Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Moja 2 poroda u kbc osijek

  1. #1
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno Moja 2 poroda u kbc osijek

    I napokon sam se ja odlucila da svoje priče podijelim s vama....

    priča počinje mojim prvim porodom 2008godine,ja mlada 18 godina tek:mrgreen:Trudnoča super,uredna bez nekih večih komplikacija,cijelo vrijeme redovno isla u školu,nism se čak ni puno udebljala 13kg.Kad u 8 mj trudnoče temperatura 40,punih tjedan dana,završila na zaraznom,jedva skinili tem.nakon tjedan dana kući i čekaj porod...:-)
    Meni termin 25.5. ništa se ne događa...
    Sutra dan plodna voda,ctg...zatvorena ko čep,lažni trudovi sve ok idi doma...i tako 3 puta..:-(
    Več ma 5 dana nešto boli stomak...neda se meni više cekat...kaže meni sveki... inače primalja...idi tamo glumi da te boli jako i inducirat če ti porod:-o
    Ja tako napravim...spremim se...okupam operem kosu...brijanje i u bolnicu...putem do bolnice šutim ja suti mm,usrali se od straha...al šta ćeš.Došli tamo neka full draga teta nas zaprimila,pita šta se događa,ja kažem boli me jakoooo.Ona meni na to-a,ha,ajmo ctg! Kad tamo lagani trudovi...hura:mrgreen:

    Zove ona dr.Dolazi on ko vjetar,ljut,pospan...več je bilo pola 11 naveče...ajmo stol kaže on...otvorena 2 cm,plodna voda mlječna...pitam ga šta to znači,on kaže ma ništa bitno...ja ljuta i tužna...zar nemam pravo znat...halo:-(:-x
    Zaprima me ne odjel jer se fakat nešt počelo dešavat,pozdravim se s mm,on nejde na porod...nemože on to kaže...odlazi on kući u suzama,a ja na odjel...

    dođemo ja i sestra gore...izvadi ona krv...za pola sata ctg.Ja se raspremam kaže ona meni-ne,ne to može krenit svaki čas ko će onda spremat stvari....:-P
    00.00 ctg pišti ko blesav pola sata lijevi bok...pola sta desni...pola sata leđa...pitam ju šta se dešava- kad ona meni-nešt nije u redu s bebinim srcem

    Ja opet tuga,šok,nevjerica! Kaže ona-nemojte se sam puno uzrujavat,ode ja po dr. pa čemo više znat... I stvarno onaj dr.s prijema doletio u min. više mu se nespava...ajmo stol...otvorena 3 cm,plodna voda zelena...:-o Meni ništa jasno...do prije 2 sta sve ok sad odjednom...Brzo buši vodenjak...koji smrad...nije mu jasno vidim po nemu.Pita-kolko vas boli?Više ne lažem-kažem malo...opet mu nije jasno...
    Ajmo klizma,pravac rađaona...ak se nešt ubrzo ne počne dešavat-carski...zbog bebinog srca...
    Dolazim u rađaonu...ctg,drip...kad je to mene nakon jedno pet minuta počelo presjecat ja mislila da ču umrijet...trudovi automatski na 2minute,bolovi 2minute...:-o bilo je već negdje oko pola dva...
    prvi pregled...dolazi opet onaj dr. gleda me kaže 8 prstiju u 3.00h...bebino srce i dalje nije ok. al nije nešto alarmantno...
    A bol...e bolilo je za kosu si počupat...nisam vidjela ni babice ni nikog...nikog,da je bio u boxu...u ta tri i pol sata neznam ni šta se dešavalo ni ništ...a znam da su dolazili svako malo gledat srce...

    Oko 5minuta do 5h meni došao nagon za tiskanjem...vičem...ulječe neki mladi dr. i babica.Pita dr. kad je to krenilo...kaže babica oko 11...pita dr.koje joj je to dijete...ona kaže prvorotka...ovom si mogo vidit oblačić s upitnicima iznad glave...al govori samo več? Objašnjava mi kak da tiskam...stisnem jednom-nejde!Drugi put-viče babica-krenilo je...jedan trud nastojim prodisat...tiskam-ne vičem kako mi je rekla-samo tiskam...čujem reže me!vičem nemojte,ona kaže da mora,ajd dobro...tiskam...kaže bravo-glava je vani...jedan trud prodišem, i ajmoooooooo....Moja loptica je vani...:zaljubljen:

    Točno u 5.07 rodila se naša Petra... 3750 kg, 50 cm apgar 10/10... odma su mi je stavili na prsa...i ja sam je grlila i ljubila...i samo sam joj rekla-uspjele smo! Odma sam se zaljubila...:zaljubljen::heart:naljepše i najčupavije moje...posteljicu sam rodila nakon 20 minuta,ništa ne boli sve ok!Šivanje me isto nije bolilo,al me zato mijesec :zaljubljen:dana bolila rana,nisam ni sjest mogla....
    Sisu je uhvatila odmah,tata je došo odmah kod nas...kad je sve prošlo:evil:
    Družili se tako dva sata...bili tri dana u bolnici...
    Da ne zaboravim-ono sa srcem je sve ok,imala je nekakvu rupicu na srcu što redovito kontroliramo...i sve je super...zarasla je i sad samo rastemo...:klap:


    POROD DRUGI

    Saznala sam da sam trudna kad je moja Petra imala 14 mj...nisam bila spremna na to...al smo bili sretni...;-)
    Termin mi je bio 28.4.2010.Trudnoča super kod mog ginekologa,uredno kontrolirana...da bi ja u 6mj. trudnoče prokrvarila...i to ne onako malo kao kad dobijete menstruaciju,nego kao da je neko odvrnio slavinu...
    brzo dolazimo u bolnicu
    Zaprima me neka mlada doktorica,uzima mi urin,krv...kaže nista nevidi plodnu vodu koliko krvarim...al osjeti da sam otvorna 4-5 prstiju!Ja se ziva usrala...Radi ultrazvuk,procjenjuje bebu na kilu i šesto...kaže to je za porod...al carski!kaže ona bi čekala do jutra,al da ja nejdem spavat,pa ako osjetim da se nešto čudno događa da javim, i da još je rekla sestri da me obavezno nakljukaju magnezijem da će možda bit sve ok i carski neče biti potreban...
    I tako je i bilo...tokom noći se nije dešavalo ništa spektakularno...ujutro dr. ustvrdila da carski neće biti potreban,na ultrazvuku je otkrila da je krvarenje bilo iz mjehura zbog,ureo infekcije!Čamim još tamo tjedan dana i šibaj kući:-):-D

    27.4.-Šetam s Petrom cijeli dan,obišle cijeli grad,bile kod šogorice na ručku,došle doma,nahranile se,petra otišla spavat,a ja i mm,taman se namjestili da čemo gledat neki film,kad osijetim ja počelo to mene neš šarfat,al ne obazirem se na to..al mene to sve jače boli,a ja nebudi ljena idem ja to mjerit kad to na svakih 10minuta,boli 1!wtf...mm ne govorim ništa jele bi on odma digo paniku...a to mi ne treba...:mrgreen:

    E kad je počelo na svakih 5 minuta,kažem ja mm...ajmo!A on meni ma kud sad?:lol:Pa reko ja bi išla rodit ak nemaš nešt protiv...kažem mu za trudove...a on-ak mi sad rodiš u autu,ak ovo,ak ono!!!
    I polako krenuli mi...moš mislit polako došli za 15min,a inače treba 35!!!:yes:

    Na prijemu pita mene sestra-šta vi trebate?A ja več padam s nogu od bolova,pa reko- ništ došli smo vas vidit!!:lol:
    Dobro-kaže ona ajmo ctg,došla dr.pregled- 5 prstiju otvorena:-D
    kaže klistir,brijanje,rađaona...to je bilo negdi 1h,u 2 sam bila u rađaoni,nemoram ležat-Hvala Bogu,drip netreba-isto tnx tebi gore!!!
    I tako setam se ja malo,po malo trudovi bole,al ne ko s dripom,al ne ko na ležeč!!!Svaki uspijem prodisat, u pet sati pregled-jedva se popnem na stol.
    kaže ona samo 6 prstiju,ja nevjerujem!kako?pitam ju-kaže ona ide malo sporije,al sve ok!!Ja pizdim,šetam,šetam,šetam...

    Oko 7 osjetim nagon za tiskanjem,uljče babica,kaže skroz otvorena,beba se spustila...i ajmooooo
    Ja tiskam,nejde....opet tiskam...nejde...i opet,i opet i opet...Kaže ajmo 3 truda prodisat pa probat opet...Ja više nemogu,neznam kak se zovem!
    Prodišem ja ta tri truda al opet ništa...neče van i neče...babici nije jasno...kaže glava je malo veča,al nekuži kak beba neće van...šali se kaže da je recesija...polako izlazi iz bokxa al cujem ju trči niz hodnik...valjda u roku minute je došla dr.neka ful mlada i draga...kaže:-Dacemo malo dripa,pa da jedno 5 trudova prodišem pa čemo probat...ja nemogu više al sad stvarno...kaže mi da nesmijem tiskat...slušam ju-sam da s bebicom bude sve ok!Znam da me pitala.jel znam šta će bit?Govorim joj dečko...Kažem joj da nebi da me reže-neče kaže...I govorimi da sad tiskam!!!:-D
    Ja stisnila 2 put i glavica izašla van...jeeeee...Govori ona-a,ha,zato ti nećeš van,pupčana vrpca(cijela navodno)joj se omotala oko ruke,zato kako ona krene van,pv ju povuče unutra!!!
    kaže mi ajd sad jednom najače što možes,a ja ću ti pomoć-i stvarno,ja jednom stisla i moja Sonja:zaljubljen:(curica-kaki dečko)izletila van
    U 8.05h 3500,50 apgar 10/10 jeeeee.Lijepa moja:zaljubljen: Stavili ju na prsa,sisala,ja posteljicu porodila odma,nisam pukla,nisu me rezali!!!zahvaljujem dr. kaže da sam bila savršena!!!Došao mm:heart:Družili se 2 sata,ja odma mogla sjedit,stajat,trčat...i nakon 3 dana kući...:-D

    I sad se volimo,mazimo,rastemo...
    Sve u svemu,Osječka bolnica super...Stručno osoblje,ljubazno kak-tak,al svi su ti na usluzi,roming-in,neznam kak bi bez tog preživjela i ovako duga 3 dana...
    Mogu reč sve u svemu porod nije baš tako nešto prestrašno,to se preživi i onda uživaš u svom malom ANĐELU!!!!!!!
    Svim budućim rodiljama pozzzz i sretno!!!:heart::-)

  2. #2
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mlada majko čestitam ti na tvojim curama

  3. #3
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Bravo mlada majko, vidiš ti šta je iskustvo

  4. #4
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala punoooo!!!

  5. #5
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Bravo mlada majko i cestitke na tvoje dvije curke

  6. #6
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    čestitam to od na tvojim curkama!

  7. #7
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala Bambus99,
    ni ne slutite koliko mi znači što mi vi čestitate!
    hvala

  8. #8
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno

    E ja gore zaboravila napisat,pozzz i majkama,a ne samo rodiljama!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •