Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: puknuće vodenjaka???

  1. #1
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno puknuće vodenjaka???

    bok cure!

    evo prenila sam jedan dan, bila danas na pregledu i tad mi je ispao sluzni čep... poprilično krvav,ali kao sve je u redu..1 cm otvorena i mogu kući.... trudova nemam, osjećam se odlično...možda me malo leđa grč, ali to više ni ne računam pod bol.
    e sad, odjednom se osjećam tako vlažno...ali ne opet toliko vlažno da bi pomislila upiškila sam se u hlače nego više kao da sam se oznojila?
    ne znan da li da idem u bolnicu, zovem dr., čekam trudove????? ajde brzo neki savjet!

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Tamniju pamucnu krpu u gace i hodaj pola sata, ako je mokra pravac u rodiliste.

  3. #3
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kada ti vodenjak pukne to nema šanse da ne primijetiš! Bude fest mokro!
    Ok, može i lagano curkati pa probaj staviti nekakvu krpu/tetra pelenu ili sl. između nogu pa provjeri nakon nekog vremena jel se smočilo. Ako je - vjerojatno je vodenjak pa lagano se pakiraj.
    Sretno!

    Dok ja tipkom evo i koksy!
    Posljednje uređivanje od enchi : 29.02.2012. at 18:13

  4. #4
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno

    evo testiram vaš savjet! a i mali se nešto premišta... iden šetati po stanu ! ako je to napokon to... jupiiiii

  5. #5
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Super! Ja sam šetala do samog poroda tj. izgona i dobila pohvale od babica da je to super jer se dijete na taj način odlično namjesti za porod! I stvarno je bilo tako i prošlo je za pet - za poželjeti! Želim ti da uspiješ do samog kraja biti u položaju koji ti paše!

  6. #6
    Askia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    8

    Početno

    kad je meni puko vodenjak ja sam ga baš osjetila... baš je jako curkalo.... čuj se sa dr al mislim da još nije vrijeme.. samo bez panike!! sretno!

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam imala visko prsnuce pa je samo pomalo kapalo. Da nisam prenjela tjedan dana nebi vjerovatno ni isla u bolnicu.
    A tebi kgregov savjetujem da, ako krpa i bude mokra, ne zuris previse. Plodna voda se obnavlja, nece dijete ostat na suhom nikako ako voda samo lagano curi. Ja sam dosla u bolnicu s tim kapanjem oko 5 popodne, rekli da cu ostat al da do jura necu rodit. Prije ponoci sam dobila svoje trudove. Tako da, kazem, nemoj zurit, pricekaj jos malo nek krenu trudovi jer ce te tamo smjestit da lezis i ni makac.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    uzivaj doma koliko god mozes izdrzat...

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Puknuće vodenjaka nije za igrati se ni čekati, nadam se da je otvaračica teme već u rodilištu.
    Najvjerojatnije će sve dobro proći, ali postoji mogućnost prolapsa pupčane vrpce te mogućnost infekcije.
    (Tko se jednom opeče, puše i na hladno, zato pišem.)

  10. #10
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja ne razumijem vas koje nakon puknuca ne zure u bolnicu?...
    sta je sigurno sigurno je...

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Ja imam dva poroda sa puknućem vodenjaka prije trudova. Prvi je bio prijevremena 36 tj. , oteklo je puno bistre plodne vode odmah , krenula odmah za bolnicu i na putu su trudovi već bili na 5 min.
    Drugi porod 38 tj., lagano jedva primjetno curkanje bistre vode, bez trudova...tek nakon 12 sati vodenjak je pukao jaće i pojavili su se trudovi, u bolnicu sam došla 20 sati nakon onog prvog laganog curkanja i 6 sati nakon jaćeg, sa regularnim trudovima.

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Da, dobro si to istaknula, bistra voda je bitna. Meni je ustvari curilo cijeli dan od jutra a ustvari je moguce da je curilo i dan prije, nisam bila sigurna kad su me pitali kolko dugo curi, rekla sam ipak od jutra, oni su rekli da onda porod treba bit u roku od 24 sata. Znaci nije panika da se krene odmah! Osim ako vodenjak bas pukne, ono da ode sva voda.

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    koksy, nije uvijek točno to što si napisala. Ponovo ponavljam da bilo kakvo curenje plodne vode može biti opasno. Može. Nisam napisala : mora. A svatko neka po svom osjećaju dalje postupa.

  14. #14
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Beti, pa prolaps pupkovine bi vidjela, nije to bas tak nezamjetno i naravno da onda treba odmah u bolnicu..osim toga vrlo je rijetko, a i tada se cesce dogadja kod busenja vodenjaka nego njegovog prirodnog pucanja.. mislim da je prica da cim pocne curit plodna voda treba lec na ledja i takav u rodiliste (sto govore na tecaju u jednom zg rodilistu) ipak malo pretjerana

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pretjerana je kad sve završi dobro.

  16. #16
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dobro si to istaknula, bistra voda je bitna. Meni je ustvari curilo cijeli dan od jutra a ustvari je moguce da je curilo i dan prije, nisam bila sigurna kad su me pitali kolko dugo curi, rekla sam ipak od jutra, oni su rekli da onda porod treba bit u roku od 24 sata. Znaci nije panika da se krene odmah! Osim ako vodenjak bas pukne, ono da ode sva voda.
    dok sam rađala prvo dijete na SD bila je jedna trudnica koja je došla čim joj je pukao vodenjak i počela curkati plodna voda (navečer oko 8) a rodila je nakon 2 dana. DOktor joj je rekao da je to normalno, da nema nikakve veze što joj curka voda, da se voda obnavlja i da nema potrebe išta požurivati (bila je u terminu, ctg super i sve 5). Rekao joj je da idući put još malo ostane doma, da nema potrebe žurit u bolnicu zbog laganog curkanja...

    prolaps pupkovine je fakat puno češći kod prokidanja vodenjaka nego kod prirodnog puknuća, pogotovo ako voda cura a ne teče u potocima...
    osim toga, ako te netko non stop vaginalno pregledava a vodenjak je otišao, postoji veća šansa da se dogodi neka infekcija, nešto. Nažalost, čim stigneš u bolnicu ne gine ti hrpetina vaginalnih pregleda svaki čas

    kgregov, osim toga, ne mora značit da ti je pukao vodenjak. ta vlažnost koju osjećaš može biti od sluznog čepa. Meni je sluzavo i vlažno bilo od toga... A može biti i da te malo muči inkontinencija, zna se i to događati na kraju trudnoće...

    nego, ako se brineš, odi na pregled
    a ako želiš uskoro roditi, onda odi u šetnju

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    dok sam rađala prvo dijete na SD bila je jedna trudnica koja je došla čim joj je pukao vodenjak i počela curkati plodna voda (navečer oko 8) a rodila je nakon 2 dana. DOktor joj je rekao da je to normalno, da nema nikakve veze što joj curka voda, da se voda obnavlja i da nema potrebe išta požurivati (bila je u terminu, ctg super i sve 5). Rekao joj je da idući put još malo ostane doma, da nema potrebe žurit u bolnicu zbog laganog curkanja...
    Mojoj prijateljici svaki put pukne vodenjak ful i onda ona, sretnica, taman s trudovima stigne u rodilište i rodi isti tren.

    A ja, čudnovati kljunaš, pukao vodenjak, neke tri litre pljusnule odjednom, posve bistra tekućina.
    Odmah krenem u rodilište, u 6 ujutro.

    Dijete skakuće, plodne vode još napretek, jedna curka stalno, druga dolazi, no nigdje truda, nigdje otvaranja.

    Pošalju me da šetam po bolnici, cijeli dan sam provela na stepeništu, u kafiću s mužem, s prijateljicama, ručala, pa opet nazad u predrađaonu...pošizila do noći,

    i onda navečer vijećanje - jedan je doc bio za to da ostanem spavati i čekam prirodne trudove jer uopće nisam za roditi, dakle, mogla sam slobodno ostati doma, vjerojatno bi trudovi nastupili za koji sat (ili dan),

    a drugi - ide noć, ajmo mi to riješiti.

    Taj je bio šef, na žalost. I eto meni indukcije.

    Dakle, ja sam mogla ostati doma, neka druga nije.

  18. #18
    kolimoli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    860

    Početno

    Meni je vodenjak visoko pukao bila je subota kada sam primijetila da mi nešto nekontrolirano curka, to su zbilja bile male količine i ja sam bila uvjerena da nisam u stanju zadržati mokraću jer je curka bila dosta nisko. Odlučila sam otići u bolnicu u ponedjeljak da ipak pogledaju i odmah su rekli da je vodenjak pukao iako je bilo dovoljno plodne vode.
    Rodila sam tek u utorak i išla je indukcija, a čim sam došla u bolnicu stavili su me na intravenozni antibiotik, a terapiju su nastavili davati poslije poroda i meni i njoj.
    Čak su slali umbilikalnu krv na biokemijsku analizu i na mikrobiološku analizu, dosta dugo smo radi toga ostale u bolnici!

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    pujice, kako misliš da bi vidjela prolaps pupkovine? Ne izađe ona van iz vagine,( iako može), dovoljno je da izađe kroz cerviks. A ne vidi se osim vaginalnim pregledom.
    Ja sam ležala bez dizanja od kad je počela curkati voda, a beba još visoko. Ni slučajno se nisam smjela dignuti, a kamoli šetati, pa mi je čudno što Nena kaže da je šetala. I dobivala sam penicilin injekcije, beba nije, jer sam ipak rodila manje od 24 sata kasnije.
    No, ja sam valjda poseban slučaj, kod mene pušu na hladno.

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A mene samo zanima sta je sa kgregov...

  21. #21
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ležala bez dizanja od kad je počela curkati voda, a beba još visoko. Ni slučajno se nisam smjela dignuti, a kamoli šetati, pa mi je čudno što Nena kaže da je šetala. I dobivala sam penicilin injekcije, beba nije, jer sam ipak rodila manje od 24 sata kasnije.
    meni je pak čudno da ti nisu dali da se digneš
    meni su u rodilištu prokinuli vodenjak pa sam takva, curkava i s plahtom među nogama, skakala po lopti, i hodala...satima. I ja i sve ostale koje su bile u to vrijeme u predrađaonici.
    ako ti oni probuše vodenjak onda nema beda, sve možeš i nema rizika
    ako ti ne do bog pukne sam od sebe, onda se odmah proglašava opća uzbuna, mirovanje, antibiotici itd

    Da me ne biste krivo shvatile, nemam niš protiv mirovanja i antibiotika, ako i kad su oni potrebni, ali ne volim kad se stvari rade samo zato što protokol tako nalaže.

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Mislim da je Beti bila poseban slučaj, to nije praksa (čak su meni u Petrovoj prije 10 godina bili prilično opušteni sa puknutim vodenjakom u 36 tj. , naravno dok me nisu "zavezali" dripom za krevet u rađanoni)

  23. #23
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ja sam u Petrovoj lezala 6tj s niskim prsnucem vodenjaka tj voda je stalno curkala i stalno se obnavljala i tako 6tj.
    Hodala sam normalno, preko ceste na kavu, jedan vikend cak i doma na rucak

  24. #24
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno

    draga koksy, ipak je bio u pitanju samo sluzni čep.... sad sam 41 tjedan i iman sve manje živaca.... samo ga želim roditi!!!!

  25. #25
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj kgregov prvotno napisa Vidi poruku
    draga koksy, ipak je bio u pitanju samo sluzni čep.... sad sam 41 tjedan i iman sve manje živaca.... samo ga želim roditi!!!!
    Znam kako ti je draga, ja sam oba sina prenjela. Doci ce beba kad bude spremna, ko zna da li si uopce 41 tj. To je termin po mengi, znaci bez beda mozes bit i 39. Samo se nedaj zastrasit od doktora koji vole tjerat na indukciju pod prijetnjama. Dok je sve ok uzivaj u ovim zadnjim danima, ako nista drugo naspavaj se jer neces sljedecih bar godinu dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •