Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: 8 minuta razlike - H&A

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    24

    Početno 8 minuta razlike - H&A

    Cijela trudnoća je od samog početka bila rizična i neizvjesna. U 5 tj sam prokrvarila zbog hematoma tako da se nismo stigli baš previše ni veseliti, a tu je još uskočio i ginekolog koji je rekao da se ne nadam, da od toga neće biti ništa, da će otići. Hematom je bio 30mm, a oni su bili 6mm. Ali, za 2 tj hematom se smanjio na 16mm, a dvije mrvice su narasle na 17 i 18 mm. Do 16 tj strogo sam mirovala. U 20 tj se unutarnje ušće počelo skraćivati, da bi u 28 tj završili u bolnici (Petrova) jer sam otvorena 2 cm, a unutarnje ušće je svega 11mm. Opet strah i neizvjesnost jer mogu se roditi svaki čas. Brojimo svaki dan i tako konačno dolazimo do 32 tjedna. Stanje se ne mijenja, pa me za par dana puštaju doma na strogo mirovanje. Na kontroli u 35+3 tj otvorena sam 6cm, a doktor govori:"Dok mi ovdje pričamo vi rađate.", i tu me odmah šalje u rađaonicu. Kako nije bilo trudova, sutradan me spuštaju na odjel i tu idućih 2 i pol tjedna čekamo.

    Petak je. Na pregledu nema promjene. Kaže dr da će za vikend vjerojatno krenuti. Na uzv-u je jedna bebica procijenjena na 2950g, a druga na 3000g, obadvoje su bili glavicom prema dolje. Vikend polako prolazi, ali barem ne moram više mirovati, pa je s te strane lakše. U ponedjeljak na viziti ništa, budemo napravili pregled sutra. Tih zadnjih dana mi je bilo teško, ne toliko fizički koliko psihički. Ona neizvjesnost, iščekivanje, miješaju se osjećaji, razmišljanje da li će biti sve ok, kako će porod krenuti, moji doma... ma puno misli u glavi koje je bilo teško posložiti. Ali, dolazi i utorak, točno smo 38 tj, na pregledu sam otvorena 8cm i šalju me u rađaonicu.

    Smjestili su me u najveći boks, muž je bio sa mnom. Kako sam bila već dosta otvorena, a trudova nisam imala, dali su mi drip na sat vremena i tada su probušili i vodenjak. Kada sam bila skroz otvorena, prebacili su me u malu operacijsku salu. Dr je pokazao drugoj dr kako da preko trbuha pridrži dečkića koji je bio višlje da se ne bi okrenuo nakon što curica izađe van i već sa sljedećim trudom ona je bila vani. Bio je nevjerojatan osjećaj nju držati u naručju, dok je u trbuhu još uvijek bio njezin braco. Nakon toga su probušili drugi vodenjak i rekli su da kada budem spremna da kažem, ali da ne smijemo predugo čekati. Tako da je prošlo osam minuta i dečkić je izašao van. Kada su nam ih dali obadvoje, suze su samo krenule. Konačno su bili tu, dobro su, zdravi, ma savršeni. Curica je bila 2950g, a dečkić 2990g, obadvoje dugi 46cm.

    Sam porod prošao je zaista brzo i ostao mi je u lijepom sjećanju. Pomoglo je to što sam bila već gotovo otvorena, a nisam imala trudova, tako da se i nisam previše umorila. Bilo je jutro, proteklu noć sam dobro spavala i taman je prošao doručak. Ali, s druge strane i doktori su bili zaista super. U jednom trenutku dok je dečkić još bio u trbuhu, druga dr je rekla kako ide trud, iako ga ja još nisam osjećala što sam i rekla i na to je glavni dr samo rekao:“Čekamo“. Time je pokazao da ipak vjeruje meni i da nema forsiranja i žurbe. Kasnije je došao i rekao:“Svaka čast, ne može to svatko i kako su velike bebice.“ To zaista nisam očekivala od nikoga, ali time je ipak pokazao normalan pristup i to mi je puno značilo.

    U bolnici smo bili 3 dana, nisu imali žuticu, tako da smo već za vikend bili doma. Onda su krenule neke druge brige, ali kada je bilo najteže samo sam se sjetila ovog perioda, ipak sam preležala tri godišnja doba, i odmah je nekako bilo lakše.

  2. #2
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    lijepa priča

    čestitam od srca na bebicama

  3. #3
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Drago mi je da je sve tako lijepo prošlo! I stvarno svaka čast: dva poroda u 8 minuta!

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Prekrasno!

  5. #5
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Čestitke od srca!

  6. #6
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    čestitam, volim ovakve lijepe priče!

  7. #7
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    June, čestitam od srca! Rijetko čujem da blizići idu na prirodni porod zato mi je ovo... wooooowwwww! Dobro nam došli H&A!!!!!

  8. #8
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    June prekrasno!Cestitam!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    24

    Početno

    Hvala

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    divno!!! sretnica si prava

  11. #11
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaahh!
    divno!
    čestitamo!

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Predivan porod!
    Posebno me ocaralo kako si napisala o ovom osjecaju dok nju drzis u narucju a braco je jos unutra. Nezamislivo mi je to! Mora da je predivno!

    Cestitke od srca!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Bas lijepo...dvoje djece u par minuta...čestitam na porodu

  14. #14
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super prica i divan porod

  15. #15
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    prekrasno, čestitke na bebicima

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    prekrasno! Cestitam!!

  17. #17
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    prekrasno! cestitam!

  18. #18
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Čestitke od srca

  19. #19
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Čestitke od srca na dva

    I ja sam se kao i koksy zakačila za ovaj dio priče. Predivno!
    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Posebno me ocaralo kako si napisala o ovom osjecaju dok nju drzis u narucju a braco je jos unutra. Nezamislivo mi je to! Mora da je predivno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •