Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Mama palčica i veliki sin

  1. #1
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno Mama palčica i veliki sin

    Mi smo kod kuće. Dok u agoniji glavobolje ležim sa dragim na krevetu slažemo cjelokupnu priču i dojmove o porodu. Svjesna sam da ću ga neko vrijeme morati i oplakivati, ali i radovat mu se. Tri posljednja tjedna prognoziraju mi da samo što nisam rodila. Sad smo oboje već frustrirani i nestrpljivi. Najgora moguća noć. Pas kašlje i povraća, mi ne spavamo, preumorni smo. Pred jutro liježem u krevet i na jedan veliki puk skačem i oblivena sam mlazom tople vode. Dragi spava, odgovara mi da nema problema i tek iz četvrtog puta shvaća što se dešava. Polako i bez uzbune, mislim. No, sat nakon puknuća vodenjaka trudovi su manji od pet minuta. Odvodi psa mojim roditeljima u susjedstvu, ja sve nekako odugovlačim, no vremena nema, trudovi su jaki i na tri minute.
    Rodilište. Smijemo se na parkiralištu u autu obradi nekog hita. Želim ga čuti do kraja. Ctg, mokraća, pregled. Imam sreću i doktora koji se raduje početku još jednog prirodnog poroda. Kaže, vi ćete za sat, dva biti gotovi.
    Boks. Opet sreća mislim. Omiljena sestra i draga doktorica. Prodisavam ko štreberica, dragi me bodri., samo što nije. Razmak između trudova je minimalan, no, mislim nema veze, izdržat ću kraj. Kraj se odužuje na još dva sata. Doktorica me pregledava, došaptavanje. Spominje se drip, sestra predlaže doktorici da me ne pitaju, da mi ga samo daju. Doktorica ne želi, kaže, imam plan poroda, ne želi riskirati. Diplomatski nas mole za drip, beba je na koso, velika je, drip i poseban položaj tijela ubrzat će porod jer s ovakvom jačinom i učestalosti trudova trebala sam davno roditi. Nelako pristajem, nemam izbora, preumorna sam, želim da se sve završi. Dva sata luđačkih bolova, razmaci su po 15 sekundi između trudova, ispričavam im se, povremeno vrištim da i mene jeza hvata. Moram. Grčim se, lomim dragom obje ruke. Stvara se oko mene nekoliko doktora. Doktorica je zabrinuta, krši ruke, stoji po strani. Pregledaju me, donose ctg, ultrazvuk. Redaju se, imam osjećaj da me pregleda svatko tko naiđe. Sjetila sam se nekih sedam, osam imena doktora koji su bili uključeni. Stavljaju mi noge na držače, nekoliko puta izbezumljenog dragog izbacuju iz boksa, žele da tiskam, pokušavaju bebu rukama namjestiti, ne ide, ja se gubim na trenutke, želim umrijeti i molim ih da me prestanu mučiti. Dolazi osmi doktor, šapuću, čujem riječ anesteziolog i počinjem plakati kao kišna godina. Zovu dragog, hitan carski rez. Osjećam olakšanje iako sam satima, bez pauze u prodisavanju i ne vidim agoniji kraj.
    Soba za anesteziologiju. Ispituju me podatke, ja se gubim, odgovaram, prodisavam, užasna bol. Operacijska sala, hrpa ljudi, namještaju me u fetalni položaj, žele mi dati spinalnu, anesteziologinja je krajnje neugodna, viče, molim je za sekundu da prođe vrhunac truda, obećajem suradnju. Druga me trese za bradu, želi da omlohavim ruku, štogod. Meni je sad svejedno. Ubijte me. Ne mogu više a trudim se iz petnih žila. Gledam svoje tijelo u odrazu lampe. Premazuju ga jodom, tresem se kao šiba, nemam više kontrolu nad svojim tijelom, neugodan i grub kateter, pitaju me osjećam li toplinu, trnce. Ništa. Ne vjeruju. Na to dižem noge u zrak. Panika. Doktor je taman zarezao trbuh, osjećam sve, paralelno me šibaju trudovi koji se čine kao da i nemaju razmaka. Maska, leži anesteziologinja na meni, ne mogu disati, mislim ugušit će me. Neka. Daju mi spinalni blok.
    Buđenje u sobi za anesteziju. Nemam snage, skupljam je da se oglasim, želim upitati samo za bebu. Kažu mi 51 cm duga, 3920 teška, apgar 10/10, jako lijepa. Crnokosi dječak. Sve je dobro sada, mislim. Dolazi doktor, kaže, izvadili smo vam jajnik, bio je i velik gubitak krvi. Cista je rasla u trudnoći, pojela ga je. A nekoliko mjeseci prije, hospitalizirali su me, nisu je ipak punktirali. Možda sam ga sada mogla još uvijek imati. Briga me, živa sam.
    Šok soba. Dragi je proplakao operaciju, na hodniku mi se zahvaljuje na svemu, kaže da sam hrabra, njegova junakinja, da nam je sin prekrasan. Transfuzije krvi, infuzije, užasna bol. Dovode mi ga nakratko. Ridam. Ispričavam se doktoru na trenutku slabosti, kaže da se isplatilo zbog tako lijepog djeteta, sviđa mu se ime. Dva dana šok sobe, skupljaju se oko mene, prozirna sam, hemoglobin samo pada.
    Treći dan odjel, nepomičnoj mi donose sina. Izgubljena sam, ne znam držati bebu, priznajem poraz nepoznatim ženama, svojim cimericama, pomažu mi, hrabre me. Pedijatrica me upozorava na bebin tremor ruku, spominje se ctg glave, ultrazvuci. Gubim tlo pod sobom. Može li više gore biti?
    Posljedice spinalnog bloka. Ne smijem podići glavu sa kreveta, glavobolja je nesnosna, ukočio mi se desni dio vrata, ruka, desni dio leđa. Panika. Anesteziologinja kaže to je rijetkost, opet hrpa lijekova.
    On histerično plače, trese se nekontrolirano, nerado pristajem na dohranjivanje, osjećam se nemajkom, da nisam uspjela, ali ne odustajem. Ispitujem svaku sestru i molim je za pomoć oko dojenja. Imam sreću, jedna je gotovo probdjela noć s nama kako bi uspjeli. Nekoliko dana poslije dojimo kao veliki. Mlijeko je nadošlo, beba ima već svoj ritam, tremor je nestao, pedijatrica kaže nedostatak bliskosti s majkom doveo je do toga. U svoj svojoj muci mi se šalimo u sobi da će nam od smijeha šavovi skakati do stropa kao konfeti.
    Rastajemo se kao bliske i drage prijateljice. Sestrama sam zahvalna do neba. Svome dragom jer je bio uz mene i za mene, svemiru na prekrasnom dječaku i ne želim nikome zamjerati. Možda je moglo biti drugačije, ne znam, ali znam da sam sada sretna i napokon mama.
    Posljednje uređivanje od palčica : 05.09.2012. at 04:19

  2. #2
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Uh, teško za čitati...

    Ali ipak krasan završetak...zapravo - početak!

  3. #3
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Hrabra palčice iskrene čestitke na dječaku.Željela sam samo dodati da sve mi želimo prirodan porod,onako školski da sve dobro prođe,no ne znamo kakve tajne naše tijelo krije,pa mu i nesmijemo zamjeriti.Želim ti od srca brzi oporavak,i hvala Bogu da je sve dobro prošlo!
    Posljednje uređivanje od Nitenaja : 05.09.2012. at 08:03

  4. #4
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala vam od ! Isplatilo se.

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Palčice, uf... grlim te. Prošlo je, i što je najvažnije dobro ste.
    I... čestitke na velikom dečku.

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Cestitam! I moram dodati da lijepo pises, imas smisla za detalje, za docarati atmosferu.

  7. #7
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Da zaista tako docarano! Wauuu, evo i suze za kraj ! Jako si hrabra! Sve naj, naj vam zelim!

  8. #8
    mistic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    162

    Početno

    Ufff moram priznati da sam zaplakala jer je strašno to što si morala prolaziti, ali ti si hrabra i jaka žena i vidim da je već sada bolje..
    Čestitam ti na prekrasnom dječaku i želim da vas dalje prati samo sreća

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Naježila sam se čitajući, sve je iza vas sada. Čestitke na prekrasnom vilenjaku

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Hvala ti na ovoj priči i svaka čast na hrabrosti

  11. #11
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    palčice..ufff... mao si me podsjetila na moj porod..
    Čestitam ti na hrabrosti...trebalo ti je...
    ali si nagradjena predivnim djetešcem..zato sad uživaj, sve ćeš brzo zaboraviti, vjeruj...

    Ljubi bebicu i uživajte u svakom danu!

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno


  13. #13
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    čestitam
    ...i meni knedla u grlu...

  14. #14
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Čestitke, hrabrice!

  15. #15
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ufff...bilo je tesko citati, ne mogu zamisliti kako je bilo to prozivjeti...cestitam hrabra majko!

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    uh

    čestitam!
    dobro je

  17. #17
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno


  18. #18
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno


  19. #19
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala vam! Nije idilična priča, ali morala sam je podijeliti s vama jer sam pišući isplakala more suza i djelovalo je terapeutski.....
    Još uvijek je tu puno emocija, oplakujem ga, ali istodobno ne mogu doći k sebi od sreće što sam napokon postala majka tog prekrasnog dječačića...... Zagrljaj svima!

  20. #20
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Palčica

  21. #21
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno


  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    uh...i mene si rasplakala...čestitam na pozitivnom duhu, hrabrosti, divnom mužu i sinu..!

  23. #23
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    Cestitam od srca!!!

  24. #24
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    andiko i Nives - zahvaljujem! Kao da je sve to bilo prije 100 godina....

  25. #25
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Teška priča s sretnim završetkom...
    Čestitam od srca!

  26. #26
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Kako mi je bilo teško čitajući tvoju priču! Radujem se, opet, tvojoj sreći, i vjerujem da ćeš se vremenom izliječiti. U duši.

  27. #27
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    saška, eris - hvala puno!

  28. #28
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    uh, stvarno tezak porod.
    cestitke na sincicu.

  29. #29
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala

  30. #30
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Žao mi je što si se morala toliko napatiti, no čestitam na hrabrosti i konačnom rezultatu - divnom dječaku.

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ima li išta što će kod tebe lagano proći?

  32. #32
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    apricot - zapravo, kad sagledam cijelu situaciju ja sam sretnica po pitanju svega. Visokorizična trudnoća (za neke doktore) a ja radila, trenirala, šetala, plivala i uživala kroz cijelu trudnoću i bila vesela i vitalna trudnica. Unatoč ne lijepom porodu i posljedicama (koje su se eto, opet brzo sanirale) beba zdrava i izrazito vesele naravi. Unatoč ne prihvaćanju cice i izdajanju 6 mj. svaka 2 sata (nekada 3 sata) kroz 24 sata sve smo bez ikakve muke prebrodili - nismo imali nikakve tegobe, preskočili smo grčeve, dramu kod nicanja prvog zuba, pelenske osipe, išta što nas je moglo benigno zadesiti. Možda sam si mogla pojednostaviti život sa adaptiranim, preskočiti nedavno pucanje po šavovima i posljedice opsjednutosti mililitrima i nespavanja, ali to je roditeljstvo, zar ne?
    Nikome nije išlo (i ne ide) sve glatko.

  33. #33
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    palčice, bravo! to je stav!

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    uf...
    srce mi se steglo dok sam citala
    al bravo za stav, hrabra zeno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •