Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Napokon Dorian! (bez J) :))

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Napokon Dorian! (bez J) :))

    Bit ce nadaleko i nasiroko pa si skuhajte kavu dok ovo citate. Duzna sam nekima koji su pratili moju zelju za neinduciranim porodom ispricati cijelu pricu pa eto;
    Kao sto neke znate, u nedjelju sam bila na kontrolnom ctg-u u rodilistu, predlozili su indukciju za ponedjeljak zbog mojih tjedana trudnoce 41+2. Odbila sam kategoricki jer su svi nalazi bili uredni. U ponedjeljak dolazim na kontrolu u trudnicku, plodna voda mljecna, odlazim na ctg koji pokazuje malo povisene bebine otkucaje. Doduse bembo je bio bas aktivan i znala sam da je zbog toga ali one su me poslale nesto pojest i popit i rekle da se vratim za pola sata na ponovni ctg. Nije mi to imalo smisla jer bebe obicno jos vise divljaju nakon jela al sta cu se raspravljat s njima. Kao sto sam i mislila, nakon jela mali je bio bolno aktivan, kao sto je i uvijek, ima svoje periode u danu, to sam im i rekla ali valjda oni znaju bolje. Otkucaji opet lagano poviseni. Doktorica me salje na hospitalizaciju u predradaonu i dogovara indukciju za sljedeci dan u 6.30 ujutro. Ljuta sam ko pas, nemocna jer sam obecala sama sebi da cu pristat na indukciju ako bude nesto poslo krivo. Vjerujem im, moram, ne mogu biti 100% sigurna da sam bas ja u pravu i da su otkucaji brzi jer je malac aktivniji. Odlazim u predradaonu u suzama, Sven je doma bolestan a ja cu sad gore lezat prikopcana na ctg...
    Naravno, gore je ctg vise-manje uredan, nakon pola sata ponavljamo i otkucaji su super. Ali indukcija je upisana i ja ostajem...
    Nakon par sati netko od silnih doktora se sjeti provjeriti gestacijsku dob i zacudo, sjete se pogledat moju trudnicku knjizicu od socijalnog ginica u kojoj jasno pise da je beba od samog pocetka za 2 tjedna manja. Sokirani ustanove da ipak nisam 41+3 nego 40+3. Nastaje prava pomutnja. Taman me zove muz i kaze da Sven ima groznicu i trese se. Placem ko ljuta godina, molim da me puste doma jer nema realnog razloga da ostanem kao ni razloga za indukciju. Ali ne, oni nemaju obicaj otpustati u dezurstvu, objasne mi da ce se ujutro sastati i dogovoriti koliko sam ja ustvari trudna. Od bijesa se pocnem smijati..ajme pa jesu oni ludi il sam ja?? Ctg rade svako malo, odjednom trudovi, lagani, na 20 pa 15 pa 10 minuta...Ali bas lagani, jedva ih osjecam.
    Mirim se s tim da ostajem i da cu ujutro doma.
    Oko pola 3 ujutro trudovi se pojacavaju, osjecam ih i u krizima, nisu cesti ali ih dobrano osjecam. To im kazem, rade ctg koji ne ocitava apsolutno nista, ravna crta... Ok, vjerovatno onda ja grijesim...
    Napokon jutro, imala sam 3 jaka truda u meduvremenu, opet na ctg-u ravna crta, pregled kaze 5 cm otvorena, glavica na -3, dakle ne spusta se. U 8.30 predlazu busenje vodenjaka uz dogovor da ce pricekati pola sata nakon toga moje trudove. Samo busenje je stvarno bezbolno, ne znam zasto me toga toliko bilo strah. Osjecam toplu vodu kako curi i za koju minutu krecu trudovi, oni pravi, jaki. Potpuno sam opustena i smirena, disem pravilno i koncentriram se na to. Dolaze svake 3 minute i sve su jaci. Sretna sam sto je krenulo i razmisljam samo o tome kako je svaki trud korak blize porodu. Ipak, za pola sata dolaze me prikljuciti na drip. Govorim da nema potrebe jer su trudovi produktivni ali na ctg-u ih nema...Kako nema?? Pa ne umisljam tako jake trudove!! Prikljucuju drip u 9.00 I onda krece ono sto sam silno htjela izbjec. Jaki trudovi, nepravilni, jedva stignem jednog prodisat kad eto vec drugog, pa pauza od 5 minuta pa se opet zaredaju brutalno jaki... Znam kako bole trudovi ali ovo je nenormalno, uzasno je velika razlika izmedu vlastitih i dripanih. Vlastiti dolaze laganije, imaju svoj vrhunac koji je taman do granice izdrzljivosti, tijelo samo pokazuje kad stize sljedeci, stignes se pripremit, al ovo, ovo nisu trudovi, ovo je cista neizdrziva bol. Iako sam obecala da necu ipak trazim nesto za bolove jer jednostavno mi tijelo to ne moze izdrzat. Cak mi i epiduralna pada na pamet iako nikad nisam ni pomisljala na nju. Pregled, 6 cm otvorena, glavica se ne spusta... Uff... Obecajem sama sebi da cu ostati mirna, sta je tu je, malac dolazi i to je jedino o cemu trebam razmisljati. Po 20. put ih pitam dal da zovem muza, vidno iznervirana doktorica kaze nek ga zovem iako nema potrebe jos.
    Ostavljaju me samu, vruce mi je uzasno, potpuno sam drogirana, pospana, ne mogu ni oci otvorit al bar su trudovi podnosljiviji. Oko 10.20 opet pregled. Panika! 9-10 prstiju otovrena. Idemo u box. Molim da mi pozovu muza koji vani ceka, javljaju mi da ga nema vani. Znala sam, sigurno je izasao zapalit...
    Dizu me s kreveta i u sekundi kad ustajem na noge iz mene pljusne voda i beba se spusti potpuno, krece van. Ja urlam „ide vaaaan!“ i vracam se na krevet jer ne mogu ni korak dalje. Skupi se njih 100 oko mene, polegnu me na krevet, panika totalna, traze me da si sama drzim koljena visoko uz trbuh, ja ne mogu, fizicki ne mogu, mogu jednu nogu ali drugu nema sanse. Molim ih da mi pomognu, oni vicu na mene da moram, zeleme poroditi tamo, u predradaoni... Staje trud, ne znam ni sama kako, njih 4 me dizu s kreveta i bosa doslovno trcim po hodniku do boxa. U tom trku ja zovem muza koji se ne javlja i psujem ga. Taman legnem i eto truda, osjecam famozni ring of fire i beba izlazi. Tiskam, glava je vani, dolazi sljedeci trud, on me navode kako da disem i kad da tiskam, eto i ramena, dizu me da vidim kako izlazi, tiskam i gledam to malo smezurano stvorenje kako izlazi iz mene. Par sekundi kasnije sve je stalo, bol je prestala a moje dijete je zaplakalo. Nevjerica da je sve gotovo, nevjerica da je Dorian napokon tu. Posteljica je izasla vrlo brzo, bez puno boli. Obrisali malca, vagnuli punih 3670 g i izmjerili 51 cm duzine i stavili mi ga na prsa, zovem muza i kazem nek si dode vidjet dijete. On ne vjeruje da je propustio porod, dolazi sav jadan pokunjen, ispricava se...Ma je blesav, nebi ni stigao. U pozadini cujem komentare da ocito nesto ne valja sa ctg aparatom... Ma stvarno? To sam ja znala jos prije nekoliko sati...

    Sve postaje nebitno, molim ih da mi podgnu krevet da probam dojiti, Dorianu se svida ideja i navaljuje na sisu kao pravi strucnjak. Mazili smo se sat i pol a onda su me moji decki morali ostaviti.
    Nakon toga sam jako pocela krvarit, uzasno su me izmrcvarili sa stiskanjem trbuha, bio je bolnije od samih trudova i preklinjala sam ih da prestanu...Al nisu...jos pola sata su istiskivali to iz mene...kao da nebi samo izaslo...Uff...
    No dobro, Dorian mi je dosao na odjel sat vremena kasnije, dojenje je uspjesno i samo to je bitno...

    Da rezimiram: nakon svega osjecam duboko razocaranje u sebe a jos dublje u njih. U sebe jer nisam ustrajala, jer nisam vikala i galamila da ne zeim drip, u njih jer nisu postivali dogovor da cekamo moje trudove nakon busenja vodenjaka tj. nisu mi vjerovali da ih imam. Jedino sto mi je olaksalo da se nosim s tim razocaranjem je cinjenica da se Dorian i trebao roditi taj dan, da mi barem to nisu oduzeli, vjerovatno bi dosao koji sat kasnije, mozda bi onda i tata bio na porodu...al sad to nikad necemo saznat. Bilo mi je toliko bitno roditi sto prirodnije i onda je spletom glupih okolnosti sve otislo kvragu! Ljuti me to!
    A opet sam s druge strane sretna sto sam iz same sebe izvukla najbolje sto sam mogla u datoj situaciji, sto sam ostala mirna, sto sam prozivjela taj porod potpuno, svaki trenutak. I ono zbog cega sam najponosnija je dojenje koje i sad ide kao podmazano.
    Eto drage moje, hvala na citanju ovolike price
    Posljednje uređivanje od koksy : 21.08.2011. at 23:16

  2. #2
    Hajdi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    173

    Početno


    Sta da ti kazem, kad i sama sve znas!

    Samo nek je D. dobro, a ti nemas zasto da budes razocarana u sebe.

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Glavno da ste živi i zdravi to je ipak najvažnije

    I ja sam ti prošla skoro sve što si pisala jedino što je kod tebe bilo bolje je to to što si se digla, a dijete spustilo.
    Mene su opkovali za krevet i dijete se nije spustilo unatoč otvorenosti pa je bio carski... Tako da ti je stvarno sve u svemu ipak prošlo super!
    Posljednje uređivanje od oka : 21.08.2011. at 23:39

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Ah draga moja valjda je tako moralo biti bitno je da ste vas dvoje super i da je maleni konacno tu u tvom zagrljaju sve ostalo se izdrzalo nekako...puno srece vam zelim,glite se,ljubite,mazite,zelja vam se ispunila i mala mrvica je tu da usreci svoju mamu,tatu i bracu...

  5. #5
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Draga, nek sta nam vi zivi i zdravi, i nek Dorian fino sisa.... sve ostalo nek bude sada manje vazno!

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Potpuno te razumijem kad kažeš da osjećaš razočaranje u samu sebe, ali to će s vremenom proći. Napravila si ono što si mislila da je najbolje u tom trenutku za bebu i tebe...nažalost teško se u takvim trenucima boriti protiv "njih" i biti sto posto siguran da je ono što ti osjećaš ispravno kada oni tvrde drugačije.
    Super da vam dojenje ide odlično a i vidim na fb da je Dorian beba za poželjeti...spava i ciki i očito uživa.

  7. #7
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Draga, tako je kako je. Odluke su donešene i stvar su prošlosti. I kako si sama rekla, "A opet sam s druge strane sretna sto sam iz same sebe izvukla najbolje sto sam mogla u datoj situaciji, sto sam ostala mirna, sto sam prozivjela taj porod potpuno, svaki trenutak." i to pamti, ostalo zaboravi. Uvjeri samu sebe da ti je porod bio super (a i je, jer ste tu, oboje, zajedno ) inače ćeš se okrivljavat unedogled.
    Ljubi djetešce i uživaj u krevetu punom tvoje djece

  8. #8
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Potpuno te razumijem kad kažeš da osjećaš razočaranje u samu sebe, ali to će s vremenom proći. Napravila si ono što si mislila da je najbolje u tom trenutku za bebu i tebe...nažalost teško se u takvim trenucima boriti protiv "njih" i biti sto posto siguran da je ono što ti osjećaš ispravno kada oni tvrde drugačije.
    X
    A pogotovo zadnju rečenicu u kontekstu tvoje "anamneze". Strah je tu, možda čak i nesvjestan, ali protiv njega ne možeš.

  9. #9
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Čestitam još jednom na Dorianu! budi ponosna na sebe što si ostala smirena i pribrana, na taj način si najbolje pomogla i sebi i bebi.

  10. #10
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Cestitam od srca na Dorianu i suosjecam s laganim razocaranjem u tijek zbivanja ...
    Posljednje uređivanje od smedja : 22.08.2011. at 08:32 Razlog: tipfeler

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    cestitam jos jednom, a ovo stavi iza sebe.

  12. #12
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Draga moja, čestitam ti od srca, priča je neobična, drugačija, pomalo nevjerovatna i postaće jedna od onih obiteljskih fora.
    MM je stjecajem okolnosti propustio 2. porod, do dana današnjeg malu priupitkuje zašto ga nije čekala i na kraju je imao popravni na 3. porodu! I položio ga odlično!
    Iskustvo dripa je takvo kakvo je, ali tvoje je iskustvo i sad ću namignuti i reći ti-znaš za sljedeći put!

  13. #13
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    čestitam, i uživajte sad, a za porod si dala sve od sebe.
    i meni je tako s prvim porodom, baš sam bila razočarana, ali evo s vremenom, čovjek se pomiri s tim, bilo je kak je bilo, iz svega izađeš pametniji.

  14. #14
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Dala si sve od sebe...i sad imaš tu malu, mirišljavu štrucu-samo je to važno
    Čestitam još jednom

  15. #15
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Dala si sve od sebe...i sad imaš tu malu, mirišljavu štrucu-samo je to važno
    Čestitam još jednom
    x
    čestitke na prekrasnoj bebici, uživajte zajedno....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Postovi
    41

    Početno

    Čestitam, uživajte...

  17. #17
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ma nek je Dorian nama stigao, nek je živ i zdrav...a ovo drugo, pa čestitaj sama sebi jer si dala sve od sebe i izvukla maksimum u datoj situaciji.
    pusa bebi i veeelikom braci!
    Posljednje uređivanje od ninik : 25.08.2011. at 14:22

  18. #18
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    koksy, cure su sve rekle... ljubi ti svoje decke, i uzivaj sa njima!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ma bravo!! Baš si to lijepa izvela...trebala si im ctg u glavu bacit
    Čestitam na sineku...bitno da je s njim sve 5! Mali gladuš... ja se ne mogu uopće sjetit da li je moj odmah cicao...sve mi je nekako u magli...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •