Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Mali Leon - naša sreca!

  1. #1
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno Mali Leon - naša sreca!

    Iako već dugujem koji tekstić za kutak kolumni, nakon što sam u ruke uzela olovku i papir, odlučih ipak najprije napisati priču s poroda. Da mi pomogne da nekako i ja sebi posložim kockice u glavi.

    E, pa od kuda početi?...
    Možda od mojih priprema za porod. Bile su kao treninzi za najveću utrku na svijetu. Mislila sam da sam spremna na sve. Moj plan poroda svodio se naravno na najprirodniji porod, a moj ga je doktor, s kojim sam dogovorila da bude sa mnom na porodu, u potpunosti podržavao. Plan je isključivao bilo kakvu medicinsku nepotrebnu intervenciju, uključujući i epiduralnu. Toj se stavci sada najviše podsmjehujem...

    Zadnji rutinski ginekološki pregled 5 dana prije termina završen je liječničkim komentarom: «Vaša je maternica toliko zdrava da se ponaša kao da niste trudni.», što je značilo - ne otvara se. To me je malo razočaralo jer sam nekako uvijek mislila da će me «paketić» dočekati prije termina. J
    U nedjelju ujutro budim se sa smeđim iscjetkom. Nisam očekivala da ću biti toliko prestrašena. Kao da su sve one pripreme pale u vodu. Nazvala sam doktora koji me je umirio rekavši da je to znak otvaranja, što smo čekali, i da mu se javim bude li potrebe. Sljedeći dan na pregledu pokazuju se pomaci ka otvaranju, ali sitni. Muž me vozi kući, a ja na glas razmišljam i pitam se kad ću više roditi. Iz ove sadašnje perspektive mi se čini da mi se nije baš previše žurilo. Pretpostavljam sada da su sve te pripreme i edukacija o porodu djelovale samo na moju svijest, ali je podsvijest ostala neuvjerena da moje tijelo zaista može sve što se od njega očekuje.

    Opuštena večera kod kuće sa suprugom koji je od tog ponedjeljka uzeo godišnji kako bi u svakom trenutku bio sa mnom, kad smo se već složili da neće biti na samom porodu, nije davala naznake trudovima. Negdje blizu ponoći, počela sam osjećati lagane bolove u donjem dijelu trbuha. I u samo sat vremena ti su bolovi postajali sve jači i jači. Sada sam bila uvjerena da su to trudovi, a ne grčevi od meksičke večere. I imaju pravo svi kada kažu da se trudovi sigurno prepoznaju. Jednostavno su karakteristični.

    Ove sam retke ispisala upravo tu noć, ne bih li zaboravila kako sam se osjećala:
    «Trudovi mi više nisu tako mistični. A uvijek sam se pitala hoću li ih prepoznati. Usporedba s menstrualnim bolovima doista stoji, ali onoj koja nema bolne menstruacije ona ništa ne znači. Ova je bol totalno drukčija. Poželim da sam imala bolne menstruacije pa bih možda ove trudove bolje podnosila. Muž me u polusnu pita kako to da ne «cičim» kao što on misli da to druge žene rade. Barem me je uspio nakratko nasmijat. No, još je rano. Ko zna kako ću «cičati».»
    Eh, da, ko zna...

    Noć je prošla neprospavana. Jutarnji pregled – ima pomaka, ali ponovno neznatnih. Pa dobro, pomislila sam, što moram proći da budu znatni? Tijekom dana gotovo ništa od trudova. Tek pokoji u pola sata. Odlučila sam s mužem ići u sređivanje papira za kredit za stan i u šetnju Jarunom. Možda se nešto dogodi. Poslijepodne je davalo naznaka da će noć ponovo biti neprospavana. Tako je i bilo. Samo s puno jačim i bolnijim trudovima od prethodne noći. Samo sam čekala da budu u razamcima za odlazak u bolnicu.Prodisala sam i tu noć ni oka ne sklopivši. Na jutarnjem mi pregledu doktor kaže da se definitivno nešto događa i da me može zadržati u bolnici ako ću se tako sigurnije osjećati. Naravno da neću. Izabrala sam radije biranje pločica za naš novi stan, a pod najezdom trudova se previjala u improviziranim kupaonicama u dućanu dok je muž zabavljao prodavača.
    Kasno popodne, trudovi sve češći, dulji, ali i bolniji.
    Navečer se odlučimo ipak otići u bolnicu, a ja očekujem brzi povrataka s «neznatnim pomakom». No, ovoga puta CTG pokazuje nešto drugo. I nisam se ni snaššla, već sam bila isklistirana, i u onoj bolničkoj spavaćici odlazim mužu reći da ostajem u bolnici. On se sav trese i jedva uspijeva uzet moju odjeću i dodat mi torbu za predrađaonu. Meni se uopće ne ostaje i najradije bih se s njim vratila doma.
    Ponovo neprospavana noć, treća zaredom, no ovaj puta ne u svom krevetu, već u predrađaoni, tu i tamo prikopčana na nepodnošljivi CTG. Trudovi su nevjerojatni, a ja sam već toliko umorna da ne mogu podnijeti nikakvu bol. Usred noći dolazi moj doktor, a ja mu jedva čekam reći da zaboravi stavku iz mog plana poroda kako ne želim epiduralnu. Jednostavno više nisam mogla, a moj se plan počeo rušiti...
    Sve je dobro krenulo što se otvaranja i trudova tiče i ujutro me u 7 sati vode u rađaonu. Dobivam epiduralnu pa drip. No, osjećam se bolje nego protekla 3 dana. Barem ne osjećam nikakvu bol. Čak sam u rađaoni i odspavala više nego u protekla 3 dana.
    Vrijeme prolazi, a ja dobivam i drugu dozu epiduralne, a još ništa. Pa treća i pri kraju njezina djelovanja, doktor odluči da idemo u tiskanje. Iako malo u strahu, pomislih: Napokon.
    Prvi pokušaj izgona, dvadesetak tiskanja, ništa. Drugi pokušaj – ponovno tiskanja – s hrpom babica i doktora oko mene. Moj doktor stalno drži prste unutra, a njegov izraz lica mi se baš i ne sviđa, no ne stignem razmišljat o tome. Kaže mi da se bebica uopće ne spušta, a ja se pokušavam šaliti i odgovorim: Pa šta joj je tako fino unutra? No, ne dobivam šalu za odgovor. Dolazi još jedna babica koja mi stavlja ruke na trbuh da malo pomogne bebici u spuštanju, a druga doktoru na prste stavlja parafinsko ulje kako moja perinealna masaža ne bi bila uzaludna i kako me ne bi rezali. Babica mi priišće trbuh i kaže da se ja svojim mišićima borim protiv nje.Bila je začuđena koliko snage imam i kada mi je par puta rekla: Mali odmor, ja sam inzistirala da još tiskam, ako smijem. I taj pokušaj izgona je propao.
    Veći odmor, pa iz početka. U tom periodu pratim CTG, ima trudova, otkucaji srca mog bucka su u redu, jedino me brine što se broj ponekad izgubi s ekrana. Ali, evo, ponovo svite – sada je još jedan doktor meni slijeva, dvije babice s desna, koje će se izmjenjivati s tiskanjem mog trbuha. Počinjemo iz početka. Moj doktor drži prste unutra, a ovaj s lijeva govori kako jako dobro tiskam. Očigledno to nije imalo učinka. Epiduralna me već popušta, ponovo osjećam bol, ali to me nije spriječilo da uočim kako u jednom trenutku svi pogledaju prema CTG-u. Ja panično pitam: Što je bilo? I odmah dobivam odgovor: Ništa, ništa. Prestajemo tiskat, malo sam zbunjena, svi odlaze i vraćaju se, a moj mi doktor kaže da je već dosta vremena prošlo i da bebu moramo vaditi na vakuum. Ko' da je cijeli svijet pao na mene. Kažem ja: Pa šta to nije jako opasno? Pa jel' možemo pokušati još koji izgon? No, odgovor je negativan jer bi to već moglo biti opasno za bebu. No, doktor mi kaže da mi vakuum u ovoj situaciji kada beba ni milimetar nije spuštena ne bi nikako preporučio, već carski. Nije znao hoću li to prihvatiti s obzirom na moj plan prirodnog poroda. Al' sam odmah nakon njegove preporuke pristala jer sam znala da je to najbolje u tom trenutku za bebu, ali i za mene.
    A bila sam razočarana. Jako. Sobom. Bilo me je strah. Gotovo sam zaplakala. Suzdržavala sam se kolko sam mogla. Strah je postao jači kada su me unijeli u drugu prostoriju. Sestre su me tješile kako neću ništa osjetit, no ja sam se tresla od straha. Grozno sam se osjećala kada se iskombinira s mojim razočaranjem da neću ja roditi svoju bebu.

    Toliko sam se tresla od straha da me je jedna starija sestra, koju do tada nisam vidjela u rađaoni, počela gladiti po glavi i tješiti me kako će sve biti u redu i da ništa neću osjetiti, a za koji trenutak ću ugledati svoju bebu. Ja ju molim ako me može držati za ruku. Beskrajno sam joj zahvalna za to. A već doista za koju minuticu čujem plač i ugledam malo preslatko biće u nečijim rukama kako ga izvode van. Rasplakala sam se ko kišna godina i uspjela reći: Jadan, kolko je izmučen! Tražila sam da ga barem dotaknem, no nisu mi ga dali. Samo sam registrirala kada je pedijatar došao reći da je sve u redu i mjere bebice i dalje se ničeg ne sjećam, iako kažu da šivanje poslije traje i do pola sata. No, ja se ne mogu sjetiti ni minute.
    Došla sam k sebi kad sam u hodniku vidjela muža i sestru, al' zapravo kada su me smjestili na intenzivnu. Nisam prestajala plakat...
    Sutradan mi je doktor priopćio da mi je mjehur, oslabljen od tolikog tiskanja pri silnim pokušajima izgona, pukao kod carskog i da imam 3 šava na mjehuru. Bila sam zbog toga 5 dana privezana uz kateter, koji me je više od samog reza kočio u mom oporavku. Mrzila sam «Juru» - tako medicinski djelatnici od milja zovu kateter (urin – Jura).

    Niti kada su me sljedeći dan preselili u odjel babinjača nisam prestajala plakati. Bebu su mi doveli na 5 minuta, uspjela sam ga samo poljubiti i srce mi se raspalo kada su ga tako brzo odveli.
    Moj plan prirodnog poroda odnijela je rijeka. Bila jesam razočarana, ali mi sada takvo što ne pada na pamet. Sretna sam. Sretna da imamo svog mališana, živog i zdravog, sretna da je sve u redu, da imam svog Leona.

    Jedino se ponekad pitam jesu li na vrijeme mogli otkriti da se beba neće spustiti, da mi je za njezinu veličinu zdjelica preuska i je li propust koji je napravila jedna mlada doktorica kod prijema u bolnicu, a koji nisam spomenula na početku, mogao promijeniti stvar. Naime, pri mjerenju zdjelice i letimičnom UZV-u rekla mi je da je zdjelica u redu, a da beba ima oko 3 kg. A moj se bucko rodio s gotovo 4 kg – 3920 g. No, sada to više nije uopće bitno.

    Nadam se da vas nisam izgnjavila svojim črčkarijama. Oduljila sam jer, ko što sam spomenula u početku, treba mi ovo da i sebi posložim sve kocke u glavi.

  2. #2
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Najprije čestitke za vašu srećicu! :D Kako izgleda, stvarno ste sve jako dobro podnijeli.

    Mene zanima o kojoj se bolnici i doktoru radi, da li je to zahtjevalo samo dogovor ili i neku naknadu. Ako ne želiš ovdje odgovori mi na pp.

    Hvala unaprijed na odgovoru i želim vam puno, puno zdravlja i sreće za dalje...
    i Leonu puno puno

  3. #3
    Ninočka

    Početno

    Mony, prije svega čestitke na Leonu

    Žao mi je što nije bilo kako si ti željela i planirala, ali ipak je najvažnije da ste ti i beba dobro, da se sve dobro završilo, a prilika za uživanje ima još jako puno... to sigurno i sama vidiš svaki put kad pogledaš svog anđelčića.

    puno lijepih pozdrava i ne opterećuj se time što je bilo, već uživajte u svakom trenutku svi zajedno!

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    E bas si me u nekim trenucima

    Zao mi je da nije islo kako si zamislila - duboko sam svjesna tvojih maratonskih priprema No ipak mi mozemo ici koliko mozemo i onda se ponekad desi da udarimo u zid..... u takvim situacijama mozemo samo zahvaliti modernoj medicini da i takvi slucajev sretno zavrse....

    Ljubi Leona, a tebi velika

    P.S. VRLO sam ponosna na tebe - U've come a long way baby - da mi je netko rekao

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Mony, evo i ja cmoljim, stvarno si ovo super napisala, vrlo realno.

    Zao mi je zbog neispunjenog plana poroda, drago radi malo Leona.

    p.s. Leon mi je prekrasno ime, pusa

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mony, čestitam ti na hrabrosti, snazi, izdržljivosti i na tvojem malom srčeku - Leonu!!

    Isto tako, vjeruj mi, zbog emocija kojim je nabijena rasplakala sam se dok sam čitala tvoju priču.

    Uživaj u svojem anđelu!!!

  7. #7
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    duboko sam svjesna tvojih maratonskih priprema
    Anchie, pa da, ti si i vise nego ja vjerojatno svjesna mojih priprema
    Al, evo, barem nam dojenje ide kako smo zamislile Nadam se da ce se to tako i nastaviti

    Curke, hvala i velika

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    Mony stamena ženo uživaj u svom Leonu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mony, čestitam! :D
    Tvoja priča je jako slična mojoj, jedino je moja bila jednu noć kraća i bez epiduralne. I ja sam se pitala da li je sve to trebalo, znalo se da je beba velika ali oni valjda misle ako sam ja 172 cm da mi je zdjelica ko lavabo.
    Moj Daniel je imao problema poslije zbog hipoksije, da li u porodu ili prije ne znamo, ali sad je sve u redu. No uvijek sam mislila da smo to možda mogli izbjeći da sam odmah išla na carski.
    E a onda sam opet bila trudna i došla u rađaonu bez trudova i plodne vode. Otišla sam brzo na carski (skroz zatvorena,beba visoko) i dijete je U CARSKOM ostala bez kisika (srećom i taj put bez većih posljedica), a dijete iste težine ali puno uže glave - pa sam se grizla što nisam inzistirala na prirodnom porodu.
    Eto, uvijek nešto bude što te poslije kopa, ali najvažnije je da imamo svoje bebice! (Moji su već u vrtiću!)
    Pusi Leona i uživajte!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Još jednom čestitam na bebaču!

    Jako me dirnula tvoja priča i drago mi je da si se raspisala, inače bih ti ja morala postaviti sto pitanja . Naravno, i ja imam svoje planove za trudnoću i porod (šta za porod, imam planove djetetu za postdiplomski ), ali polako uviđam koliko su ti planovi krhki (za porod, ne za postdiplomski )... Na meni je da dam najbolje od sebe, a ostalo prepustim bebencetu.
    Divno mi je vidjeti da si sretno isplivala iz svih tih nepredviđenih situacija i jaaaako ti zavidim što sinku već možeš pusama naplaćivati 9 mjeseci podstanarstva

    Veliki zagrljaj i !

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    mony, iskrene cestitke na bebacu. super si ti to zgurala.

    citajuci, malo sam zasuzila. imale smo slican tijek poroda, od onog s prvom epid. ne prije, i ja sam nekako uspjela istisnuti bebu, zapravo mi je dr. lego na trbuh, nakon vise pokusaja tiskanja. a cijelo vrijeme su me pripremali za carski, vec sam i potpisala.

    super, sad je sve iza tebe. uzivaj u bebacu i dojenju, sve si super odradila.

  12. #12
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    mony, priča nam svima suzi oči...
    bila si jako hrabra - bravo
    ljubi Leona i uživajte svi troje




    ...e da, očekujem mail uskoro

  13. #13
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Mony čestitam i ja!
    Btw umrla sam od smjeha za "cičanje"

  14. #14
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    ...e da, očekujem mail uskoro
    Znam, znam Nika
    Vidis da sam cak to revno spomenula u prvoj recenici
    Evo, sad me ulovilo pisanje, pa uskoro ...

  15. #15
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno


  16. #16
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Čestitam! Predivna priča.
    I mene bi zanimalo koji to doktor hoće poštivati plan poroda i to prirodni plan poroda. Može i na pm.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Čestitke na bebi! Najvažnije je da ste ti i on dobro.

    Drugo, čestitke na priči. Baš si to dobro opisala.

    Iako porod smatram bitnim, to je ipak tek jedan kotačić. Drugi je dojenje, za koje si spomenula da vam dobro ide. Čestitam i na tome.

    Ja bih isto pitao koja je to bila bolnica. Mislim da je dobro da na forumu to napišeš, jer to daje mogućnost ljudima koji čitaju da stvore mišljenje i odaberu bolnicu ili doktora. Bez obzira pozitivno ili negativno. Zato mislim da je dobro iznijeti i imena doktora i babica ako ih znamo.

    I na kraju moja kritika medicini općenito. Tvoj slučaj je vrlo dobar primjer kako medicina prvo nije uspjela predvidjeti događaje, a potom uzela stvar u svoje ruke. Doktori će vjerojatno reći da se ne može sve predvidjeti. To je načelno točno, no oni bi trebali puno više raditi na tom segmentu poroda, umjesto na medikalizaciji i automatizaciji. Također doktori ti nisu rekli ništa u vezi otvaranja, nego su dali klistir i drip. Zašto ne razvijaju prirodne metode otvaranja kao npr. hodanje ili vježbanje? Zašto je jedina stvar kojom su ti pomogli da se nosiš s bolovima je epiduralna, dakle kemija. A postoji i masu drugih stvari koje pomažu protiv bolova. Iako je, naravno, najvažnije mamino i bebino zdravlje, to nikako nije i jedino.

  18. #18
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Domagoj prvotno napisa
    Iako je, naravno, najvažnije mamino i bebino zdravlje, to nikako nije i jedino.
    Bojim se da se pod tom parolom-zdravlje je najvažnije- zapravo i opravdavaju sve te medikalizacije, a problem je što upravo te medikalizacije često nisu u startu potrebne i , osim što svaka od njih zaista nosi rizik i po mamu i po bebu, na kraju često zaista i zakompliciraju stvar.

    Mony, kao prvo iskrene čestitke na malenom Leonu
    Za sve ono lijepo, a ponajviše za tvog bebača-glavu gore i ne tuguj .
    Svatko od nas napravi onako kako u datom trenutku najbolje zna i umije, a po mom mišljenju, tebi je s obzirom da ti je bio prvi porod i da si se dobro pripremala, trebala samo neka topla ruka i psihološka podrška u trenucima kad su ti trudovi postali prebolni.
    Zamisli da je uz tebe bila neka babica koja ti je pomogla da ustaneš i da hodaš da bi se otvorila, bodrila te da bol znači da tijelo radi svoje, da te bol tjera da isključiš intelekt i pustiš tijelu da radi svoje...da je bilo tako umjesto hladnog bolničkog okružja gdje si sama prepuštena, prikopčana cijelu noć na ctg, da se nosiš kako znaš i umiješ s najintenzivnijim i potpuno novim osjećajem i boli, vjerujem da bi u takvoj drugačijoj situaciji bilo puno manje šanse da porod završi epiduralnom pa carskim.
    Nemoj se osjećat krivom ili kao da nisi bila na "visini zadatka", jer je žena u trudovima u najosjetljivijem svojem izdanju, pa treba imat i sreće da ti okolnosti idu na ruku.
    Tebi su dijelom išle (plan poroda), ali neke nisu-bila si već izmorena (3. dan nespavanja), prikopčavanje i mirovanje na CTGu sigurno ne doprinose otvaranju, a usamljenost samo pojačava strah , a strah koči...

    Kad sam pročitala tvoju priču , rasplakala me, pa par dana nisam znala što bih ti napisala, mada sam osjećala potrebu...
    I svaki put kad pričam o porodu ne mogu izbjeći da ne uspoređujem svoj 1. i 2. porod.
    Na 1. sam pukom srećom rodila vaginalno, ali uz sve prateće kemije (osim epiduralne),ctg i rezanja.
    Danas mi je još uvijek žao što je tako ispalo, ali ja jednostavno tada puno toga još nisam znala i prepustila sam svoje povjerenje u doktore umjesto u svoje tijelo, prirodu, Boga...

    Drugi porod je bio sasvim nešto drugo.
    Žao mi je za prvi, ali ne zamjeram si, čovjek radi onako kako najbolje zna u tom trenu.
    Nadam se da će tako biti i s tobom i želim ti od srca da jednom u budućnosti iskusiš porod kakvog si sada zamišljala i očekivala.
    i na kraju je zbilja najvažnije da ste sad oboje dobro, da se dobro oporvljaš i da uživate u blagodatima dojenja .

    Leonu i puno se mazite .

  19. #19
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Mama J. ti uvijek najljepse napises upravo ono sto i ja mislim. Mislim da je kljuc to povjerenje u sebe, u prirodu i Boga.

    Mony, velike cestitke i od mene. I ja mislim da si bila izuzetno hrabra u okolnostima...

    Imam prijateljicu koju jako volim, a s kojom ne mogu pricati o prirodnom porodu jer misli da je to preneodgovorno i preriskantno i sl.. (zapravo mi je vrlo tesko ukazati joj na to da joj je trebala podrska i smirenje, umjesto sto su je uvjerili da joj treba inducirani porod, pa je na kraju zavrsila na carskom). Osjetljiva je to tema jer svima nam je najvaznije dijete koje se radja i neki misle da je najbolje jedno, a neki drugo. Zapravo nam je mozda veliki pokazatelj cinjenica da u Nizozemskoj koja ima veliki postotak kucnih poroda, ujedno i jedna od najnizih stopa perinatalne smrtnosti i carskih rezova.

  20. #20
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ne bih da me krivo shvatite - ne mogu nikako biti tuzna kad ugledam to malo prelijepo stvorenje!
    Al sam bila razocarana u trenutku kada su mi priopcili da cu trebat na carski. No, to je bilo samo u bolnici i svi su me ti osjecaji prosli kada sam ugledala svog Leona.
    Lijecnik kojeg sam izabrala na Svetom Duhu je postovao sve sto sam upisala u planu prirodnog poroda i ponio se vrlo profesionalno, bez da je bagatelizirao ikakvu moju odluku, no epiduralnu sam sama trazila, cak inzistirala, tako da to nije bio samoinicijativan podvig nasih medicinskih djelatnika.
    Ja sam bila otvorena, no beba se nije htjela spustiti - u tome je bio problem. Upravo sam zato napisala da je mozda doktorica kod prijema u bolnicu krivo izmjerila moju zdjelicu i jos je pritom usporedila s krivo procjenjenom tezinom bebe. Moj doktor vjerojatno nije smatrao da tako banalan posao treba ponovno provjeravati.
    Sve su to propusti koji se mogu svakome dogoditi, a koji se cini mi se kod nas dogadjaju i zbog zastarjele tehnike.
    Mama Juanita, tocno je da je kod mene strah bio najveca kocnica, a to sam najmanje ocekivala. POred tolike pripreme nisam nikad zamisljala da cu se toliko bojati. No najbolje je da to nisam shvacala tada, vec tek nakon svega kada sam o svemu u miru razmislila. Znala sam svjesno da me je strah tek kada su me priupremali za carski. Toga sam se toliko bojala, a vjerojatno je tada citav strah isplivao na povrsinu.
    Sve u svemu, nama je super - bebica napreduje i volimo je neizmjerno. Drago nam je da je sve dobro zavrsilo. To je ipak najbitnije od svega!
    Vama svima hvala na lijepim rijecima

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    mony, ti si stvarno hrabra
    savršeno si se ponašala obzirom na okolnosti
    čestitke i tebi i malom Leonu jer vam zaista nije bilo lako
    nevjerojatno je kako se lako optužujemo kad nismo "savršene", ja sam se isto osjećala krivom kad nisam mogla istisnuti Dominika

    mali Niki (to nam je nadimak) mi je nonstop na rukama, pa tipkam 1 rukom. valjda ću i ja skoro napisati referat

  22. #22
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Mony, čestitam ti na hrabrosti i izdržljivosti,
    bitno je da je tvoj Leon ipak tu i da su porođajne muke daleko iza tebe ...
    Sada je vrijeme da uživate u sretnom životu ... ...pusaaaa !!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Mony, cestitke na malom Leonu i na ustrajnosti i hrabrosti.

    Zeljela sam te sam opitati, zasto su ti dali drip, ako je otvaranje bilo ok?

  24. #24
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Bas sam se rasplakala
    Cestitam na slatkom Leonu , na tvojoj hrabrosti i vrlo dobroj prici. Zaista kad sam ovo procitala ipak drugacije gledam na porod samo ja neznam kako bi se ponijela u tom trenutku kad bi mi rekli da idem na carski.
    Ti si to super profesionalno odradila.
    Ljubi svoje sunce i zelim vam sve naj bolje od srca.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •