Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kad se Dominic rodio u Svedskoj!

  1. #1

    Početno Kad se Dominic rodio u Svedskoj!



    Trudnoca je bila stvarno lagana i bez problema ali ipak se desilo da sam dobila preeklampsiju 3˝ tjedna prije termina.
    Tjedan dana sam morala lezati u bolnici i svaki dan su mi mjerili tlak pĺ 4 puta na dan i kontrolirali bebino stanje sa aparatom.
    Cak sam morala skupljati svu mokracu u kantu 3 dana i tu su mi mjerili bjelancevinu svaka 24 h.
    Svako drugo jutro u 6 h su mi vadili krv.
    Na ultrazvuku su vidjeli da je beba razvijena i ima poprilicno 2990g i da nije opasno ako se rodi. Meni se cinilo na taj ultrazvuk da je beba musko ali drzala sam to sama za sebe posto nisam bila sigurna sto sam vidjela.

    Stanje mi se onda pogorsavalo i tlak mi se podigao do 160/120 (a normalno meni je 120/70) i dlanovi su me neizdrzljivo svrbile. Onda su se odlucili za indukciju 11/2-03.

    RODJENJE:

    U 9 h ujutro su me odveli u radaonu. Muz je bio kraj mene cijelo vrijeme.
    Prvo mi je babica dala spuzvu sa dezinfekcijom da se operem dolje.
    Onda je stavila kao elektrodu sa zicom na bebinu glavu a i stim je napravila indukciju. Ukljucila je i aparat za mjerit trudove.

    Voda nije odma procurila ali stavila mi je veliku pelenu. Tako sam lezala 20 min. Onda mi je babica preporucila da idemo setati po odjelu.
    Isli smo u staru sobu da vidimo prijateljicu koja je samnom lezala od pocetka.
    Tu mi je bol zarezao trbuh i dosta vode procurilo.
    Noge su mi se tresle jer sam znala da je stvarno pocelo i da nema izlaza. Mucilo mi se i brzo smo se vratili u radaonu i tu sam morala povratiti.
    Nakon toga smo dalje setali ali nisam mogla od mucnine pa smo sjeli u TV salu. Tu smo bili 10-tak minuta.
    Kad smo se vratili u radaonu smo zvali babicu da trazim nesto protiv bolova. Dala mi je masku za disanje i prvo mi nije pomagalo jer mi se vrtilo u glavu od nje i mislila sam da cu se unesvjestiti. Ali naucila sam se kako disati u nju i to mi je ukinulo vrh bolova.

    Oko 10.30 su mi bolovi dosli bez pauze i maska mi nije pomagala. Zvala sam babicu pitajuci dali je normalno da vec boli toliko i trazila injekciju u leda (Epidural). Dok smo cekali anesteziologa da dode sam povracala par puta kad se beba spustila i okrenila.
    Muz mi je davao masku dok je anesteziolog davao nekciju. Bilo je veoma tesko lezati na bok, noge prema gore, skvrcenih leda dok me bolovi rezu.

    Ali nakon 10 min su sve bolovi u trbuh nestali i mogla sam odmarati i zazmiriti i opet normalno razgovarati sa muzom. Sad sam osjetila kako stiska beba prema dolje i veselila sam se sto mi nije trebalo drip.
    Morala sam stvarno trpiti da ne stiskam jer nisam znala kad smijem.

    U to vrijeme mi je dosla mama sto radi na drugom odjelu da me posjeti. Ona je razumjela da je blizu kad jedva trpim da ne stiskam ali nije se sekirala kad je vidjela da sam totalno mirna. Rodjenje je bilo vrlo blizu ali nije se moglo primjetiti na mene.
    Kad se mama vratila na svoj odjel je rekla babici da ide kmeni.
    Babica se sokirala da sam vec potpuno otvorena i pocela je pripremit za porod.
    Za 20 min je beba izasla van na 4 puta.

    Nakon prvog puta je glava izasla malo i vratila se.
    Nakon drugog puta isto izasla ali ostala i babica me pitala ako zelim pipati glavu i to je bio cudan osjecaj.
    Nakon treceg puta je izasla pola glava i strasno je se rastezala koza i bolilo me dok sam cekala sljedecu bol.
    Cetvrti put je cijela glava izasla i babica izvadila rame i onda cijela beba se izkliznila!
    Vidili smo da je musko i muz je odrezao pupcanu vrbcu. Babica ga nije odmah prala nego pokrila sa vrucim rucnicima i stavila mi ga na grudi da sisa. Apgar mu je bio 10,10,9 za minus na boju.

    Dok je beba lezala kraj mene placuci, a muz gledajuci sa oci pune suza, je babica me zasivala sa par savova. Nista nisam osjetila.
    Nakon toga je kontrolirala bebu i obukla ga objasnjavajuci mom muzu sve sta radi i ja prevedem.

    2 sata smo ostali i dobili smo hranu i pice.

    Kad smo se vracali u sobu smo stavili sve stvari na krevet a ja puna snage gurala krevet a muz ponosno nosio sina!

    Dominic Nikola Segedi se rodio u 13.05h 11 veljace 2003 godine
    nakon 3 sata redovitih trudova .
    3255 g, 49 cm dug i glava siroka 35 cm. 2˝ tjedna prije termin.










  2. #2
    pipi

    Početno

    Lijepa bebica.

    Čestitke iskrene samo neznam kome jer si Gost

  3. #3
    Maria Segedi

    Početno Gost?

    Mozda se nesto krivo desilo jer nesijecam se moju zaporku i ime....

    Ali zovem se Marija Segedi,rodjena i zivim u Svedskoj! Mama je hravatica i tata svedjan.

    Zato ne mojte me zamjeriti ako gramaticno ne tocno pisem.

  4. #4

    Početno

    super prica marija
    kako se svega sjecas u detalje :shock: a ja se jedva sjecam koje je to godine bilo

    cure, marija je rodjena i odrasla u svedskoj u kuci u kojoj se pricalo svedski, jer iako je mama hrvatica, tata je sved.. mislim da super pise s obzirom da je nas jezik uzasno tezak

    heej, sta ima da se dominik rodio, a vidi ga danas, vec hoda!
    dominik je prohodao sa 9 mjeseci!!!
    cestitam!!

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    pozdrav mojoj prezimenjakinji!!! vidis, vidis jos ce ispasti da smo rod

    dobro dosla na forum!

    puno srece malom Nikoli Domagoju Segedi od Eugena Segedi & mame & tate.

  6. #6
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ajme, sorry sto sam ti prekrstila dijete; Dominik Nikola

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Lijepa priča.

    Čestitamo mami i tati.

    Drago nam je da možemo pročitati i priče s rođenja iz nama dalekih zemalja. I nadamo se i da će kod nas u Hrvastkoj, mnoga rođenja postati tako lijepo iskustvo, i da će se sve bebe uskoro rađati u dobrim uvjetima (barem donekle sličnim uvjetima u Švedskoj ).

    Dominicu puno zdravlja i sreće.

  8. #8
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Dobrodošla Marija,
    uvijek rado čitam priče s poroda. Baš mi je drago da se javljaš iz Švedske. :D

  9. #9
    Hanna

    Početno

    Dobro nam dosla Marija :D Veliko hvala na prici, ja citam sve price s poroda i placem, ne znam zasto, a dobit cu prvu bebu u Martu (ozujku) pa me sve zanima

    Ja sam isto iz Svedske, rodit cu u Stockholmu, muz mi je svedo,... imas li ikakvi tips u vezi bilo cega oko poroda,bebe samo javi,...ja sam ko luda u zadnje vrijeme, a posto mi je ovo prvi put sva sam u panici da cu zaboravit i svoje ime kad dodjem u rodiliste

    Veliki zagrljaj tebi i tvom predivnom sincicu

  10. #10
    Maria Segedi

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    pozdrav mojoj prezimenjakinji!!! vidis, vidis jos ce ispasti da smo rod

    dobro dosla na forum!

    puno srece malom Nikoli Domagoju Segedi od Eugena Segedi & mame & tate.
    :D :D
    Drago nam je da imamo nekog, sto se preziva kao mi
    Odakle ste vi,mi smo iz (ustvari muz) Vinkovaca.

  11. #11
    Maria Segedi

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Lijepa priča.

    Čestitamo mami i tati.

    Drago nam je da možemo pročitati i priče s rođenja iz nama dalekih zemalja. I nadamo se i da će kod nas u Hrvastkoj, mnoga rođenja postati tako lijepo iskustvo, i da će se sve bebe uskoro rađati u dobrim uvjetima (barem donekle sličnim uvjetima u Švedskoj ).

    Dominicu puno zdravlja i sreće.
    Da,radjanje u svedskoj lijepo i jednostavno. Sam biras kako hoces i ne gundjaju te! Ako zelis babicu kraj tebe-bit ce,ako ne-nece.
    O ovdje babice pomazu pri porodu,ne doktori-samo ako je nesto komplicirano.

  12. #12
    Maria Segedi

    Početno

    Citiraj Hanna prvotno napisa
    Dobro nam dosla Marija :D Veliko hvala na prici, ja citam sve price s poroda i placem, ne znam zasto, a dobit cu prvu bebu u Martu (ozujku) pa me sve zanima

    Ja sam isto iz Svedske, rodit cu u Stockholmu, muz mi je svedo,... imas li ikakvi tips u vezi bilo cega oko poroda,bebe samo javi,...ja sam ko luda u zadnje vrijeme, a posto mi je ovo prvi put sva sam u panici da cu zaboravit i svoje ime kad dodjem u rodiliste

    Veliki zagrljaj tebi i tvom predivnom sincicu
    Slobodno mi pisi mail ako imas bilo kakvo pitanje :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •