Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: porodiljna naknada

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno porodiljna naknada

    molim vas, ako je netko imao slično iskustvo da mi odgovori.
    zaposlena sam na neodređeno, ali u trenutku odlaska na obvezni porodiljni dopust neću imati isplaćenih 6 plaća, a nemam ni neprekidnog staža od godinu dana.
    kontaktirala sam HZMO i gđa mi je rekla da je dovoljno iamti isplaćene tri plaće da bih imala naknadu u visini plaće (zasad do max 4250) jer da obvezni porodiljni dopust niie isto kao i komplikacije gdje treba prosjek od 6 mjeseci.
    međutim, čitajući po internetu vidim da se to sve razlikuje od slučaja do slučaja. bojim se da mi maknada ipak ne bude 1660, kao da sam nezaposlena.

  2. #2
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    vjerujem da će ti vesna najstručnije uskoro odgovoriti. koliko mene sjećanje služi, dosta je 3 mjeseca ako nisi na komplikacijama. no, opet i to je od sučaja do slučaja jer mojoj su kolegici prije par mjeseci (u ST) tražili samo dvije zadnje isplate.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Kod odlaska na rodiljni dopust nije bitan stari staž od godinu dana, to vrijedi samo za bolovanje zbog komplikacija u trudnoći. Ako si sad na bolovanju, stari staž ti je vjerojatno utjecao na visinu naknade. Ako ti se bolovanje produži do rodiljnog dopusta, kad ti se otvori rodiljni dopust moraš zatražiti novi izračun naknade.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje i molim za odgovor ako netko zna...
    Naime, prijateljica mi je prije 2 mjeseca pocela ponovno raditi nakon sto joj je zavrsila godina dana od rodenja bebice. Saznala je da je opet trudna i kako ima neka krvarenja gin. joj je dala mirovanje (komplikacije) i poslala na bolovanje. S obzirom da se svugdje prica o prosjeku zadnjih 6 mjeseci kod izracuna za komplikacije koliko ce onda ona dobiti ako je bila godinu dana doma i radi samo 2 mjeseca za koje je primila placu. Inace ima neprekinuti staz vec 5 godina i a njena puna placa je 3900kn. Pokusavamo same odgonetnuti ali ne ide...Hvala jos jednom ako netko zna odgovor!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ako joj na R-1 obrascu budu dvije isplate plaće, naknada će joj biti u visini tih plaća (3.900,00 kn) za vrijeme bolovanja i za vrijeme obveznog rodiljnog, a na dodatnom će joj biti 2.500,00 kn. Ali ako joj na R-1 obrascu bude samo jedna isplata, na bolovanju će dobivati otprilike oko 1.800 i nešto kuna. Postoji mogućnost popravljanja naknade kad započne rodiljni dopust, ali to će uspjeti ako joj na novom R-1 obrascu budu dvije isplate, inače ništa od popravljanja naknade (ako na komplikacijama ostane od rane trudnoće, postoji mogućnost da ne uspije popraviti nakandu).

    Spominjem ti dvije verzije R-1 obrasca jer nije isto raditi od npr.01.08.-30.09. (dva mjeseca rada, ali bila bi samo jedna isplata na R-1 obrascu), ili raditi od 20.07.-20.09. (dva mjeseca rada, ali biti će dvije isplate na R-1 obrascu).

    Te dvije isplate ne moraju biti za dva puna mjeseca, u tome je stvar.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Hvala ti puno na objasnjenju...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •