Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Imam li pravo na godišnji??

  1. #1
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno Imam li pravo na godišnji??

    Radim u školi i počinjem 12.10. Tada mi završava porodiljni i zakonski moram na posao. E sad, imam li ja pravo na neki godišnji ?? S obzirom da prosvjetari imaju kolektivni godišnji zanima me mogu li ga ja dobiti izvan školskih praznika??? Ne znam igra li neku ulogu, ali radim u privatnoj gimnaziji.

  2. #2

  3. #3
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Blis malo sam gledala ovaj link koji si mi dala, ali opet nisam skužila jel zakonski imam pravo na to i na koji zakon se mogu pozvati. Mislim da mi sindikat u ovom slučaju niš ne znači jer sam u privatnoj školi :/ Dakle, ako netko zan bilo što pliz neka podjeli samnom :/

  4. #4
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Ne znam igra li neku ulogu što si u privatnoj školi, ali da nisi imala bi pravo na godišnji jer ga nisi još koristila u 2007., a raditi ćeš. Nemaš pravo na godišnji u onoj godini u kojoj nisi radila (pretpostavljam 2006.)
    Da si se vratila na posao 12.05. koristila bi godišnji kada i ostali kolege.
    E sad. Ja to nisam iskusila niti negdje pročitala. Pričala mi je kolegica slučaj iz njene škole, a u ostvarivanju prava joj je pomogla sindikalna povjerenica jer je djelatnica takva osoba da se ne bi mogla sama izboriti za svoja prava.
    Da pokušaš kontaktirati s nekim tko radi u nekom drugom fahu, a također ima kolektivni godišnji?

  5. #5
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Ma onak, više me informativno zanima, jer šef mi je stvarno super i sve se snjim da dogovorit i izać će mi ususret koliko god bude mogao, ali ipak bih htjela znat mogu li se na neki zakon pozvat.

  6. #6
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Možeš. Na Zakon o radu .

    Ali ako je šef tak i tak super, i izlazi u susret - onda se ja ne bi puno ni pozivala na zakone. Tek ako veli - ne može

  7. #7
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Thnx, evo ipak je prošlo sve super bez pozivanja na zakon i red :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Mene zanima dal' nakon porodiljnog mogu iskoristiti sav godišnji ili to ovisi o šefovoj dobroj volji. Btw, radim u zdravstvu.

    I još nešto... da li se bolovanje za djete može koristi neograničeno odnosno po potrebi ili postoji kakvo ograničenje za to. Glupo pitanje al moj šef je već počeo puhati jer sam produžila svoj dolazak na posao za tjedan dana i počeo mi nešto govoriti kako neću moći bolovanje za dijete uzimati stalno jer je ograničeno :? :?

    Pa plizzz ako može odgovor.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Radim u osnovnoj školi i rado bih koristila godišnji odmah nakon završetka porodiljnog dopusta, ali ravn. veli da ne može tražiti stručnu zamjenu za godišnji i da nek koristim za vrijeme praznika. Koalice, kak je kod tebe riješena zamjena?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno


  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    imam sličan problem...
    meni je ovaj Rodin tekst pomogao pa pogledaj
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=1432

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    lailah..tu se nalazi odgovor na tvoje prvo pitanje (o duljini godišnjeg)
    ovo za bolovanje ne znam...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    TNX!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Cure ovak.

    Radik koji vas inače mijenja produljuje mu se ugovor za oniliko koilko vama traje GO. Zamolba sa strane škole šalje se u MZOŠ i oni odgovore pozitivno ukoliko imate pravo na GO.( Vraćate se na posao poslije 30.07.). I rješeno. Kod nas uvijek štima i odobre.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    I ja imam pitanjce. Pročitala sam članak i samo želim potvrditi. Ako se vraćam na posao 19.07.2008. to znači da mogu koristiti CIJELI godišnji od 2008. godine ili samo dio?

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    medusa,

    da cijeli GO.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    hvala,hvala
    Da li itko zna ako odem raditi npr. 5 dana i odmah idem na GO da li onda povećam prosjek za godišnji ili ću dobit recimo nešto jako malo poviše od 2500 kn ?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    nitko ne zna?

  19. #19
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Tvoja naknada na porodiljnom nema nikakve veze s naknadom za korištenje GO koju ti isplaćuje poslodavac. Naknada plaće za go vezana je samo uz tvoju pripadajuću plaću.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa
    Tvoja naknada na porodiljnom nema nikakve veze s naknadom za korištenje GO koju ti isplaćuje poslodavac. Naknada plaće za go vezana je samo uz tvoju pripadajuću plaću.
    ali na osnovu čega će onda izračunati koliko mi košta moj sat? Zar se to ne računa na osnovu nekih proteklih par mjeseci? Nekako mi je čudno da će mi davati istu naknadu za godišnji kad sam godinu dana bila na porodiljnom? Nije mi jasno....

  21. #21
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Izračun naknade plaće za korištenje godišnjeg odmora
    Za vrijeme korištenja godišnjeg odmora zaposleniku se isplaćuje naknada plaće u visini kao da je radio u redovnom radnom vremenu.
    Zaposleniku čija je narav posla takva da mora raditi prekovremeno ili noću ili nedjeljom odnosno zakonom predviđenim neradnim danom, pripada pravo na naknadu plaće za godišnji odmor u visini prosječne mjesečne plaće isplaćene mu u prethodna tri mjeseca, ukoliko je to za njega povoljnije.
    Dobit ćeš redovnu plaću. Samo nećeš raditi, nego ćeš biti na godišnjem. Tromjesečni prosjek ti može naknadu popraviti, ali ne i pokvariti (što bi bilo u tvom slučaju jer ti je prosjek isplate plaća 0,00)

    Kaj sam ja u zadnje vrijeme tak nerazumljiva? :shock:

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    valjda sam i ja poglupila na porodiljnom
    ma super, već sam se prepala da će mi i za taj mjesec isplatiti 2500 kn (koliko ću dobivati za drugih 6 mjeseci), a ne onoliko koliko bi dobila da sam radila (što je mnooooogo više )

    hvala na odgovoru

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •