Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: MIROVANJE

  1. #1
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno MIROVANJE

    Malo sam surfala po postovima,ali nisam uspjela skužiti.Naime radim u firmi 9. mj.,primljena sam za stalno, trudna sam 3 mj. i doktorica me,zbog naravi posla, stavila na mirovanje.
    Prije dvije godine,nakon mjesec dana rada u drugoj firmi,sam ostala trudna,otišla sam na mirovanje,ali kako sam bila prijavljena na određeno,tako smo raskinuli ugovor u veljači 2006.Porodiljni mi je završio21.10.2006.,a na novom poslu sam počela raditi 03.12.2006.E sad mene zanima koliku bi trebala dobiti naknadu za mirovanje,i koliku porodiljnu naknadu,jer ak me na mirovanju čeka 850kn,morat ću si ozbiljno razmisliti o povratku na posao
    I još jedna infomacija,kada sam bila kod doktorice,ona mi je dala samo doznaku za poslodavca o mirovanju, da li je to sve od dokumentacije, ili sam nešto zaboravila.
    TNX

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: MIROVANJE

    Podižem, zna li tko odgovor?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Koliko samo skužila, ti na žalost nemaš dovoljno starog staža (godinu dana neprekidno prije otvaranja bolovanja ili 18 mjeseci u dvije godine, može i s prekidima). U takvom slučaju naknada za vrijeme trudničkog bolovanja pada na minimalac svih minimalaca: 831,50 kn.

    Što se tiče rodiljne naknade: naknadu na bolovanju ćeš dobivati dok ti bolovanje traje. Teoretski, ako bolovanje traje do rodiljnog dopusta, onda do tada. Kad počne rodiljni dopust, automatski te sljeduje rodiljna naknada u iznosu od 1.663,00 kn, ali ti je možeš popraviti. Samo trebaš zatražiti novi izračun rodiljne naknade, i HZZO će tražiti novi R-1 obrazac od tvog poslodavca (to moraš sama zahtijevati, odnosno netko u tvoje ime, neće te HZZO podsjetiti na to). Ako na tom novom R-1 obrascu budu evidentirane barem dvije isplaćene plaće, rodiljna naknada će se izračunati prema tvojim plaćama (na dodatnom rodiljnom dopustu će se limitirati na 2.500,00 kn, ako ti je plaća veća od tog iznosa).

    Inače, doktorica daje samo doznaku. R-1 obrazac će ti dati posldoavac, a na HZZO još daješ i broj tekućeg računa.

  4. #4
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Sorry kaj upadam.
    Ali trudna si :D :D pa to je krasno susjedo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •