Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Kada dogodi se čudo...

  1. #1
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno Kada dogodi se čudo...

    Hm… kako početi drugu čudesnu priču jer ni ja sama ne vjerujem da se želje tako u trenu ostvaruju, da postoji čudo koje postane stvarnost. A to je život…
    Moja priča ovog puta nije onako duga kao prva. Za sve one koje žele porod iz snova neka ne čitaju priču sa mog prvog poroda. Za sve one koje su prošle težak prvi porod ovo je priča koju moraju pročitati… i krećemo…


    Prvi sin je bio blagoslov nakon borbe, tuge, suza, razočaranja, nakon bezbroj nadanja, uspona i padova. A druga trudnoća je došla spontano, bez planiranja, bez računanja, bez iščekivanja. U nevjerici smo gledali tu drugu crticu na testu. Izmiješanih osjećaja. Uzbuđeni i iznenađeni. Upitah se pa kako sada… toliko smo se borili za prvo dijete, čekali, a vidi sada ovo. Uf… ja imam dogovoreno da za mjesec dana počinjem raditi. Tisuću planova u glavi, uplašena kako dalje. Dvoje djece, krediti, ja bez posla opet… a onda mi je kroz glavu prošla misao kako me može biti sram. Koliko sam puta plakala i molila boga da i ja želim dijete i sada kada ponovno nosim život u sebi ja se zamaram glupostima. Kako sam nezahvalna i bezosjećajna. To je bio blagoslov, čudo koje postaje stvarnost.


    Trudnoća savršeno uredna, nitko nije mogao točno vidjeti spol, pa su govorili valjda je curica. Rekoh – valjda je, ako oni tako kažu. Moja super doktorica nije me puno gnjavila sa pregledima bespotrebnim, bitan joj je bio tlak, težina, krvna slika i ostale stvari. Termin je bio 23.03.2012. po zadnjoj mjesečnici, po ultrazvuku tjedan dana ranije.
    Doktorica me poslala tek 2 dana pred uvz-ov termin na pregled u bolnicu. Na SD kažu da imam male trudove, otvorena 1 prst, to je bila nedjelja pa sam išla gore u rodilište. Trebam doći opet u utorak u trudničku ambulantu. U nedjelju u noći oko 2 h ujutro probude me bolovi. Nije to ništa strašno, samo meni se u glavi vrti prvi porod kojim sam bila strašno razočarana. Kao da me vlastito tijelo izdalo, jer sam očekivala da sam spremna za porod. I sada samo se molim da sve bude brže, lakše i da sama odradim sve.
    Dižem se i sjedam za komp. na lopti. Trudovi su na 15 min ali dugi, dugi trudovi. Uf. Diže se i muž, pošaljem ga u krevet. Što će jadan kraj mene, ako bude kao prvi put, moglo bi potrajati, a oboje nenaspavani ne možemo funkcionirati. I tako ja prosjedila cijelu noć. Moji dečki otišli ujutro u vrtić i na posao, a je se uhvatila peglanja. Skuhala ručak, sve oprala i složila. Okupala se i naviklala kosu. Došli oni kući. Vidi muž da mene već dobro boli, ali i dalje na 15 min razmaka. Odem do susjede dogovoriti da čuva malog i da će to možda biti noćas. U 19.30 zove ona mene da me pita kako je, rekoh – a tako boli i sada je na 10 min. Kaže ona ajd ti polako spremi malog pa nek on zaspe kod nas da ga po noći ne budite jer ti ćeš skoro u bolnicu. Spremam ja malom stvari a trudovi sve jači i sve bliže. Odvedemo malog susjedi, uzimam stvari jer vidim da me stislo i idemo. Na putu do bolnice plačem kao kišna godina, ali ne zato što me boli već što ostavljam prvi put sina nekom na spavanje. Trudovi me šibaju, muž samo šuti i vozi. Dolazimo u bolnicu 19.03.2012. u 21 h. Primaju me i na pregledu kažu da sam otvorena 5 prstiju. Meni se samo ozarilo lice i osmijeh mi se razvukao. Napokon sve ide kako treba. Kaže sestra ako možete hodati bilo bi super. Dala im sve podatke između trudova, prohodala tri kruga po predrađaoni, otišla na wc obaviti svoje poslije klistira. I još jedan krug kad osjetim pritisak, a nigdje nikog. Stojim i držim se za bokove, dišem, dišem, dišem, a nikad kraja. Kad je trud popustio tražim sestru ili doktoricu. Na hodniku pusto i tišina, samo se ja čujem kako stenjem. Ide već drugi trud. Vidim ja nema šale pa počnem zvati po hodniku. Izlazi babica i smije se. Kaže ona meni jel vas stislo. Mislim da je i to dobroooo. Legla u box, ide trud a nagon za tiskanje je ogroman. Kažu ne joššššš. Pitam ih gdje je muž, kažu da se oblači. I napokonnnnn… to poznato lice i najdraže oči. E sad možemo… Uf… boliiiiiii, ide trud. Otima mi se krik… a ja se pitam- čovječe zar sam to ja tako viknula. Nisam ni znala da mogu toliko vrisnuti. Pečeeeeee i sjetim se brojnih prekrasnih priča o porodu sa rode kada su žene pisale da ih je pekla međica na izgonu. Doktorica mi uzima ruku i stavlja na bebinu glavicu. Skoro je vani. Još nekoliko trudova i gooottooooovo. Prekrasno crno čupavo stvorenje je rođeno. Naša princeza je ugledala svijet. Muž reže pupčanu nakon što je do kraja odpulsirala. Daju mi ju na prsa. Hvata siku ko prava. Mazimo se i ljubimo. Moj porod iz snova je gotov. Bez rezanja i pucanja, bez intervencija, bez velike pompe. Sve smo odradile nas dvije same, onako kako bi trebalo biti. Onako kako je to priroda napravila. Lijepo i savršeno. Kada sam rodila bilo je 22.55 h. samo dva sata nakon dolaska u bolnicu. Gase velika svjetla i ostaju samo neka mala pomoćna. I tako nas troje uživamo u novom životu, u našem čudu.

    Kada sam došla doma dočekalo me stubište od dva kata u laticama od ruža i mašnama za dobrodošlicu tatinim princezama sretno kući…. A nakon prvog iznenađenja i sreće došla sam sebi i pitala MM-a – a tko će to mesti? Opalili smo se smijati oboje. Za informaciju – on je napravio „nered“ po stepenicama pa je i čistio. Ali je bilo prekrasno.
    A ja mislila da mi priča nije duga… hehhe…

  2. #2
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    za priču i za tvog muža, skoro pa su svi takvi

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    slavonka cestitam ti od srca na princezici,
    a prica je tako romanticna i prekrasna....

  4. #4
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    jako lipa priča, čestitam

  5. #5
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    cestitam na preslatkoj curici.


    divna prica!

  6. #6
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    čestitam!
    prekrasna priča

  7. #7
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ajmeee slavonka čestitke

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    prekrasna, prekrasna priča!
    dostojna princeze

    u kojem si rodilištu rodila?

  9. #9
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Divna priča, čestitam na princezici!

  10. #10
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Prekrasno...

  11. #11
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Divnooo!

  12. #12
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno


  13. #13
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Hvala drage moje od srca. A za rodilište SD = Sveti Duh i za doktore i primalje samo riječi hvale, ali ne bi se moglo to isto reći za sestre na odjelu babinjača, pogotovo one koje pomažu oko dojenja, ali to je neka druga priča....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    čestitam na predivnom porodu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    wow porod za poželjeti!!!
    čestitam od

    P.S. prekrasan avatar!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    ma cestitam! Divna prica. A tvoj potpis mi je natjerao suze u oci

  17. #17
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Divna priča, posebno osmijeh kada si saznala da si već 5 prstiju otvorena, potpuno te razumijem.

  18. #18
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Draga slavonka2, čestitam od srca na predivnoj djevojčici. Divno si ispričala vašu priču! U prvom dijelu sam se u potpunosti našla jer se i nama dogodilo slično, a kakav će biti kraj, znati ćemo za 4 mjeseca!

  19. #19
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    predivno, cestitam vam slavonka! podsjeca me na moj drugi, a kakav li ce biti treci (koji je isto iznenadjenje kao i vase) uskoro cemo saznati

  20. #20
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Slavonka predivno

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Predivno...
    Da su bar sve priče s poroda ovakve.

  22. #22
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Čestitam!
    Predivna priča

  23. #23
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    čestitam!

  24. #24
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    prekrasno
    čestitam na princezi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •