Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Bolovanje zbog spontanog...

  1. #1
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno Bolovanje zbog spontanog...

    Ja sam imala spontani u 8 tj. trudnoće prije 2 dana. Zanima me koliko mogu vući bolovanje, nakon spontanog, tko daje to bolovanje gin. ili dr. opće prakse? Moj ugovor na poslu mi traje još 3mj. pa ako mogu dobiti bolovanje na osnovu toga još 3 mj. ne bi se niti vraćala na posao?
    Pozdrav...

  2. #2
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Rebeca, jako mi je žao

    Bolovanje po šifri O00-O08 (trudnoća završena pobačajem) je do 14 dana. Nakon toga ideš na komisiju koja ga može produžiti.
    Otvara ga dr. opće prakse prema papirima (preporuci) ginekologa.

  3. #3
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    je li moguće da mi komisija produži bolovanje do 15.12. Može li gin. napisati takve preporuke?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Žao mi je zbog bebe. Koliko je meni poznato ne, bez komisije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Rebeca, imaš pp

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Meni je ginekolog nakon spontanog u 12. tjednu dao mjesec dana bolovanja, dr. opće prakse se složio s mišljenjem ginekologa, ali me komisija "rušila" nakon 14 dana bolovanja.
    Žao mi je zbog bebice

  7. #7
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja sam uspjela ostati kući jedan dan i pobjegla na posao odmah nakon toga, tamo bar nisam razmišljala. Niko mi nije ni predlagao bolovanje.

  8. #8
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Meni je rečeno da se na tu dijagnozu može dobiti maksimalno 14 dana. Jedino ako iz nekog drugog razloga ne možeš raditi može ti se napisati bolovanje pod drugom dijagnozom.
    Ja sam npr. nakon bolovanja iskoristila godišnji.

  9. #9

    Početno

    i ja sam maksimalno dobila dva tjedna

  10. #10
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Da li netko zna , ako se nalazim na bolovanju, a istekne mi ugovor o radu, naravno onda automatski idem na HZZO, da li od HZZO nastavljam primati bolovanje i kolika je to naknada, ili primam samo onih 1200 kn 3mj?

  11. #11
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Nisam ti to već odgovorila?
    Kad istekne ugovor o radu, ostaješ na bolovanu koje isplaćuje HZZO maksimum 30 dana po općim uzrocima , odnosno dok god bolovanje traje u slučaju komplikacija vezanih uz trudnoću, ili ozljede na radu.

    Iza toga imaš naknadu cca 1000 kn na burzi, trajanje naknade ovisi o prethodnom stažu. Pogledaj na www.hzz.hr

  12. #12
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Možda ja ne znam pročitati odgovor. U mome slučaju, npr. kad mi istekne ugovor o redu, a ja sam još na bolovanju, prelazim na HZZO. Zanima me što znači 30 dana po općim uzrocima, odnosno dok bolovanje traje u slučaju komplikacija u trudnoći. Da li i ja spadam tu, i koliko to bolovanje iznosi preko HZZO? Uopće ne kužim kako se može biti na bolovanju, a da si na HZZO?
    Vesna, oprosti, ali ipak neke stvari ne mogu skužiti, možda su za tebe prejednostavne, ali ja sam prvi puta u ovome svemu

  13. #13
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Ako si u trenutku isteka ugovora o radu na bolovanju - to bolovanje ima neku šifru.
    Svaka šifra predstavlja pojedinu bolest, odnosno stanje.

    Ukoliko se radi o bolovanju zbog komplikacija vezanih uz trudnoću, ili bolovanje zbog ozljede na radu - tada primaš od HZZO-a (što je Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, a ne burza - dakle tamo su i svi zaposleni - odnosno sve zdravstveno osigurane osobe) naknadu za bolovanje dok ono traje. Što može biti dva, tri ili pet dana. Ili isto toliko mjeseci.

    Ako je šifra bolovanja neka druga (bilo koja bolest koja nije povezana uz trudnoću ili ozljedu na radu), tada opet primaš naknadu za bolovanje i dalje - ali NAJDUŽE 30 dana od dana prestanka radnog odnosa (isteka ugovora o radu)

    Vjerovatno si kad si napisala HZZO mislila na HZZ (hrvatski zavod za zapošljavanje, burza, biro ...kako ga već tko zove).

    Jesam sad jasnija? Trudim se biti

  14. #14
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    O da sad mi je jasnije, puno ti hvala. Ako ja budem na bolovanju zbog spontanog, tj.zbog psihičkog stanja. Hoće li mi tada biti šifra vezana uz trudnoću ili psihijatriju ne znam jesam li se dobro izrazila, ali koliko sam shvatila ovisi o toj šifri zbog koje si na bolovanju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •