Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: evo napokon i moje pričice :-)

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno evo napokon i moje pričice :-)

    Evo i mene sa svojom pričicom (šta ćete zaokupilo me dojenje, he,he ko bi reko koliko posla ima oko toga)

    Dakle... Moj mali marko se trebao roditi 5.1. ... pošto sam imala nekakve "lažnjake" cijeli deveti mjesec, mislila sam skoro svaki dan....evo počelo je.... ...ali ništa.... Na zadnje dva pregleda mi je i sam doktor rekao da neće biti ništa prije termina ( a ja sam si mislila baš suprotno) .
    5.1. na dan termina imala sam zakazani pregled... (i stvaroi već u autu, nadajući se kako će me zadržati). No, nisam bila uopće otvorena i poslali me doma. Za dva dana evo mene opet. Osjećala sam se super, al sam već skužila da od trudova ništa... I poslali me doma. (Sad sam već žarko željela vidjeti bebaća pa sam bila razočarana što nema još ništa)

    Za dva dana dolazim opet. Sada sam bila naručena na inducirani, ako bude nešto od otvaranja. Prvo su me priključili na CTG, stavili u hodnik, jer je tu noć bila ogromna gužva. Došlo još par žena, priključili nas sve i rekli da će zadržati samo "hitne" slučajeve. Gledam ja svoj CTG, i već sam znala da idem kućici.
    Doktor je bio ljubazan, pregledao me, 1cm sam bila otvorena, rekao da dođem ponovo sutra u pola 7 ujutro. Uz to bila je jedna predivna i otkačena sestra, koja mi je samo šapnula "Čuj vidim da dolaziš svaki dan, pa kaj ne znaš kak se potiče otvaranje? I šapnula mi..." Sex, sex i samo sex... vjeruj mi

    I tako ja već iscrpljena i neispavana od svih ovih noći kažem svom MM šta mi je rekla sestra... i možete si mislit odgovora ... Ali, eto ja nagovorila... i mogu vam reć bilo mi je super , nisam ni znala da može biti tako dobro u visokoj trudnoći Uz, to taj dan sam hodala dva kruga oko Jaruna, kupala se u vrućoj kadi itd.... Tu noć mi je počeo neki čudan iscjedak (mislim da je to bio čep, ali ja to nisam skužila). Od trudova ni "T".
    Slijedeće jutro u 6 opet buđenje (možete si misliti kako smo i MM i ja spavali) ... torbica već spremna ...i ponovo krećemo. Već sam znala sve mračne hodnike bolnice napamet. penjemo se na drugi kat do rađaone, a ja već si mislim, ma opet ću ja kući .

    Doktora još nije bilo, pa me pregledala neka ljubazna doktrorica.... i rekla... UUUU...pa 4 cm, bez trudova ... ti si sretnica. Možete si misliti kao sam i bila sretna, znala sam da je danas DAN D i da ću vidjeti svoju malu lutkicu. Bila sam tako uzbuđena da sam i suzu pustila. Uopće me nije bilo strah (iako sam cijelu trudnoću imala paniku ).
    Istrčala sam van sretna i uzela stvari od MM i prpošno utrčala natrag unutra. Uzeli su mi podatke i stavili me na stolić za klistir. Uz to su me pohvalile za super frizuru dole ...i dodale " Pa gle ona si je sve "skinula" ...pa trebala si samo dole " Ajojjj, ne možete niti zamisliti koliko sam muke uložila svaki dan da "doradim" frizuru.... Znači, trebate samo dole, a ne sve .

    Obukla sam spavaćicu i stavili me u sobu sa 5 žena koje su "čekale svoj red". Sve su stenjale i vidjelo im se da ih boli, a meni nula. Ja došla u sobu, predstavila se, smješila, brbljala ..i mislila... kak mi je super, pa mene niš ne boli.

    Onda sepojavila ona moja super sestra od jučer sa doktorom i sve su nas pregledali. Bila sam sretna kad sam skužila, da sve te žene imaju jedva 1cm, i boli ih, a ja 4 a mene niš. . Onda mi je probušio vodenjak s nekom "špahtlicom" (to i je bilo malo neugodno). :/ i priključili me na CTG i drip.

    I dalje ja ležim i pišem SMSove i mislim si kak mi je super. A...onda je počelo....prvo kao mali bolovi od menge, a onda...uf...ko da me je počela tresti struja...ali..imate pauzicu između trudova pa se stignete malo odmorit za slijedeći. Uz to, ja sam vježbala trud sa disanjem i bez disanja, i disanje definitvo pomažeeee nakon sat vremena pojačali su se gadno, a vremenski period smanjio na 2-3 minute. Ali opet kažem, nije tako grozno (mene je i menga znala tako boliti, samo bez pauzi između grčeva, tako da je ovo lakše

    I, došla za sat i pol ponovo vizita... mislim si ja 1cm za sat vremena, i kažem MMu da budem bila sigurno tu još 5 sati. Ali, pregled je pokazao da imam 8 cm i rekao doktor "ona je za stol" Skoro sam urliknula od sreće, naime samo jedna cura je otišla prije mene, a ona je i došla po noći. Opet sam bola presretna, javila MMu da će skoro biti pozvan, pa da se spremi (psihiči...hihihi). E da, trebala sam dobiti epiduralnu, pitala sam doktora, ali je rekao da mi nije potrebna, jer sve ide savršeno. To mi se baš i nije sviđalo jer smo se dogovorili prije za epiduralnu, ali mislila sam valjda on zna najbolje.
    Došla je i ona moja super sestra i stavila mi nešto u infuziju od čega mi se počela vrtiti cijela soba. Uzela me i odvela do stoila (mani se i dalje mantalo ko da sam si popila nekaj ...ona mi je oblasnila da je to "lagani" sedativ....

    Čekam ja na stolu, soba se vrti, više nisam mogla ni SMSove pisati, ali sam manje osjećala trudove (iako su bili sada najjači). Došao nakon pert minuta moj MM, a ja se počela cerekati čim sam ga vidjela u zelenoj kutici. Vrtilo mi se i dalje, vidjela sam zapravo 2 MMa...hihihihi. i obadva su mi bila zgodna
    On je jadan mislio da sam skrenula, jer nije očekivao da ću se smijati pod najjačim trudovima, ali ga je to vjerovatno opustilo.

    Došaop doktor, pogledao stanje i rekao mojoj super sestri (koja me cijelo vrijeme ohrabrivala, i govorila kako sam super i da će kod mene sve brzo proći...)da me pusti još dva truda a onda da tiskam.....

    I ja opet happy kaj sam skužila sa je skoro gotovo, a nisam bila na izmaku snaga niti je biolilo za neizdržat. Upalila ona svjetla, i krenem ja tiskat... prvi put neuspječno jer sam tiskala nekako trbuhom... ona me ohrabrivala i govorila da vidi crnu kosicu i da jakooo "kakam"... Onda sam ja skužila da treba baš tiskati kao da ste na WCu ...i krenula ja tiskati, skoncentrirala sam se na disanje u potpunosti, MM me držao za ruku, pa je i to pomoglo (on je zpravo stisnuo moju ruku kao da i on tiska ). Tako je u drugom pokušaju počela ići glavica, ali sam ja prestala tiskati, pa sam u trećem pokušaju to nadoknadila, i evo njega.... Odmah je zaplakao i našao se na mojim prsima ... čim su ga stavili prestao je plakati, a moj MM se rasplakao od sreće... Jel možete zamisliti tu scenu?

    Evo to vam je moja priča. Treba slušati šta vam kažu i disati.... jer sve ovisi samo o vama. Vi ste ti koji rađate, doktori i sestre samo asistiraju. To je moj zaključak. Pusa

    I hvala "super sestri" koja mi je puno pomogla svojim humorom i dobrim raspoloženjem

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    vesela priča....i prekrasan porod....ljubi miša

  3. #3
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Pietra, ovo je jedna fantastična priča
    Baš mi je drago što ti je sve prošlo tako veselo i relativno bezbolno

    Puno ljubi malo zlato i uživajte u svojoj sreći utroje

  4. #4
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Pietra prekrasna prica i sjajan porod. Kad to citam, malo me strah od bolnice popusta. Tjesim se da mozda ipak nije tak strasno. U kojoj si bolnici rodila?

  5. #5
    lidac2004

    Početno


  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Super, baš je lijepo nama koji doma čekamo veliki dan i pokušavamo ga zamisliti pročitati neko super iskustvo!
    Pitanjce: Jesi vježbala disanje sama doma ili na nekom tečaju? (Ako imaš neku knjigu ili link za preporučiti, super!)

    Čestitam i baš mi je drago! Uživaj!

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    smijala sam se cijelim putem!

  8. #8
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    predivno i taaako veselo!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    d.bistra
    Postovi
    69

    Početno

    baš si me nasmijala super priča, čestitam na skoro bezbolnom porodu i na tvom malom mišiću

  10. #10
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Super prica!
    Drago mi je sto je sve proslo super i hvala na ohrabrenju za nas kojima se blizi :D

  11. #11
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Čestitam, i ja bi takav porod...........

  12. #12
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Eh da, s obzirom da ni ja nisam otvorena, mm i ja zaključili da je najbolje poslušati savjet one sestre.......javit ću je li upalilo
    Pusa tebi i !

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Točkica, daj javi obavezno, baš me zanima (a i druge cure) jel "to" stvarno pomaže.... probaj i sa toplom kupkom

    nadam se da sam cure koje čekaju porod malo ohrabrila.
    Ja sam cijelu trudnoću imala takav panični strah od poroda da sam skoro htjela potražiti pomoć "stručnjaka" .... a eto ispalo je super...
    mislim da to trebate shvatiti tako da jedva čekate da vidite svoju bebicu, i u najtežim trenucima, zamišljati kao vas dijeli još par trenutaka da vidite svoje malo ... to sigurno pomaže (čak možete s bebom i "komunicirati" u mislima)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •