Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: povrat noca za lijekove od hzzo-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    93

    Početno povrat noca za lijekove od hzzo-a

    Trenutno sam na bolovanju, komplikacije u trudnoći, 29. tjedan trudnoće. U 25. sam nenadano završila u bolnici na infuziji partusistena protiv trudova i kontrakcija.
    Nakon što su me skinuli s infuzje prepisana mi je terapija istog lijeka i to do kraja trudnoće, ali u tabletama.

    Problem što te tablete ne idu na recept i plaćam njihovu punu cijenu od oko 160kn za kutiju koja je dostatna za 12 dana terapije.

    Čula sam da je taj lijek zamjena za prepar koji je prije bio na listi i mogao se dobiti na recept, ali se prestao proizvoditi.

    Zamislla sam da napisem zamolbu hzzo-u u kojoj zahtjevam povrat sredstava na osnovu mojh dijagnoza i preporuka liječnika, jer navodno bi trudnica trebala imati 100% pokriveno sve zdravsvene troškove vezane uz trudnoću :/
    Ali nemam pojma kome bih uputila tako nešto, svojoj podužnici hzzo-a ili centrali u Zg, niti kojem "odjelu" pripada takva problematika...

    Dobro bi mi došla bilo kakva informacija i savjet vezana uz ovu temu.

    Dobila novce ili ne smatram da nešto moram napraviti jer je sve to više nego bezobrazno, jedno pričaju, a u praksi je potpuno suprotno. Vi ste mi prva stanica i nadam se da ćete mi pomoći s uputama što i kako dalje.

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    93

    Početno

    samo podižem malo, možda se ipak nađe netko tko zna nešto o ovoj temi

  3. #3
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Provjerit ću.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Ja sam sve račune i dijagnozu vezanu za neplodnost odnila na svoj HZZO i novce dobila u roku od par miseci.
    Da li je tako i za trudnoću ne znam, ali mislim da ne bi trebalo biti neke velike razlike.

  5. #5
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Budući da ovaj lijek u obliku tableta nije na HZZO-ovoj listi, mislim da od povrata nema ništa. :/

    Ako imaš R-1 račune, možeš ih priložiti poreznoj prijavi i tako povratiti barem dio novca jer:

    Citiraj [url prvotno napisa
    http://ccenterclient.porezna-uprava.hr/[/url]]Dio osobnog odbitka može se koristiti za nabavu lijekova ako su lijekovi:
    - registrirani u Republici Hrvatskoj i propisani na recept te se ne mogu kupiti bez recepta,
    - propisani na recept i kupljeni u Republici Hrvatskoj, a koji nisu registrirani u Republici Hrvatskoj i ne mogu se kupiti bez recepta
    A fenoterol (tj. Partusisten) zadovoljavate tražene uvjete.
    Priloži dokumentaciju na kojoj se vidi da ti je lijek propisan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •