Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kako se rodio Luka

  1. #1
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno Kako se rodio Luka

    Iako sam nakon dva poroda bila već iskusna rodilja, iako mi prva dva poroda nisu bila nimalo traumatična, nisam se nikako uspjela otarasiti nekog nerazumnog straha koji se u mene uvukao. Pred kraj trudnoće taj je strah bio sve intenzivniji, ali je netragom nestao sa prvim trudovima. Prvo dijete sam rodila dan prije termina, drugo dan poslije i bila sam sigurna da će ovo doći na sam termin..... uh kako sam se prevarila-bila su to jaaako duga dva dana nakon termina, a onda sam treći dan osjetila lagane kontrakcije. Počele su oko 14 sati u srijedu popodne, ali su bile toliko slabe i rijetke da nisam nikome ni rekla za njih. Pošto mi je prvi porod trajao 24 sata od prvog truda do poroda, a drugi 5 sati, sada sam se pribojavala da će tako brzo krenuti da neću stići niti do bolnice.....ali, opet sam se prevarila. Čekala sam do 21 sat i iako trudovi nisu bili strašni, odlučila sam da krenemo u bolnicu.
    Imala sam sreću da je bas te noći bio dežuran moj poznanik, koji me pregledao, stavio na CTG i ustvrdio da trudovi jesu prisutni i da sam 4 cm otvorena, ali da porod najvjerojatnije neće početi sve do jutra. Mog muža je poslao doma, da čeka poziv, a mene je smjestio u predrađaonu, za slučaj da porod ipak krene ranije. Dobila sam klistir, obrijala sam se kod kuće i to je bilo to. Trudovi su se u jednom trenutku pojačali, ali kako sam bila jako umorna, zadrijemala sam i nakon toga su se trudovi potpuno umirili. Noć mi je kratila naša draga Biba sa svojim SMS-ovima i sestra Naska s kojom sam u 5 ujutro pila kavu. U 8 je došla smjena, moj poznanik je otišao kući, ali je obavijestio sve u rađaoni da sam tu i moram priznati da se vidi razlika kad poznaš nekog od doktora-žalosno, ali istinito!
    Moj plan poroda(u mojoj glavi) bio je jasan u tri stvari-da ne želim drip, epiziotomiju i skakanje po trbuhu. Radila sam redovito perinealnu masažu i najveća mi je želja bila da ovoga puta prođem bez šavova-treća sreća. Prvi puta imala sam epiziotomiju, drugi puta na moj zahtjev krenuli su bez rezanja, ali je Karlo bio veći od očekivanog, sa vrlo velikim obujmom glave, a ni babica nije bila od pomoći pa sam popucala.
    Dakle u 8 ujutro došla je vizita u predrađaonu, bila sam mislim oko 7 cm otvorena i prokinuli su mi vodenjak. Jedan od doktora spomenuo je drip, a ja sam ga probala uvjeriti da kod mene nakon prokidanja vodenjaka počnu pravi trudovi, da sam dva puta rodila bez dripa i molila ih da malo pričekaju. Jedna doktorica je rekla, dobro pričekat cemo 15 min, ali je prvi doktor bio neumoljiv i rekao da će mi dati lagani drip. Sada mi je žao sto se nisam borila, jer sam sigurna da bi i bez dripa bilo isto, ali dobro-sama sam si kriva.
    Odmah sam zvala Damira i rekla da krene u bolnicu. Oko 9 sam bila u rađaoni, Damir je stigao i odmah sam bila mirnija. Trudovi su se pojačali, ali jos nisu bili dovoljno jaki. Oko 9, 45 počeli su jaki trudovi i znala sam da ću vidjeti svoju bebu svaki čas. Nakon par jakih trudova, osjetila sam jaki pritisak odostraga i znala sam iz prijašnjih iskustava da je bebica odlučila izaći! Pozvala sam sestru, ona i babica su odmah došle, ali nitko ne može naći niti jednog doktora! Ja si mislim šta će vam doktor, babica je sve što ja trebam. Odmah sam ih upozorila da ne želim epiziotomiju i da sam radila perinealnu i sestra Gordana je krenula u akciju. Pitala me kolika je procjena težine bebe, a ja sam joj rekla 3,5 kg iako sam imala osjećaj da ce beba biti oko 4 kg(Kristina je bila 3,300, a Karlo 3,950). Cure moje ja sam stvarno bila oduševljena tijekom poroda i sestromGordanom(babica Jadranka bila je sa strane)-prvo mi je izmasirala međicu, a onda je imala sam osjećaj rukama držala bebinu glavicu i širila međicu-uz to mi je govorila kako da tiskam i kako da dišem, a ja sam je pokorno slušala. U jednom trenutku doktor(koji se u međuvremenu pojavio) krenuo je prema mojem trbuhu, a sestra je zavikala:»Kud si krenuo, ne diraj joj trbuh!»-to se i meni i mojem mužu tako usjeklo u pamćenje-doktor je samo ustuknuo! Nakon par tiskanja, Luka je bio vani-sestrin komentar bio je:»Nema on 3,5 kg!» Stavili su ga na vagu i dečko je težio 4,100 i bio 52 cm dugačak! Apgar je bio 10/10, a kad su mi ga stavili na prsa(iako preko spavačice) ja sam se samo luđački smijala i cijeli je svijet prestao postojati oko mene. Nisam čak niti osjetila kad su izvadili posteljicu, već sam nakon sto su ga odnijeli pitala, a šta je sa mojom posteljicom! Poslije mi je Damir rekao da je vidio kad su je izvadili i pregledali.
    Relativno brzo odvezli su me u sobu, ali su mi Luku donijeli tek oko 5 sati, jer se potrefio ruček i posjete, ali čim sam ga dobila odmah je počeo cicati i s tim nije bilo problema. Bilirubin mu se lagano povisio, ali na sreću, uz stalno dojenje nije morao na «sunčanje», već smo 4-ti dan pušteni kući.
    Luka je prekrasna, vrlo živahna i stalno gladna beba i divno napreduje.

  2. #2
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Bravo za mamu, tatu, Luku, i babicu koja nije dala da ti se dira trbuh :D

    Jako lijepa prica, hvala sto si je podijelila s nama!

  3. #3
    margita

    Početno

    hura za luku...)) i mamu naravno....

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    e bok iva

    super da je sve bilo super

  5. #5
    ivarica

    Početno

    pozdrav, iva

    a mozemo i fotku stavit?

  6. #6
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Čestitke roditeljima, hura za babicu! :D

  7. #7
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    dakako da moze fotka samo sam ti ja pretupa da ju postavim. Mogu ti je poslati pa da je ti stavis?

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čestitam cijeloj familiji i definitivno babici!!!

    Jako lijepa priča :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    49

    Početno

    super priča, bravo za ono kud si kreno.. :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Cestitke cijeloj obitelji!
    Divno je cuti kako se nase zelje ipak postuju .

  11. #11
    ivarica

    Početno

    evo i slike


  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Prekrasni ste. I lijepa prica! Bas mi je drago cuti da si imala babice koje su te postovale.

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    bravo, iva :D

    divna je fotka

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Bas je lijepo opet se prisjetiti, kao da sam bila s tobom

    Pusa klincima i klincezi

    Gle sad sam tek skuzila, Luka danas ima 3 mj. , SRETNO !!!!! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •