Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: ...moje najbolnije i najljepše iskustvo u životu....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno ...moje najbolnije i najljepše iskustvo u životu....

    ...e ovako....ja sam nova na forumu i stvarno bi htjela podijeliti svoju pricu sa svima... i sama se sjecam da sam obilazila rodin forum u potragama za pricama s poroda, i svakodnevno se nacitavala svakakvih prica i pricica...te sam uvidjela po drugim dragim zenicama da je svaki porod drugaciji...ja bi podjelila s vama svoje najbolnije ali ujedno i najljepse iskustvo u zivotu..... mozda ce biti malo duze ali nemojte mi zamjeriti...
    trudnoca mi je krenula skroz naopako..... prvo me ginicka slala u bolnicu tvrdeci da imam vanmaternicnu trudnocu,pa mi kasnije govorila da imam manjak plodne vode...da bi mi u 7 mj trudnoce rekla da mojoj mrvici srce nekuca.....
    mozete si samo zamisliti u kakvom sam stanju bila....
    e i zaboravila sam reci i krvarenje u 5 mj trudnoce koje se na kraju (u bolnici) pokazalo kao ozljeda pri "radu" doktorice....nemoram vam ni spominati kako je njezna bila.....ali ok.....cekala sam i docekala...
    termin mi je bio 7.8.....a rodila sam 10.8.---
    8.8. su poceli trudovi (pravi)...i da!!!!! stvarno se razlikuju lazni od pravih...jednostavno znas da je to TO..
    bila je oko ponoci kad sam osjetila prvi trud,a posto mi je termin prosao znala sam sto me ceka....nemoram vam ni pricat o svome strahu od poroda toliko me strah bilo da sam htjela na carski)... rekla sam svome muzicu,znas sta me sarafi nesto na sve strane,ja mislim da imam trudove...odoh ja pajkiti pa da budem odmorna jer nezznam sto me ceka....o boze!!!! da sam samo znala sto me ceka
    ujutro u 5 budim muzica koji je taman uzeo godisnji odmor i nemogu ga probudit....vicem mu ja imam trudove ustaj -vodi me u bolnicu...... ok,ustao je na kraju,,,,otisla sam na wc i imala sto da vidim.....pocela sam krvariti.....
    on je bio skroz skuliran i tako smo papali ...kad smo papali odlucili smo pricekat da se trudovi ustale i bili su na svaki 20-15-10 min..... oko 10 ujutro ponovo kazem muzicu ja odoh jos malo pajkit dok mogu...hahahahaha....dobro da jesam
    krenuli smo u bolnicu oko 2 popodne...dosli tamo u 3-----ctg,pregled,plodna voda (bistra mlijecna)...doktor veli ostajete,imate trudove otvoreni ste cak za jedan prst....
    molim?????? samo?????? doktor mi odgovori ,a sto bi vi htjeli,pa prva vam je beba???? kako ljubazno.....a ja uplasnena na kvadrat....
    ok...zavrsila u sobi i tajac...nema nikog ,svi osli,nitko da me pregleda,,,,samo mi govore spavaj,spavaj,spavaj,spavaj....i nemoj JESTI....molim????? ok....nije mi ni bilo do jela,jeer me toliko sarafilo da sam povracala od bola.....
    dosla je i noc u bolnici....jedna cimerica otisla i rodila u 22 h...u 2 ujutro dosla i druga cimerica....ujutro pregledi svakih sat-dva .....na odjel su dosli 7 zena poslije mene a ja sam ih sve ispratila i svima vidjela bebica...bilo mi je krasno.....a ja prva dosla
    pocela sam od muke plakati.....zasto ja nerodim a prva sam dosla????? zasto????
    pregledi su mi bili KATASTROFA ....u par navarata sam mislila da cu umrijet...otvarali su me rucno...jer moji trudovi su bili onak zestoki a nikakav posao nisu odradivali....molim ih da mi daju drip da mi ubrzaju ( da molim za drip)....a onda sok.....bebici su otkucaji toliko slabi da ti drip moze napravit vise stete nego koristi...molim? pa daj me onda na carski????? e nemoze....to je bas duuuuuuuuga prica...ugl...imala sam 2 operaciji i cijeli mi je stomak u oziljicima....problemi sa crijevima,priraslicama i sl....doktor veli i jos se sali samnom ak nades nekog ko ce tebi stomak otvarat dam ti 100 eura.....molim????? ma krasno.....ok ,mislim si samo valjda vi bolje znate....dajte mi moju bebu i odoh ja kuci.....
    rucno otvaranje je bolilo ko sam vr......
    najjaca bo u zivotu....ni operacije,ni zastoji crijeva,bubrega,,,,,sepsa....ma nis me tako bolilo nije.....
    ok...pa kad cu ja rodit....tu sam skoro 2 dana....hocu kuci....da bas....kad je jedna zenskica rodila doveli je kod mene u sobu sa bebom...ona sva hepi ja placem od muke....veli ona meni ti si sljedeca....ma da!!!! a kako ti to zna velim ja njoj...kaze ona meni cula sam babicu i dok kako pricaju da ides u radaonu...hallelujah!!!!!! slijedi priprema.....obrijala sam se kuci,pa klistir,hodanje gore-dolje....disanje.....hvatanje za sve i svasta kad dode trud.....uf uf.....i doslo je i omojih 5 min.....dosla u radaonu 21 h....i pitam babicu koliko mi jos dajete vremena ...kaze do ponoci.....ajmeeeeeeee.....a ujedno molim dokotra da me vise nesiri....da nemogu...da boli...da cu umrijet...hahahaha...naravno nije me poslusao...zadnji put me sirio i ja u nesvijest....i jos bebica zapela u porodajnom kanalu pa hajde i to malo pogurali...pa ja opet u nesvijest....a bila otvorena svega 6 cm....
    oko 22 h vicem ja doku i babici ja moram kakat...a oni meni ma ti ces kakat tek oko ponoci...ja opet...ja moram kakat.... a dok meni L nezahebavaj...da...bas tako!!!!!
    a ja krenula tiskat...ma sta tiskas?????? kad mi dok rasirio noge imao je sta i vidit ...glavica napola vani......i onda kaos.....babica nije stigla ni zastitno odijelo staviti......i moja mrvica je bila vani u 2 tiska......gotovooooooooooooooooo..........
    bila je najljepsa bebica....mrvica moja mala otecena.....tako velik nosic i usta....okice......kosica crna......malena..... rodila se 3300 i 49 cm...najljepse bice....tako toplo i njezno...... epi nisam ni osjetila...popoucala sam jako iznutra ...... sivanje bilo katastrofa dok nisam dobila finu inekciju...e onda super...... dosli na odjel u ponoc i do 6 ujutro smo se gledale,mazile ,cikile.....toliko ljubavi.....ma da....istina je,,,,sve se zaboravi.....i opet bi sve prosla.........najljepse i najbolnije iskustvo u mome zivotu...... i da!!! svi su mi govorili porod je nista,,,sta te ceka kad dodes kuci vidit ces...i tak je bilo.....plakanje,grcevi,pa nece ciku,hoce ciku,,,nespavanje.....uskladivanje zivota s bebom....spremanje,kuhanje......pa dobile rota virus i ja i ona,,,,bila mi u bolnici,,,,skoro slom zivaca nisam dobila.....ma sve se to prode.....
    bitno je sacuvati razum....i sad kad vidim trudnice,ljubomorna sam malo-jer bi i ja da mogu sve to ponoviti,jer znam kako je to.....i sad bi rodila 16-ero djece i sve prirodno.....tj vaginalno jer kod mene je malo toga bilo bas prirodno......eto sorry na "malo" duzem postu......a jos sam pola toga i izostavila....i da ...trudove mi je najlakse bilo izdrzavat na wc skoljci kad sam si fino mogla raskreciti noge i nagnut se prema naprijed kad je dok pitao sestru di je L???? ona veli trazite ju na wc-u-----

  2. #2
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno

    Čestitam bravo ribica...Uživajte,volite i mazite

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Čestitam na bebici.... Meni se čini da je strah kod tebe učinio svoje...a i pozurila si se ostat u bolnici.... Uzivaj u bebici i opustenije drugi put

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    da da ! strah koji nemogu opisati.... nadam se da ću idući put biti smirenija .... idući put u bolnicu ne idem do zadnjeg trena..... )) nadam se da će drugi porod biti mnogo bolji.... al sad kad se osvrnem nazad sve bi ponovila.... stvarno se ispalti.... )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •