kaže: "Mama, ti si me stvarno voljela od prvog dana." Ljubi me. Moja kćer, moje sve.
    cviiiilim u suzama od ljepote ove priče
    Da cvilim....ridam!!!

  14. #14
    sandy2006 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    185

    Početno

    Predivna priča,mim očito si nas sve rasplakala,ali neka vrijedilo je...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sandy2006 prvotno napisa
    Predivna priča,mim očito si nas sve rasplakala,ali neka vrijedilo je...
    Cure, nije mi to bila namjera, ispričavam se.
    Htjela sam ovo ispričati zbog svih prvorotkinja koje su možda uplašene, slušaju neke strašne priče sa strane, boje se hoće li sve biti u redu....
    Sandy, vidim da si i ti iz vremena "prije lopti". Kad sam se spremala za svoj porod nije bilo toliko mogućnosti izbora, nisam znala koja su mi prava niti što sve mogu tražiti ili odbiti. Iz nekog svog inata nisam čak ni željela proći trudnički tečaj. Držala sam se neke predivne stare knjige koja počinje rječima: "Porod je prirodan fiziološki čin." Mislila sam da je ljubav prema bebi i moja sreća zato jer je nosim u sebi dovoljna da napravim sve kako treba. Sad znam da je moj porod bio upravo takav kakav je bio samo zato jer sam mu se beskrajno veselila, vjerovala sebi i svom tijelu.

  16. #16
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Divnoooo

  17. #17
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno


  18. #18
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno


  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    super, pusa Marti!

  20. #20
    marieta

    Početno

    DIVNO, PLAĆEM I ODUŠEVLJENA SAM.
    Bravo mama, bravo Marta...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •