Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kako se rodila Lana

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno Kako se rodila Lana

    Drage moje,
    evo da se kratko javim. Rodila sam 13. 4. u 5.02h i porod je odlicno prosao. Termin po uzv mi je bio 10.4., a po tjednima trudnoce 12.4. Naravno, ja sam ocekivala da cu roditi u 39. tjednu, kao i Ivonu, tako da sam tih 7 dana doslovce ludila zasto nema niti jednog jedinog truda. Najbolja fora je bila: ako se legnem na lijevi bok, osjecam neke trudove, ako se legnem na desni - nema vise nista
    Onda sam krenula u ambiciozne setnje po Samoboru i okolici, opet nista. Isto tako i 12.4. muz i ja secemo, vec se umorili i odlucili otici u Napoli na spagete (Samoborke znaju za Napoli... ). Tamo me konobar pita kad je termin, ja kazem danas. Kaze on, samo ti lijepo pojedi spagete, imali smo tako vec trudnice koje su se lijepo kod nas najele pa su tu noc rodile. Ja mu kazem, pozlatile ti se rijeci. I pojedem spagete
    Tu noc u 1h se probudim i vidim da mi je otisao cep, odmah zatim su poceli trudovi i to bez pardona odmah na 7 min razmaka. U 3h smo dosli u rodiliste kad su trudovi bili na 4 min, a u 5h sam rodila, bez dripa i klistira.
    Inace sam porod je bio super, moram pohvaliti tri mlade babice iz SM koje su bile vise nego super ljubazne, a i doktora i doktoricu. I s prvog poroda imam lijepo iskustvo isto iz vinogradske, a ovaj puta je bilo jos bolje sto se usluge tice.
    Kad sam dosla odusevila sam se sto je bio dezuran bas doc koji me je porodio prije 2.5 god. Stavili su me u box, prokinuli vodenjak i pustili muza. Odmah su poceli jaci trudovi, a kad su 15 do 5 poceli oni gadni, pitala sam babicu koliko jos tako. Kaze ona: jos sat vremena. Ali, zeznula se :D trebalo je jos 15 min, jedva su stigle postaviti ona postolja za koljena na stol i u tri truda nam je dosla nasa mala Lana s 50 cm i 3560 g.
    Sto se prvog poroda s Ivonom tice, sve je isto islo brzo, jedino se na produ nisam mogla koncentrirati na pravilno disanje kroz trudove. Sada sam se danima pripremala da trudove dobro prodisem, jako mi je pomogai Matildin post i objasnjenje koje sam nasla negdje na forumu. A i mm je dobio instrukcije da ako vidi da mi koncentrecija padne da mi pomogne. I fakat mi je pomogao u onim zadnjim trudovima, sve sam pravilno prodisala zahvaljujuci njemu.
    Iznenadila sam se, babice su mi Lanu odmah stavile na trbuh, bio je to pravi skin to skin dozivljaj! Ipak, meni je jos ljepsi dozivljaj bio kad su mi je donijeli kasnije okupanu i umotanu pa smo mm i ja bas uzivali...
    Onda je mm otisao, a mene su malo sivali. Trazila sam bez rutinske epi, ali su mi objasnili da su morali malo recnuti jer je beba bila dosta velika :/
    Imala sam plan poroda, ali samo sa 3 tocke: da mi mm bude sa mnom, da se izbjege rutinska epi i da dojim na zahtjev. Sto se ovog zadnjeg tice, nisam imala iluzija da ce se u potpunosti ostvariti jer znam organizaciju glede beba. Ali kao sto vidite, nisam trazila klistir (meni u zivotu sve bolje ide kad su mi crijeva cista ), niti sam protiv prokidanja vodenjaka u slucajevima kao sto je moj. Ja glasam za brzi porod. Ali, moram reci da mi je iskustvo bez klistira pomoglo da stvari pogledam i drugacije: sad mi s cini da je fakat bolje i prirodnije bez klistira. Cure iz moje sobe su sve klistirane i sve su imale problema s ponovnom uspostavom stolice, pa su opet neprirodnim putem morale dobiti poticaj: prvo tableta, a ako ne ide onda cepic. Totalna gnjavaza, a i mislim da nitko normalan ne ocekuje da zena nakon klistira bas 3. dan mora na wc. Kod mene je naprotiv to ovog puta bilo sve prirodno i normalno bez klistira, pa 2. dan wc. Zato sam definitivno za opciju odabira u vezi s tom pripremom za porod.

    E da, sto se same vinogradske tice, primijetila sam neke promjene na bolje u odnosu na prije 2.5 godine, ali i neke promjene na gore nazalost. O tome cu uskoro napisati pod Rodilista.

    Pozdrav od Dude, Ivone i Lane!

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Slatka priča!!! :D

    (moram samo reći, da si se trebala malo ranije javiti sa preporukom za špagete u Napoliju!!! Nekima (Ifi ) bi vjerovatno pomogle!! )

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Cestitam kolegice!!!!
    Prekrasna prica!!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    Super priča. Pozdrav Ivoni i dobrodošlica Lani

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    divno! čestitke

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •