Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Stigla nam je Emma

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    103

    Početno Stigla nam je Emma

    Eh, trenutno sjedim kraj kompa i pijem kafu a moja princeza spava na sofi i ponekad ispusti nekakav cudan zvuk (zvuci zadovoljno )
    Sad kad mogu ponovo sjediti i kad sam ugrabila slobodno prijepodne, bez gostiju, sad mogu da podijelim sa vama svoju pricu o porodu :D
    Onaj dan znate da sam dobila bolove i da mi je dragi pravio curry sos i piletinu ....
    U utorak sam osjetila bolove oko deset sati, onako svakih pola sata. Jedva sam i skontala da bi to moglo biti to, a vec su se bolovi popeli na svakih petnaest minuta... Stigla sam cak i da odem van u novootvorenu prodavnicu namjestaja sa dragim jer bolovi su bili blagi bas kao mens da cu dobiti. Kad smo dosli kuci dragi je poceo praviti rucak a ja sam direkt na safu sa papirom i olovkom...
    Oko pola pet sam pocela zapisivati vremena trudova jer su se popeli na svakih deset minuta... I tu su se zaustavili :/
    Necete mi vjerovati ali sam uspjela odspavati sat vremena, poslije rucka i ja i moj dragi smo se izvalili i zaspali jer smo skontali da ce nam curica doci u toku noci. Dosta puta sam cula da je najbitnije da je covjek naspavan i sit kad dodje do poroda pa sam odlucila da takva i odem do bolnice 8) Sestra mi je dosla direktno poslije posla, oko 21 sat , da bi nas vozila u bolnicu ako bude trebalo jer je moj dragi od ciste nervoze popio koju kap konjaka
    Posto su moji trudovi nastavili da dolaze svakih deset minuta, njih dvoje su odlucili da naprave nesto za klopu i da vide ima li koji dobar film na tv.
    Mozete zamisliti kako oni spokojno sjede, jedu i gledaju tv a ja pored njih se savijam u bolovima??
    Oko osam mi je otisao sluzni cep, medjutim kad sam zvala bolnicu rekli su mi da dodjem kad se bolovi svedu na pet minuta ili ako voda ode...
    I ja sam i poslusala.. bukvalno 8)
    Tako, oni sjede i jedu, a ja stoicki trpim sve bolove kontajuci nije ovo nista, jos to nije pocelo u stvari
    Nesto prije deset su bolovi poceli da traju i po tri minute, ali su i dalje dolazili svakih deset... Svaki put su mi se noge oduzimale, stenjala sam i uvijale se ali sam i dalje bila kod kuce
    Posto ih nisam mogla gledati onako smirene, otisla sam ljutito u spavacu sobu i tamo nastavila sa svojim porodjajnim mukama...
    U jedanaest sam uspela da dodjem do kupatila i tamo otkrila da sam prokrvarila.. Izisla sam iz kupatila i rekla im da je vrijeme za bolnice , jao koja zbrka i pometnja, obadvoje pocese skakati okolo, noseci tasne i koje trebaju i koje ne trebaju, organizirajuci se ... ko ce dovesti auto pred ulaz a ko ce nositi tasne, ko ce zakljucati stan itd...
    Dragog sam otjerala u kuhinju da opere sude poslije vecere ( glupo ali sigurno nisam jedina sto joj je to toliko bitno u tom trenutku ), vratila sam se u kupatilo i malo dotjerala (maskara) i onda smo se zaputili ka bolnici...
    Tamo su nas docekale dvije divne zene, jedna babica a druga bolnicarka.
    Prikljucile su me na CTG, i MD i moja sestra su bili samnom tu, tako da smo pricali i zezali se izmedju trudova....
    Sestra je htjela da me zabavi i ohrabri pa je izvalila par stvari, koje naravno cekam da joj vratim kad bude njen red... Na CTG aparatu ima nesto sto mjeri trudove, mozda jacinu, nemam pojma sta...
    Sestra je prokomentarisala ovako: Primjetila sam kad se trud popne na 33, tad nemozes da pricas od boli....Bas da vidimo na koliko ce se ovaj trud popeti...
    Kad smo usli unutra odmah sam pocela da objasnjavam da ja necu epiduralnu niposto, i da zelim samo lustgas (kako se zove na nasem?? ma onaj gas )
    Babica me pregledala i konstatovala da mi epiduralnu ne bi mogli ni dati jer sam dosla u bolnicu otvorena svega 8 cm!!!!! :D :D
    Trazila sam klistir, pozdravila se sa sestrom (htjela sam samo da MD bude uz mene) i on je izasao van da zapali jednu... Klistir je prosao sa nekim sacuvanim dostojanstvom, uglavnom si sam u sobi a tu je i kupatilo Fino sam se spremila i presvukla, dragi se vratio i tad je bilo vrijeme da predjemo u sobu u kojoj cu se poroditi
    U bolnicu smo dosli u pola dvanaest utorak navece, porodila sam se u 02:37 ujutro u srijedu.. svega 3 sata!!!! :D :D
    Malo sam ispucala, imam tri sava, no nije strasno... Otisla sam da se tusiram 6 sati poslije poroda.. Sve u svemu, porod nije mogao biti bolji, zar ne?
    Gas mi je pomogao (Muskarci bi se kanili alkohola kad bi otkrili blagodati ovog gasa ) ali najveca pomoc kroz porod mi je bio moj dragi... Citavo vrijeme sam trazila njegov pogled, ljubili smo se izmedju bolova... a njegova glava mi je dobro dosla u toku trudova
    U toku poroda mi je babica uzela ruku i rekla, osjeti ovo... Izmedju nogu sam napipala njenu glavicu kako izlazi.... :D
    Ona je zaplakala prije nego sto je sva izasla van,
    predivna djevojcica duga 50 cm, teska 3730 gr...
    Svijetla kosica i zelene oke.... treci dan poslije poroda carapice su joj bile premalene.. stopala duga 9 cm!! :D :D
    Najljepsa je na svijetu, nikad ne place... samo jede i spava ....
    Bas mozemo da uzivamo u roditeljstvu, napokon se uspostavilo i dojenje... nema vise problema sa bradavicama i mlijekom...
    Mlijeko curi, mala napreduje.. :D :D
    Tri dana smo ostali u pacijent hotelu, ja, Emma i MD... Sve izgleda kao u hotelu, dupli krevet, sofa, tv.. kupatilo... hrana...
    Babice su tu i dan i noc,, tvoje je da ih zoves da ti pomognu sa dojenjem, presvlacenjem, pitanjima ili bilo sta.... Sve da se pripremis da ti bude lakse kad dodjes kuci.....
    Puno pozdrava od nas...... vec se probudila, vrijeme je za dojenje :D

  2. #2
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Od srca čestitam na velikoj prekrasnoj Emmi.

  3. #3
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Prekrasno, čestitamo :D

  4. #4
    Lubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Frankfurt
    Postovi
    180

    Početno

    Kao neka bajka

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Stvarno bajkovito!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    super!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    E nešto se zaboravile žena je ipak rodila u Švedskoj .
    Čestitam na

  8. #8
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    čestitam, lijepa priča

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Divna priča, divan porod!
    Čestitam i ovdje!

  10. #10
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Lijepa priča - čestitam još jednom :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Linea, od srca ti cestitam na curici - lepotici !!!

    A tvoja prica sa porodjaja :D ... je nesto najlepse sto sam ikad procitala, ulepsala si mi dan !

  12. #12
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Linea, cestitam! Stvarno prekrasna prica - covjek nekako ne osjeti te porodjajne bolove citajuci tvoju pricu. Sve se cini tako lakim. Uzivaj!

  13. #13
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    impresivno 8) KAd je vec bilo tako super, malo se oporavi pa pocnite radit na slijedecoj bebi :smajlic namiguje:

  14. #14
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Čestitam! Prekrasna ohrabljujuća priča.

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    malo sam se smijala, malo cendruljila! :samoironični kolut:

    čestitam, dobrodošla ljepotice! :D

    (a taj curry čuda radi... 8 cm! :hahahaaa

  16. #16
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cestitam od srca!!!
    uzivaj u svojoj ljepotici

  17. #17
    samomamma

    Početno

    hrabroj mami i malom ..
    ia tati naravno(ipak je on odgovoran za sve )
    ČESTITAMO!!!! od

  18. #18
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Iskrene čestitke cijeloj obitelji!

  19. #19
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Hvala ti na ovako krasnoj priči.
    Čestitamo :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Iskrene Čestitke mami i tati a bebici jedna velika

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •